Страница 449 от 707 ПърваПърва ... 399439447448449450451459499 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,721 до 6,735 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6721

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За определени професии има изисквания за здравен картон, в който да се нанасят резултати от определени изследвания - например чревни и паразитологични за работещи в кухня да са отрицателни. За детска градина май също имаше.
    Но няма как човек да знае всичко, колкото и интелигентен да е.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6722

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    1. не съм се женил, а живея в грях
    2. специфичните изисквания за изолирани длъжности са едно, ан гро да се третират всички, е съвсем друго

    на мен дъжностите ми като са изисквали подписване на NDA, да не подписва куцо и сакато, като постъпва на работа?

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6723

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Че как си се оженил тогава без Васерман тест????
    Абе то и шоф.книжка как са му дали да се чуди човек

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6724

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Абе то и шоф.книжка как са му дали да се чуди човек
    явно ме познаваш повече, отколкото се полага

    айде стига бъзици, давайте по темата

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6725

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    То си е по темата и в отговор на твърдението, че никога не е трябвало да доказваш, че не си болен от нещо...освен Ицках, чета и теб
    за книжка се изисква да доказваш липсата на една камара заболявания....

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6726

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    шофьорлъкът не ми е конституционно гарантирано (почти) безусловно право

    да съм котка на Шрьодингер по отношение на ковида изооообщо не може да се сравни с "в резултат на влязло в сила съдебно решение" (или там както е формулировката в Конституцията...)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6727

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ам чи те повечето ти конституционни права са под условие....
    Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията настраната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита нанационалната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

    Все пак нали КС постанови, че защитата на осбщественото здраве е насочено към защита на живота и здравето на всеки един гражданин, което е неотменимо право и защитата му може да бъде основание за ограничаване на основни човешки права... Та да спазваме ли Конституцията и решенията на КС или не?
    Този пост е редактиран от Tommorow; 26-02-21 в 23:02.

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #6728

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ам чи те повечето ти конституционни права са под условие....
    Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията настраната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита нанационалната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

    Все пак нали КС постанови, че защитата на осбщественото здраве е насочено към защита на живота и здравето на всеки един гражданин, което е неотменимо право и защитата му може да бъде основание за ограничаване на основни човешки права... Та да спазваме ли Конституцията и решенията на КС или не?
    Така де, само със закон. Не с наредба, не със заповед на министърчето, не чрез думи на премиерчето, не след препоръки на НОЩ, не след всякакви подобни алабализми, а САМО СЪС ЗАКОН!!!

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6729

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не ни харесва, че ни ограничават правата или не ни харесва начина по който ни ги ограничават. Ако направят специален закон това ще те успокои ли?

  12. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #6730

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Никой няма да посмее да прокара такъв закон. Това ще е политическо самоубийство.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6731

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не знаеш ли колко самоубийства са преживяли и са се "пребоядисали" нашите "политици"?
    Щом слушкат и изпълняват нарежданията на американски и еврогейски Сульо и Пульо всичко ще им е наред.
    Те са просто безсмъртни, за съжаление. И уви, резултатите от това са само плачевни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #6732

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Конституцията е основата. Тя определя законовата рамка, с която трябва да бъдат съобразени всички закони. Всеки закон, влизащ в разрез с конституцията, следва да бъде преработен или да отпадне като нищожен. И понеже не могат да пишат противоконституционни закони, ограничаващи права и свободи, властите пристъпват към директни забрани чрез заповеди на министри, които УЖ СА ВРЕМЕННА МЯРКА. Това не бива да се толерира, защото ВРЕМЕННОТО много лесно може да се превърне в ПОСТОЯННО, особено чрез полицейско насилие и в условията на пълзяща диктатура. Хората трябва да бранят правата и свободата си! Свободата е висшата ценност! По медиите все ни повтарят, че животът и здравето били уж "най-висшите" ценности, ама никога не бива да забравяме, че цената на свободата винаги е била заплащана с живота и здравето на хиляди достойни хора. Не трябва да сме примиренчески овчедушни към заповеди, вменяващи масово безусловно подчинение, защото много скоро ще загубим и свободата си, и здравето си. Живот без свобода и в условия на диктатура и полицейщина - аз не желая да живея! Без значение дали съм ваксиниран, или дали съм с Ковид-19...Ковид-20...Супер-Ковид.... или някоя поредна лабораторна болест.... Аз не желая да живея като лабораторна мишка.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6733

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    нещата НЕ СЕ регулират по никакъв начин, защото ковидът НЕ Е нито бубонна чума, НИТО проказа, че да ми бъде отнето конституционно гарантираното право на свободно придвижване, понеже не съм се боднал с нещо си или не съм си направил тест за нещо си!!!

    нито смятам, че ще ме чипират, нито съм се самозазидал в 00 от страх, че ще умра млад и зелен, просто за мен, като рацинален човек, разсъждаващ с факти и търсещ поне някакъв смисъл в дейстителността около себе си, е недопустимо да ме връщат в соц-а с гражданството!!!

    'ма сериозно ли не виждате как ни продават старата манджа в нова чиния?!
    в соца беше: нямате свободи, защото е по-добре да се откажете от тях в името на сигурността от световния империализъм
    сега: нямате свободи, защото е по-добре да се откажете от тях в името на сигурността от световния вирусолизъм

    айде у левооо
    Само да отбележа, че на хората с имунитет (без значение как е дошъл), най-малко им пука за това с кого се срещат и с кого общуват. Ежедневно го виждам както в моето поведение, така и в поведението на други преболедували, ТАКА И В промяната на поведението на две ваксинирани докторки (с развити вече антитела) с които общувам често. Вижда се дори и в позициите на Борисов по различни ковид-въпроси.
    Ограниченията като такива и сегрегацията НЕ идват от хората с имунитет.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-02-21 в 14:30.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6734

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Група мутри в акция и тартора крещи:
    - Не им позволявайте да избягат, бързо завардете изходите...
    След малко:
    - Шефе, май избягаха...
    - Нали ви казах да завардите изходите бе идиоти!!! Как са избягали?
    - Ами сигурно... през входовете, шефе,...

    Не знам какво сте се вторачили в тия НОЩ и министъра. Дори да не ограничават изходите, другите ще ограничат входовете, каквото и правят... резултата е един и същ... И няма значение дали при тях е със закон или със заповед на някой....резултата е един и същ.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 27-02-21 в 22:24.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6735

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Конституцията е основата. Тя определя законовата рамка, с която трябва да бъдат съобразени всички закони. Всеки закон, влизащ в разрез с конституцията, следва да бъде преработен или да отпадне като нищожен. И понеже не могат да пишат противоконституционни закони, ограничаващи права и свободи, властите пристъпват към директни забрани чрез заповеди на министри, които УЖ СА ВРЕМЕННА МЯРКА. Това не бива да се толерира, защото ВРЕМЕННОТО много лесно може да се превърне в ПОСТОЯННО, особено чрез полицейско насилие и в условията на пълзяща диктатура. Хората трябва да бранят правата и свободата си! Свободата е висшата ценност! По медиите все ни повтарят, че животът и здравето били уж "най-висшите" ценности, ама никога не бива да забравяме, че цената на свободата винаги е била заплащана с живота и здравето на хиляди достойни хора. Не трябва да сме примиренчески овчедушни към заповеди, вменяващи масово безусловно подчинение, защото много скоро ще загубим и свободата си, и здравето си. Живот без свобода и в условия на диктатура и полицейщина - аз не желая да живея! Без значение дали съм ваксиниран, или дали съм с Ковид-19...Ковид-20...Супер-Ковид.... или някоя поредна лабораторна болест.... Аз не желая да живея като лабораторна мишка.
    Налапал си се с лафове като фитка с царевица!
    Ако искаш да живееш в общество, трябва да приемеш неговите правила, независимо, че те не винаги отговарят на твоите разбирания. Ако искаш да живееш само по твоите правила напускаш обществото и ставаш отшелник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе