Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree7Одобрявам

Как законно да елиминираш ЗЗП

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #16

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    На никой не му дреме за тоя закон и си го нарушават масово:

    БГ: Гаранция 5г
    https://www.jarcomputers.com/Seasoni....html?ref=prod

    Производител: Гаранция 12г
    https://seasonic.com/prime-gold

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #17

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    С изключение на факта, че (ако) са казали, че гаранцията е 2г, когато тя е 1, друго нередно не виждам.
    От Метро изрично са обявили, че работят само с фирми, ти удобно заобикаляш това условие, а после имаш претенции.
    И аз много неща пазарувам за фирмата, защото ми излиза по-евтино, и съответно си поемам риска за по-малката гаранция срещу по-ниската цена.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    От Метро са казали 2г (така пише в първия пост).
    От сервиза са казали 1г (така пише в първия пост).
    Проблема му е, че се е обърнал към неправилната институция за справедливост.
    Търговските спорове между юридически лица не са обект на ЗЗП, а на ЗЗД, съответно трябва да се обърне към съда, а не към КЗП.
    ... Това в случай, че нещата останат както са си без допълнителни продажби към физическо лице.

    И много от направените изводи в предишните постове са неверни

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #19

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    Да, аз го прочетох в първия пост, но вмъкнах това "ако" в скобите, защото имам усещането, че тази гаранция е дадена устно от продавача.
    Но каквото и да е, нещата са точно така - не КЗП са компетентния арбитър.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    И какво печели ако го препродаде от собствената си фирма на себе си като частно лице и сам си даде гаранция?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #21

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    Едни м........ бухлести печели...
    По същият този ЗЗП, потребителят трябва да се обърне към продавача си за законната гаранция. Продавача е собствената му фирма! С едногодишната гаранция...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #22

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И какво печели ако го препродаде от собствената си фирма на себе си като частно лице и сам си даде гаранция?
    Ако се е обърнал към Метро и те са написали онзи сервизен протокол, не печели нищо.
    Щото накрая все се стига до търговски спор между фирмата му и Метро.

    Ако обаче се е обърнал към официален (оторизиран) местен сервиз на производителя и оттам су му казали "1г само !", то тогава има някакъв шанс КЗП да подгони сервиза, въпреки че по закон фирмата продавач е отговорна и тя трябва да се разправя със сервиза или с Метро. И пак се стига до търговски спор между юридически лица.

    И двата случая се предполага, че Метро са издали документи с 2 годишна гаранция, а на по-късен етап тя изведнъж се смалява на 1г (смалява се или от Метро, или от сервиз - не се разбира съвсем гочно от първия пост. Лично аз известно време си мслех че става въпрос за сервиз, а сега не знам какво е)

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    То има и по-лоши варианти от това 2->1, например условията на:
    ОБРЪЩАМЕ СПЕЦИАЛНО ВНИМАНИЕ НА ВСИЧКИ НАШИ КЛИЕНТИ, ЧЕ ПРЕДЛАГАНАТА В ХИПЕРМАРКЕТИТЕ ТЕХНИКА KÄRCHER Е САМО ЗА БИТОВИ ЦЕЛИ И НЕ Е ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА ПРОФЕСИОНАЛНА УПОТРЕБА. ИЗПОЛЗВАНЕТО Й КАТО ТАКАВА ЩЕ НАПРАВИ ГАРАНЦИЯТА И НЕВАЛИДНА.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ако се е обърнал към Метро и те са написали онзи сервизен протокол, не печели нищо.
    Щото накрая все се стига до търговски спор между фирмата му и Метро.

    Ако обаче се е обърнал към официален (оторизиран) местен сервиз на производителя и оттам су му казали "1г само !", то тогава има някакъв шанс КЗП да подгони сервиза, въпреки че по закон фирмата продавач е отговорна и тя трябва да се разправя със сервиза или с Метро. И пак се стига до търговски спор между юридически лица.

    И двата случая се предполага, че Метро са издали документи с 2 годишна гаранция, а на по-късен етап тя изведнъж се смалява на 1г (смалява се или от Метро, или от сервиз - не се разбира съвсем гочно от първия пост. Лично аз известно време си мслех че става въпрос за сервиз, а сега не знам какво е)
    Заблуждаваш се.За потребителите има ДВЕ напълно отделни гаранции - търговска и законова.При клиент фирма - няма законова гаранция, а само търговска.Търговската гаранция обаче е валидна само при условията на търговеца.вкл. и продължителноста на гар.срок.
    При законовата гаранция по ЗЗП гар.срок е минимум 2г и абсолютно никакви клаузи включени в договора не и влияят.Не се признава дори и писмен отказ от нея. Това е безусловна гаранция.
    При сделки м/у юридически лица няма никакъв вариант да се задейства КЗП.
    emil vasilev одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #25

    Отговор: Как законно да елиминираш ЗЗП

    Така де, в конкретната сделка при покупката е описана 2-годишна търговска гаранция между фирми ... поне така пише в първия пост

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе