Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 89 от общо 89
Like Tree48Одобрявам

Киселини в стомаха.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,272
    #76

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Тя камчийската чешмяна вода също е "богата" на химични елементи!
    С преобладаващо съдържание на хлор, ръжда и пясъци. Голямо филтриране трябва. Даже каните не се справят достатъчно добре.

    "1 супена лъжица в в 1 бутилка 1.5 литра" - 1 супена лъжица сода бикарбонат ли имаш предвид?

    А има и колоидни сребро (сребърна вода). Но с него трябва да се внимава много - все пак имат съдържание на метал.
    Здравинки - Колоидно сребро, Сребърна вода – приложение | онлайн магазин Bilki.bg
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 10-01-24 в 23:55.
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #77

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Оф, да сода бикарбонат…,
    оправям поста, благодаря Гена.

    п.с. Напомни ми да ти снимам филтрите на омекотителя, ще видиш че камчийската ряпа да яде пред дунавската по микро и макро елементи.То затова е и най-скъпата в България .Вчера даже зам. министъра идва…. ииии нищо….
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #78

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Розовата (изворна) на Девин поне от 4 години не става. Вземи по една бутилка от написаните от мен марки и пробвай.
    Относно хеликобактера - понякога изследванията не го откриват.
    20 минути преди храна изяждай по една червена сладка ябълка.
    Забранени са всякакви ядки, особено ГМО фъстъците. Макарони, сирене, масло - също подуват и дразнят лигавицата на стомаха и хранопровода.
    За салатите - честно казано не мога да си спомня вече. Кисело, цитруси и туршии - не. Банани - да.
    Алкохолът, особено бялото вино, също не е препоръчителен, но анасоновите напитки действат положително.
    Когато кризите преминат просто пробвай по малко от храните, които обичаш. Ще разбереш кои изострят симптомите и просто ги изключи от менюто си.
    Подред.
    Вече обясних че трябва да пия само нискоминерализирана вода! Ти четеш ли етикетите преди да препоръчваш?
    Възможно е, пролетта ще поискам повторно направление за изследване за хеликобактер пилори в друга лаборатория.
    Ябълка задължително обелена и не повече от половин.
    Салати в никакъв случай - всичко зелено ми е забранено! (салати, марули, зеле...) Банани, половин до една бройка може
    Алкохол не пия!
    Последните 3 месеца тествам и често съжалявам, всяко второ хранене ми подува стомаха, получавам газове, имам проблеми с оригването..

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    .Ако искаш да пиеш алкална вода - най-лесен и евтин и сигурен начин е - 1 супена лъжица сода бикарбонат в в 1 бутилка 1.5 литра чешмяна(или друга) вода.
    Това е дозата за ден.Така знаеш, че пиеш алкална вода!
    Пише си го и в учебниците и си се предписва…
    Същото се ползва и при подагра или при висока пикочна киселина(не е съвсем едно и също).
    Това със сода бикрабонат, не ми го препоръчват. Инхибиторите на протонната помпа(омепразид, ацилесол и т.н.) май вършат по-добра работа.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #79

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Не знам дали си запознат с този канал:
    https://www.youtube.com/watch?v=tY-3...l5kUjIQyrMd9DE

    Ако не най-напред изгледай всичко по темата.А и всичко друго от него,по възможност.





    и доста други...

    Бутилираната вода,каквато и да е има един голям недостатък.Иначе мисля добре е Горна баня.
    https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/...iatashe.594710

    Едни от най-добрите продукти за стомаха са кефира(по възможност от козе или овче мляко....няма ги в магазините) и ...киселото зеле. Има подробни разяснения.
    Може би и водородната вода:
    https://h2medical.org/nauchni-fakti-za-vodoroda.html
    Този пост е редактиран от inches9; 11-01-24 в 12:18.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #80

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Аз съм на хелицид,но чета че всички инхибитори при продължителна употреба е възможно да предизвикат ракови образувания.На мен ми помага и фамотидин,не зная доколко е вреден обаче.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #81

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Аз съм на хелицид,но чета че всички инхибитори при продължителна употреба е възможно да предизвикат ракови образувания.
    За това, ацилесола го пия в крайни случаи, често сутрин.
    Понеже от десетки години пия много вода при хранене(3 чаши вода), се чудя, дали свръхпроизводсвото на солна киселина в стомаха, не е някаква реакция на организма с цел компенсиране.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #82

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Mислех,че това(има подобни на много места)е известно,но доста хора не го спазват
    7. Забравете за пиенето по време и веднага след хранене. Течности да се пият не по-малко от 15 минути преди ядене и 1,5-2 часа след ядене. След хранене да се изплакне устата с 2-3 глътки вода или да се използва дъвка.
    Стомашният сок и в частност солната киселина са необходими за преработването на храната и колкото е по-груба и по-тежка тя (животински белтъци), толкова по-голяма трябва да бъде концентрацията на киселината. Разреждайки стомашния сок с течности, вие съответно намалявате концентрацията му, както и тази на жлъчката и панкреатичния сок, и силата на киселината вече е недостатъчна за обработката на храната, която няма да се смели по-нататък, а ще гние в червата. Това създава условия за затлачването на организма и появата на заболявания.
    https://www.gnezdoto.net/fakti/1884-...van-neumivakin

    Подобно нещо казва и д-р Берг..не ми се търси.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Neumyvakin
    Този пост е редактиран от inches9; 11-01-24 в 17:36.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #83

    Отговор: Киселини в стомаха.

    7. Забравете за пиенето по време и веднага след хранене. Течности да се пият не по-малко от 15 минути преди ядене и 1,5-2 часа след ядене.
    Това е абсурдно за мен.
    От над 20 години, пия много вода по време и след хранене. В противен случай, още на третата хапка ще спра да ям - сухота в устата и затруднено преглъщане.
    Може да опитам утре и ще пиша, но едва ли ще издържа.
    Заради гърлото, три дни пих антивирусното "Авирон рапид" което има някои странни ефекти - газове, обезцветяване на урината и силно потъмняване на изпражненията. Предполагам, че е изчистило бактериите в червата и днес си взех пробиотик Синкванон - надявам се да помогне.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-01-24 в 20:15.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #84

    Отговор: Киселини в стомаха.

    @hristoslav2

    значи няколко неща:
    1. при личен лекар се ходи само за направление - ако ти дават каквото и да е читеш листовки и проучваш в нета и най-много да се върнеш и да им плюеш в лицето.
    2. каквито и диети и храни започваш и спираш - едно по едно и малко по-малко за да може да усетиш какво по дяволите се случва. от кое си по-добре и от кое по-зле.
    3. от тук : https://en.wikipedia.org/wiki/Gastritis ето това : Common causes include infection with Helicobacter pylori and use of nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs).та може ли тия инхибитори или някакви останали лекарства да увеличават киселинноста "They are the most potent inhibitors of acid secretion available" пак от уики? ти си знаеш какво пиеш - на такива години сме че все нещо пием. но огледай останалите хапове които са "безвредни".
    4. би им мамата - проучи за специалист във варна - някой по-младичък да не му е последната прочетена книга преди 30-40 години. тест си направи сам - в цибалаб над военото съм правил - трябва 2 -3 седмици да си спрял антибиотици , инхибитори , и останалите неща за да може да отчете... и беше нещо смешно като пари поне преди 4-5 години но го имаха.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #85

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Антибиотици не съм пил от месеци. Osteo Moove - за артрита вместо по едно на ден, го пия по едно на седмица. Единствените хапчета, които взимам, са ацилесол (при по-тежки болки), ензи мил (това са ензими за храната) и пробиотик. Рядко мултивитамини.
    Знам, че при гастрит не трябва да се пият противовъзпалителни (кортикорстероиди, аспирин, беналгин-заради кофеина, витамис-С).

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #86

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е абсурдно за мен.
    От над 20 години, пия много вода по време и след хранене. В противен случай, още на третата хапка ще спра да ям - сухота в устата и затруднено преглъщане.
    Може да опитам утре и ще пиша, но едва ли ще издържа.
    .
    Ив.Неумивакин е спорен,особено с леченията които прилага с кислородната вода.Но същия е космически лекар и с методите си е спасил нашия космонавт,да не уточнявам кой от двамата ,че да не объркам.
    Но това го казват доста специалисти и мисля д-р Берг също го обясняваше нагледно и то ако не се лъжа нееднократно.
    Аз не мога да го коментирам,защото не съм достатъчен да се давам за пример в статистиката.Може и да ти е трудно(особено в началото),но това е друга тема.
    Важното е да се опиташ да потърсиш какво казват специалистите.
    Иначе доста хора са на обратното мнение,както и за много други препоръки.Дори често не го казвам,защото когато човек е убеден в противното....
    Доста често аргумента е...''голяма работа,нали и без това ще..'' ...Но пък същите тези при най-дребния проблем питат какви лекарства.
    Логиката я каза един Гуру-Когато цял живот се тровиш с храни и др. нависи как очакваш Д-ра да ти даде едни хапове и за 3 дни,,,,Д-р Берг също казва ,че не съди докторите...Тях са ги учили на една стройна с-ма и е трудно да не си в с-та.
    Иначе методите му и препоръките -инт.гладуване(а не често похапване) и много други са обяснени,много логични и разбира се оспорвани,Интересни са и видеата в които казва фактите,напр. кога нещо се обяваява за вредно-излиза определено лекарство и след изтичане на срока на лиценза му -30 год, или колкото-на другия ден се реабилитира еди какво си, На коя организация кой плаща,кой я е създал и какво да се очаква от заключенията и...ит.н
    И почти винаги казва от коя книга ,с какви изследвания и защо вярва имено на тях.
    Иначе нещата са толкова свързани,че ако не се замисля човек какви са връзките в неговия организъм довели до определени състояния трудно някой ще му ги обясни.
    Поне доколкото същия д-р Берг не може да ми е личен лекар

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #87

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ив.Неумивакин е спорен,особено с леченията които прилага с кислородната вода.
    За кислородната не знам, но може да си взема генератор за водородна вода.
    Ще опитам да намаля или да спра пиенето на вода по време и 1,5 часа след хранене.

    чета си тука...
    https://herbamedicabg.com/merki-za-s...ashni-usloviya
    и се сещам, че два месеца преди да се прояви гастрита, заради болките в гърлото причинени от рефлукса, смучех по 4-5 таблетки Стрепсилс на ден, които съдържат Флурбипрофен, а той е структурно и фармакологично свързан с фенопрофен, ибупрофен и кетопрофен. Тогава за две седмици, употребих близо три кутии стрепсилс.

    https://www.forlife.bg/dieta-gastrit...leni-zabraneni
    chorlavia одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #88

    Отговор: Киселини в стомаха.

    Ми то си пише в листовката - до 5 таблетки и до 3 дена.Айде 5 да са.
    Презобил си се малко .

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #89

    Отговор: Киселини в стомаха.

    ccankov73
    Ами гърлото не минава, а личната не се досеща от оплакванията ми, че нощем имам рефлукс, който изгаря и възпалява гърлото ми..
    Тогава е имало случаи, когато съм вечерял късно - в 21,00-21,30...а препоръчителното е до 19,00 часа и да си лягам 3 часа след хранене.
    Спомних си, че имаше дела в щатите и австралия заради ибупрофена
    https://bntnews.bg/bg/a/skandal-s-nurofen-v-avstraliya

    ибупрофена давал и фалшиво положителен резултат за наркотици
    https://www.puls.bg/aktsenti-c-16/ko...forite-n-48889

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе