Страница 324 от 707 ПърваПърва ... 274314322323324325326334374 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,846 до 4,860 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4846

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Освен да се правят сухи сметки - колко произвежда машинката за обема и за колко е разпада... Ама все пак без да се замери в стаята където обитаваме не е много ОК.
    Ще го усетиш субективно. Ако почувстваш парене на очите и дразнене в гърлото значи си превишил дозата. Има китайски уреди за измерване, готови тарирани, но са по 95$ парчето!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #4847

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е, теб каква ти е идеята за спалня? Да не заразиш милото докато спите? Нема да стане без да стигнеш вредна концентрация - много е близка дистанцията. Освен ако не сте на различни легла в двата ъгъла на стаята .

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4848

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, теб каква ти е идеята за спалня? Да не заразиш милото докато спите? Нема да стане без да стигнеш вредна концентрация - много е близка дистанцията. Освен ако не сте на различни легла в двата ъгъла на стаята .
    Ами преди време си сглобих един уред с ардуино за измерване на CO2 и се оказа че в спалнята докато спим за 2-3 часа кислорода пада и се налага да се проветрява за 4-5 мин. а нямам вентилация та си помислих този уред дали няма да помогне. Но като се замисля озона няма общо с кислорното съдържание във въздуха все пак...
    Та нямам нужда в спалнята явно

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4849

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ами преди време си сглобих един уред с ардуино за измерване на CO2 и се оказа че в спалнята докато спим за 2-3 часа кислорода пада и се налага да се проветрява за 4-5 мин. а нямам вентилация та си помислих този уред дали няма да помогне. Но като се замисля озона няма общо с кислорното съдържание във въздуха все пак...
    Та нямам нужда в спалнята явно
    Ами направи следващата крачка щом работиш с Ардуино. Следиш СО2 конценрацията и когато се повиши над желаното от теб ниво с едно реленце пускаш вентилаторче на прозореца да нагнетява чист въздух. Когато нивото на диоксида падне под някакво ниво вентилаторето спира. Е, трябва да предвиш съответния хистерезис за да не се пуска и спира вентилаторчето твърде често.
    Аз този проблем съм го решил кардинално - от студент съм свикнал да спя на отворена врата или прозорец, та ако ще и вън да е -15°С.
    А кислорода във въздуха има пряко отношение към добива на озон!!! Той от него се произвежда.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4850

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А иначе при мен работи в хола и кухненския бокс с обща плош около 25-30m². Височината на помещението е 2.40m. Струва ми се, че е малко слабо това устройство за този обем, но понеже не мога да измеря концентрацията не ми се рискува да вляза в опасната зона. За спалнята и 15' работа и 1ч почивка ще са достатъчни.
    Не бива да си правим илюзията, е успяваме да убием всички вируси! Идеята е друга - да се държи тяхната концентрация във въздуха и повърхностите под прага на заразяване. За останалите живи се грижи имунната ни система и тя през този сезон трябва да се стимулира.
    Ще погледна това дето си дал.Дали ще мога да се справя със сметките не знам.Иначе за същия обем ми трябва и дори мисля за всеки случай по 1/2 час за дезинфекция при липса на хора в стаята и после рядко за освежаване.Поне докато не ми са ясни нещата със сигурност.
    А Иво защо мислиш,че няма никаква връзка м/у озона и кислорода във въздуха?

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4851

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ще погледна това дето си дал.Дали ще мога да се справя със сметките не знам.Иначе за същия обем ми трябва и дори мисля за всеки случай по 1/2 час за дезинфекция при липса на хора в стаята и после рядко за освежаване.Поне докато не ми са ясни нещата със сигурност.
    А Иво защо мислиш,че няма никаква връзка м/у озона и кислорода във въздуха?
    Имах в предвид съдържанието му във въздуха като количество спрямо останалите газове...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4852

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Имах в предвид съдържанието му във въздуха като количество спрямо останалите газове...
    И това! Колкото е по-малко количеството му в един затворен обем, толкова по-неефективна е работата на озонгенератора. Промишлените генератори работят с подаване на чист кислород от бутилка. Отбелязвам си веднага, че тази идея може да се приложи за озониране на болнични стаи в интензивни отделения. Но пак опираме до проклетия датчик за концентрацията на озона в даден обем!!!

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #4853

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Каква е идеята да се ползват такива неща вкъщи?
    Аз не съм тръгнал да купувам озонатор, но от пролетта се чудя дали да ползвам йонизатора на климатика.
    Може и да не съм прав, но си мисля, че човек се заразява извън дома и влезели ли в къщата някакъв вирус няма как да не мине през всичките, заради близкия и много продължителен контакт с заразения.
    За обществени места схващам логиката, но ми се губи за дома.
    Държа да уточня, че не съм от хората които не вярват в ковид.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4854

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Каква е идеята да се ползват такива неща вкъщи?
    Аз не съм тръгнал да купувам озонатор, но от пролетта се чудя дали да ползвам йонизатора на климатика.
    Може и да не съм прав, но си мисля, че човек се заразява извън дома и влезели ли в къщата някакъв вирус няма как да не мине през всичките, заради близкия и много продължителен контакт с заразения.
    За обществени места схващам логиката, но ми се губи за дома.
    Държа да уточня, че не съм от хората които не вярват в ковид.
    Логиката е същата - съвместното дишане в един и същ затворен обем, ако върху това не се насложат и кашляне, кихане и пърдене!

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4855

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Каква е идеята да се ползват такива неща вкъщи?

    Държа да уточня, че не съм от хората които не вярват в ковид.
    Не винаги тябва да се мисли за ковид.Освен него има още много други вируси.
    Ако имаш плазма на климатика не виждам причина да не я ползваш.
    А ползите от кислорода са многобройни и едва ли аз съм човека който може да ги обясни.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4856

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не винаги тябва да се мисли за ковид.Освен него има още много други вируси.
    ......
    Така е! Озона и UV-C лъчите трепят всякакви вируси и бактерии. Просто проблема е в дозата!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #4857

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чешем си езиците bobi. Един колега-шеф на отделение в което болните са със силно компрометиран имунитет се изолира от жена си(на квартира) още преди 2 месеца. Е, сега тя и брат и са в болница, пък той си работи здрав(засега).
    В къщи да избегнеш предаване е много трудно, да не кажа невъзможно, еле пък ако си в някоя "кутийка".
    Обаче признавам, че откак сложих UV лампата ако един лепнеше грип или подобно, другите не се разболяваха.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #4858

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Чешем си езиците bobi. Един колега-шеф на отделение в което болните са със силно компрометиран имунитет се изолира от жена си(на квартира) още преди 2 месеца. Е, сега тя и брат и са в болница, пък той си работи здрав(засега).
    В къщи да избегнеш предаване е много трудно, да не кажа невъзможно, еле пък ако си в някоя "кутийка".
    Нещо подобно си мисля и аз. Преди дни ходихме с баща ми на очен преглед в клиника и във фоайето пред кабинетите имаше сложен пречиствател за въздуха.
    Да предположим че 1-2часа преди това е имало в помещението заразен, прегледали са го и си е тръгнал. Тези 1,5-2часа пречиствателя е превъртял въздуха няколко пъти и е утрепал вирусите и ние вече сме в безопасна среда теоретично. Вкъщи обаче ще има постоянен източник на зараза и това което го издиша болния не минава първо през дезинфекция и после към останалите обитатели, затова ефекта за домашна употреба ми се губи.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4859

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Нещо подобно си мисля и аз. Преди дни ходихме с баща ми на очен преглед в клиника и във фоайето пред кабинетите имаше сложен пречиствател за въздуха.
    Да предположим че 1-2часа преди това е имало в помещението заразен, прегледали са го и си е тръгнал. Тези 1,5-2часа пречиствателя е превъртял въздуха няколко пъти и е утрепал вирусите и ние вече сме в безопасна среда теоретично. Вкъщи обаче ще има постоянен източник на зараза и това което го издиша болния не минава първо през дезинфекция и после към останалите обитатели, затова ефекта за домашна употреба ми се губи.
    Това ти изглежда така, защото мислиш в плоскостта, че въпросната дезинфекция трябва да реши тотално и само тя проблема.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4860

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Принципно мерките намаляват риска но това не значи, че го премахват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе