Страница 102 от 707 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1516

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    COVID-18 в България
    https://docs.google.com/spreadsheets...uXl4WcBw#gid=0



    https://m.24chasa.bg/mnenia/article/8392211

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1517

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Хайде всеки, който пледира за "масови тестове" да се заеме малко с елементарна аритметика и да напише тук:
    1. Какъв процент от приблизително 7 милионното ни население искаш да се тества за да отговори на собствения ти критерий за "масов тест"?
    2. За колко време се обработва един тест, колко лаборатории и за колко време ще обработят тестовете?
    3. Имаме ли необходимия брой лаборатории, оборудвани със съответната техника за обработка на тестовете и защита на персонала или сега трябва да ги създаваме?
    4. Колко специалисти са необходими за извършването на тази високо квалифицирана дейност?
    5. Имаме ли ги на разположение или сега трябва да ги обучаваме?
    6. Какъв финансов ресурс ще е необходим за цялата тази дейност и разполагаме ли с него?
    И най важния и сакрален въпрос:
    7. Какъв резултат очакваме да получим и каква ще е неговата практическа полза за хората?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1518

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Преекспонирана ама друг път!
    Едва в края на миналата седмица им дадоха маски ffp2 , които били за 72 часа употреба. Което е добре - най-накрая нещо за да се почувстават защитени - до колкото може да е така! Никак не е преекспонирана ситулцията понеже там имаш близък контакт с пациентите. Та всеки може да е заразен... Няма как да се стои на 2 метра от пациените...
    Нали щеше да я спираш жена си да не ходи повече на работа и да си седи до теб у дома?! Да звъннем в склада на Байконур за скафандър, че да мирясаш ли?! Автобусните шофьори защото имат сякаш по-малко контакт с всякакви пътници, магазинерките и те... и сумати други професии.

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ти още ли си тук? Появи се само да дразниш ли? За какво си тук впрочем? До сега не съм прочел нещо с което да си полезен в темата! Само хейтиш къде какво имало/нямало и то от тук там прочел с менторски тон... Да не се изживяваш на генерала
    Ама чети си ги ти тези вестничета и си им вярвай но не ни натяквай твоите източници. Наблюденията ми са от първо или второ лице за болниците в моя край...
    Появих се, за да дам и аз моите пет пари по темата и да разсея безсмисленото ти хленчене.
    Вестниците ги остави, ами наблегни на глог и валериана, че ставаш повече от смешен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1519

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    И двата теста трябва да се правят максимално като количество, но аз се опитвам да обясня ползата от серологичните тестове за доказване на
    IgG и IgM антитела на КОВИД-19.
    Китайците ги имат и са одобрени за ЕС. Става бързо, лесно и предполагам ефтино. Не говорим за доказване на вирус, а за доказване на антитела при прекарано заболяване.
    Другият вариянт е да не се знае и да се гадае.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1520

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В тази таблица липсва най-важния показател - брой направени тестове за деня! Без него всичко друго увисва във въздуха!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    И двата теста трябва да се правят максимално като количество, но аз се опитвам да обясня ползата от серологичните тестове за доказване на
    IgG и IgM антитела на КОВИД-19.
    Китайците ги имат и са одобрени за ЕС. Става бързо, лесно и предполагам ефтино. Не говорим за доказване на вирус, а за доказване на антитела при прекарано заболяване.
    Другият вариянт е да не се знае и да се гадае.
    Без точни и конкретни отговори на въпросите това са "приказки под шипковия храст".
    Ще ти цитирам известната фраза на Хайтов и дано ме разбереш: "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш!"

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1521

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    В тази таблица липсва най-важния показател - брой направени тестове за деня! Без него всичко друго увисва във въздуха!
    Капацитета у нас е 3000 теста за 24 часа.
    Въпросът е от коя дата, вирусът върлува у нас? Като вземем предвид масовите пътувания....според мен е тук още от средата на Февруари, но поради асимптомните случаи и липсата на ясни инструкции към личните лекари, 10%(вероятно и повече) от населението (и личните лекари) са го преболедували без да разберат. Имам основания да смятам, че още преди 10 дни съм го преболедувал...
    Мерките са пресилени! Изкуствено се създава паника и напрежение. Много хора загубиха или ще загубят работата си...

    ОНЛАЙН ТЕСТ
    https://covid.bg/

    И да уточним. Вирусът не убива! Убиват усложненията предизвикани от бактериалните инфекции...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-20 в 20:17.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1522

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    cable, не съм разбрал, че искаш по-добър превод!
    'еле пък да се заяждам... не съм от тия, ако не си ми следил 20-годишната история във форума

    като цяло преводът е верен, просто "дяволът е в детайлите"

    извинявам се, че нямам време да превеждам цели статии, като само ще копирам тук един не по-малко важен абзац:

    “In subsequent monitoring, it would be really important to determine whether those who do return to normal circulation are in fact protected,” he said.

    "При последващото проследяване ще бъде наистина важно да се установи дали онези, които са се върнали към нормалния ритъм на живот, са наистина защитени"

    накратко статията гласи следното:

    1. приема се, че имунитет след преболедуване има
    2. не се знае колко е дълъг той
    3. не се препоръчва създаването на "имунни пропуски", защото ще се засегнат социални групи, без да е възможно установяването на нещо повече от "болен/здрав"

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1523

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    за доказване на IgG и IgM антитела на КОВИД-19.
    Искаш да кажеш само IgG, щото IgM хващал самолета за Ухан след 21-вия ден...

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1524

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    накратко статията гласи следното:

    1. приема се
    ''приема се''...на базата на какво???

    За всеки който е прочел внимателно е разбрал,че статията ....или ...''приема се ,че нищо не е ясно''....
    Когато стане wc,np.
    И щом като на някой му е толкова ясно и ''приема''...да вземе да пробва...2 пъти...пък ние тъпите ще разберем от вестника за резултатите.
    Ако аз мога да допълня нещо към тази статия ще е от книгата:
    https://chitanka.info/book/44-prazni...-prazen-chovek
    Този пост е редактиран от cable; 01-04-20 в 20:16.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1525

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Капацитета у нас е 3000 теста за 24 часа.
    ...
    Имаш ли представа колко дни може да се съхранява една проба и при какви условия преди да се компрометира?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1526

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Преди 3-4 години бях в Бреша - северна Италия, и тъй като бях по работа навъртах поне 5км пеша из промишлените им зони плюс още 5км по разходки из града на ден.Сутрин като си обувах черните обувки нямаха даже прах за бърсане.И така 5 дена.Това веднага се промени като се върнах и се разходих из Софето за няколко часа. Та не знам, ако техния въздух е мръсен, то нашия е .....
    https://www.eurochicago.com/2013/04/...skata-psihika/
    Това ли е критерият ти за мръсен въздух - прах по обувките? Разходи се по някой неасвалтиран междуселски път...
    https://www.aerzteblatt.de/nachricht...in-Norditalien
    в момента, няма как да ти го демонстрирам - мнозинството предприятия в района не работят, а и въздушният поток от североизток издухва всичко
    https://earth.nullschool.net/#curren....08,42.78,1798

    https://m.facebook.com/story.php?sto...composer=false

    https://m.facebook.com/story.php?sto...62850890446292

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1527

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    В тази таблица липсва най-важния показател - брой направени тестове за деня! Без него всичко друго увисва във въздуха!

    - - - - - - - - - -


    Без точни и конкретни отговори на въпросите това са "приказки под шипковия храст".
    Ще ти цитирам известната фраза на Хайтов и дано ме разбереш: "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш!"
    И друго си е да похарчиш едни 400-500 милиона за тестването. Пък ако не тестваш, а ги ползваш за подпомагане на бизнеса за задържането на работния персонал, обезщетения на неработещите...
    Установявайки във всеки един момент и по локация колко са го преболедували и с антитела - каква ще е ползата?! Разпределението на хората с придобит имунитет (ако го има въобще) ще е неравномерно и непропорционално на нуждите на бизнеса по места, това не помага за тезата, че тези преболедували ще задвижат икономиката, докато другите седят вкъщи и си чакат реда.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1528

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    https://twitter.com/nhldrafter

    Сравнение Covid19 - САЩ с 5 европейски държави и Канада към 31 март
    https://pbs.twimg.com/media/EUh4_maX...name=4096x4096
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-20 в 20:40.

  17. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #1529

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)


  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1530

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-20 в 21:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе