Страница 499 от 707 ПърваПърва ... 449489497498499500501509549 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,471 до 7,485 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7471

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Вие ТВ не гледате ли - нашите светила Кунчев и т.н. казаха безопасна е и ще се прилага с повишено внимание....
    Т.е. претоварените джи пи-та ще трябва още повече да внимават....
    А в случай на тромбоза ако се споминеш ще има ли нещо за роднините/децата като в белите държави или....студена вода?
    Ако пък оцелееш кой поема скъпо струващото лечение продължаващо над половин година,...временна и евентуално трайна инвалидизация, а...?
    Е, има и евтин, стар, с повечко странични ефекти и по-малко ефективен вариант, който разбира се се поема от Касата.....

    п.с. Тук има интересен казус разгледан от европейския съд по правата на човека касаещ задължителните детски имунизации в Чехия.
    Родителите си подлежат на глоби, а децата не се допускат в ясли/детски градини и т.н.

    https://hudoc.echr.coe.int/app/conve...%20science.pdf
    Какво ли ще стане с правата на човека (индивида по-точно) ако направят Ковидните ваксини задължителни някой ден...?

    В Холандия националния регулатор я забрани за лица под 60 години :
    Netherlands officially stops use of AstraZeneca Covid vaccine for people under 60 | NL Times
    А иначе евентуални щети се поемат от съответната страна. Това е договорено в ЕС и на този въпрос тук се отговаря - Държавата поема тази отговорност и съответно щети. Вече се е случвало с ваксинта за Свинския грип и има изплатени обещетения.

    "Дивия" вариянт, поема се от Касата, но ако няма легла се доплаща 1000 лева да те приемат в частна болница. Имам опит от първа ръка. Система "ластик" ...

    Колкото до правата - единствено в България има задължителни ваксинации - това, че едно бебе не може да каже дали го боли, не означава, че трябва да се боде задължително с БЦЖ ваксина, ползата от която е съмнителна. Ако искате да посетите примерно Бразилия ( преди Ковид 19 пандемията) , трябва да сте ваксинирани за жълта треска и още примери... Във Франция след ВСВ2 , също е било задължително само ваксинирани деца на ясли, училища... Примери много и алтернативата е да си правите безброй тестове или да сте преболедували. Така че избор има
    Този пост е редактиран от stainway; 09-04-21 в 02:49.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7472

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цанков, без да искам да влизам в спор, а и не се чувствам компетентен за него, но разсъждавайки логично - 1 случай на 1000000 ваксинирани прави около 0.0001%. Няма да се повтарям пак, като кажа, че при такава честота, проблема не може да е във ваксината, а най вероятно е в онзи 0.0001%.
    Интересно ми е има ли някакво лекарство, ваксина или каквото и да е - дори храна, което да е по безопасно от АЗ. Интерсно ми е също каква е честотата на тромбозите при жени под 30г. ползващи противозачатъчни препарати, без да са ваксинирани и т.н. въпросчета разни...
    Всъщност намерих нещо изводите си ги направете вие:
    Рискът от ВТЕ с КХК е различен при отделните продукти в зависимост от вида прогестоген, който
    съдържат. След оценката на всички налични данни PRAC заключава, че:
    • Очакваният риск от заболеваемост е най-нисък с КХК, съдържащи прогестогените
    левоноргестрел, норгестимат и норетистерон: очаква се всяка година да настъпват между
    5 и 7 случая на ВТЕ на 10 000 жени, които използват тези лекарства.
    • Очакваният риск от заболеваемост е по-висок с прогестогените етоногестрел и
    норелгестромин – между 6 и 12 случая годишно на 10 000 жени.
    • Очакваният риск от заболеваемост е по-висок и с прогестогените гестоден, дезогестрел,
    дроспиренон – между 9 и 12 случая годишно на 10 000 жени.
    • За КХК, съдържащи хлормадинон, диеногест и номегестрол, наличните данни са
    недостатъчни, за да се сравни рискът с този при другите КХК.
    За сравнение, при жени, които не използват КХК (не са потребители) и които не са бременни, се
    очаква да възникнат около 2 случая на ВТЕ на 10 000 жени всяка година.
    https://www.ema.europa.eu/en/documen...etailed_bg.pdf
    Този пост е редактиран от tony34al; 09-04-21 в 10:23.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7473

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Попадна ми тази статийка... изглежда се е поназнайвало за туй-онуй преди години, ама...

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #7474

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Около 1 на 100 000, не на милион са, но както и да е, наистина не са много, съгласен съм.
    Само че цялата неизвестност около ваксините, ситуацията в която сме - локдауни, затворени бизнеси, неизвестност, некомпетентност на управленците,
    скапана здравна система...и т. н. до такава степен са изнервили хората, че само това им трябва да “избягат” от ваксинация с Астра.
    Затова и писах по-горе честито на Астра - фирмата.
    Преди време бях писал, че Израел например си имат фонд за бързо компенсиране(без съдилища) пострадали от задължителните ваксинации и бързо включиха Файзерската без да е задължителна точно с цел да се създаде доверие у хората, че каквото и да се случи държавата е зад тях.
    Какво правят нашите за създаване на доверие в системата, ваксините и т.н.?Просто ако ти се случи точно на теб се оправяш сам.
    Е Касата ще “помага’ естествено....
    А 1 на 100 000 не са толкова много та да не могат да измислят нещо и да повишат доверието на хората.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #7475

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Те да кажат само, че тоя дето изтегли късата клечка ще бъде компенсиран с милион/или наследниците де/, ще си изпотрошат краката да се ваксинират

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7476

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Цанков, без да искам да влизам в спор, а и не се чувствам компетентен за него, но разсъждавайки логично - 1 случай на 1000000 ваксинирани прави около 0.0001%. Няма да се повтарям пак, като кажа, че при такава честота, проблема не може да е във ваксината, а най вероятно е в онзи 0.0001%.
    Числата са сбъркани както вече беше отбелязано (има нула в повече, а в реалността е още по-висока честотата - не е 1 на 100000, а е 1 на 87000), но всъщност ме смущава ето това
    "проблема не може да е във ваксината, а най вероятно е в онзи 0.0001%"

    Не може "проблема" да се прехвърля към тези които са умрели ! Или ако не са умрели, то са стигнали до тежко заболяване.
    Единствения аргумент в подкрепа на това, че проблема е в тези които са умрели е, че са го направили доброволно (все още ваксинирането е доброволно ... и ще си остане такова).
    Което значи, че всеки който не иска да се ваксинира, предпазва и себе си и от обществото от този проблем.

    Съвсем откровено казвам, че за мен е безобразие някой да състави такова изречение
    "проблема не може да е във ваксината, а най вероятно е в онзи 0.0001%"

    Отвратителен е начина по който това изречение посочва приблем/виновност в група гараждани за неща които те не могат да контролират.
    И отделно от това, такива изречения пречат на ваксинирането, а не го подкрепят.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 09-04-21 в 14:45.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #7477

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз си мисля,че ако ваксинирането не стане задължително до безкрайност ще бъдем в пандемия.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7478

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз си мисля,че ако ваксинирането не стане задължително до безкрайност ще бъдем в пандемия.
    Всъщност няма доказателства, че ваксинирането на 100% ще изчисти вируса от човешката популация. (В исторически план има както изчистване, така и непълно изчистване при други заразни болести)
    Със сигурност е ясно, че ваксинирането много ще намали разпространението на този коронавирус, но дали ще се стигне до идеалния вариант напълно да изчезне - това не е гарантирано.

    Но си прав де, няма да се говори за пандемия и даже няма да се говори за епидемия

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7479

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ......
    Съвсем откровено казвам, че за мен е безобразие някой да състави такова изречение
    "проблема не може да е във ваксината, а най вероятно е в онзи 0.0001%"

    Отвратителен е начина по който това изречение посочва приблем/виновност в група гараждани за неща които те не могат да контролират.
    И отделно от това, такива изречения пречат на ваксинирането, а не го подкрепят.
    Проблема е в това, че тълкуваш погрешно написаното. Не става дума за проблем в гражданите или още по-малко за вина. Става дума за това в какво е причината, предизвикала проблема.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7480

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ясно ми е за какво става въпрос.
    Но не приемам такава конструкция на изречение - малко или много, това подсказва начин на мислене, който ми е чужд.
    ... не се сещам за никой познат, който при такъв контекст ще формулира такова изречение ... освен ако не е пийнал.

    Ваксинирам се сутринта, вечерта умирам заради ваксинирането и последващата тромбоза (ако не се бях ваксинирал, нямаше да умра).
    И се намират хора които да кажат, че проблема не е във ваксината, а е в мен.
    ... много сталински ми звучи това

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7481

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ясно ми е за какво става въпрос.
    Но не приемам такава конструкция на изречение - малко или много, това подсказва начин на мислене, който ми е чужд.
    ... не се сещам за никой познат, който при такъв контекст ще формулира такова изречение ... освен ако не е пийнал.

    Ваксинирам се сутринта, вечерта умирам заради ваксинирането и последващата тромбоза (ако не се бях ваксинирал, нямаше да умра).
    И се намират хора които да кажат, че проблема не е във ваксината, а е в мен.
    ... много сталински ми звучи това
    Можеш да си мислиш каквото си искаш. Аз разглеждам проблема и наричам нещата с истинските им имена. В случая емоциите не са важни, а чистата логика. Не разглеждам въпроса от етичната му страна, това е работа на други хора. За да се докаже дали ваксината е опасна, трябва да се установи точен механизъм на причиняване на страничните ефекти и да се отговори на въпроса "защо при определен брой хора няма ефекти, а при единици има". Кой какво ще си помисли икак ще го приеме е друг въпрос.
    Между другото аз съм ваксиниран с АЗ и въобще не обмислям да се откажа от втората игла.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7482

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Днес господата "държим кризата под контрол и ваксинираме с 200-та" пак ми го забиха. имах час при личния за ваксина, отивам....няма ваксина....рнк....с астра може да ме окъпят, но рнк - не...личния вика: вчера чаках 3.5 часа и накрая получих един флакон модерна....

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7483

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Днес господата "държим кризата под контрол и ваксинираме с 200-та" пак ми го забиха. имах час при личния за ваксина, отивам....няма ваксина....рнк....с астра може да ме окъпят, но рнк - не...личния вика: вчера чаках 3.5 часа и накрая получих един флакон модерна....
    Хаоса около GP-тата и ваксинирането е огромен. По цялата верига РЗИ-GP-пациент комуникацията е бавна и слаба. А техните организации - МЗ, Лекарски съюз, НСОПЛБ са си седнали на ушите.
    Ще споделя нещо, което до сега не съм коментирал, за да не се възприеме като реклама.
    Когато разбрахме,че GP-тата не са включени в националия регистър за записване за ваксини, решихме да направим съвсем доброволно и безплатно един клонинг на нашата система за SMS известяване. За една седмица я направихме, тествахме и пуснахме. От тогава загубихме три седмици да пращаме писма за нея до кого ли не - РЗИ на местно ниво, лекарския съюз и НСОПЛБ на национално и местно ниво, куп медии от всякакъв вид и величина. Резултата е отчайващо безразличие! Писна ми!!!
    Ще пусна текста и тук с молба всеки, който иска да го разпространи по форуми, ФБ групи и където другаде се коментира ваксинирането.
    Ако админите го приемат като реклама - да го изтрият!
    Уважаеми госпожи и господа,
    Водени от желанието да подпомогнем общопрактикуващите лекари в нелеката задача да организират
    работата си по масовата ваксинация, ние от фирма ТСК-1 ООД създадохме система за SMS известяване на
    пациентите, записали се за поставяне на ваксина за точния ден и час на ваксинацията. Същевременно тази
    система може да се ползва и от РЗИ за уведомяване на лекарите за графика на доставка на ваксините, тяхната
    марка и количества. Така ще се скъси максимално пътя от склада за ваксини до пациента, ще се пести време и
    ще се избегне масово струпване на хора. Системата дава възможност за организиране на групи, уведомяване
    предварително на тези групи за техния ден и час за поставяне на ваксината, извикване по график за поставяне
    на втората доза, отмяна или промяна на вече назначена дата и час при липса на доставка. Всичко това става
    бързо, лесно и с минимален разход на средства. Адреса на системата за регистрация и ползване е
    https://gpsms.bsms.bg/ и в нея могат да се регистрират само лекари.
    Обръщаме се към Вас с молба за помощ да и дадете гласност сред лекарите, защото вие сте институциите и
    организациите в пряк контакт с тях. За всякакви въпроси по работата на системата можете да се обръщате
    към нас на моб. 0888 509 588.
    Този пост е редактиран от Lupus; 09-04-21 в 21:00.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7484

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Днес господата "държим кризата под контрол и ваксинираме с 200-та" пак ми го забиха. имах час при личния за ваксина, отивам....няма ваксина....рнк....с астра може да ме окъпят, но рнк - не...личния вика: вчера чаках 3.5 часа и накрая получих един флакон модерна....
    Ами ползвайте ги тия телефони.... по предназначение

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7485

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това как ще ми осигури ваксина? Аз нямам проблеми да се разхождам до тук или там, имам цялото си време и не се отчитам пред никого, не е това, което ме дразни, а липсата на каквато и да е система за каквото и да е било.... Все едно банани или луканка по соца...ако имаш шанс, получаваш....никаква отговорност, днес оня мухльо ангелов ми обясняваше по телевизора, че него да не го питаме, а да питаме производителите защо това и защо онова....иначе българския модел бил баси мамата як...гоуемата им програма за ваксинация се разпадна като прясно санирана сграда и некадърно положен асфалт....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе