Резултати от 1 до 12 от общо 12

Конвекторна печка на TESY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #1

    Конвекторна печка на TESY

    Имам намерение да си купя една такава, 1.5 или 2 киловата. Някой има ли впечатление и ползвал ли е вече подобен уред?
    Мисля да отоплявам стая 16 кв.м като не искам повече от 20 градуса да вдига.
    Климатик не ми се взима, защото ще дам 1000 лв, и после по 30-40 лв ток, а като купя печката ще дам 120 лв, и ще плащам по 70-80 лв ток, но няма да ме интересуват компресори, гаранции, размразяване, фреони, и т.н.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #2

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    И според теб този от 400 и този от 1000 ще са еднакви?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Имай в предвид, че 1,5кВ ще е малко.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Отоплявам стая 15-16 квадрата точно с такава печка 2kw, само че е производство на делонги. Печката се включва като се прибера от работа и се стопля за 5-10 мин. Сметката за тока ми нараства с около 40-50 лв при ползване вечер + целодневно през уикенда. Но ако ще работи постоянно е по-добре маслен радиатор.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #5

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Интересува ме защо конвектор Теси 2000 вата струва 150 лв, а друга ел. печка която е пак 2000 вата струва 30 лв?
    Каква е разликата в принципа на работа? Конвектора повече от 2000 вата ли излъчва? КПД-то лие по голямо?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #6

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Преди около 2 години си вземах калорифер Теси. Отпред, където излиза горещия въздух - решетката беше пластмасова. За около 2 седмици започна да се разтопява. Формата и е някаква специална, извита и не може да се замени със нищо друго освен със оригинална. Това във В.Търново. Отивам на магазина за рекламации, след много усукване отказват да ми я заменят и ме изпратиха в един сервиз в другия край на града. Частна фирма. Там ми обясняват че нямат части и не могат да я ремонтират. Връщам се във магазина и искам да ми я сменят обаче ми отказаха. И сега си е така - със стопена предна решетка и риск някой да бръкне неволно докато пренася калорифера и да го перне тока. Освен това моторът е много слаб и има малък дебит на въздуха. В следствие - излиза горещ въздух обаче топли само на един метър разстояние. Не съм доволен от нея, сравнявам я със един стар руски калорифер който е метален и работи повече от 10 години без проблем.
    В резюме:
    - пластмасова предна решетка която се разтопява от горещия въздух
    - малка мощност на мотора която не осигурява достатъчно дебит на въздуха и той излиза прекалено горещ през решетката
    - решетката е неподвижна и не може да се насочва въздуха нагоре и надолу което за мен е голямо неудобство
    - никаква гаранционна поддръжка - личен опит
    - не се намират части - при положение че сам реша да я ремонтирам.

    Имай предвид такива подробности като си правиш избора на печка.
    По принцип по добре е да се използва калорифер вместо радиатор понеже радиатора затопля въздуха и той се издига на тавана на помещението и в долната част на последното пак си е студено. А калориферът принудително обръща въздуха и затопля цялото помещение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Присъединявам се към мнението на "Riki888". Имах проблеми с бойлерите на Теси въпреки големите им реклами. Българите сме умни хора, но от към дизайна и изработката на едно изделие в завършен вид сме слаби. Затова си взими напр. едно Делонги, виждал съм ги и добре се държат.


  10. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #8

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Добре, може и Делонги да си взема. Но не можах да разбера защо са толкоз скъпи? КПД-то ли им е по-голямо? Консумират 2 киловата а излъчват 4 ли?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Цената идва от марката. Тесито е българско (с китайски елементи), De'Longhi-то в зависимост от модела е италианско (с китайски елементи) или китайско с (китайски елементи). А другите марки са си абсолютно китайски. Ако става въпрос за вентилаторна печка - класиката в жанра е модел De'Longhi HTM 02 - желязна от всякъде - и в буквалния и в преносния смисъл.

    АКо става въпрос за конвектор - всички са един дол дренки...Там вече е въпрос кой дизайн ще си харесаш повече. Само едно уточнение - има конвектори с вентилатор - вентилаторът е само за ефект, за повече пари, но в никакъв случай да върши повече и по-добра работа.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #10

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Мерси за информацията!
    Но все пак, защо печка духалка 2 киловата е 20 лв, а печка конвектор е 150 лв? Заради това че има повече желязо ли?
    Че аз я взимам да се топля, не да я предавам на вторични суровини?
    Би трябвало по-голямо КПД да има?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    Няма по-голямо КПД, по-скоро има повече желязо . Но както има духалки от 20 и от 60лв, тъй има конвектори от 50 и от 150лв, че и повече, в зависимост от марката. Освен, че има повече желязо конвектора е по-надежден, безопасен и безшумен и от тази гледна точка е за препоръчване. При него обдухването на реотаните е чрез коминния ефект, който се създава от формата на тялото, докато при духалката е от вентилатор, което е по-интензивно и конструкцията е по-компактна, но пък се създава шум и съществува риск от прегряване и сработване на защитата(какъвто проблем имам аз с моята евтина духалка FIRST). Тъй, че избора е твой

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Конвекторна печка на Tessy

    За такова помещение, най-добре си вземи една фирмена духалка ама да не е по-малко от 1,8 - 2 киловата /виждал съм и по 2,8/ обаче да има термостат и да се наглася да изключва при достигане на желаната температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам конвекторна печка ADAX VP 1115 KT
    От cheeseus във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-13, 19:32
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 21:47
  3. Въпрос за ефективност на конвекторна печка
    От gost89 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-11, 01:29
  4. Стенен отоплител или конвекторна печка
    От ambrozia403 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-09, 02:08
  5. Отговори: 6
    Последно: 08-02-09, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе