Страница 358 от 707 ПърваПърва ... 308348356357358359360368408 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,356 до 5,370 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5356

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И този колега имам чувството, че търси доста медийна слава.
    Има още едно негово пространно интервю, което гледах тази сутрин. За съжаление още не качено на страницата, за да дам линк.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #5357

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не са му никак малко интервютата в последно време. Той е стар кадър. Чувал съм го още преди години в нашите среди. Манията му в последно време е реконвалесцентната плазма, която счита едва ли не за панацея, а то не е така. Май се е занимавал с плазмафереза преди време. Сега е провъзгласен за "консултант на пациентска организация за реконвалесцентна плазма", която се опитва да командва нашата система по Фейсбук.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-11-20 в 21:21.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5358

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ок, кажи какво мислиш за ремдесивира - в кой етап да се приема според теб и как се приема сега?
    Какво всъщност прави този препарат и дали не трябва да се прилага още с първите симптоми?

    Аз като лаик и страничен наблюдател, но все пак се интересувам отстрани и имам някои такива все пак странични наблюдения...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5359

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не са му никак малко интервютата в последно време. Той е стар кадър. Чувал съм го още преди години в нашите среди. Манията му в последно време е реконвалесцентната плазма, която счита едва ли не за панацея, а то не е така. Май се е занимавал с плазмафереза преди време. Сега е провъзгласен за "консултант на пациентска организация за реконвалесцентна плазма", която се опитва да командва нашата система по Фейсбук.
    Какво представлява плазмафереза като процес? Направи ми впечатление, че говори и за прясно замразена плазма колко помагала, както и за някакво друго лекарство, на което не запомних името.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5360

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Lupus
    Ивермектин ?

    В коментарите под статията..
    д-р Чавдар Ботев , не е ХЕМАТОЛОГ! Даже двапъти е късан на този изпит за специалност!!! Чавдаре признай си! Не заблуждавай хората!

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5361

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Всеки приказва всякъкви глупости. Вече имам много познати, прекарали вируса. Как пък един от тях не каза, че не е бил на антибиотик или два, а само на изопренозин и витамин Д!
    Нямам никаква идея как.
    Фирмата, в която работя е относително голяма - 400-500 човека в 4, 5 държави.
    Има десетки преминали през вируса, мисля без изключение само на вода, аспирин и витамини с отказ от спазване на лекарски предписания за антибиотици.
    Просто в Украйна лекарите са на същото ниво на кадърност като в България и е напълно адекватно да не се съобразяваш безрезервно с мнението им.

    ПП - Да ме извиняват участващите в темата БГ лекари, но съфорумството не може да промени мнението ми за неземната некадърност на български лекари и учители - две съсловия, които статистиката определя като изключително зле работещи в държавата ни, но те го компенсират с невероятна доза самочувствие за значимост

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5362

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Lupus
    Ивермектин ?

    .
    Май това беше....

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5363

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ама вие сериозно ли питате в петхилядния и не знам кой си пост от темата кога се ползва ремдисивир и какво е плазмафереза.....??!

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5364

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ама вие сериозно ли питате в петхилядния и не знам кой си пост от темата кога се ползва ремдисивир и какво е плазмафереза.....??!
    Точно така поне за ремдесивира. Съвсем сериозно питам кога се прилага на болните, в кой етап от заболянето?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5365

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз се опитах да напиша, но нямам претеция да знам, колкото лекарите. В ниската земя го дават в начален стадии на заболяването, за да се намали размножението на вируса в организма.Това е противовирусен препарат.
    Колкото до плазмата, поне в Нидерландия се отказаха да я прилагат-причината е, че в тежките случаи, не става въпрос за липса на антитела , а за други проблеми.
    От плазмата извличат само антителата и се ползват като един вид ваксина за най-застрашените.

    В крайна сметка лекарите по цял свят се опитват да налучкват терапията. Всяко наблюдение е добре дошло.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5366

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Аз се опитах да напиша, но нямам претеция да знам, колкото лекарите. В ниската земя го дават в начален стадии на заболяването, за да се намали размножението на вируса в организма.Това е противовирусен препарат.
    Точно така. Но да каже доктора в БГ как се дава, след като се има в предвид, че се приемат по тежки случаи в болница щото няма места за по леките...
    Та затова ми беше питането, че имам подозрения, че този медикамент просто не се ползва првавилно...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5367

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Май това беше....
    Да пази Господ от тия, дето го предписват срещу ковид и на хора този Ивермектин...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5368

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Започването на ваксинация е въпрос на дни, така че още малко търпение:

    https://www.24chasa.bg/novini/article/9270677

    https://www.france24.com/en/europe/2...bs-within-days

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #5369

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Здравейте всички.Надявам да сте живи и здрави ,а също близки и колеги около Вас.
    Вече 2 1/2 месеца съм в див работен ритъм на ръба на предела ,за което настръхвам и не искам да се сещам.Още не съм се отървал и има куп проблеми за решаване...Надявам се след 10 дни сагата да приключи и сляза от Испания.......Тези,които ще ни сменят трябва да са с PCR тест ,за мене все тая ......само и само да стъпя на земя.ако ще и в бежански лагер да ме пратят . В Канада бях за около месец . Заради Ковида отказаха сървиз от Wartsilla , и поговорката влезе за неволята в пълна сила.
    Днес пак ще крещя от яд .

    пс

    Нещо не ми се вързват нещата за тая чума.......вирус ли е или бактерия !? Преди месеци набиха в главите ни ,че ако някой пръдне ,ще вземе да изпозарази всичко наоколо.
    Едни ги хваща ,други не ...!?
    Фалшиви новини колкото щеш ,трудно се отсява полезното ......
    живи и здрави

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5370

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    после Менгеле бил провеждал най-безсърдечните опити с човешки същества в историята на човечеството....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе