Страница 360 от 707 ПърваПърва ... 310350358359360361362370410 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,386 до 5,400 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5386

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Нямам никаква идея как.
    Фирмата, в която работя е относително голяма - 400-500 човека в 4, 5 държави.
    Има десетки преминали през вируса, мисля без изключение само на вода, аспирин и витамини с отказ от спазване на лекарски предписания за антибиотици.
    Просто в Украйна лекарите са на същото ниво на кадърност като в България и е напълно адекватно да не се съобразяваш безрезервно с мнението им.

    ПП - Да ме извиняват участващите в темата БГ лекари, но съфорумството не може да промени мнението ми за неземната некадърност на български лекари и учители - две съсловия, които статистиката определя като изключително зле работещи в държавата ни, но те го компенсират с невероятна доза самочувствие за значимост
    Аз не се засягам, мнения и хора има всякакви. Факт е обаче, че същите тези некадърни лекари, работят от години вече в Западни държави. Факт е, че и у нас има толкова много спасени и оздравели пациенти, но те не се броят и за тях не се говори. Не могат всички да бъдат спасени, не може винаги всичко да бъде точно и ясно изяснено. И не е функция само на умения и знания на лекарите. Може и грешки да се случват разбира се. Медицината не е точна наука. Зависи много и от осигуреност със съвременна апаратура и оборудване. Има разбира се и вариращо ниво на знания, умения, мотивация за постоянна квалификация. Нормални са тези неща. И както писа и Цанков ще се задълбочава. Кадърните в Германия, Англия, Белгия, Франция. Тук основно в печелившите специалности и частните центрове. И вече сред останалите нивото ще пада, пропорционално на намаляващата им обща бройка.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-11-20 в 20:18.
    hristoslav2 и ivodivo харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #5387

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan аз лично много се надявах, даже вярвах, че заради тази криза ще се направят истински промени в системата :
    премахване на монопола на Касата, електронно здравеопазване и други нескъпи за държавата и реално възможни мерки, но или онея горе са много тъпи, или лапането сега е голямо или и двете.
    Все неща които ще са в полза на системата и на хората....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5388

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    VanDan аз лично много се надявах, даже вярвах, че заради тази криза ще се направят истински промени в системата :
    премахване на монопола на Касата, електронно здравеопазване и други нескъпи за държавата и реално възможни мерки, но или онея горе са много тъпи, или лапането сега е голямо или и двете.
    Все неща които ще са в полза на системата и на хората....
    Няма как да се случи! Едра риба се лови в мътна вода, а Касата е дълбок гьол.

    След изцепките запонаха и издънките!
    Този пост е редактиран от Lupus; 30-11-20 в 21:44.
    Gena_bs одобрява това.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5389

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Факт е обаче, че същите тези некадърни лекари, работят от години вече в Западни държави.
    Това... не го разбирам. Аз споделям мнението си, за работещи в България лекари. А не за лекари - българи. Тъй че тези, които работят от години в западни държави не са обект на изказването ми.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Факт е, че и у нас има толкова много спасени и оздравели пациенти, но те не се броят и за тях не се говори. Не могат всички да бъдат спасени, не може винаги всичко да бъде точно и ясно изяснено. Медицината не е точна наука.
    Навлизаш в неприятните дебри на неподплатени с факти политически изказвания.
    Медицината не е точна наука, но статистиката е... И нивото на смъртност в страната показва явно, че спасените са далеч от приемливо достатъчното.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И не е функция само на умения и знания на лекарите. Зависи много и от осигуреност със съвременна апаратура и оборудване.
    Ама виж... аз съм обикновен потребител и давам оценката си за една услуга, а не за биологичната част от нея.
    Дали е некадърен лекар или недостиг на апаратура - изключително ми е все едно.
    Като гражданин на страна от Европа - плащам си всичко, което държавата иска от мен като здравни осигуровки.
    Отделно и не толкова малка допълнителна сума отива за допълнително здравно осигуряване към Уника. Не може липсата на апаратура да е мой проблем, просто не е честно да е така.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5390

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Казваш по-добре първо пенсиите вместо екипа инженери управляващи АЕЦ ? Не е ли по-добре, първо всеки който е свързан с националната сигурност или работи в жизненоважен отрасъл за оцеляването на държавата ?
    Казвам, че е по-добре първо да се защитят най-уязвимите и застрашените. Ако взимаш някакви мерки, обикновенно го правиш, за да предотвратиш нещо . Или искаш като в *****-първо армията?
    Разбира се всяка страна, правителство и общество си има приоритети , но ти пожелавам дълголетие и някои ден да си спомниш за отношението ти към възрастните. Дано дотогава по-младите и активни хора мислят по-различно и има кой да те обгрижва и осигурява достоен живот.

    Пандемията е към финала си и току виж има и безплатни тестове:
    https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020...home_mainStory

    Което пък навява на мисълта, доколко статистиката е точна и колко заразени и болни не са включени, просто защото не са си направили PCR...
    kod, Kx и ivodivo харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5391

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Драги ми ccankov73, промени винаги се правят и в "системата" - но чак пък да се надяваш да са истински... прекаляваш.
    Как да се премахне примерно пустия монопол на Касата?!
    Ми ако не е тая обща безпринципна каца - ще се взриви социалния мир бре!
    Безпринципна заради едни, дето не са работили + други, дето са работили, ама не са внасяли здравни осигуровки - ще трябва да лежат по стълбите пред болници и ДКЦ-та и да се споменуват.
    А тези същите, имат голееемииии големи тълпи роднини и "човешки права" и ще почнат да тупат/лупат докторите. Сакън!
    А и от любимото DW или хелзинкския комитат нали туй чакат...
    Но пък тогава (ако падне монопола и се спази принципа за здравноосигурените) - вярно, парите от голямата каца ще започнат почти да стигат.
    "Почти" е заради едни проблеми там вътре... за решаване в медицинските учреждения - свързани с източване чрез фалшиви/фиктивни изследвания/прегледи/лечения/болнични, а още и с други някакви търговци на медикаменти в същата верига "внос-износ/реекспорт"...
    В такива случаи е много важно "да не се бърка ситуацията с боя". И всичко е заради много ПАРИ
    kod, hristoslav2 и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5392

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Е след такава издънка, ако е истина, е редно направо да спрат поръчките от тая фирма. Какво означава "объркали дозата"? Че те утре може и лекарството да объркат, а вдругиден може и антифриз да им дадат.

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Което пък навява на мисълта, доколко статистиката е точна и колко заразени и болни не са включени, просто защото не са си направили PCR...
    Това явно е масова практика в момента, изписва се домашно лечение и болничен само по симптоми, без тест. Какво пише в болничния не знам, ще видя другата седмица

    P.S. Да уточня - не става въпрос за мен. Все още.
    P.P.S. Всъщност сетих се - вероятно ще пише в болничния, че човекът е контактен, тъй като той действително е такъв.
    kod одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5393

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами тогава да пишат просто-има много болни и някои са починали.
    Бързо оздравяване!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5394

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    на мен ми стана много смешно тази сутрин като гледах една леля-докторка...

    попитаха я дали няма да има проблем да се ваксинира болен човек, включително и от ковид.
    тя отговори, че щяло да се подхожда както правят майките при ваксиниране на децата - ще се разпитва за здравословното състояние и това е достатъчно

    след като е достатъчно, питам се аз, защо са ни PCR-тестове !?
    да сложат по една майка в триажите да разпитва хората, които се съмняват дали са болни...

    и освен това нямало НИКАКЪВ повод за притеснение за безопасността на ваксините, защото те били правени от мноооооого умни и съвестни хора
    само забрави да спомене колко умни и съвестни са началниците на умните и съвестни учени
    kod и Karata харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #5395

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Задължително трабва да се прави PCR тест преди ваксинацията. В противен случай, има опасност вече преболедувал и изградил антитела човек, да бъде ваксиниран, а това може да доведе да нежелани реакции и влошаване на здравето.
    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Казвам, че е по-добре първо да се защитят най-уязвимите и застрашените. Ако взимаш някакви мерки, обикновенно го правиш, за да предотвратиш нещо . Или искаш като в *****-първо армията?
    Разбира се всяка страна, правителство и общество си има приоритети , но ти пожелавам дълголетие и някои ден да си спомниш за отношението ти към възрастните..
    Информацията ти за ***** е грешна - първо лекарите. Моето отношение към дадена група население е според действията им. Възрастните определено не спазват наложените правила, същото важи и за значителна част от учениците. Виж забраните в Турция.
    Обратно на твърденито ти, още през пролетта тук описах възможните грешки водещи до зараза в социални, старчески домове, затвори и нужните действия за тяхното предотвратяване. Колегите от форума скочиха срещу мен - не можело да блокираш за месец смяната от персонала вътре, както и да забраниш на дъртите да излизат на двора.
    Управителите на тези учреждения допуснаха грешките които описах - пуснаха дъртите на двора, а дъртите от своя старана се бяпа уговорили по мобилните телефони с родата, да се срещнат в еди колко си часа на еди кой си край на оградата - там стана предавнето на предмети и контакта причинил заразата в стареческите и социални домове. Персонала също е пренесъл заразата в домовете, защото пирбирайки се у дома или по пътя има контакт с други хора и от там преноса на вируса. Персонала трябваше да се сменя през минимум 2-3 седмици с 4 дневна пълна изолация и тест преди да влязат вътре. Доставчиците на продукти не трябваше да имат контакт с персонала - предупреждава по телефона, сам разтоварва, оставя документа и при напускане пак звъни. Чак тогава персонала да излиза и прибира доставеното.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-12-20 в 10:26.

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5396

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За преболедувал и изградил антитела човек не знам колко ще е опасно, но за току-що заразен мисля, че ще му се разкаже играта с една ваксина.
    Lupus одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5397

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами затова първо тест и после ваксинация. Ако обаче ще трябва да си платите теста-не знам колко хора ще се навият да правят цялото това упражнение.

    Междудругото си направих труда да проверя -позитивните от антигенен тест влизат в общата бройка на заразените в Нидерландия, мисля и в Белгия.

    Признават се следните 5 теста, които са валидирани и сверени с PCR:

    • Panbio COVID-19 Ag rapid test Abbott
    • BD Veritor COVID test Becton Dickinson
    • SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test Roche
    • Sofia SARS Antigen FIA Quidel
    • Standard F-Covid-19 Ag FIA SD biosensor




    • Има и места, където се правят срещу заплащане. Обикновенно клиентите им са предприятия, които искат често тестване на служителите, или ако не ви се чака 24 часа за резултат. Но тъй като става въпрос за заразно заболяване- са длъжни да съобщават положителните и те се включват в статистиката.





  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5398

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това... не го разбирам. Аз споделям мнението си, за работещи в България лекари. А не за лекари - българи. Тъй че тези, които работят от години в западни държави не са обект на изказването ми.


    Навлизаш в неприятните дебри на неподплатени с факти политически изказвания.
    Медицината не е точна наука, но статистиката е... И нивото на смъртност в страната показва явно, че спасените са далеч от приемливо достатъчното.


    Ама виж... аз съм обикновен потребител и давам оценката си за една услуга, а не за биологичната част от нея.
    Дали е некадърен лекар или недостиг на апаратура - изключително ми е все едно.
    Като гражданин на страна от Европа - плащам си всичко, което държавата иска от мен като здравни осигуровки.
    Отделно и не толкова малка допълнителна сума отива за допълнително здравно осигуряване към Уника. Не може липсата на апаратура да е мой проблем, просто не е честно да е така.
    Ти си недоволен от услугата "здравеопазване" като цяло. И идентифицираш като причина за това "крайната некадърност" на обобщено "всички лекари" като цяло. Аз не споря с теб. Просто казвам, че една система е комплексна и зависи от много фактори и тяхното съчетаване. За това ти дадох примера - в момента един от тези "всички" некадърни лекари работи в България. Утре заминава за Германия (определени специалности са много търсени, само немския ти да е на ниво) и там става кадърен. Но и там има грешки, има проблеми с някои случаи. Това също се опитах да обясня. Болшинството не са отишли преди 15-20г. По-сериозната "миграция" към онези държави на мед.персонал е от сравнително не толкова назад в миналото, а от последните години. Просто не е коректно да генерализираш. Има всякакви лекари и мед.персонал като качества и умения. И кадърни и некадърни. Някои са кадърни, но просто с времето стават немотивирани да поддържат добро ниво и отношение. Това важи за всички области на живота ни. Но и да отчетем, че и най-некадърния лекар все пак е минал през 10г. обучение и доста изпити. Значи колкото и да е некадърен, все пак има някаква частица интелект в него. И другото, което се опитах да обясня, че и най-кадърните може да сгрешат в някои случаи, а дори и да не сгрешат пак нещо може да не се получи като очакван резултат.
    И не знам дали говоря "политически", но през нощта без никаква политика (докато ти си бил у вас на топло) ме викаха от къщи за изследвания и кръвни продукти за 7-8 пациенти - от кардиохирургия, хематология, коремно-висцерална хирургия, гастроентерология, реанимация. Откарах почти цялата нощ, а съм на работа и през деня. Мисля, че все пак помогнахме донякъде на тези хора, въпреки некадърността ни. Аз в някаква малка степен, заедно с колегите от съответните отделения. Никой не "бастисахме" от некадърност. А някои от тези пациенти не са дори и осигурени, а доста от осигурените не са с твоите финансови възможности, и съответно големи осигуровки и допълнителни такива. И друг пример - след като всичкия мед.персонал са некадърни, защо народа на живот и смърт напира да постъпи в болница в момента. Би трябвало да няма смисъл и да имат по-голям шанс в домовете си.
    Все повече започвам да приветствам идеята, да не остават младите колеги тук, а да хващат пътя. Тук не само некадърни, а никакви лекари и сестри да няма. Имам една моя мисъл - висококачествено, масово достъпно здравеопазване е много трудно постижима обществена цел. Струва скъпо и само много богати и уредени във всичко държави могат да си го позволят и съответно постигнат.
    Съжалявам, че влязох в подобна полемика. По принцип съм наясно, че е напълно непродуктивна. Наясно съм, че у нас има много проблеми. Никого не защитавам сляпо. Честно съм признавал, че "да не си болен" е положението на много места у нас. Но и не съм съгласен да приема обобщения, обиди и квалификации от хора, които сякаш очакват, че трябва да сме едва ли не всичките вундеркинди, да сме непогрешими през целия си живот. Да не мислим за парите и да нямаме право на човешки слабости и недостатъци. Такова отношение в не малка степен, също допринася да става по-зле положението.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-20 в 11:54.
    Caesar, svetlio1, justify и 3 други харесват това.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5399

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Ами затова първо тест и после ваксинация. Ако обаче ще трябва да си платите теста-не знам колко хора ще се навият да правят цялото това упражнение.

    Между другото си направих труда да проверя -позитивните от антигенен тест влизат в общата бройка на заразените в Нидерландия, мисля и в Белгия.

    Въпрос - ако имаш позитивен антиген тест, не се ли прави задължително и писиар за сигурност на диагнозата?
    Ако да - как точно става влизането на антигенните в статистиката - те удвояват резултата и не им е мястото там?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5400

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Доколкото прочетох- не, само в определени "съмнителни" случаи се налага PCR.
    В статистиката не пише, че са PCR тестове-просто тестове.
    В момента се правят около 4200 комерсиални теста дневно, а от антигенните докладват само положителните (или поне така би трябвало да бъде)
    Искат да ги свържат със общата система и да се включват и негативните, но не всичко е перфектно
    Все пак основно се тества от GGD ( еквивалента на РЗИ) и техните тестове PCR или антигенни са безплатни, напълно достъпни и засега май само те се отчитат в статистиката, което разбира се я изкривява, но не толкова много. В крайна сметка няма много желаещи да плащат за тестване-освен ако работодателя им не го е организирал

    https://coronadashboard.government.n...onfirmed-cases

    https://nos.nl/artikel/2355910-van-c...rg-bekend.html
    Този пост е редактиран от stainway; 01-12-20 в 13:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе