Страница 308 от 707 ПърваПърва ... 258298306307308309310318358 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,606 до 4,620 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4606

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Двамата с ivodivo буквално ме накарахте да се съмнявам в себе си.
    Затова, току що на Вайбър попитах един човек, с който се застъпихме заедно в ковид-отделението за около 7-10 дни.

    ***** здравей,да те питам нещо.
    Казах в една компания, че в ковид отделението персонала е бил без маски и те не ми вярват.
    Та почнах да се съмнявам в себе си дали наистина е било така. И затова искам да питам някой (теб в случая), който е бил по онова време заедно с мен в отделението - "Вярно ли е, че персонала беше без маски ?"


    Отговора който получих е

    Да, масово
    ...


    Ако са го изкарали не е изключено да са без защитни маски, естествено.
    Силно се съмнявам иначе да го правят. Най-малкото защото едва ли на някой му се боледува ей така.
    Също така, масова практика е леко болни /положителни/ от персонала докато се "лекуват" да работят в отделението.
    Като цяло лекарите са доста самонадеяни и не се престарават в спазването на собствените си мерки.
    Примерно при баща ми, въпреки защитните облекла, от 4-ма лекари, един почина и двама се разболяха.
    Но в крайна сметка всеки си преценява.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4607

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ...въпреки защитните облекла, от 4-ма лекари, един почина и двама се разболяха.
    именно на ТОВА трябва да се обръща внимание, когато се критикуват надоклатените решения на правителствата, не само нашето
    че ВЪПРЕКИ всички предпазни мерки, включително скафандри и т.н., хората се разболяват (може би от друго място, но дали, не се знае), а те искат с басмени парцали пред устата да се чувстваме спокойни

    ама както всеки с мозък в главата знае, това не е медицинско, а политическо решение, за да е спокойна раята, че овчарят се грижи за нея: 50 левчета, маски... изобщо предизборна подготовка

    мен обаче само едно нещо ми е много чудно: абе защо всички държави намериха ресурс да дадат БЕЗВЪЗМЕЗДНА помощ на глава от населението, без оглед пост, професия, стаж, пол и квалификация, само при нас огромният жест на загриженост беше възможността за безлихвен заем?

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #4608

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    мен обаче само едно нещо ми е много чудно: абе защо всички държави намериха ресурс да дадат БЕЗВЪЗМЕЗДНА помощ на глава от населението, без оглед пост, професия, стаж, пол и квалификация, само при нас огромният жест на загриженост беше възможността за безлихвен заем?
    И аз се чудя, ама и ми минава през чутурата, че аз и ти няма да отидем да си вземем помощта, а тъмнозелените ще сформират опашки... След което спирам да се чудя чак толкова настървено.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4609

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Да добавя още нещо, във връзка с "фриволното поведение" на персонала в ковид-отделението където ме лекуваха (и излекуваха).

    Преди седмица, тук в тая тема имаше линк, към ТВ-интервю на двама доктори - единия доцент, а другия професор, като и двамата бяха шефове на отделения в две софийски болници, но не на ковид-отделения, нито пък на инфекциозни отделения.
    Та някъде по средата на интервюто, стана въпрос, че асистента на единия от тези двамата тъкмо оздравява след заразяване. И няма да се върне в отделението където е работил преди заразяването, а заради придобития имунитет ще отиде да работи в ковид отделението.

    https://www.dunavmost.com/novini/pov...navirus-v-ruse

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4610

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    именно на ТОВА трябва да се обръща внимание, когато се критикуват надоклатените решения на правителствата, не само нашето
    че ВЪПРЕКИ всички предпазни мерки, включително скафандри и т.н., хората се разболяват (може би от друго място, но дали, не се знае), а те искат с басмени парцали пред устата да се чувстваме спокойни
    Все пак има лека разлика в това да стоиш с часове покрай десетки доказано болни и между това да евентуално да срещнеш някой леко болен или безсимптомен.
    Според баща ми, заразяването им е ставало при събличане на екипите. Няма начин да е минавал вирус с тази екипировка.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4611

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Тоя въпрос с повторното заразяване (ПО-ТОЧНО, ПОВТОРНО БОЛЕДУВАНЕ) все още е висящ. (... нали знаеш, че има разлика между заразен и боледуващ (?))

    1. В света има описани 23 такива случая, а с нашия стават 24.
    Също така, в света има 40 млн заразени.
    А това общо взето значи следното
    - глобално един на двеста е заразен, което е половин процент глобална вероятност да се заразиш
    - глобално един на един милион е заразен повторно, което е "промил от промила" глобална вероятност да се заразиш повторно

    2. Аз самия казвам, че имам имунитет (в момента), не защото съм имал положителен ПСР и след това отрицателен ПСР, а защото 20 дни след боледуването, имах тест за антитела, който показа, че при мен IgG-антителата са 20 пъти повече от минималната норма и количеството им ще продължава да расте още известно време. А IgG-антителата са тези които остават във времето.
    И ако вируса не мутира до SARS-CoV-3, то тези антитела ще ме пазят от повторно заразяване от SARS-CoV-2. (... даже ще ме пазят от SARS-CoV-2, дори и да мутира до SARS-CoV-3)
    На посочения от теб линк такова нещо няма - журналистите говорят за повторно заразяване на базата на първи положителен ПСР. Даже изрично е посочено, че човека не е имал никакви симптоми и не е имал антитела след карантината. Даже, дори журналистите не говорят за повторно боледуване, а за повторно заразяване, което са две различни неща.
    И отделно от това, тук някъде се сещаме, че по онова време ПСР не беше толкова надежден.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-10-20 в 17:27.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4612

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Може пък преди 5 месеца просто случайно да са го объркали и да не е бил заразен - нямал е никакви симптоми и така си го е изкарал тогава.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Все пак има лека разлика в това да стоиш с часове покрай десетки доказано болни и между това да евентуално да срещнеш някой леко болен или безсимптомен.
    Според баща ми, заразяването им е ставало при събличане на екипите. Няма начин да е минавал вирус с тази екипировка.
    Ама ти сериозно ли...?!
    Каква е разликата между "доказано болни" и "леко болен или безсимптомен" - едните са заразни, пък другите леко и тайно ли?!
    Лекарите случайно да не би да са спали в съблекалните след като свалят екипите си...?! После не отиват ли някъде другаде...?!

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4613

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ако са го изкарали не е изключено да са без защитни маски, естествено.
    По спомен, два пъти писах в темата, че хората от персонала са с антитела.
    И че за младите докторки се говореше, че са изкарали болни по един месец в отделението лекувайки и пациентите и себе си.

    Предполагам, че във всички ковид-отделения има чести периодични тестове както ПСР, така и за антитела. Съответно всеки доктор знае какво му е неговото лично състояние и какво може да си позволява и какво не може.

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4614

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Днес пак разрешиха отпуските. Явно сме се оправили .
    Тоя министър въобще знае ли какво прави?
    А може би е защото сега все още има възможност за отпуски, докато след месец-два шансът ще е нулев.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4615

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Може пък преди 5 месеца просто случайно да са го объркали и да не е бил заразен - нямал е никакви симптоми и така си го е изкарал тогава.


    Ама ти сериозно ли...?!
    Каква е разликата между "доказано болни" и "леко болен или безсимптомен" - едните са заразни, пък другите леко и тайно ли?!
    Лекарите случайно да не би да са спали в съблекалните след като свалят екипите си...?! После не отиват ли някъде другаде...?!
    Има голяма разлика колко вирус си нагълтал... Затова и най-опасно е за лекари, сестри в ковид отделения понеже стане ли издънка (а то става щото е уморителнно и трудна работата с тези облекла) получават както се нарича голям вирусен товар. Т.е. голяма доза вирус от там и по бързо развитие и по малко време за реакция на имунната система на човека...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4616

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ъмммм.... всъщност ролята на вирусния товар е установена САМО за тези, които са сред групата на разболелите се!

    не мисля, че има някакви статистически значими наблюдения върху размера на вирусния товар при безсимптомно прекаралите го, което малко разклаща тезата за тежко прекарване при голям товар
    НИКОЙ не знае какъв в бил товарът, приет от безсимптомен човек, защото по подразбиране той не е тестван заради отсъствието на симптоматика, която би наложила тестването му

    за мен цялата тази теза за вирусния товар ми се струва като измиване на ръцете поради незнание (или целенасочено), тъй като размножаването на вируса е експоненциално, като продължителността на цикъла "навлизане в клетката - взривяване на клетката" не е ЧАК толкова голям, че да има значение дали са приети N или 100*N броя вируси, след като един гореспоменат цикъл произвежда хиляди от един!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #4617

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    А може би е защото сега все още има възможност за отпуски, докато след месец-два шансът ще е нулев.
    Той и сега е нулев - практически.
    Днес трите лаборанки(от три - разбирай всички) бяха в двете корона отделения и ОАИЛ(нормалния,но и там има такива пациенти от вчера) да снимат 19 такива пациента.Едната е след нощно(в 05.00 имахме тежък случай - съня отиде), а другата е преди нощно.
    Наложи се всички други отделения да чакат, за капак докараха и едно ПТП - и те чакаха.
    То сега не стигат хора, камо ли ако пуснеш някой в отпуска.А като някой се раболее...
    То не че няма,две са в ОАИЛ интубирани,и още няколко по-леки но поне в нашето още няма.
    А, и ще отварят още едно Ковидно - кой ще работи там...?!?
    Ситуацията няма нищо(ама НИЩО) общо с това което беше само преди седмица!

    - - - - - - - - - -

    https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
    Ето ви и желания IFR - смъртност от Covid от всички инфектирани (а не заболели).
    Само 0.23% .

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4618

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    З А П О В Е Д
    РД-01-604/ 13.10.2020

    На основание чл. 61, ал. 7, 9 и 12 от Закона за здравето, чл. 73 от Административнопроцесуалния кодекс и във връзка с предложение на главния държавен
    здравен инспектор

    Н А Р Е Ж Д А М:
    ...
    13. Всички близки контактни на потвърден случай на COVID-19, съгласно Приложение № 4, се поставят под карантина в дома или на друго място, на което лицето е посочило, че ще пребивава с предписание по образец съгласно Приложение № 5 на директора на съответната регионална здравна инспекция или на оправомощено от него длъжностно лице за срок от 14 дни, считано от последния контакт със заболялото лице

    ----------------------------
    По никакъв начин, не ми стана ясно защо отпадна карантината на президента !?
    В тая скапана държава, правилата се нарушават от най-високите държавни позиции, пък после обикновените граждани не били спазвали правилата.

    ПРАВИЛАТА ВАЖАТ ЗА ВСИЧКИ !

    Карантината не случайно е карантина за определен период, защото този вирус има продължителен безсимптомен инкубационен период от 5-10 дни !!!!!
    Това че в първите 4 дни си имал 3 отрицателни теста, абсолютно нищо не значи !

    -----------------------------------
    ПП.
    Има по-нова заповед, която влиза в сила от вчера и в която пише същата т.13 със същото съдържание
    https://www.mh.government.bg/media/f...t_22102020.pdf

    ------------------------------------
    ПП2.
    Директора на Столичната регионална здравна инспекция (СРЗИ) Данчо Пенчев е подписал някакъв измислен документ, с което освобждава президента от карантината.
    Заповедта на здравния министър за лицата, подлежащи на карантина, не предвижда взаимовръзка между отрицателен тест за коронавирус и освобождаване от изолацията.
    И очевидно тоя директор си е самоприписал несъществуващи пълномощия и на практика е извършил опасно действие един път от медицинска гледна точка и още по-опасно, затова че е държавен служител който нарушава нормативни документи със сила на закон.

    ... но гешко вместо да го подпука, нещо пак е заспал избирателно
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-10-20 в 04:01.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4619

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    днес критикуваш гешев, утре критикуваш липсата на радиатор в следствения арест....

    внимавай, по опасен път си тръгнал...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4620

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    З А П О В Е Д
    РД-01-604/ 13.10.2020

    На основание чл. 61, ал. 7, 9 и 12 от Закона за здравето, чл. 73 от Административнопроцесуалния кодекс и във връзка с предложение на главния държавен
    здравен инспектор

    Н А Р Е Ж Д А М:
    ...
    13. Всички близки контактни на потвърден случай на COVID-19, съгласно Приложение № 4, се поставят под карантина в дома или на друго място, на което лицето е посочило, че ще пребивава с предписание по образец съгласно Приложение № 5 на директора на съответната регионална здравна инспекция или на оправомощено от него длъжностно лице за срок от 14 дни, считано от последния контакт със заболялото лице

    ----------------------------
    По никакъв начин, не ми стана ясно защо отпадна карантината на президента !?
    В тая скапана държава, правилата се нарушават от най-високите държавни позиции, пък после обикновените граждани не били спазвали правилата.

    ПРАВИЛАТА ВАЖАТ ЗА ВСИЧКИ !

    Карантината не случайно е карантина за определен период, защото този вирус има продължителен безсимптомен инкубационен период от 5-10 дни !!!!!
    Това че в първите 4 дни си имал 3 отрицателни теста, абсолютно нищо не значи !

    -----------------------------------
    ПП.
    Има по-нова заповед, която влиза в сила от вчера и в която пише същата т.13 със същото съдържание
    https://www.mh.government.bg/media/f...t_22102020.pdf

    ------------------------------------
    ПП2.
    Директора на Столичната регионална здравна инспекция (СРЗИ) Данчо Пенчев е подписал някакъв измислен документ, с което освобждава президента от карантината.
    Заповедта на здравния министър за лицата, подлежащи на карантина, не предвижда взаимовръзка между отрицателен тест за коронавирус и освобождаване от изолацията.
    И очевидно тоя директор си е самоприписал несъществуващи пълномощия и на практика е извършил опасно действие един път от медицинска гледна точка и още по-опасно, затова че е държавен служител който нарушава нормативни документи със сила на закон.

    ... но гешко вместо да го подпука, нещо пак е заспал избирателно
    "У наше село аналогичен случай!"

    Захариева също е била контактна, но е пътувала
    Външната министърка на Белгия влезе в интензивно отделение заради COVID-19
    https://www.segabg.com/hot/category-...-no-e-putuvala

    А може би и така е правилно - да има изключния за първите хора в държавата. Не може държавата да се карантинира, защото някой е доближил друг заразен в изпълнение на служебните си задължения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе