Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 176 от общо 176
Like Tree18Одобрявам

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #166

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Пределно ясно ми е, че ако отопляваш гараж ще работи много повече, въпроса ми е за стандартна стая 12 квадрата с външна изолация и среден клас пвц дограма, не ми трябва резултат със точност до минути. Идеята ми е да разбера един конвектор колко време работи, за да поддържа тази температура от 22 градуса.

    Извън темата, не знам какво трябва да е помещението, за да има загуби от 1 градус на 24 часа, при температура 22 градуса, може би 2 метра вата

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #167

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Има калкулатори из нета за смятане на топлинни загуби, ако се поразтърсиш,' ще намериш, но при всички от тях се смята при конкретна външна температура и характеристики на околните стени. И получения резултат е верен само при тази температура на околната среда, Ако искаш мога да ти дам произволен резултат и той ще е верен само и единствено при едни условия, без да ги знаем какви са те. Примерно, само факта ,че етажа под теб се е заселил, може да промени разхода в пъти.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #168

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Не е важно колко ще работи конвекторът, а колко еленергия ще отчете електромерът.
    Понякога просто прецъква, друг път работи дълго.
    Освен от факторите на околната среда, от голямо значение е и хистерезисът на термостата. Така също и местоположението на термосензора в самия корпус на конвектора.
    Грубо смятай 100-110W на кв.м. + 30% запас на мощност.
    В твоя случай минимум 1500W. Аз бих ползвал 2000W - по-бързо загрява, по-голям нагревател, по-голям корпус и въздушен поток.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #169

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    нещо май не се разбираме , конвектора като ми е 2000W, е ясно колко ще покаже електромерът, ако работи 12 часа 24kw. Затова ме интересува времето, в което работи конвектор 2000W в стая около 12 квадрата. Изключвам нехарактерните условия - без никаква изолация или пък с постоянно отворен прозорец, говорим за нещо средно не искам нищо да се изчислява в минути, защото едно е да работи 6 часа друго е 18. Ако има някой който отоплява такава стая зимата ще ми е достатъчно да ми каже, че най-често от декември до февруари му работи по 9 часа средно на ден съвсем примерно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #170

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Ти не искаш да разбереш основното.
    Вече ти се обясни, че две еднакви помещения като топлоизолационни характеристики няма и не може да има дори в една и съща сграда. Дори еднотипни, разположени едно над друго.
    Как си мислиш, че дори ориентировъчно някой може да ти каже дори приблизително точно твоят разход?
    Дори в калкулаторите на производителите на конвектори се изискват характеристични параметри на помещението, за да се изчисли с възможно най-голямо приближение необходимата отоплителна мощност.
    Един ще е разходът, ако имаш френски прозорци минимум на едната стена, коренно различен, ако са на двете или стаята е на мансардния етаж с капандура тип гълъбарник и т.н. Изложение, разположение спрямо останалите апартаменти на етажа, отопляват ли се съседите, ниво от земята и още доста фактори.
    Ако помещението е над магазин, мазе, гаражи и т.н. смятай, че конвекторът ще работи почти нонстоп.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #171

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Миналата зима в 9кв.м. вътрешен панел без изолация едно конвектолче лапкаше съм 15..16kWh на денонощие при сегашните температури, около и малко над нулата без слънце.
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #172

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Преди малко повече от 10 години имах конвектор Адакс 2000W в спалня 14м2 с вътрешна и външна изолация, прозорци и остъклен балкон на север, външна стена на запад, последен етаж, панел, от долу не се отоплява, през деня се спираше за няколко часа. Рекорда ми беше 600kWh за 1 месец, измерени с уред свързан само към конвектора. Поддържана температура 24 градуса, студена зима -15 и надолу (едно време какви зими имаше). По най-бързия начин замина в продавалника.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #173

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    milanov и biro , благодаря за отговорите на върпоса, бяхте ми полезни !

    Gena_bs - никъде не съм питал за МОЯ разход, а за стая с подобни разбери и някой който е засичал разхода или времето на работа на конвектора при неговите условия, точно както са описали в предните 2 поста.
    Този пост е редактиран от ELIT; 18-12-21 в 14:14.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    90
    #174

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте, някой може ли да ми каже как се махат крачетата от Airelec Basic Pro 2500W, като ги слагах зимата още се чудих как ще се махат ако се наложи. Закрепят се с две черни скоби с контра, но немога да бръкна за да натисна контрата и да ги искарам. Затова се чудя дали има някакъв по нормален начина за да ги сваля.



  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #175

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте, пиша в няколко теми но никой не ми отгоаваря. Според вас по-икономично е да се отопляваме на маслен радиатор или на конвекторен, примерно адакс? Аз примерно имам маслени радиатори заслужава ли си инвестицията да ги заменя с конвекторни? Благодаря предварително на отговорилите.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #176

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Единсвено ако искаш да си освободиш място. Конвектора го закачаш на стената и не го "подритваш" като радиатора из стаята.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 22:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе