Страница 310 от 707 ПърваПърва ... 260300308309310311312320360 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,636 до 4,650 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4636

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Може ли да тези ,които пишат за повече ковид случаи ,повече пари от Европа да ни посочат съответния регламент на ЕС.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4637

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Радев те вълнува теб, мен не. Нито Захариева, която е същия случай. Писах вече по-горе - за мен за ръководителите на държавата такива изключения са допустими. Както и за колите на червен светофар - за линейки, полиция и пожарни с пусната сигнализация е допустимо. Въпроса за мен е принципен - кога има смисъл от карантина и кога - не!
    И за мен въпроса е принципен и принципа е "върховенство на закона".
    Колите със сини лампи са описани в закона за движение по пътищата. Съответно те не нарушават закона минавайки на червен светофар.

    Хората подлежащи на карантина и с отрицателен ПСР не са описани в заповедта на министъра, която заповед е със силата на закон. Ако някой от тях прекрати карантината си, значи нарушава закона.
    И смисъла е много ясен - коронавируса има дълъг и безсимптомен инкубационен период, който може продължи дори повече от 10 дни.
    В заповедта си пише - който няма симптоми, за него карантината е 10 дни.
    А за останалите - 14 дни, освен ако не са се влошили междувременно и са за болница.
    Радев за момента е безсимптомен и трабва да си кара 10 дни карантина, но това не значи, че утре или вдругиден той няма да развие симптоми и съответно или 14 дни карантина или в болница според състоянието леко или тежко.

    ПП.
    И не ме вълнува конкретно Радев както си написал, а ме вълнува който и да е държавен служител нарушаващ закона, особено ако е на висок държавен пост !
    Личностите не ме вълнуват, вълнува ме закона !

    В армията може и да са пропуснали да те научат, че няма незаменими хора. И този пропуск е бил съвсем умишлен, за да те изманипулират да гледаш с блясък в очите началниците над теб, като някакви незаменими светила.
    Е аз пък на всшите държавни служители не гледам като на привилегирована каста, а само дотолкова доколкота някои техни привилегии са описани в законите. Отмяната на карантината не е такава тяхна привилегия, а е точно обратното - те са точно толкова опасни при отменена карантина, колкото и обикновения гражданин без симптоми който не я спазва.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-10-20 в 19:43.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4638

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ето това горното ме убеди, че или журналистът не разбира jack shit от вирусология, или че някой е изобретил наноботите, а аз не съм чул

    освен това не знам какво ѝ е перфектното, тъй като умрелият бразилски доктор беше "защитен" именно с нея...
    https://www.bloomberg.com/news/artic...um-middle-east
    Бил е с плацебото..
    А за наноботите и на мен ми стана интересно..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това, което твърдят специалистите е, че PCR теста лови заразата след четвъртия ден. Тоест имаш контакт със заразен или пристигаш от силно заразен район - 5 дни карантина, тест и ако е отрицателен - "своводно, почеши коня". Ако забележиш някакви симптоми по-рано, самокарантинираш се - тест и според резултата. Така ли е или греша някъде в логиката?
    Човека не е машина, по-рано от 4тия ден няма достатъчно вирусен материал,който да бъде засечен от PCRa, но това не значи, че на петия има.Зависи от имунната система на човека.Може да се размножи достатъчно за позитивиране и на осмия например.Може и да бъде унищожен .Може и да се паткясаш при фулминантно (мълниеносно) протичане.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4639

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дето се вика, още слабо се познава материала.....лаически си мисля, че поне 2 години ще трябват за изучаване на гадината.....

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4640

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...-nankov.467100
    Ето защо трябва да има изключения от правилото за първите хора в държавата. Отиде една трета от кабинета! Понякога се налага целесъобразността да се постави над формалните правила!

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4641

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...-nankov.467100
    Ето защо трябва да има изключения от правилото за първите хора в държавата. Отиде една трета от кабинета! Понякога се налага целесъобразността да се постави над формалните правила!
    Обърни се към ковида да се съобразява с големците...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4642

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Стига бе, много правителства си правят онлайн заседаниата открай време.
    Работят си без проблем, дори и с карантинирани министри/премиери.Топлата вода е открита (ама не и у нас) .

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4643

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Разбирам нехаресването на БСП и дори омразата към тях. Аз също спадам към тази категория. Обаче, нещата доста се промениха през последните години и това което води БГ към нова катастрофа отдавна не е в БСП.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4644

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Разбирам нехаресването на БСП и дори омразата към тях. Аз също спадам към тази категория. Обаче, нещата доста се промениха през последните години и това което води БГ към нова катастрофа отдавна не е в БСП.
    Но съгласи се, че са много удобни за боксова круша. Всичко можеш да оправдаеш с тях.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4645

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...-nankov.467100
    Ето защо трябва да има изключения от правилото за първите хора в държавата. Отиде една трета от кабинета! Понякога се налага целесъобразността да се постави над формалните правила!
    Ако имаше нужда от такива изключения, то те щяха да бъдат описани в съответния закон. Точно както колите със сините лампи.

    По-лошото, че не щеш да осмислиш колко опасни могат да бъдат тези изключения.
    По-нагоре действащ доктор написа специално за теб, че ПСР може да светне чак на осмия ден след контакта, а в предишните дни да е бил отрицателен.
    Което означава, че "изключението направено на петия ден" разнася заразата !

    И още по-лошото е, нагласата ти да не се спазват законите - днес за едно, утре ще е за друго.
    Което си е типична ганьовска черта "законите са хубаво нещо и другите трябва да ги спазват, но не и аз".

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #4646

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4647

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Разбирам нехаресването на БСП и дори омразата към тях. Аз също спадам към тази категория. Обаче, нещата доста се промениха през последните години и това което води БГ към нова катастрофа отдавна не е в БСП.
    От аморфната маса "политици" у нас - по какво и как да ги различи човек?! "И по плодовете ще ги познаете..."
    У нас го караме на диета - все едни и същи гнили плодове. Не в Дания, а у нас...

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4648

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ако имаше нужда от такива изключения, то те щяха да бъдат описани в съответния закон. Точно както колите със сините лампи.

    По-лошото, че не щеш да осмислиш колко опасни могат да бъдат тези изключения.
    По-нагоре действащ доктор написа специално за теб, че ПСР може да светне чак на осмия ден след контакта, а в предишните дни да е бил отрицателен.
    Което означава, че "изключението направено на петия ден" разнася заразата !

    И още по-лошото е, нагласата ти да не се спазват законите - днес за едно, утре ще е за друго.
    Което си е типична ганьовска черта "законите са хубаво нещо и другите трябва да ги спазват, но не и аз".
    Това, че нещо не е описано, не означава, че то е ненужно! Просто все още няма прецедент, който да подскаже нуждата от описването му. И не е осъзнато коя е по-голямата опасност - да има или да няма такива изключения. Т.е не е оценена тяхната целесъобразност. Тук все пак става дума за управленския елит, от който зависи оперативното управление на държавата, а не за Бай Иван от Сусурлево. Не е проблем всекидневния PCR тест за едни тридесетина души в държавата. Но липсата на бързо оперативно решение при някаква криза или бедствие може да струва живота на хиляди хора, ако управляващите спазят спазят стриктно алинеята и параграфа.
    Изобщо, ако не бях напълно убеден, че демагогстваш "на дребно", както често правиш бих казал: "Ура българи, роди се новия Гюро Михайлов".

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4649

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това, че нещо не е описано, не означава, че то е ненужно! Просто все още няма прецедент, който да подскаже нуждата от описването му. И не е осъзнато коя е по-голямата опасност - да има или да няма такива изключения. Т.е не е оценена тяхната целесъобразност. Тук все пак става дума за управленския елит, от който зависи оперативното управление на държавата, а не за Бай Иван от Сусурлево. Не е проблем всекидневния PCR тест за едни тридесетина души в държавата. Но липсата на бързо оперативно решение при някаква криза или бедствие може да струва живота на хиляди хора, ако управляващите спазят спазят стриктно алинеята и параграфа.
    Изобщо, ако не бях напълно убеден, че демагогстваш "на дребно", както често правиш бих казал: "Ура българи, роди се новия Гюро Михайлов".
    Ама чакай малко това, че са в изолация какво им пречи да взимат решения?!? Поне докато са в кондиция после си имат заместници - все пак не са свършили хората дето могат да ги заместят... Точно тези управници трябва най-стрикно да спазвата закона иначе неспазвнето и изключенията за тях ще е по лошия вирус. Всъщнсот това е може би най-големия ни проблем - двойните стандарти...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4650

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    lupus, сериозно, с тази си позиция ме учудваш

    виж сега как изглежда отстрани:

    да, знаем, че гравитацията ще предизвика смърт при падане на асансьор от 20-ия етаж, но няма да е зле да позволим на домоуправителя да може да реже въжето на кабинката, когато е в нея заедно с други хора
    тъй като той е специален човек е възможно гравитацията да го подмине... на нас ни се иска да остане да виси във въздуха, а ако останалите имат късмет, те също ще останат живи покрай неговата недосегаемост от физичните закони

    замени сега "рязане на въже на асансьор" с "неправене на тестове", "гравитация" с "SARS-CoV-2" и "домоуправител" с "президент/премиер/важно официално лице" и ще видиш, че примерът е 1:1

    подобна изключителност може се да подари на някой човек съобразно важността му, когато събитията са в контрола на подаряващите изключителността други субекти, но тук говорим за неподлежащи на контрол външни фактори

    хайде сега да приемем, че поради своята изключителност президентът и целият кабинет, съвет за национална сигурност и т.н. изпукат, защото на Негово Величество ("президент/премиер/важно официално лице") му е позволено да си щъка насам-натам болен....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе