Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 89
Like Tree48Одобрявам

Киселини в стомаха.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #61

    Отговор: Киселини в стомаха.

    дрън-дрън
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 18-02-22 в 22:39.
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #62

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Тъй или иначе се затварят форуми и се модерират мнения.До сега 84000 крачки,63 км.Днес още си пия собствения дестилат.По образец 700 мл,щото това ми е мярката.Утре пауза и дребни разходки,щото никакви натоварвания след почерпка.В неделя ще се разходя и за пръв път ще покрия 100000 крачки за седмица.Почнах да пия прокомбо и не е реклама,нямам киселини на трезво.След почерпка само Гавискон,повече от месец не съм си разтварял сода.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 25-02-22 в 22:23.
    Mig82 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,543
    #63

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Човек, ти нямаш сърдечни или белодробни проблеми, че подобни неща да са ти коректив за състоянието.
    Само се самозалъгваш.
    Ако действително имаш хронични стомашни проблеми, ходи се изследвай.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #64

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Скоро не съм имал проблем с киселините.И се похвалих за крачките,хем да подканя други и те да се раздвижат.Обичам да си пия,мой проблем,не съветвам никого.
    И тук ще е бан.Не съм се ваксинирал,след като го изкарах на ташак през 12.2020 и не съжалявам.Не си вкарвайте отрова в организма.

    - - - - - - - - - -

    "Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника.Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.
    Да си противоестестен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света.
    Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес!"
    Нещо като кредо.
    Не се ебавам.
    https://imgur.com/a/aFVx72g
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 25-02-22 в 23:32.
    fakoni одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,537
    #65

    Отговор: Киселини в стомаха.

    През 2019 година след една въглехидратна диета и две консерви боб хайнц, получих ужасни болки в стомаха с ужасно повръщане и разстройство. Болката продължи 7-8 месеца.
    В продължение на 2-3 години след това, през нощта получавах рефлукс (без да го осъзнавам) https://pirogov.eu/bg/gastroezofagea...-grb_p451.html
    Въпреки оплакванията от гърлото (нощем от изгарането с върнатата солна киселина от стомаха се будех и пиех вода) пред личната ми лекарка, тя не ми даде правилната диагноза- реши че имам ангина.
    Явно онази болка от 2019 година е била от разкъсаният мускул над стомаха(сфинктер), непозволяващ храната, да се връща по хранопровода нагоре.
    От декември 2022 година, след едномесечно пиене, на ето тази гадост https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010012604 получих гастрит. Започнаха нови болки в стомаха, особенно час след хранене.
    Личната ми лекарка ми предписа Ацилесол и Дуспаталин за киселините, но понякога имах рефлукс и ми гореше гърлото и хранопровода - тогава вземах Гавискон, който имаше бърз ефект след 4 минути. Плюс Милгама заради увреден нерв до хранопровода...
    След поредното посещение и дълъг спор с личната лекарка, тя ми даде направление за гастроентерлолог. Тя пък ми направи ендоскопия - вкарване на камера с механичен оператор в стомаха. При този болезнен оглед продължил 15 минути, взе две проби от налепи големи по сантиметър - за изследване за ракови образувания(за моя радост беше отрицателен). Имаше възпаления на лигавицата на стомаха и лигавицата на дванадесетопръстника. Кръвната картина показа таласемия и омазняване на черният дроб.
    Започнах лечение с Омепразид, който по късно сменихме с Езопраджен, Ензи-мил и пробиотик. Имаше временен ефект, но комбиниран със страничен ефект - главоболие. Сменихаме Езопраджена с Ацилесол + останалите неща.
    Гастроентероложката ми даде списък с храни които мога и не мога да ям.
    Не трябва да се преяжда, като се препоръчва 5-6 хранения на ден по-малко и трябва да се сдъвква добре. Избягване да се лежи в леглото следващите 2-3 часа след хранене!
    Наднорменото тегло засилва рефлукса - измества диафрагмата нагоре...

    Забрана за:
    - спане по гръб или по корем - може, но само настрани, като е желателно на лявата страна. Препоръчва се леглото, да е повдигнато откъм главата. Препоръчва се по-висока възглавница.
    - забрана натоварване на коремните мускули, вдигане на тежко, навеждане или заставане на колене! Препоръчва се умерено натоварване, като йога, ходене, колоздене - по 30 минути 5 дни в седмицата.
    - пушене, алкохол
    - пълнозърнест хляб
    - всичко пържени или панирано
    - престояло кисело мляко, някои мазни сирена, като камамабер, бри, рокфор..
    - краставици, домати, зеле, чушки, зелени салати особенно в комбинация с оцет и лимон!
    - цитрусови плодове и сокове, не добре узрели плодове
    - дивеч, пържени и консервирани меса
    - кафе, черен чай, газирани напитки
    - сушени и пушени сирена, сух и солен кашкавал(може но безсолен)
    - солени и пушени меса
    - рибни консерви
    - тлъсти ипанирани меса, всички колбаси
    - подправки (черен пипер, лют пипер, бахар, индийско орехче, шарена сол, сладък червен пипер или консерванти),
    - горчица, хрян, пикантни сосове
    - лук, чесън, праз
    - туршии.
    - леща, боб
    - шоколад, всички видове бомбони

    https://vegadiet.bg/hyperacid-gastritis/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-01-24 в 21:53.
    chorlavia одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #66

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Дотук квот разбрах си с гастродуоденит и рефлукс. Каша пи ли, да видят за диафрамална херния?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,537
    #67

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Каша пи ли, да видят за диафрамална херния?
    Не съм. Утре ще потърся листа с диагнозата.
    Всеки ден си ме боли стомаха. започва със събужането и малко след закуската болката заглъхва, но час по късно, започва отново до малко преди обяд. Когато болката стане пареща смуча 3-4 таблетки - NeoBianacid

    Този сфинктер между хранопровода и стомаха, не може ли да се оперира и възстанови ?
    Същият въпрос и за възпалената част лигавицата на стомаха - не става ли да се премахне с операция ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,327
    #68

    Отговор: Киселини в стомаха.

    За киселините - пробвай поне сутрин на гладно 1 супена лъжица чист зехтин.
    Освен това пий само минерална вода с pH>8 и стайна температура.
    Преди имаше една идеална за целта "Преподобна Стойна" (Катунци), но я затвориха 2015. "Преподобна Стойна" отиде в историята (marica.bg)
    После ползвах Хисаря, със зелен етикет: Минерална вода ХИСАРЯ (hissariawater.com)
    Пия и изворна "Балдаран" и "Бачково" от време на време. Но те са един вид поддържаща терапия. Докато горните ме излекуваха преди много години в комплект с диетата и предписаните медикаменти.

    Относно останалото - смени медицинското заведение!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-01-24 в 22:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    17
    #69

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този сфинктер между хранопровода и стомаха, не може ли да се оперира и възстанови ?
    Същият въпрос и за възпалената част лигавицата на стомаха - не става ли да се премахне с операция ?
    В линка, който си дал по-горе, в Пирогов има точно неща за операция

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #70

    Отговор: Киселини в стомаха.

    hristoslav2 : този режим на хранене в линка горе... е смешен.

    Чети нещо не на български.
    Пробвай да спреш/намалиш глутена или лактозата, ние българите ги нямаме тези алергии особенно според моя лекар но все пак. Виж какво активира нещата... Баси ужаса...
    Изследване за бактерията за гастрит си пусни. Нещо полори... Лекуваше се с 2 антибиотика. Гоогле;helicobacter pylori тест дихателен
    Този пост е редактиран от estqwerty; 09-01-24 в 23:28.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #71

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Ако позволите да изкажа и моето мнение и опит по темата. Съчувствам на Христослав.От 15 години съм с този проблем, а именно последна епикриза от 2018- трети стадий ерозия на хранопровода, гастроезофагиален рефлукс-ГЕРБ с изядена клапа на хранопровода. Какво ли не съм пил в продължение на 10 години по предписание-помага само през курса на лечение.При последната сонда доктора ми каза ,че ако продължа с инхибиторите на протонната помпа т. е всичките производни празили и нексиум, ще получа рак на стомаха.Спрях ги преди повече от 5 години и си наложих воля да не ям хляб и тежки храни вечер.Пия 50 гр уиски или узо с домашна руска или млечна салата, нищо друго.Свикнах с чувството за глад за една седмица,а резултата беше забележителен! Спя като къпан без ужасното парене , което ме е докарвало до рев със сълзи от болка.През деня ям почти всичко, най ми правят проблем боб ,супа със застройка и топъл чай, но понеже съм прав през деня не го усещам така брутално. И последно ,може да ви се стори нелогично в този случай, но най ме оправи червен лют пипер от рода капсикум или така наречения Кайенски пипер. има го в Кауфланд за 1-2лв пакета.Пия по една-две супени лъжици сутрин с вода или сок и го ръся в огромни количества по манджите. Ефекта при мен е огромен.Почти изчена паренето каквото и да ям през деня, и най-невероятното е че ми заздравяха хемороидите от пипера. За лечебните свойства на кайенският пипер разбрах случайно докато скролвах ленти във Фейсбук и попаднах на д-р Барбара О' нийл.Това е, успех на всички.
    tanatos и Legal76 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,537
    #72

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Gena_bs
    Благодаря за съветите , но навсякъде препоръчват, да се пие нискоминерализирана вода! С Ph около 7. Чешмяната във Варна не става.
    От малко над месец пия Девин с розовият етикет.

    Цитат Първоначално публикувано от comset123 Виж публикацията
    В линка, който си дал по-горе, в Пирогов има точно неща за операция
    Благодаря. За сега ще изчакам година с дииетата, да видим какъв ще бъде резултатът и после ще мисля за операция. Личната ми лекрака още първият път ми заяви, че не се оперирало....

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Пробвай да спреш/намалиш глутена или лактозата, ние българите ги нямаме тези алергии особенно според моя лекар но все пак. Виж какво активира нещата... Баси ужаса...
    Изследване за бактерията за гастрит си пусни. Нещо полори... Лекуваше се с 2 антибиотика. Гоогле;helicobacter pylori тест дихателен
    Имам лека непоносимост към лактоза, но лекарите препоръчват, да не се спират млечните продукти , защото са источник на калциии.
    Проблемът ми е само прясното мляко, за това и го избягвам.
    Още първият път ми направиха изследване за хеликобактер пилори - ризултатът е отрицателен.

    Цитат Първоначално публикувано от cynic Виж публикацията
    Ако позволите да изкажа и моето мнение и опит по темата. Съчувствам на Христослав.От 15 години съм с този проблем, а именно последна епикриза от 2018- трети стадий ерозия на хранопровода, гастроезофагиален рефлукс-ГЕРБ с изядена клапа на хранопровода. Какво ли не съм пил в продължение на 10 години по предписание-помага само през курса на лечение.При последната сонда доктора ми каза ,че ако продължа с инхибиторите на протонната помпа т. е всичките производни празили и нексиум, ще получа рак на стомаха. Спрях ги преди повече от 5 години и си наложих воля да не ям хляб и тежки храни вечер. Пия 50 гр уиски или узо с домашна руска или млечна салата, нищо друго. Свикнах с чувството за глад за една седмица,а резултата беше забележителен! Спя като къпан без ужасното парене , което ме е докарвало до рев със сълзи от болка. През деня ям почти всичко, най ми правят проблем боб ,супа със застройка и топъл чай, но понеже съм прав през деня не го усещам така брутално. И последно ,може да ви се стори нелогично в този случай, но най ме оправи червен лют пипер от рода капсикум или така наречения Кайенски пипер. има го в Кауфланд за 1-2лв пакета.Пия по една-две супени лъжици сутрин с вода или сок и го ръся в огромни количества по манджите. Ефекта при мен е огромен.Почти изчена паренето каквото и да ям през деня, и най-невероятното е че ми заздравяха хемороидите от пипера. За лечебните свойства на кайенският пипер разбрах случайно докато скролвах ленти във Фейсбук и попаднах на д-р Барбара О' нийл. Това е, успех на всички.
    Ти си по-тежък случай от моят. Ерозивният гастрит е на крачка от рака. Доколкото съм чел, вдигането на общата киселоност на тялото, провокира раковите клетки, да се активират и тогава...
    Боба го спрях, както и застройките в супите. Чай пия, но не всеки ми понася. Лютото категорично го избягвам ! Вероятно и заради него съм на това дередже. Много обичах люто и кисело, и редовно прекалявах - ял съм по 7-8 люти чушки на ядене. Това за спирането на хляба вечер ще го пробвам.
    estqwerty одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #73

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Първо - върви глътни една каша - ГГИС - горна гастро-интестинална серия се казва.Да се види/изключи херния.
    Ако няма - второто - отслабни!
    Едновременно - диета - квот си харесаш .
    И трето - ако е херния, или отслабване+диета не помагат след 1/2-1 година - много здраве на личната - оперира си се, и то лапароскопски - Nissen fundoplication .
    Но преценката е на оператора.Във Варна не мисля, че има кой да я направи(както трябва), в София има.
    Успех.
    Gena_bs одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,327
    #74

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Розовата (изворна) на Девин поне от 4 години не става.
    Вземи по една бутилка от написаните от мен марки и пробвай.
    Днес видях, че и Вода Велинград (velingradvoda.bg) е с pH9.36. И нея съм пил, като не съм имал оплаквания.

    Относно хеликобактера - понякога изследванията не го откриват. Иначе има едно комбинирано лекарство с антибиотик и още два компонента, което се приема по схема. Ама в Булгаристан не се продава. Actavis го произвежда в Турция, при това преди 10 години беше без рецепта.
    На мен ми бяха предписани и други медикаменти, но всичко е до поставяне на правилна индивидуална диагноза.
    Пиши ми на лични, ако искаш конкретните наименования.

    Освен това млякото е противопоказно за язва, гастрит и подобни състояния. Това с калция е вярно, стига да има съответните ензими и витамини в организма, които да помагат за усвояването му. А те са в достатъчно количество само в ранна детска възраст.

    За начало - спокойствие и никакви нерви!
    Минимум 3 хранения на ден през около 3-4 часа. Не трябва да чувстваш глад въобще.
    20 минути преди храна изяждай по една червена сладка ябълка.
    Обаче не от полските оцветени боклуци, които са почти навсякъде. Не знам дали вече има от българските червена превъзходна. Има пектин на таблетки, ама не съм сигурен дали има нещо органично в тях или са чиста химия.
    Зеленият чай (не много силен и със стайна температура) след храна помага също на храносмилането. Така също ментата, маточината, лайката.
    Забранени са всякакви ядки, особено ГМО фъстъците, пикантни храни и подправки, шоколад и производните му химически подобия, кафе, какао. От месата само телешко и пилешко на скара. Макарони, сирене, масло - също подуват и дразнят лигавицата на стомаха и хранопровода.
    За салатите - честно казано не мога да си спомня вече. Кисело, цитруси и туршии - не. Банани - да.
    Алкохолът, особено бялото вино, също не е препоръчителен, но анасоновите напитки действат положително. Примерно ципуро, Йени Раки и подобни. Узото е 40% и дразни, въпреки, че ако намериш качествено (не от нашите магазини) е ОК.
    Още веднъж - всички течности и храни трябва да са със стайна температура! Никакви сладоледи и подобни.

    Когато кризите преминат просто пробвай по малко от храните, които обичаш. Ще разбереш кои изострят симптомите и просто ги изключи от менюто си.
    Не е нужно да минеш само на пост и молитва за постоянно!

    И разпитай познати да ти препоръчат специалист гастроентеролог с качествена апаратура в София.
    В Бургас и Варна няма вече лекари. Да ме извинят медиците от форума, ако има такива от нашите градове!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 10-01-24 в 23:24.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #75

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Стига сте го набутвали Ицко с тея води - знайни и незнайни (какво има вътре). Не е толкоз богат….
    Ако искаш да пиеш алкална вода - най-лесен и евтин и сигурен начин е - 1 супена лъжица сода бикарбонат в в 1 бутилка 1.5 литра чешмяна(или друга) вода.
    Това е дозата за ден.Така знаеш, че пиеш алкална вода!
    Пише си го и в учебниците и си се предписва…
    Същото се ползва и при подагра или при висока пикочна киселина(не е съвсем едно и също).
    Този пост е редактиран от ccankov73; 11-01-24 в 00:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе