Страница 394 от 707 ПърваПърва ... 344384392393394395396404444 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,896 до 5,910 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5896

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    https://m.facebook.com/kkorres/posts...01339?d=m&vh=i
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5897

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Бързия давал + в ранен период,след четвърти ден, след време можел да е -, а ПСР давал и после.Поне доктора дето беше на моя тест каза нещо такова.Чукам на дръво, все така да я караме, без нищо........
    PCR теста може да хване наличието на вирус след 3-тия ден от заразата - поне така правят тестовете за тези дето са в ковид отделения - след 3-тия ден от последното дежурство преди почивките. За антигенния знам, че хващат вируса след 5-тия ден от заразата - такива правят на контактни след 5-тя ден за останалите отделения... но излезе ли положителен задължително и PCR...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5898

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Трябва ли и с Ковида да се прави същата грешка Какво ще кажеш за тази гледна точка?
    Или ще го караме на нагласата - никой не те кара да ползваш фитнес тракер, смартфон, лаптоп, профил в платформи, дадени системи...
    ПП - Предвид непрекъснатото мерене на SPo2 по време на сън, кога да очаквам SMS за карантиниране автоматично, на база на моите лични данни и правилно ли би било?
    Ще кажа само, че колкото и да си говорим - нещата се случват вече. Просто още една голяма дата база за ваксинирани и неваксинирани. Събираме данните и после ще мислим как да ги ползваме и ще наемаме и обучаваме персонал. А иначе винаги имаш избор да не ползваш смартфон, профил, smartwatch ,който да ми съобщава дали съм се наспал добре и т.н.

    Идеята да се мери Spo2 е добра и в началото на пандемията бях писал, че раздават подобни устройства на хората в домашно лечение. Мисля, че и ВМА имаше подобни опити. Не става въпрос за карантиниране, а за навременно реагиране и настаняване в болница. Понякога млади и здрави хора се чувстват много добре, дори с намалена сатурация ...

    Но все пак винаги имаш правото да избереш -дали ще се съгласиш с условията, "бисквитките" и устройството за ползване.

    Аз подозирам, че в началото ще има ваксинирани и такива, които не желаят. Зависи от нагласите в обществото. В някои страни ще стане по-бързо и останлите ще гледат и коментират.
    На по-късен етап ваксинираните ще поискат повече свобода на събиране, премахване на социална дистанция, маски и правителствата просто ще удоволетворят желанието на мнозинството.

    Но разбира се това са спекулации...

    Алтернативата е да не правим нищо и да изчакаме още една-две години. Вируса ще се махне по естествен път, но дотогава ще се налага да се редуцира скоростта на заразяване чрез мерки или мнозинството да реши, че е съгласно да остави определ брой индивиди да загинат, защото по този начин ще останат по-здравите, по-младите, което е един вид естествена селекция.

    Ако има друго решение - добре е да се предложи и обществото да го обсъди. Иначе остава просто мърморенето, което нито лекува, нито подобрява настроението, нито е продуктивно...

    П.П. Швейцария също одобри ваксината на Pfizer/BioNtech и то не условно, а за нормално ползване, което я прави първата страна в света с подобно разрешение:
    https://www.admin.ch/gov/en/start/do...-id-81761.html
    https://www.24chasa.bg/novini/article/9334019
    Този пост е редактиран от stainway; 19-12-20 в 15:23.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5899

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Губи ми се демократичната жилка в интерпретацията на възможното бъдеще от поддръжниците на мерки и ваксини.
    Ако болшинството хора преценят, че не желаят да се ваксинират, то малцинството, което се е ваксинирало следва да се съобрази с мнозинството и да приеме, че то не приема Ковид инфекцията за достатъчно значима за да се тества с неясни ваксини или да се подлага на спорни локдауни.
    Ако пък болшинството реши да се ваксинира, то то ще създаде необходимия критичен минимум, пандемията ще спре и всичко ще е мед и рози без да са необходими действия и репресии спрямо антиваксъри.

    ПП - Идиотийка в действие, добра идейка за европолитиците:
    Другата седмица Панама ще наложи общонационални ограничения на движението, изисквайки от мъжете и жените да излизат в различни дни за празничното пазаруване, предаде Ройтерс, цитирайки министъра на здравеопазването Луис Сукре.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5900

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прав си. Това и очаквам да се случи. Ако има болшинство ваксинирани, може да има някакви временни "привилегии" за пътуване, клубове и т.н. , но в крайна сметка с изчезване на вируса или с намаляване на социалното му значение, нещата ще се върнат към нормалност.

    Това с евентуалните "привилегии" е спекулация в момента. Писах , че просто има изследване и обществена дискусия. Засега правителството е твърдо против и със сигурност ще има достатъчно аргументи за и против.

    Ако да посетите Гърция или друга държава ви искат негативен PCR тест и цяло лято хора се редяха да си плащат, за да ходят после на почивка се приема за "нормално" , то не виждам защо ако си ваксиниран да не можеш да ходиш без подобно упражнение

    През януари ще се направят няколко експеримента с масови прояви в Нидерландия. Ще се пробва с бърз тест - анализатор на издишан въздух и без тест примерно с маски.
    В крайна сметка всеки иска да може да се посещават концерти, клубове и т.н. и трябва да се намери начин това да става възможно най-безопасно. Ваксините са само една част от борбата за справяне с проблема. Увеличаване на капацитета за тестване , проследяване на контакти и т.н. са също все още на дневен ред...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - Идиотийка в действие, добра идейка за европолитиците:
    Другата седмица Панама ще наложи общонационални ограничения на движението, изисквайки от мъжете и жените да излизат в различни дни за празничното пазаруване, предаде Ройтерс, цитирайки министъра на здравеопазването Луис Сукре.
    Това, че някъде политици си позволяват да издевателстват върху хората по време на тази криза, не означава, че навсякъде е така или трябва да стане така.
    Политиците си ги избират хората и пак те ги уволняват, освен ако на хората не им е все тая или са доволни.

    - - - - - - - - - -

    Не знам, доколко са "задължителни" детските ваксини в България, но поне така пише:
    https://www.mh.government.bg/bg/info...ni/imunizacii/

    В други страни, без да имам време да търся информация, но мога да споделям за Нидерландия - са незадължителни. И въпреки това около 95% от родителите ги позволяват.
    https://www.rivm.nl/en/national-immunisation-programme

    Сега поне става въпрос за пълнолетни хора, които могат сами да вземат решение и да преценят ползите, риска и последсвията от действията си.

    Аз лично съм убеден, че насила нещата не стават. Може да изглежда примамливо и лесно решение да се прави нещо под натиск и репресия, но ако хората не са убедени, че правят нещо смислено - рано или късно резултата е незадоволителен.
    Този пост е редактиран от stainway; 19-12-20 в 16:05.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5901

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Идеята да се мери Spo2 е добра и в началото на пандемията бях писал, че раздават подобни устройства на хората в домашно лечение. Мисля, че и ВМА имаше подобни опити. Не става въпрос за карантиниране, а за навременно реагиране и настаняване в болница. Понякога млади и здрави хора се чувстват много добре, дори с намалена сатурация ...
    Меренето на spO2 e добре и не само за коронавирус.Има устройства за пръста които не са свързани с нищо(към 35 лв. започват) за тези които мислят,че някой им събира данните.
    А какво ще прави с неговите данни за сатурация едва ли може да се сети.....т.е. нищо...не би и могъл.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5902

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да така е - има и за мерене на кръвна захар - няколко мои познати ги полват от известно време. Сканират със смартфон ( NFC) и по желание данните им се качват в облак.Лекарят им може също да следи и да коригира дозите инсулин.
    https://www.freestylelibre.co.uk/libre/

    Но отново - има избор дали да споделяш или не информацията .

    В крайна сметка дали технологиите ни помагат или не- за някои хора е зло, за други е възможност и удобство.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5903

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Губи ми се демократичната жилка в интерпретацията на възможното бъдеще от поддръжниците на мерки и ваксини.
    Ако болшинството хора преценят, че не желаят да се ваксинират, то малцинството, което се е ваксинирало следва да се съобрази с мнозинството и да приеме, че то не приема Ковид инфекцията за достатъчно значима за да се тества с неясни ваксини или да се подлага на спорни локдауни.
    Ако пък болшинството реши да се ваксинира, то то ще създаде необходимия критичен минимум, пандемията ще спре и всичко ще е мед и рози без да са необходими действия и репресии спрямо антиваксъри.

    ПП - Идиотийка в действие, добра идейка за европолитиците:
    Другата седмица Панама ще наложи общонационални ограничения на движението, изисквайки от мъжете и жените да излизат в различни дни за празничното пазаруване, предаде Ройтерс, цитирайки министъра на здравеопазването Луис Сукре.
    Извинявай, но при инфекциозните болести няма демокрация.
    И преди тази епидемия ако се разболееш от определени болести ти се отнемат някои права.
    Демокрацията не ти дава правото да прави каквото си искаш.
    Според нея, демократично избраното ни управление е решило да предприеме определени действия за справянето с даден проблем.
    Ако той не дава нужния резултат - нисък процент ваксинации и липсата на спад в епидемията - то има правото да предприеме други дейности.
    Ако част от обществото реши, че не е съгласно с тези действия Конституцията им дава право да оборят тези действия.

    Нека си представим един чисто теоритичен сценарий. Имунитета трае под 1 година. Ковид19 стане сезонна болест, подобна на грипа.
    Всяка зима 20-30% от населението се разболява и нямаме работещи протоколи за лечение.
    Тогава ваксината е единственото спасение и е съвсем нормално да се приемат наредби тя да стане задължителна при определени условия.

    Дали горния сценарий е възможен ще разберем още следващата есен.
    Ако се окажат верни сметките, че 20-30% от хората са го преболедували, ваксинираме 5-10% от населението ни чака още една подобна зима.
    Ако сред новите болни почнат масово да се появяват повторно заболели сигурно ще мхнат доброволния елемент за ваксинация.
    Lupus, ivodivo, bobivg и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5904

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Но отново - има избор дали да споделяш или не информацията .
    В крайна сметка дали технологиите ни помагат или не- за някои хора е зло, за други е възможност и удобство.
    Ти, инсталира ли си го ?
    https://tweakers.net/nieuws/175926/n...isblijven.html

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Нека си представим един чисто теоритичен сценарий. Имунитета трае под 1 година.
    https://www.cbs17.com/news/north-car...hs-ncdhhs-says
    https://twitter.com/RobSchneider/sta...32031995736064

    Хайде малко да се уплашите трябва да се всява паника
    https://www.washingtontimes.com/news...covid-vaccine/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-12-20 в 18:17.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5905

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Извинявай, но при инфекциозните болести няма демокрация.
    И преди тази епидемия ако се разболееш от определени болести ти се отнемат някои права.
    Виж... демокрация трябва да има навсякъде и да се прави разлика между демокрация и анархия.
    Разбира се, че и преди тази епидемия е имало определени болести, за които са необходими определени мерки.
    Е и?
    Кой точно и по коя телевизионна програма ти каза, че Ковид е подобна болест, изискваща опредлени мерки?
    Политик ли беше, бизнесмен, разработващ ваксини ли, инфекционист ли или коремен хирург?
    Тук е разковничето за демокрация...

    Как точно си го представяш това? Да въведем мярка на опасност 1грип и като стигне 2.68грипа - нямаш право на мнение
    Aleksandars одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5906

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Виж... демокрация трябва да има навсякъде и да се прави разлика между демокрация и анархия.
    Разбира се, че и преди тази епидемия е имало определени болести, за които са необходими определени мерки.
    Е и?
    Кой точно и по коя телевизионна програма ти каза, че Ковид е подобна болест, изискваща опредлени мерки?
    Политик ли беше, бизнесмен, разработващ ваксини ли, инфекционист ли или коремен хирург?
    Тук е разковничето за демокрация...

    Как точно си го представяш това? Да въведем мярка на опасност 1грип и като стигне 2.68грипа - нямаш право на мнение
    Крис предполагам си голям егоист. Само личното ти състояние е важно или бъркам?

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5907

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Крис предполагам си голям егоист. Само личното ти състояние е важно или бъркам?
    Хъх? Базирано на какво? Сега очаквам да си догледаш кафето и да ми кажеш какво обичам да ям, колко часа съм спал тази нощ и подобни вдъхновени данни.
    Иначе, егоист не знам в каква степен съм, но например твърдо не ми понася глупостта.
    (ПП - Не губи много време тук - почват... новините )
    Aleksandars и justify харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5908

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Откриха нова мутация на вируса...
    https://www.24chasa.bg/novini/article/9334613
    https://www.vesti.ru/article/2500992

    Нов вариант на COVID-19, открит в Южна Африка
    https://www.vesti.ru/article/2500850

    https://www.vesti.ru/article/2501049

    https://smotrim.ru/article/2500822


    Руската ваксина срещу новия коронавирус "Спутник V" осигурява имунитет срещу инфекцията за повече от две години, съобщи ТАСС, като цитира директора на руския Национален изследователски център по епидемиология и микробиология "Гамалея" Александър Гинцбург.

    "Ваксината "Спутник V" ще дава имунитет за две и повече години, ще ни защитава. За колко време ще ни защитават ваксините, създадени на основата на РНК-вектор, не е известно на никого", казва той в интервю за филма "Опасен вирус. Първа година" на руския тв канал "*****-1". Гинцбург каза, че все още има антитела срещу новия коронавирус, осем месеца, след като се е ваксинирал със "Спутник V".

    Ваксината "Епиваккорона" може да осигури имунитет срещу Ковид-19 минимум за половин година, заяви междувременно генералният директор на руския Държавен научен център по вирусология и биотехнологии "Вектор" Ринат Максютов в интервю за същия документален филм. Прогнозата е въз основа на данни от изпитанията на ваксината, разработена от "Вектор", върху животни.

    Той каза също, че при повечето преболедували Ковид-19 имунитетът спада след шест до десет месеца.

    "Никой не е защитен от повторно заразяване, дори и преболедувалите, които имат високи титри на специфични антитела при контакт със заразени с висока вирусна тежест. Никой не може дd изключи попадане на вирусни частици в организма на преболедувалите. При много преболедували може да се създаде пожизнен имунитет, при повечето прекарали болестта имунитетът се понижава след шест до максимум десет месеца ще е нужна допълнителна стимулация на имунитета", смята той.
    https://twitter.com/VictimOfMaths/st...816131/photo/1
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-12-20 в 19:48.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5909

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ти, инсталира ли си го ?
    https://tweakers.net/nieuws/175926/n...isblijven.html
    Да още през лятото.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Хайде малко да се уплашите трябва да се всява паника
    На колко вече направени ваксинации има подобни реакции ? Във Великобритания са вече около 130 000 - 140 000 и имаше двама с известни алергични реакции.
    Другото видео, което се разпространява като вирус в социалните мрежи - ами жената често е припадала при болка..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Кой точно и по коя телевизионна програма ти каза, че Ковид е подобна болест, изискваща опредлени мерки?
    Ами по Китайската държавна телевизия ги гледахме как затваряха хората и можеха да излизат по 2 пъти седмично, после в България се къртиха пейките в парковете и се пръскаха с дезинфектанти от самолет квартали

    За съжаление дори и в Швеция, където хората се съобразяваха с някакви препоръки се стигна до препълване на болниците и допълнителни мерки.

    А иначе при грипни епидемии- никога не съм виждал да се въвежда ваканция за училища или някой да ходи с маска.
    Този пост е редактиран от stainway; 19-12-20 в 19:35.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5910

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хъх? Базирано на какво? Сега очаквам да си догледаш кафето и да ми кажеш какво обичам да ям, колко часа съм спал тази нощ и подобни вдъхновени данни.
    Иначе, егоист не знам в каква степен съм, но например твърдо не ми понася глупостта.
    (ПП - Не губи много време тук - почват... новините )
    Е не изглупявай тогава

    Не ми трябват новините за да получвам от първа линия информация за поразиите на вируса. Нашето семейство си дава дана в тази война и споделям от преки наблюдения!

    Не гледам на кафе (най-малкото не пия турско). Но интересно ти на какво кафе гледа за онези простотии дето вярваше преди време... Дай да ги прочетем сега след време да се посмее, че поне да има файда от творчеството ти да се поразвеселим.

    Не си мисли, че ще ти търпя злобните изкази, не съм ти нито модератор нито на хранилката! Дреме ми за форума ти да сме на ясно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе