Страница 391 от 707 ПърваПърва ... 341381389390391392393401441 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,851 до 5,865 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5851

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    лицето ангел кунчев надцака ген. майтапчийски

    слушам го тази сутрин как се пеняви и впечатление ми направиха две изказвания:

    1. "магазините се организираха добре и не допускат много хора вътре. да, ама остават хора да чакат отвън. струпват се. били навън, където магазините нямали ресурс да ги контролират. ама не ме интересува тая работа. установим ли го, ще затваряме обекти!"

    доколкото знам, никой няма власт да упражнява контрол върху гражданите на една конституционна държава, освен репресивните апарати на държавата, така че да глобяваш магазин, защото на тротоара пред него има хора, е като да ме вкарат мен в затвора, защото пред къщата ми някой продавал дрога

    2. "карантинираните ще им организираме изолирани секции да гласуват. е, какво толкова - ако са с маски, на 2 метра и са организирани, какво от това, че са карантинирани, ще излязат да гласуват"

    доколкото знам, на всяко официално карантинирано лице е забранено под угрозата от съдебен процес да напуска мястото си за карантина, независимо дали би излязло с маска, на 2 метра и "само за малко до място Х". що гласуването се оказва по-важно от пазаренето на храна, ей това не ми е ясно, ама щом Мунчев го казва, явно ще влезе като изключение от закона

    ЕЙ ЗАТОВА мислещите хора не им вярват ни на приказките за ваксините, ни на приказките за подхвърлните кюлчета...
    Gena_bs и grischa харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5852

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    лицето ангел кунчев надцака ген. майтапчийски

    слушам го тази сутрин как се пеняви и впечатление ми направиха две изказвания:

    1. "магазините се организираха добре и не допускат много хора вътре. да, ама остават хора да чакат отвън. струпват се. били навън, където магазините нямали ресурс да ги контролират. ама не ме интересува тая работа. установим ли го, ще затваряме обекти!"

    доколкото знам, никой няма власт да упражнява контрол върху гражданите на една конституционна държава, освен репресивните апарати на държавата, така че да глобяваш магазин, защото на тротоара пред него има хора, е като да ме вкарат мен в затвора, защото пред къщата ми някой продавал дрога

    2. "карантинираните ще им организираме изолирани секции да гласуват. е, какво толкова - ако са с маски, на 2 метра и са организирани, какво от това, че са карантинирани, ще излязат да гласуват"

    доколкото знам, на всяко официално карантинирано лице е забранено под угрозата от съдебен процес да напуска мястото си за карантина, независимо дали би излязло с маска, на 2 метра и "само за малко до място Х". що гласуването се оказва по-важно от пазаренето на храна, ей това не ми е ясно, ама щом Мунчев го казва, явно ще влезе като изключение от закона

    ЕЙ ЗАТОВА мислещите хора не им вярват ни на приказките за ваксините, ни на приказките за подхвърлните кюлчета...
    Мислещите хора осмислят нещата от всякъде преди да ги изложат в писмена форма!
    Нека поразсъждаваме:
    По т.1 - Хора се струпват пред големите магазини - супер, хипер, дупер маркети, а не пред малките квартални бакалии. Тези маркети обикновено не граничат с улиците, а със собствени площи - паркинги или дворове, тяхна собственост. За реда на тези площи, както и за реда вътре в магазина отговорност носи неговия управител и той трябва да създаде нужната организация и да се погрижи за нейното спазване. Респективно тук Кунев е прав!
    По т.2 - Карантинираните са такива съгласно някакъв действащ и легитимен нормативен документ. Органа, който го е издал има правото да го промени/отмени във всеки един момент с друг документ от същото ниво или висшестоящ орган с документ от по-горно ниво. Има ли проблем с такъв документ да се променят правилата за изборния ден и после пак да се върнат старите правила? Според мен - не и тук Кунев е отново прав
    Pat, lazarus18 и ivodivo харесват това.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5853

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    мислещите хора обмислят нещата, преди да опонират на други хора

    нека поразсъждаваме:

    по т.1 "обикновено" не е нормативен термин, а където се допуска подобна формулировка (от рода на "по занятие" и др.под.) нещата засягат изрично невеществени категории. така че дали "обикновено" някой магазин притежава/стопанисва паркинг, тротоарно право или гледа към плевенската панорама, не е юридическа формулировка, че да бъде санкциониран ан гро.
    освен това не съм чувал продавачките в магазините или вътрешните им структури за сигурност да имат правото да строяват, командват и налагат волята на НОЩ върху гражданите на РБ.
    единстените хора, които могат да ми ЗАПОВЯДАТ какво да правя, са представителите на МВР. респективно нито кунчев, нито ти сте прави!

    по т.2 карантинираните са карантинирани поради целесъобразността на тази мярка да се ограничи разпространяването на епидемията. не виждам защо свободата ми да гласувам да е с нещо по-различна от свободата ми да поддържам живота си чрез покупка на хранителни продукти, че нормативно да е възможно да бъда лишен от втората, а да ми бъде гарантирана първата, при равни други условия
    приемането на един нормативен акт не го прави смислен, а само го прави законен!
    ако утре бъде приет "някакъв действащ и легитимен нормативен документ", който позволява празнуването на нова година от "до 50 000 човека на стадионите", това ще е напълно законосъобразно, но няма да е смислено, тъй като тотално ще противоречи на иначе важещото ограничение "до 15 човека", което е СМИСЛЕНО
    респективно нито кунчев, нито ти сте прави!

    всеки, който си въобразява, че притежава монопол над мисленето, по дефиниция греши, при това понякога със смехотворни последици...
    а опонирането "за спорта" показва тенденциозност и пристрастност, което също не е особено присъщо на... как го каза? мислещите хора
    justify одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5854

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    С едноминутно мълчание депутатите почетоха паметта на народния представител от НФСБ и съпредседател на парламентарната група "Обединени патриоти" Валентин Касабов. Той е починал снощи след усложнение от Ковид-19, съобщи в началото на заседанието председателят на парламента Цвета Караянчева.След заразяването с коронавируса Касабов е получил прогресивно развиваща се бронхопневмония, наложила се е интубация. Не е имал придружаващи заболявания, предава БНР.


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5855

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И за какво ти е от мечка ремък? Не е ли по добре вместо безбожно скъпия робот да се поставят където е необходимо UV-C лампи с подходящата мощност?
    На пръв поглед
    1 - стационарно разположената лампа, било на тавана или стената, не покрива всички площи в помещението - има "сенки"
    2 - дистанцията от лампата до обекта, също влияе на ефективността на този вид дезинфекция. При по-голямо помещение, като една операционна 8-10 метра, лампата ще бъде по-ефективна в близката половина от помещението...Нужни са две - в двата срещуположни края на помещението.

    Роботът от своя страна , обикаля цялото помещение и облъчва от близка дистанция и различни ъгли (горната част с лампите се върти на 360 градуса) . Така има по-голямо покритие с достигната по-висока ефективност. Разбира се, това зависи от възможността робота да обикаля апаратурата, мебелите от всички страни - да има минимални свободни коридори.

    Цената....15 стационарни лампи, педполагам че ще бъдат на 50% от цената на робота, но акумулатора ограничава времето на работа на робота, а допълнителниятт такъв вдига цената. Всяко едно от двете решения си има своите плюсове и минуси, затова нуждаещият се от такъв тип дезинфекция, трябва да реши кое му е приоритет и в зависимост от него да избере.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5856

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ице, дет се вика да дойда да ви облъча задниците с моята мощна еректирала UV- лампа Съвсем изпростяхте...
    justify одобрява това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5857

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    мислещите хора обмислят нещата, преди да опонират на други хора

    нека поразсъждаваме:

    по т.1 "обикновено" не е нормативен термин, а където се допуска подобна формулировка (от рода на "по занятие" и др.под.) нещата засягат изрично невеществени категории. така че дали "обикновено" някой магазин притежава/стопанисва паркинг, тротоарно право или гледа към плевенската панорама, не е юридическа формулировка, че да бъде санкциониран ан гро.
    освен това не съм чувал продавачките в магазините или вътрешните им структури за сигурност да имат правото да строяват, командват и налагат волята на НОЩ върху гражданите на РБ.
    единстените хора, които могат да ми ЗАПОВЯДАТ какво да правя, са представителите на МВР. респективно нито кунчев, нито ти сте прави!

    по т.2 карантинираните са карантинирани поради целесъобразността на тази мярка да се ограничи разпространяването на епидемията. не виждам защо свободата ми да гласувам да е с нещо по-различна от свободата ми да поддържам живота си чрез покупка на хранителни продукти, че нормативно да е възможно да бъда лишен от втората, а да ми бъде гарантирана първата, при равни други условия
    приемането на един нормативен акт не го прави смислен, а само го прави законен!
    ако утре бъде приет "някакъв действащ и легитимен нормативен документ", който позволява празнуването на нова година от "до 50 000 човека на стадионите", това ще е напълно законосъобразно, но няма да е смислено, тъй като тотално ще противоречи на иначе важещото ограничение "до 15 човека", което е СМИСЛЕНО
    респективно нито кунчев, нито ти сте прави!

    всеки, който си въобразява, че притежава монопол над мисленето, по дефиниция греши, при това понякога със смехотворни последици...
    а опонирането "за спорта" показва тенденциозност и пристрастност, което също не е особено присъщо на... как го каза? мислещите хора
    по 1 т. - зоните пред входовете на големите хипермаркети и прилежащите им паркинги СА територия НА магазина. По този въпрос мисля че е излишно да спорим.
    Като от горното следва че ТЕ са отговорни за създаването на определен ред и контролирането му.
    Служителите на хипермаркетите НЯМАТ никакво право да се "разправят" с клиенти.
    За тази цел се наема лицензирана охранителна фирма. Служителите на тази фирма следят за въведените от магазина правила. Ако е необходимо да се вземат мерки които не влизат в техните правомощия, тогава викат полиция.

    Така че в крайна сметка отговорността какво се случва ПРЕД магазина е на магазина (управителя му).

    Точка 2, ще я илюстрирам със следната ситуация:
    Разболях се като много други, двустранна пневмония, усложнения, постъпих в болница и след 8 дни ме изписват. Да обаче аз нямам право да се движа свободно, семейството ми е под карантина - също нямат право да излизат. Питам ги в болницата - Как да се прибера? - Ами обади се на някой от твоите.... Казвам - под карантина са, а те ми отговарят че всички досега така процедирали. Казвам им че по правилата на РЗИ трябва да ме транспортират с ковид линейка. - Направо ми се изсмяха . Пък и то наистина линейките не смогват за наистина нуждаещите се, та камо ли да извършват транспортни "услуги". Но все пак те се обадиха да питат , но им отговорили че имат над 180 повиквания и няма ка да дойде линейка да ме транспортира. Аз обаче отказвам да си тръгна и си лежа на леглото. Накрая се обадили в полицията да питат и от там им казали че ще ОСИГУРЯТ ЗЕЛЕН КОРИДОР (каквото и да значи това) за съпругата ми да дойде да ме вземе. Всъщност означаваше че и се обадили и и казали, че има право да дойде да ме вземе и да се приберем.
    Идеята на всичко казано до тук е , че при желание винаги може да се намери разумно решение. Защото при горния случай, хем се "нарушават" правилата (карантиниран излиза), хем това е законно.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5858

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ....
    по т.2 карантинираните са карантинирани поради целесъобразността на тази мярка да се ограничи разпространяването на епидемията. не виждам защо свободата ми да гласувам да е с нещо по-различна от свободата ми да поддържам живота си чрез покупка на хранителни продукти, че нормативно да е възможно да бъда лишен от втората, а да ми бъде гарантирана първата, при равни други условия
    приемането на един нормативен акт не го прави смислен, а само го прави законен!
    ако утре бъде приет "някакъв действащ и легитимен нормативен документ", който позволява празнуването на нова година от "до 50 000 човека на стадионите", това ще е напълно законосъобразно, но няма да е смислено, тъй като тотално ще противоречи на иначе важещото ограничение "до 15 човека", което е СМИСЛЕНО
    респективно нито кунчев, нито ти сте прави!

    всеки, който си въобразява, че притежава монопол над мисленето, по дефиниция греши, при това понякога със смехотворни последици...
    а опонирането "за спорта" показва тенденциозност и пристрастност, което също не е особено присъщо на... как го каза? мислещите хора
    По т.1 Pat ти е отговорил достатъчно аргументирано, за да се налага и аз да го повтарям.
    По т.2 Ако тръгнем по логиката всеки да решава дали даден акт на държавен орган е смислен или безсмислен според нашите разбирания за смисъл и тогава да го спазваме или не просто държава няма да има. Тези въпроси се решават в съда, а не на обекта на действие. Ако смяташ, че той нарушава някакви твои реални или мними права подаваш жалба до съответния съд (ако щеш и до Страстбург) и чакаш неговото решение. До тогава си длъжен да го изпълняваш.
    И да не забравяме основното правило в армията: "Всяка заповед е предпоследна"
    lazarus18 одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5859

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Накрая се обадили в полицията да питат и от там им казали че ще ОСИГУРЯТ ЗЕЛЕН КОРИДОР (каквото и да значи това) за съпругата ми да дойде да ме вземе. Всъщност означаваше че и се обадили и и казали, че има право да дойде да ме вземе и да се приберем.
    Идеята на всичко казано до тук е , че при желание винаги може да се намери разумно решение. Защото при горния случай, хем се "нарушават" правилата (карантиниран излиза), хем това е законно.
    Подобен "зелен коридор" се осъществява и за много други неща - рентген, снимка, преглед...
    Обаждаш се в районното и предупреждаваш. Ако в същия момент те проверят не подлежиш на санкция.
    Конкретно за изборите, мисля че могат да изберат дата, в която се предполага, че епидемията ще е стихнала. Дали ще им траен наглото присъствие още месец вече е все тая.
    Само да си ходят след това.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5860

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Дали ще им траен наглото присъствие още месец вече е все тая.
    Само да си ходят след това.
    Е те това не е сигурно. При един "шарен" парламент, който не може да състави правителство месеца може да стане година.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5861

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е ако опашките пред магазина са най-големия проблем за развитието на заразата ... Кунчев не отговори на въпроса за количеството тестове , който му бе зададен резонно . И това е точно в неговия ресор...
    Но както в случая с чекмеджето и пачките -някрая всички запомниха, че президента има дрон

    Колкото до ваксинацията - най-вероятно в България ще се случи символично преди Нова Година.

    В Нидерландия ще почакаме до 8 януари. Снощи го обсъждаха до късно в парламента и как така след Германия. Оказа се, че искат да се направи добра електронна система, в която да се включват ваксинираните, поканените, втората доза, сериен номер на ваксината. Пратките да се разфасоват на по-малки и т.н. Националният здравен съвет трябва също да си даде мнението след ЕМА, Парламента да види как ще функционира електронната система... Във Великобритания го правят в момента на ръка и се опасяват да не настане хаос с данните... Освен това се очаква другата ваксина на Модерна да получи разрешение на 6 януари ...

    Кунчев каза, че са готови да започнат веднага, за което комплименти ако нещата са организирани и изпипани вече.

    П.П. Специално за любителите на "твърдата ръка" при спазването на мерките. Възрастен мъж без маска и отказва да сложи го издърпват до входната врата в супера. Случката е от вчера в град Den Helder
    https://www.dumpert.nl/item/8030487_9949a97f
    https://nltimes.nl/2020/12/18/face-m...lting-employee
    Този пост е редактиран от stainway; 18-12-20 в 17:03.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5862

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Кунчев каза, че са готови да започнат веднага, за което комплименти ако нещата са организирани и изпипани вече.



  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #5863

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе явно нещо са им свили сърмите на големите магазини, защото преди малко бях в Лидъл и толкова стриктни не са били от началото на мерките/пандемията .
    Вън чакаш , вътре дезинфекция и постоянни забележки от ерсонала за маските под носа , на касата също дистанция ...

    п.п. ... и по някое време патрулка на жандармерията обикаляща паркинга со кротце, со благо и ...
    Pat, Kx и ivodivo харесват това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5864

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Възрастен мъж без маска и отказва да сложи го издърпват до входната врата в супера. Случката е от вчера в град Den Helder
    https://www.dumpert.nl/item/8030487_9949a97f
    Много меко действат бре Трябваше да го обръснат, дезинфекцират, кастрират и маркират.

    Унгария ще започне да ваксинира здравни работници от 27 декември.

    Популярността на бирата Corona се увеличава, за да се превърне в един от най-добрите хранителни стоки във Великобритания.

    Изследване в Сингапур установява, че бебетата, родени от майките с Covid-19, имат антитела.

    Решението на върховния съд на Бразилия прави възможни глоби за тези, които отказват ваксина.


    https://www.ft.com/content/8bfc674e-...0-7fcb5716bed6
    Vendors were offering coronavirus vaccines for sale on hidden parts of the internet days after the first Covid-19 shot was approved this month, as criminals seek to profit from global demand for inoculations.

    One such offer on the so-called dark web, traced by cyber security company Check Point Software, was priced at $250 with the seller promising “stealth” delivery in double-wrapped packaging. Shipping from the US via post or a leading courier company would cost $20, with an extra $5 securing overnight delivery.

    Another vendor claimed this week to have vaccines developed by Chinese manufacturers Sinopharm and Sinovac for sale at $750 for two doses, payable in bitcoin. The advertisement was illustrated with a stock photo, which did not correspond to the two Chinese vaccine makers’ normal packaging. When asked how the vaccine should be stored, the seller suggested a cold box or refrigerator.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-12-20 в 14:47.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #5865

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Решението на върховния съд на Бразилия прави възможни глоби за тези, които отказват ваксина.
    И после имало конспиративни теории....
    Баш са си истина, не теория.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе