Страница 350 от 707 ПърваПърва ... 300340348349350351352360400 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,236 до 5,250 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5236

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Щаба чете всеки четвъртък от данните на Европйския център за превенция и контрол на заболяванията (ECDC).
    Там обаче ако се погледне какъв е критерия за обявяване на починалите - за България е неизвестен?!?

    https://covid19-surveillance-report.ecdc.europa.eu/
    Същото е и за Полша, Румъния и Исландия. За Белгия и Франция се знаеше, че се съобщават не само потвърдени случаи, но и подозрителни...
    Освен това не е ясно колко от направените антигенни тестове са потвърдени с PCR, или просто не се отчитат от статистиката, защото 40% положителни е абсурдно висока стойност....
    Наблюдава се и спад в направените PCR тестове, може би за сметка на други такива, но техните резултати остават не отчетени и изкривяват информацията.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5237

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ице,

    При нас явно според управляващите разлика няма...

    Но на практика има-->> всички мерки трябва да са насочено към заболяването, а не бадева да "стрелят с халосни" по отношение на хората, пък каквото стане...

    И УВ лампи/озонатори можеше да се предвидят в обществени сгради, и обеззаразяване на помещенията в тях и обеззаразяване на големите климатични системи в обществените сгради с определени технологии или при невъзможност спирането им.

    Защото един постоянно работещ канален климатик, VRV, колонен климатик без обеззаразяване върти един и същи въздух многократно и когато влезе един заразен разпръскваш вируса, а климатичните системи го "раздухват" из въздуха в продължение на няколко часа след това, нали знаеш какво се случва със всички хора влезли в това, а и в други помещения до които се изпраща/циркулира от климатичната система този заразен въздух...

    Нито маска, нито друго ще те спаси от заразяването...

    Аз дори си пулверизирам маската преди излизане и след прибиране със спирт, ама като ми духне някой климатик у лицето "кел файда" от всичките ми "превантивни мерки", маски, спиртове и т.н.

    Мога да посоча още доста неадекватности, но няма никакъв смисъл.
    Тези "управляващи" не управляват, те "реагират" на "следпоследиците"...

    Всичко което правят е просто една имитация на "вършене на нещо си"... което те представят като "полезно" за обществото и отделния индивид...

    Всъщност това което констатирах, че се случва в законодателната област преди 2-3 години ---> писане на глупости и имитиране на дейност поради изчерпване сега същото "правят" и в медицинската сфера и общественото здравеопазване и то по време на криза/пандемия.


    Разликата е че по време на криза неадекватността и "кокалите" изхвъркват" и си проличават с очеизвадна очевидна "жестокост".

    Тоест простотията, простащината и невежеството водят до смърт на много хора...


    Но логиката е напълно закономерна --> каквото повикало, такова се обадило...

    Аз съм прост и вие сте прости...


    Обществото си го избра и ще му/си сърба попарата до дупка...
    Този пост е редактиран от justify; 21-11-20 в 17:09.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5238

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    .....
    И УВ лампи/озонатори можеше да се предвидят в обществени сгради, и обеззаразяване на помещенията в тях и обеззаразяване на големите климатични системи в обществените сгради с определени технологии или при невъзможност спирането им.

    Защото един постоянно работещ канален климатик, VRV, колонен климатик без обеззаразяване върти един и същи въздух многократно и когато влезе един заразен разпръскваш вируса, а климатичните системи го "раздухват" из въздуха в продължение на няколко часа след това, нали знаеш какво се случва със всички хора влезли в това, а и в други помещения до които се изпраща/циркулира от климатичната система този заразен въздух...

    Нито маска, нито друго ще те спаси от заразяването...

    Аз дори си пулверизирам маската преди излизане и след прибиране със спирт, ама като ми духне някой климатик у лицето "кел файда" от всичките ми "превантивни мерки", маски, спиртове и т.н.

    Мога да посоча още доста неадекватности, но няма никакъв смисъл.
    ...
    Защо си учуден?
    Както виждаш аз тук от месеци се опитвам да обясня това с заразения въздух, но май само ти го осъзнаваш. Даже и господа докторите тук се подиграват на тази теза. А ти очакваш да го разберат управляващите? Как да го разберат, като нито лекарите, нито учените нито медиите им го казват?
    А ето до къде се простира мозъка на управляващите: https://www.flagman.bg/article/210835
    И чакането какво ще рече СЗО продължава и до днес.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5239

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    justify
    Кога ще започнеш, да пишеш плътно ред до ред, а не да рязтягаш поста си като за световно?! Опитай се, да бъдеш кратък. Такива постове малцина четат изцяло - в повечето случаи само първите две изречения. А сега по темата...

    Аз дори си пулверизирам маската преди излизане и след прибиране със спирт, ама като ми духне някой климатик у лицето "кел файда" от всичките ми "превантивни мерки", маски, спиртове и т.н.
    Мога да посоча още доста неадекватности, но няма никакъв смисъл.
    Тоест простотията, простащината и невежеството водят до смърт на много хора..
    Без да се обиждаш, но това което правиш с маската е тъпо. Маската се сменя на всеки 4 часа. Не се прибира в джоба или чаната и после при нужда пак да си я слагаш. Така от натрупаната влага при издишане, маската се превръща в гнездо за развитие на всякакви бактерии - например стафилококи....После следва разпространение и развитие в горните дихателни пътища....Сещаш се за последствията.
    Няма универсален метод за предпазване от вируси! Има само определени мерки, които обаче мнозинството пренебрегва.
    Още през Май писах тук, че ВСИЧКИ сме виновни...ама някои тук(а познай) не искат да си признаят вината и само повтарят - правителството, та правителството е виновно..Да и то е виновно - най вече здравният министър, щаба, лекарите и онова говедо ББ.

    Пример за алчност, егоизъм и неадекватно поведение..включително и това на полицията. Един от страничните ефекти на демокрацията...
    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...begne-proverka
    Ако това беше станало през соца, полицията щеше да разбие вратата и да арестува всички за 24 часа, а за десерт глоби и може би затваряне на заведението. Това е правилният метод - поне за мен. Мнозинството хора не разбират от думи...тях само боя, глобите, ареста и конфискацията ги оправят.

    всеки ден виждам такива и при забележка почват да обиждат. Закона не ми дава правото да му шибна един и да го навра в канавката или близкият казан за смет където му е мястото
    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...lozhat-maskite

    В задължителните изисквани за откриване на заведение, магазин...и т.н. трябва да си пише, че трябва да има вентилация, климатизация с антибактериална и антивуирусни защити(UV лампи, йонизатори, редовно сменящи се филтри). На много места съм виждал почерняване на и около касетите с филтри на климатиците.....магазини, молове, кина, театри, производствени халта...явно не ги чистят редовно по график, защото това са допълнителни разходи по подръжката.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-11-20 в 22:16.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5240

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    .....
    А ето до къде се простира мозъка на управляващите: https://www.flagman.bg/article/210835
    И чакането какво ще рече СЗО продължава и до днес.
    Забелязал ли си, какви изследвания се провеждат (с вкл. техника, биологични материали, професионалисти) в статиите, които ти бях посочил преди?!
    В едно научно изследване има поставен въпрос/тема/предположение и изследването го опровергава или потвърждава, след което излизат със заключение.
    Инж. Ганев, а и който и да било друг изобретател, за да твърдят еднозначно, че определен нов уред действа еди-как си с точно определен ефект, би означавало предварително да е намерил/поръчал изследване за търсения ефект от изобретението преди да се захване да го създава този уред. А не сега да има едни твърдения без доказателства за ефект и т.н. и да се чака сертифициране.
    Що отзад-напред?!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5241

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Забелязал ли си, какви изследвания се провеждат (с вкл. техника, биологични материали, професионалисти) в статиите, които ти бях посочил преди?!
    В едно научно изследване има поставен въпрос/тема/предположение и изследването го опровергава или потвърждава, след което излизат със заключение.
    Инж. Ганев, а и който и да било друг изобретател, за да твърдят еднозначно, че определен нов уред действа еди-как си с точно определен ефект, би означавало предварително да е намерил/поръчал изследване за търсения ефект от изобретението преди да се захване да го създава този уред. А не сега да има едни твърдения без доказателства за ефект и т.н. и да се чака сертифициране.
    Що отзад-напред?!
    Така ли тълкуваш това:
    За малкия уред, който очаква сертификат, от „Елфи – тех“ декларират, че остатъчният озон е под безопасния праг за помещения с площ от 20 до 120 кв. м.
    Проф. Ганев обясни, че имат възможност да измерят този показател.
    „Имаме и еталонен прибор. Имаме и преносими прибори. Това не е проблем. Големият проблем, който е не само в България, но и в целия свят, е, че този коронавирус е нов вирус – от около 3 месеца. Почти в никоя световна лаборатория няма директно изолирани вируси, които да бъдат активни вируси и да може да се тества с озон и да се каже на каква концентрация той се унищожава“, заяви професорът.
    Имало твърдения на частни лаборатории, че коронавирусът се елиминира с озон на 99,97%.
    Трябвало обаче да излезе становище на Световната здравна организация (СЗО).
    Сертификата се издава на база искане на производителя, в което той описва параметрите на своя уред, какво той смята че прави, какви са неговите предимства и недостатъци. Сертифициращия орган трябва да намери методите и средствата да провери неговите твърдения и на база данните от проведените изследвания да издаде сертификат за пускането му на пазара или не. Или аз нещо бъркам?
    Този пост е редактиран от Lupus; 21-11-20 в 22:43.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #5242

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Брей, ше свършат маймуните с тея ваксини..
    https://www.nzz.ch/wirtschaft/impfst...0?reduced=true

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5243

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Що отзад-напред?!
    Ако не успее със сертификта, можеш да си слагаш от това...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5244

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Сертификата се издава на база искане на производителя, в което той описва параметрите на своя уред, какво той смята че прави, какви са неговите предимства и недостатъци. Сертифициращия орган трябва да намери методите и средствата да провери неговите твърдения и на база данните от проведените изследвания да издаде сертификат за пускането му на пазара или не. Или аз нещо бъркам?.
    Виж това:
    "Професор от Стара Загора създаде генератор, с който е възможно антивирусно третиране на въздуха в присъствието на хора. Според проф. Жеко Ганев така може да се прочистват помещения в болници и други големи пространства, което ще направи COVID-19 неспособен да се прикрепи към здрави клетки. „Коронавирусът е средно устойчив и в природата се унищожава от гръмотевични бури, когато атмосферата се насища с озон. Затова очаквам, че при първите атмосферни смущения COVID-19 ще започне да намалява”, обясни Ганев. „Самият озон не влияе директно върху коронавируса. Атомният кислород, на който се разлага озонът, деактивира този вирус и то за много кратко време. Нашият принос е в това, че ние създадохме първата система в света, която генерира хибриран озон. Вирусът се убива в рамките на 15 минути”, каза още той."

    Твърденията горе сочат, че той разполага с изследвания - каквито никой друг няма. Къде са направени?!
    Концентрация на озон и кислород лесно ще се замери, а ефекта им в/у човек и вирус при определени параметри - кой!?
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Брей, ше свършат маймуните с тея ваксини..
    https://www.nzz.ch/wirtschaft/impfst...0?reduced=true
    няма, няма - тука има къде 6 милиона барем
    Този пост е редактиран от Kaar; 21-11-20 в 23:30.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5245

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Виж това:
    "Професор от Стара Загора създаде генератор, с който е възможно антивирусно третиране на въздуха в присъствието на хора. Според проф. Жеко Ганев така може да се прочистват помещения в болници и други големи пространства, което ще направи COVID-19 неспособен да се прикрепи към здрави клетки. „Коронавирусът е средно устойчив и в природата се унищожава от гръмотевични бури, когато атмосферата се насища с озон. Затова очаквам, че при първите атмосферни смущения COVID-19 ще започне да намалява”, обясни Ганев. „Самият озон не влияе директно върху коронавируса. Атомният кислород, на който се разлага озонът, деактивира този вирус и то за много кратко време. Нашият принос е в това, че ние създадохме първата система в света, която генерира хибриран озон. Вирусът се убива в рамките на 15 минути”, каза още той."
    Твърденията горе сочат, че той разполага с изследвания - каквито никой друг няма. Къде са направени?!
    Концентрация на озон и кислород лесно ще се замери, а ефекта им в/у човек и вирус при определени параметри - кой!?

    няма, няма - тука има къде 6 милиона барем
    Кое е твърдението точно че разполага с изследвания, а заключенията му не се дължат на предположения по аналогия? Имам усещанието, че вървиш по пътя на Миткос с опити за плоски манипулации.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5246

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Кое е твърдението точно че разполага с изследвания, а заключенията му не се дължат на предположения по аналогия? Имам усещанието, че вървиш по пътя на Миткос с опити за плоски манипулации.
    ...последното ти заключение се дължи на предположение по аналогия...
    Ама както и да е.
    Не ме разбирай погрешно. Представи си обратното за момент.
    Ако утре изпечеш "курабии с озон" (или пък ако щеш - с нишадър) и твърдиш, че премахват вируса - ще трябва ли някой да ги изследва дали наистина го премахват вируса, или само дали са безопасни за папкане. И понеже ще са безопасни - ще ти ги одобрят за продажба. Какъв ще е ефекта, освен плацебото?!

    П.П. Относно твърденията, коментирани горе - на какво били базирани и кое как... ТУК
    Този пост е редактиран от Kaar; 22-11-20 в 00:32.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5247

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    justify
    Кога ще започнеш, да пишеш плътно ред до ред, а не да рязтягаш поста си като за световно?! Опитай се, да бъдеш кратък. Такива постове малцина четат изцяло - в повечето случаи само първите две изречения. А сега по темата...

    Без да се обиждаш, но това което правиш с маската е тъпо. Маската се сменя на всеки 4 часа. Не се прибира в джоба или чаната и после при нужда пак да си я слагаш. Така от натрупаната влага при издишане, маската се превръща в гнездо за развитие на всякакви бактерии - например стафилококи....После следва разпространение и развитие в горните дихателни пътища....Сещаш се за последствията.
    Няма универсален метод за предпазване от вируси! Има само определени мерки, които обаче мнозинството пренебрегва.
    Още през Май писах тук, че ВСИЧКИ сме виновни...ама някои тук(а познай) не искат да си признаят вината и само повтарят - правителството, та правителството е виновно..Да и то е виновно - най вече здравният министър, щаба, лекарите и онова говедо ББ.

    Пример за алчност, егоизъм и неадекватно поведение..включително и това на полицията. Един от страничните ефекти на демокрацията...
    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...begne-proverka
    Ако това беше станало през соца, полицията щеше да разбие вратата и да арестува всички за 24 часа, а за десерт глоби и може би затваряне на заведението. Това е правилният метод - поне за мен. Мнозинството хора не разбират от думи...тях само боя, глобите, ареста и конфискацията ги оправят.

    всеки ден виждам такива и при забележка почват да обиждат. Закона не ми дава правото да му шибна един и да го навра в канавката или близкият казан за смет където му е мястото
    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...lozhat-maskite

    В задължителните изисквани за откриване на заведение, магазин...и т.н. трябва да си пише, че трябва да има вентилация, климатизация с антибактериална и антивуирусни защити(UV лампи, йонизатори, редовно сменящи се филтри). На много места съм виждал почерняване на и около касетите с филтри на климатиците.....магазини, молове, кина, театри, производствени халта...явно не ги чистят редовно по график, защото това са допълнителни разходи по подръжката.


    Ице отново мислиш с гъза си.

    Каква "влага" те гони какви 5 лева бре??

    Изобщо използвал ли си спирт>80% ???

    Не си явно - лятото за по-малко от 30 секунди ръцете ми от мокри със спирт ставаха сухи - спирта се изпаряваше сам.

    Сега зимата до 2 минути от пулверизирането със спирт ръцете ми отново са напълно сухи -->> за това време спирта се е изпарил на 100%.

    Глупостите ти където "от влагата ставала гнездо за развитие на стафилококи" оставям без коментар - няма да ми губиш времето.

    Каква влага, какви стафилококи --> и на излизане и на прибиране я пулверизирам със спирт>80% и отвън и отвъре...
    Става почти мокра от спирта.

    Какви стафилококи, какви микроби и влага и чанти си фантазираш.
    Като се прибера след пулверизацията стои на открито, в жилището, а не в чанти, джобове и т.н. според твоите фантасмагории.И като е на стайна температура няма как да има влага.

    Отделен въпрос е колко маски имам.Но е по адекватно да дезинфекцираш, отколкото след всяко носене да я переш.Разбира се че маските се и перат, но всеки ден е прекалено.

    П.П.
    Изобщо к'во ти се обяснявам и без това те бях резнал все едно не съществуваш, ма сега единствено заради възстановените ти модераторски функции съм принуден да те чета, без да мога да те зачеркна.
    То не бяха глупости за руснаците, за новичок, за Скрипал, а за отровеният Гебрев, сина му и управителя на фирмата му все едно не съществуват.Трол си си и такъв ще си останеш по душа...

    Отсега ще си спестя не само "разстоянието между редовете", но и постовете с които ти отговарям.Така "спестяването " ще е 100% --> на пространство от форума и на моето време...



    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ...последното ти заключение се дължи на предположение по аналогия...
    Ама както и да е.
    Не ме разбирай погрешно. Представи си обратното за момент.
    Ако утре изпечеш "курабии с озон" (или пък ако щеш - с нишадър) и твърдиш, че премахват вируса - ще трябва ли някой да ги изследва дали наистина го премахват вируса, или само дали са безопасни за папкане. И понеже ще са безопасни - ще ти ги одобрят за продажба. Какъв ще е ефекта, освен плацебото?!

    П.П. Относно твърденията, коментирани горе - на какво били базирани и кое как... ТУК
    Изследвания човека специално за корона вируса твърде вероятно няма .

    Но по аналогия с всички останали вируси това което твърди е твърде вероятно.
    А поради липса на изследвания, които пък липсват поради липсата на методика и липсата на сертифициране, което пък липсва поради умствено интелектуален дефицит у "управляващите", който се дължи пък на същия дефицит у избирателите, скоро може и да не разберем, поради което част от този дефицит у част от избирателите ще бъде "прекратен" скоропостижно...

    Лошото е и ще част от интелекта на нацията също ще бъде прекратен скоропостижно , защото все още не е изобретен вирус прекратяваш съществуването само и единствено на тъпите и прости елементи на обществото...
    Този пост е редактиран от justify; 22-11-20 в 04:40.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5248

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ...
    Не ме разбирай погрешно. Представи си обратното за момент.
    Ако утре изпечеш "курабии с озон" (или пък ако щеш - с нишадър) и твърдиш, че премахват вируса - ще трябва ли някой да ги изследва дали наистина го премахват вируса, или само дали са безопасни за папкане. И понеже ще са безопасни - ще ти ги одобрят за продажба. Какъв ще е ефекта, освен плацебото?!

    П.П. Относно твърденията, коментирани горе - на какво били базирани и кое как... ТУК
    И какво излиза според теб? Че някой, за да докаже ползата (или вредата) от своето изобретение трябва да си направи собствена лаборатория в конкретната област на приложението му ли???
    В случая по изследване на корона вируси от трето ниво? Това е смешно и тъпо! За какво са тогава специализираните лаборатории, институти, БАН? Какъв е смисъла от сертифицирането? И за какво ми даваш линк към неща, които аз съм дал тук, а преди да ги дам съм ги изчел заедно с куп други неща от други автори, за да навляза в същността на нещата, а после в телефонни разговори с професора сме ги и обсъждали? Но от този начин на мислене като твоя, на лекарите, на държавата - "свърши ни работата, а ние после не само няма мерси да ти кажем, а ще ти припишем и всички злини на света, за да не си вириш носа" резултата е един "Майната ви, оправяйте се!"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5249

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И какво излиза според теб? Че някой, за да докаже ползата (или вредата) от своето изобретение трябва да си направи собствена лаборатория в конкретната област на приложението му ли???
    В случая по изследване на корона вируси от трето ниво? Това е смешно и тъпо! За какво са тогава специализираните лаборатории, институти, БАН? Какъв е смисъла от сертифицирането? И за какво ми даваш линк към неща, които аз съм дал тук, а преди да ги дам съм ги изчел заедно с куп други неща от други автори, за да навляза в същността на нещата, а после в телефонни разговори с професора сме ги и обсъждали? Но от този начин на мислене като твоя, на лекарите, на държавата - "свърши ни работата, а ние после не само няма мерси да ти кажем, а ще ти припишем и всички злини на света, за да не си вириш носа" резултата е един "Майната ви, оправяйте се!"
    Как стоят нещата по света - някой разработва продукт с определена целева ефективност и характеристики на базата и според налични към момента изследвания по определен проблем/тема. След това си търси лаборатория, която да изследва и докаже (или не) способностите на уреда - за сметка на поръчителя!
    За справка - ето как една европейска фирма TROTEC произвежда мобилни преносими уреди за пречистване на въздуха от ковид-19 на базата на филтър Н-14 - поръчали са си изследване в частна сертифицирана лаборатория на институт и са си платили - и накрая имат потвърден доказан резултат за ефективност и постигане на заявените цели/параметри на уреда.
    Същата тая фирма разработва и продава озонатори и йонизатори за дезинфекция на въздух и повърхности, но задължително без присъствие на хора и животни - запознати са с изследванията/въздействието на озона и затова не ходят по лаборатории да доказват ефекта от уредите им с тяхната високата концентрация на озон над хора/вируси/бактерии.
    Предлагат и допълнителен уред за замерване на остатъчен озон след дезинфекция с озон, с цел безопасност на хората.
    И имайки предвид тази информация - стигаме до твоето
    Това е смешно и тъпо!
    .
    "свърши ни работата, а ние после не само няма мерси да ти кажем, а ще ти припишем и всички злини на света, за да не си вириш носа"
    Ако си предприемач и предлагаш продукт с определено твърдение за въздействие/резултат - доказваш го и започват продажбите. Или пък не.
    Предприемачът не работи за "мерси", а за печалба. Риска и ползата от всяко начинание е негов. Няма драма.
    В случая, след като нямало БАН и бг лаборатории - има много в Европа.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5250

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Kaar за да получиш сертификат няма как сам да предоставиш своите данни/изследвания и да ти бъде издаден. За целта ще трябва трета страна независима и компетентна да осъществи замерванията. В случая за професор Ганев ако си чел внимателно те са си направили тестове и замервания и търсят кой може да им сертифицира уредите... Така, че доказването минава през трета страна, която в случая я няма или службите които отговарят за това не я посочват...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе