Страница 448 от 707 ПърваПърва ... 398438446447448449450458498 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,706 до 6,720 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6706

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Шопа е казал: "Най-обичам да си говоря сам, оти обичам да си говоря с ентелегентни ора!"
    Мислиш ли? Я виж нашия майненски мозък....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6707

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тея всички са милиционери бре и това им е проблема, а не че са "майни".

    Когато някой е милиционер не е нито майна, нито шоп, той си е милиционер от народната милиция до гроб/герб...

    Назначенията на ГЕРБ във всички сфери винаги блестят с многото мозък който прелива от тиквите на "калинките им" им до степен последните свободно да го ръсят даром...

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #6708

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.reuters.com/article/heal...-idUSS8N2I4021
    Бахрейнците вече си одобриха Джонсънската .

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6709

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    "По време на живото излъчване въф фейсбук Борисов заяви още, че е „за“ това да се направи „зелен паспорт“, „зелен електронен коридор“ за преболедувалите и ваксинираните - тези с антитела - „да не им се налага да се правят писиари, карантини и да им се препятства пътуването“. "

    Туй е казано днес.
    Докъм началото на Декември, в новините масово се споменаваше, как имунитета след преболедуване бил нетраен и лош, но от виксина бил дълъг и перфектен. Много тъпо звучеше това, за всеки който поне малко е внимавал в часовете по биология.
    После един по един учените и докторите с власт почнаха един по един да казват, че имунитета след преболедуване не е чак толкова лош. Появиха се даже "еретични" мнения, че антителата от ваксината хващали шипчето на вируса, а антителата след преболедуване хващали вируса (хващали много негови фрагменти, включително и шипчето).
    После (към средата на Декември), за ужас на журналистите, почнаха да излизат резултати от изследвания (включително и Х2 публикува тук такива), че всъщност имунитета след преболезуване си кара 6-8 и повече месеца, като не се говори за по-дълги периоди, просто щото няма толкова дълга история.
    Скоро излезе една шибана новина, как Бионтех се пазарили с немското правителство за цена от 54EUR на ваксина. Като цената им била определена не от техните разходи, а от това колко струвал ковида на немската държава. Отврат. Изцяло комерсиален интерес с елементи на рекет, без грам идеализъм, или поне прагматизъм.
    Що го пиша всичкото това ?
    От много време, има един натиск всичко да се изваксинира по възможност няколко пъти. Сами по себе си ваксините са нещо много полезно, но фалша, меркантилността, рекета около тях са нещо отвратително.
    Последната част от натиска беше "ваксинационните паспорти" - и подмолничко се набиваше в канчетата как авиокомпаниите няма да те возят, как няма да те пускат по границите, как по всевъзможни начини ще ти ограничават правата. Чуха се и разумни гласове - в Англия казаха "това е дискриминация и няма да правим такива паспорти", в Германия казаха "(засега) няма как да приемем, че ваксинираните са напълно безопасни и няма да правим такива паспорти".
    Днес за пръв път чух властимащ да не спесифицира такива евентуални документи като "ваксинационни паспорти/сертификати", а да им даде друг смисъл не свързан непременно с ваксината, а с това дали имаш антитела и да може да се приеме, че си безопасен в много висока степен. Съответно и наименованието е значително по-подходящи - "зелени паспорти".
    Ясно е защо точно Борисов го казва - защото преболедува, не го е страх, вижда нещата по друг начин (от моя гледна точка мога да го нарека "далеч по-уравновесен начин, без излишно шубе, замъгляващо разума").

    Едно по едно, нещата си идват на мястото.
    В бъдеще ще има още много новини, разкриващи и меркантилността, и корупцията, и натиска около ваксините. Точно като новината за първоначално предложената цена от Бионтех и най-вече тогавашната рекетьорска обосновка за тази цена=

    ---------------------------------------------
    ПП
    Урсула фон дер Лайен също има днешно изказване - коментирала е бързо създаване на европейска система за "ваксинационни паспорти", но в думите и има такъв текст по отношение на съдържанието на тези паспорти/сертификати
    " ... Трябва да можете да предавате информацията, че човекът е ваксиниран, има отрицателен PCR тест, че е оздравял от COVID-19 и има имунитет. ... "
    Този пост е редактиран от MitkoS; 26-02-21 в 02:58.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6710

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ako тази пандемия доведе до въвеждането на каквито и да било документи сегрегиращи хората на база имунитет/ нещо, подчертавам, нещо което за науката все още е неясно как действа, как се създава/, то кутията на пандора ще бъде отворена и ни е бедна фантазията до какви промени в начина на живот ще доведе. Жълтите значки от преди 80г. ще ни се струват като детска игра.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #6711

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Точно тези с жълтите значки обаче първи си въвеждат (от вчера) системата "зелен паспорт".С отпадане на ограничения за ваксинирани И преболедували.
    https://www.9tv.co.il/item/24763
    Този пост е редактиран от ccankov73; 26-02-21 в 09:48.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6712

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами, който не си е научил историческите уроци, най вероятно ще ги учи отново.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6713

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    от известно време вече циркулират оферти за зелени паспорти/сертификати или както щеш го наречи там, когато се реши какво да бъде...
    дофтурите станаха по-търговци от политиците

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6714

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Както и прогнозирах, с натрупването на достатъчен брой ваксинирани и преболедували, нещата ще почнат да се регурират.
    Всички по веригата имат интерес нещата да вървят в що годе нормален ход.


  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6716

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    нещата НЕ СЕ регулират по никакъв начин, защото ковидът НЕ Е нито бубонна чума, НИТО проказа, че да ми бъде отнето конституционно гарантираното право на свободно придвижване, понеже не съм се боднал с нещо си или не съм си направил тест за нещо си!!!

    нито смятам, че ще ме чипират, нито съм се самозазидал в 00 от страх, че ще умра млад и зелен, просто за мен, като рацинален човек, разсъждаващ с факти и търсещ поне някакъв смисъл в дейстителността около себе си, е недопустимо да ме връщат в соц-а с гражданството!!!

    'ма сериозно ли не виждате как ни продават старата манджа в нова чиния?!
    в соца беше: нямате свободи, защото е по-добре да се откажете от тях в името на сигурността от световния империализъм
    сега: нямате свободи, защото е по-добре да се откажете от тях в името на сигурността от световния вирусолизъм

    айде у левооо

  13.  
     
  14. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6717

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кои свободи са ти отнети?
    В момента с направен тест можеш да пътуваш почти навсякъде.
    Ей го, от другата седмица ще можем и по заведенията на плюскаме.
    Максимум до една година от днес няма да има грам ограничения.
    Ковид19 не е проказа, но реално едва ли някога са умирали толкова хора от нея такъв период.
    При всички инфекциозни болести ти се отнемат права. Винаги е било така.
    Сега просто е по-масово и има повече излишен шум по темата.

  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6718

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само да не им се услядят печалбите на фармацевтичните компании и след Ковид 19 да вземат да пуснат Ковид 22

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6719

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    В момента с направен тест можеш да пътуваш почти навсякъде.
    сам си отговаряш

    може да не е съвсем 1:1 с абсолютния юридически постулат, но никога не се доказва отрицателно твърдение!
    не е моя работа предварително да доказвам, че НЕ СЪМ това или онова. който има интерес, той трябва да доказва, че СЪМ!

    НИКОГА досега не са ми искали да си правя тест за каквото и да било, за да докажа, че НЕ СЪМ болен от него!
    нали се сещаш, че това отваря вратичката да искат да си правя тест, че НЕ СЪМ болен от хламидии, за да ме пуснат в обществената тоалетна?

    (хиперболизирам, за да стане по-ясна тезата ми)

    работата започна по съвсем идиотски начин да придобива религиозен уклон:

    Разполагате със свободната воля да вярвате в каквото си искате, но ако не вярвате в Правилното нещо, ще горите в ада

    sounds familiar?

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6720

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ....
    НИКОГА досега не са ми искали да си правя тест за каквото и да било, за да докажа, че НЕ СЪМ болен от него!
    .....
    Че как си се оженил тогава без Васерман тест????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе