Резултати от 1 до 8 от общо 8

еПочит към Йордан Радичков

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #1

    еПочит към Йордан Радичков

    <center> УБИЙ МУХАТА!</center>



    ".....Много често съм се замислял как да убием мухата и трябва ли да изтребваме всички мухи? Ако един човек е за женене, да се жени, защото няма начин да изтреби мухата в себе си; той само ще страда от гъдела на тая муха, без да може да се спаси от нея. Понякога си мисля дори, че някаква муха е завъртяла главата на Галилей, за да каже, че Земята се върти. Пък Земята наистина се върти.... "



    Йордан Радичков

    http://slovoto.org/radichkov/index.htm

    На 21 януари 2004 г. почина един велик българин.

    ...Ех , имам чувството че за нас е писал ?...



    <font color="red">Моd. edit Кайсо

    Като ще пишеш нещо за Радичков, поне спазвай правилата на българския език! Малоун ти е написал нещо отдолу, замисли се и върху него!</font id="red">










  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    еПочит към Йордан Радичков

    <font color="red">kafka

    Хубаво е да изразяваме почитта си към някого, но това тук е форум, ако не си забелязал, не е място за табели. Форума предполага някаква дискусия, въпроси, отговори, остави това, че точно този форум е IT ориентиран.



    На това, което си написал какво очакваш да отговорим? Усещаш ли колко е тъпо и как е наникъде или по-точно не на място?

    Още повече, какво общо има почитта ти към Йордан Радичков с форума, та си сложил темата в "За форума".</font id="red">

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #3

    еПочит към Йордан Радичков

    Нищо не питам а споделям , дали е актуален тук , имайки в предвид самия форум , или че и тук има хора с мухи в главата дори някой ИТ ориентиран Галилей ?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    еПочит към Йордан Радичков

    Е сега ако поставиш и въпроса, кой е по-актуален тук - Йордан Радичков или Питър Нортон съвсем ще избиеш рибата. Не знам какво ти бръмчи в главата - муха или друго, но май създава доста голяма бъркотия там.[8D]

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #5

    еПочит към Йордан Радичков

    "....Помня, че в детството винаги се учудвахме как тъй мухата живее без глава, а кокошката веднага умира, а патицата също, и жабата. Пак в детството веднъж видяхме в стадо овце едно шиле. То се въртеше на кръг около себе си и нещо подвикваше. Дойде овчарят, прегледа шилето и почна да вади ножа си. Попитахме го за какво му е ножът, а той каза, че ще му отреже главата, защото е станало въртоглаво. То наистина се въртеше все на една страна както мухите, на които бяхме откъснали главите. Ами как тъй е станало въртоглаво?, попитахме овчаря. Нали сте виждали, каза ни той, че овцете по цял ден подсмърчат. Пасат трева и подсмърчат. Като подсмъркне по – силно, някоя муха й влезе в главата, почне да се върти там все на една страна, овцата също почне да се върти все на една страна и става въртоглава. Сега ще й изправя главата!

    Оставихме го да изправя главата на шилето и си тръгнахме към село. През цялото време гледахме все едно от децата, защото то непрекъснато подсмърчаше, дали няма да стане въртоглаво. Нищо не му се случи по пътя. В къщи ни питаха къде сме ходили, ние казахме за мухите и за шилето, а те ни набиха и ни казаха, че цял ден сме се мотали като мухи без глави..."

    УБИЙ МУХАТА! Йордан Радичков


  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #6

    еПочит към Йордан Радичков

    Мир на праха му!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    еПочит към Йордан Радичков

    Велик беше....,



    заболя ме като разбрах...



    ,



    но пък:



    това е естественият завършек на всичко..






  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #8

    еПочит към Йордан Радичков

    "....Туй е, което си спомних за суматохата, и ви го разказах със свои думи, както обичаше да се изразява нашият учител по литература. Той, нашият учител по литература, винаги тъй казваше: я разкажете сега със свои думи видено и чуто, а ние го разказвахме със свои думи – и виденото, и чутото, а той ни пишеше двойки. Но нека не се отклоняваме с учителя, а да се върнем към нашата си суматоха, защото справедливо изникна въпросът каква е тая суматоха и за какво ни е притрябвала суматохата?

    Мигар аз знам за какво е суматохата! Та нали и аз за туй питам ! "

    Йордан Радичков


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе