Страница 420 от 707 ПърваПърва ... 370410418419420421422430470 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,286 до 6,300 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6286

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    не са бинарни състояния, НЕ са
    явно в бързината не съм натиснал Н-то

    самотното "е" не ти ли направи впечатление, че се юрна (пак) да ми обясняваш колко съм тъп?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #6287

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ccankov73
    Има ли тракер / график някъде, кога страните планират да започнат своите кампании за ваксинация срещу COVID-19?
    График за България?
    При тази неяснота с доставките ме съмнява дори и да се направи график да може да се спази.

    Утре ще пробвам дали е така ... .

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #6288

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ваксинираш и след 6 дни правиш тестове за короната...не е ли тъпо?
    https://novini.bg/sviat/eu/638263?fb...VU4RjRsgYN-_ak


    САЩ, лекарите са категорични, че пътуването и събиранията за Денят на Благодарността са причината за препълнените болници. Почти нямат легла в Калифорния, отварят полеви болници, и са издали заповед да не транспортират към болници хора които нямат пулс и дишане, а директно да се обявяват за мъртви.
    https://au.news.yahoo.com/la-hospita...0bwnQzPHacc7O6

    Данните за тестовете за COVID-19 бяха актуализирани
    https://ourworldindata.org/coronavir...ickerSort=desc
    Последни положителни оценки :
    Южна Африка 32,4%
    Колумбия 31,6%
    Чехия 23,6%
    Великобритания 12,8%
    Италия 12,7%
    Испания 9,5%
    ***** 8,3%
    Турция 7,8%
    Франция 5,4%
    Индия 1,9%

    https://twitter.com/doctimcook/statu...95890776780805

    Според изпълнителния директор на Moderna ваксината им би трябвало да работи срещу новите щамове. Предполага, че промени по ваксината заради мутации ще се наложат след година или две, но посочва, че компанията е готова бързо да промени препарата.
    https://www.barrons.com/articles/mod...id-51609870246
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-01-21 в 23:09.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6289

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не се ли усещате групите от пишещи, че се повтаряте от доста време. Всъщност от самото начало. С месеци беше има-няма такъв вирус (болест), а сега е има-няма такава ваксина (ефект, отговорност). И интересното е, че състава на групите за и против се запазва.
    Не е баш "грип" Ковид-а и с времето това става по-ясно. Не е само и респираторно заболяване. Основната патогенеза клони повече към съдовите стени, тромбозите, проблеми с микроциркулацията. Равносметката на работа е от 70 персонал за последните 2 месеца около 10 доказани с PCR случаи, другите не сме изследвани. От тези 10 към 6-7 отсъстваха по 30 дни, защото не се оправиха за 14. Няколко бяха в болница. Останалите за 14 дни се върнаха, но никой не каза да е бил безсимптомен. Преди няколко дни починаха двама бивши служители - предния директор и ел.техник.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-01-21 в 14:18.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6290

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не са бинарни състояния, НЕ са
    явно в бързината не съм натиснал Н-то

    самотното "е" не ти ли направи впечатление, че се юрна (пак) да ми обясняваш колко съм тъп?
    Не твърдя, че си тъп, но се налага да ти се обясняват малко повече нещата, защото непрекъснато се опитваш да изкарваш останали тъпи!
    Да започнем едно по едно:
    1 - ковид е ужасна болест, на открито носете маски, но разболяването зависи от поетия товар. в какво се измерва и колко е голям обаче той, никой не знае.
    2 - ковид е ужасна болест, умира се от нея, но в общи линии не е ясно дали си болен, защото на 80-90% от болните всъщност нищо им няма. кой тегли късата клечка и му става нещо, никой не знае.
    3 - имунитетът е много важно да го имаш, но дали го имаш не може да се разбере, защото още не сме толкова напреднали да го установяваме (това беше последният бисер, който хвърли една леля снощи по тв)
    4 - ваксините са фантастични, ръгайте се всички, знаем, че вършат чудесна работа, но не знаем за колко време я вършат (ъ?!)

    за десерт оставих най-изумителния mindfart от тази сутрин (по отношение на избирателните комисии в секциите и гласуването на карантинираните)

    5 - "опасността не е за кратко влизащите, а за продължително стоящите в помещенията", демек всеки може да влезе за по малко да гласува, дори и болен (предполагам дори без маска ). правото да гласуваш се оказва "по-важно" от задължението да си карантуиниран, за да пазиш околните
    1. Вярно твърдение в частта си за поетия вирусен товар. Той е зависим от концентрацията на вируси във въздуха, който диша индивида и времето на престой в заразената среда или повърхностите, които пипа, от начина на заразяване. Концентрацията на вирусите във въздуха се измерва в ppm или ppb.
    2. Вярно твърдение. Тестовете не показват болен ли си или не. Това го установява лекаря, базирайки се на анамнезата и резултатите от образната диагностика и други изследвания.
    3. Вярно твърдение. Имунитета към един или друг болестотворен микроб е сложна и динамична величина и за него няма мерна единица. Дали го имаш и в каква степен може да се установи според това, с какъв вирусен товар може да се справи.
    4. Вярно твърдение. Добре направените, изследвани и правилно приложени ваксини са спасили човечеството чрез изграждане на имунитет от много опасни заболявания. Колко дълъг е даден имунитет обаче за да се установи се изисква време и скрининг на големи групи хора.
    5. Вярно твърдение. Кратко влизащите с маска и ръкавици поемат много по малък вирусен товар от стоящите десетки часове членове на избирателни комисии. И да, правото да гласуваш е гарантирано от върховния закон - Конституцията и не може да ти бъде отнето с някаква заповед на здравните власти. Ако те са въвели някакви ограничения, трябва и да предложат начин, как в условията на тези ограничения ти да не си лишен от това си право. Варианти за това има много!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    идеята в точките ми не е някой да ми отговаря, а да се замисли колко противоречия и/или недомислия има в бълвочите, с които ни гушат медиите (естествено, спуснати отгоре)

    1. колко е границата на критичния вирусен товар? не е ясно

    2. защо някои се разболяват, а други не? не е ясно (не знам защо намеси тестовете)

    3. като не можем да го установим, тогава как ще знаем, че ваксинираните са защитени, ДОРИ ако им измерим форсирано създадените антитела?

    4. сам го каза: "време и скрининг на големи групи хора". както писах в по-горния си пост (който също така благородно ми разкритикува), в момента сме на етап 2 - тестване на продукта върху стотици милиони хора... направо чудничко!

    5. правото на свободно придвижване е също гарантирано от Конституцията (чл.35, ал.1) в изключения, приети само със закон. карантинирането на ковидните случаи се извършва съгласно Заповед РД-01-610 от 22.10.2020, която ИЗОБЩО не е закон! така че ако ще се замерваме с юридически хартийки, никой не може да ме спре да ходя да гласувам, а не да ми търси начини да ме пусне да гласувам въпреки карантината ми...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #6292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Последната седмица при нас определено има намаление на новоприетите.
    От над 30 на ден сега са под 10. Дано празниците не ни изиграят номер, и така да продължава!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    1. колко е границата на критичния вирусен товар? не е ясно
    Не е! Това е индивидуален показател и зависи от имунната система на конкретния човек. Ако той има изграден стабилен и достатъчен имунитет такава граница не съществува.
    2. защо някои се разболяват, а други не? не е ясно (не знам защо намеси тестовете)
    Защото имат някакъв имунитет, получен вече постепенно от този или друг корона вирус или не са достигнали критиния вирусен товар, който да доведе до тежка форма на болестта. Именно в този аспект намесих и тестовете. Положителен тест означава заразен, но не задължително болен.
    3. като не можем да го установим, тогава как ще знаем, че ваксинираните са защитени, ДОРИ ако им измерим форсирано създадените антитела?
    Кой твърди, че не можем??? Това се определя с наличието на антитела и тяхното количество. Няма обаче формула, с която да изчислиш зависимостта количество антитела->критичен вирусен товар
    4. сам го каза: "време и скрининг на големи групи хора". както писах в по-горния си пост (който също така благородно ми разкритикув а), в момента сме на етап 2 - тестване на продукта върху стотици милиони хора... направо чудничко!
    Да, трябва да се натрупат достатъчно емпирични данни. Сега се гадае по утайката на изпитото в лабораториите кафе.
    5. правото на свободно придвижване е също гарантирано от Конституцията (чл.35, ал.1) в изключения, приети само със закон. карантинирането на ковидните случаи се извършва съгласно Заповед РД-01-610 от 22.10.2020, която ИЗОБЩО не е закон! така че ако ще се замерваме с юридически хартийки, никой не може да ме спре да ходя да гласувам, а не да ми търси начини да ме пусне да гласувам въпреки карантината ми...
    Задължителната карантина като мярка за неразпространение на заразата също е един от тези случаи, в които ти се ограничава правото на свободно придвижване и е определено със закон. А за мен законите на тази държава, като човек от по-старата генерация са си закони, а не "юридически хартийки" и те трябва да се спазват, ако искаме да сме граждани на правова държава!

    - - - - - - - - - -

    ЕС одобри ваксината на Moderna, договорени са 80 млн. дози
    Ваксината е одобрена за приложение само на пълнолетни

    Прочети още на: https://www.dnes.bg/eu/2021/01/06/es...ln-dozi.475591
    Този пост е редактиран от Lupus; 06-01-21 в 18:50.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    идеята в точките ми не е някой да ми отговаря...
    Още малко ще задаваш въпроси....в лабораториите на Сорос вече е готов вирус, които убива прекалено много дрънкащи хетеросексуални бели икономисти...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #6295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имунологична памет към SARS-CoV-2, оценена до 8 месеца след инфекцията
    След инфекции с covid-19, повечето хора имат траен и стабилен имунен отговор с продължителност най-малко 8 месеца
    https://science.sciencemag.org/conte...cience.abf4063







    https://twitter.com/NickStripe_ONS/s...60617735532544

    https://ourworldindata.org/coronavir...g-the-pandemic



    Увеличението на случаите в Ирландия е много стръмно през последните дни.
    https://ourworldindata.org/coronavir...pickerSort=asc

    https://podcasts.apple.com/us/podcas...=1000504488858
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-01-21 в 21:30.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #6296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    През първата и втората вълна важното беше само да се отчитат възможно най-много заразени.
    Вече "дисциплината" е друга - коя държава най-бързо ще ваксинира максимална част от населението с Phizer-BioNTech.
    Кой ли ще получи "наградата" за това?
    Както е тръгнало ще ни направят многобойци..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Непрекъснато чета, че "те" искат да ни ваксинират , депресират и т.н.
    Кои са "те" , че да имат влияние наистина над целия свят без изключение.
    И ако наистина е така -не виждам как няколко участници във форума могат да "им" се противопоставят.

    Разбира се всяка идея за излизане от положението е добре дошла, но без конкретна алтернатива (практическа осъществима) си остава само мърморене и въртене в кръг.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #6298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Въпреки тестването преди излитане, вероятни са множество случаи на предаване на SARS-CoV-2 по време на полет.
    Нов CDC доклад за 7 заразени пътници, групирани в 2 реда, в дълъг полет Дубай -> Нова Зеландия, с геномика

    https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/27/3/20-4714_article







    11 на милион Ето колко редки са алергичните реакции към ваксината на BioNTech/Pfizer до момента
    https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/...02e1_w#F1_down




    Южноафриканският вариант Covid може да повлияе на ефикасността на ваксината, предупреждават учените
    Мутацията намалява способността на антителата да се свързват с вируса и може да направи някои по-малко ефективни
    https://www.ft.com/content/c2aa5ea4-...4-7c89c12f9461
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-01-21 в 21:58.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Непрекъснато чета, че "те" искат да ни ваксинират , депресират и т.н.
    Кои са "те" , че да имат влияние наистина над целия свят без изключение.
    Хъ, как кои?
    Кръгът!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хъ, как кои?
    Кръгът!
    От нета....
    "Гледай кво става. Като свински черва са навързани.
    Китайската лаборатория в Ухан е собственост на Glaxo.
    Glaxo се явява собственик пък на Pfizer – производител на ваксини.
    Pfizer се управлява от фонда Black Rock.
    А Black Rock се контролира от SOROS FOUNDATION,
    SOROS FOUNDATION обслужва френската АХА.
    АХА владее немската корпорация Wintertor.
    Wintertor пък е построила китайската лаборатория в Ухан.
    После срещаме Vanguard който е акционер в този немско-френски буламач и пак срещаме Black Rock.
    Black Rock контролира ЦЕНТРАЛНИТЕ банки и управлява 1/3 от световния инвестиционен капитал.
    Те са и основен акционер в MICROSOFT /собственост на Гейтс/, а той е акционер ОСНОВЕН в PFIZER които са основен спонсор и най голям на СЗО!"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе