Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 176

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    2
    #151

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ako 80-120лв са САМО за тази стая - това вече е нормално. Но за ВСИЧКО - няма как.... То зависи как се "живее" в апартамента де... Но при мен лично дори и лятото без отопление и охлаждане сметките ми са 120 -130лв на месец.
    Да - отопление само на тази стая+ осветление на целия апаартамент,готвенето е на газ,среден апартамент ,10 см външна изолация,ПВЦ дограма,гр.Русе-това е важно.Блокът е с ТЕЦ, но аз съм се откачил преди години изцяло.Плащам си такса сградна инсталация и за 1 лира в банята. Това закачане за друга сметка не знам как става.Иначе, не съм тръгнал да убеждавам никого за каквото и да е. Просто споделих.
    Който има пари за качествен климатик- ОК.Аз не искам да си пробивам стените,да ми духа и най-вече да ми шуми в спалнята.

    Това, което исках да Ви подскажа е какво да гледате на конвекторите, ако сте се спряли на тях.Лятото сметката ми за ток без охлаждане е 35 лв.А,забравих всички крушки в нас са ЛЕД.Преди няколко години броих по 20 лв. на крушка, сега гледам ги има по 8-9 лв.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #152

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от boracal Виж публикацията
    среден апартамент ,10 см външна изолация,ПВЦ дограма,гр.Русе-това е важно.Блокът е с ТЕЦ, но аз съм се откачил преди години изцяло.Плащам си такса сградна инсталация и за 1 лира в банята.
    Така е, като те топлят съседи с ТЕЦ става и без отопление

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #153

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    При мене е същото - среден апартамент, ТЕЦ в блока... Значи за 24кв.м. 120-35=85лв. за стаята. При мене са 17кв.м. и ако сложа като твоят конвектор ще навърти 60-65лв. А аз съм сложил Дайсейкай 6 и за януари е излапал 40лв. Ето за това се стори малко невероятно което си написал, но щом казваш, че е така значи е така.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #154

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от boracal Виж публикацията
    Да - отопление само на тази стая+ осветление на целия апаартамент,готвенето е на газ,среден апартамент ,10 см външна изолация,ПВЦ дограма,гр.Русе-това е важно.Блокът е с ТЕЦ, но аз съм се откачил преди години изцяло.Плащам си такса сградна инсталация и за 1 лира в банята. Това закачане за друга сметка не знам как става.Иначе, не съм тръгнал да убеждавам никого за каквото и да е. Просто споделих.
    Който има пари за качествен климатик- ОК.Аз не искам да си пробивам стените,да ми духа и най-вече да ми шуми в спалнята.

    Това, което исках да Ви подскажа е какво да гледате на конвекторите, ако сте се спряли на тях.Лятото сметката ми за ток без охлаждане е 35 лв.А,забравих всички крушки в нас са ЛЕД.Преди няколко години броих по 20 лв. на крушка, сега гледам ги има по 8-9 лв.
    Ако искаш да бъдеш коректен в информацията която споделяш, при твоите обстоятелства трябва да прибавиш към сметките за живеене и :
    1. - сградна инсталация + отоплението ти с ТЕЦ (лирата)
    2. - цената на топлата ти вода за месец (предполагам е от ТЕЦ, а не с бойлер)
    3. - цената на газта за месец.

    При мен всико това и зиме и лете е на ток, така че няма как да се получат сметки от 30-40 лв на месец ...... освен това много зависи и колко хора живеят в жилището и на каква възраст са.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #155

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Привет на всички!

    Първо, предварително се извинявам, че задавам въпроса си втори път в различна тема, но попаднах на тази след като вече бях писал в друга, ако модераторите сметнат за нужно, нека да изтрият мненията ми в другата тема.

    Та, накратко:

    Опитвам се да избера средство за отопление на две спални в апартамент ново строителство (тухла) в София, със запад/северозапад изложение. Дограмата е ПВЦ и има външна изолация. Апартамента е среден, като се отоплява от всички страни и едната спалня е 14 квадрата а другата е 18. Имайки предвид, че София не е Сибир, при други обстоятелства бих инвестирал в два инверторни климатика за двете стаи, но тъй като сградата има напълно изградена инфраструктура за ТЕЦ (просто още не сме включени към Топлофикация) ми се вижда неразумно да се инвестират 3-4 хил. лв за отопление на този етап.

    След дълго четене във форума се спрях на конвекторни радиатори, които смятам, че би трябвало да свършат работа за отоплителния сезон без да има драматични скокове в сметките. Единия модел на който съм се спрял и който е двойно по-евтин от другия е:

    https://*********/konvektori-eldom/ko...-20-2000w.html

    а другия е:

    https://*********/konvektori/konvekto...tpa-20-dt.html

    Имате ли някакви предположения защо разликата в цената е почти двойна, при нагледно едни и същи характеристики. Сигурно пропускам нещо?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #156

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    А отдолу и отгоре топлят ли те?
    Ако не, то 2000W за 18кв.м може и да не ти стигнат или ще изплатиш радиатора за два месеца.

    Единия конвектор е български, другият - уж норвежки, сглобяван в една от Прибалтийските републики и се води марков.
    Освен това Adax е по-нисък и дълъг от Елдомския. Има разлика и в материала на самия реотан и формата му.
    Управлението - трябва да видиш на място какви функции има. Или в съответните сайтове, като напишеш модела.
    Не съм настройвал българския, а ADAX сигурно имат нов модул за управление и настройка.
    По спомен норвежеца помни седмичните/дневни настройки около 1,5часа след изключване на напрежението, а за българския нямам представа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #157

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Сметките за ток зависият дали ще са драматични от температурата, която поддържате. В Сибир не се топлят на климатици, а на газ. Разликата в цената на двата конвектора според мен, е че единия го е проектирал норвежки инженер, а другия български. Вие си знаете, на кого да се доверите. Вижте ги на живо да видите качеството на изработка и тн.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #158

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    Привет на всички!

    Първо, предварително се извинявам, че задавам въпроса си втори път в различна тема, но попаднах на тази след като вече бях писал в друга, ако модераторите сметнат за нужно, нека да изтрият мненията ми в другата тема.

    Та, накратко:

    Опитвам се да избера средство за отопление на две спални в апартамент ново строителство (тухла) в София, със запад/северозапад изложение. Дограмата е ПВЦ и има външна изолация. Апартамента е среден, като се отоплява от всички страни и едната спалня е 14 квадрата а другата е 18. Имайки предвид, че София не е Сибир, при други обстоятелства бих инвестирал в два инверторни климатика за двете стаи, но тъй като сградата има напълно изградена инфраструктура за ТЕЦ (просто още не сме включени към Топлофикация) ми се вижда неразумно да се инвестират 3-4 хил. лв за отопление на този етап.

    След дълго четене във форума се спрях на конвекторни радиатори, които смятам, че би трябвало да свършат работа за отоплителния сезон без да има драматични скокове в сметките. Единия модел на който съм се спрял и който е двойно по-евтин от другия е:

    https://*********/konvektori-eldom/ko...-20-2000w.html

    а другия е:

    https://*********/konvektori/konvekto...tpa-20-dt.html

    Имате ли някакви предположения защо разликата в цената е почти двойна, при нагледно едни и същи характеристики. Сигурно пропускам нещо?
    ЕЛДОМ-а не е лош вариант за цената си, безшумен е, прецизен термостат, не пука конституцията. От 2 години ползвам подобен в спалнята и нямам оплаквания. Българския и норвежкия инжинери са само дизайнери на ламарина, някой друг им е свършил работата, защото вътре са почти идентични с още доста скъпи модели.

    И btw в бриколажа бяха доста по-евтини от посочения махазин. Погледнете и там.

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #159

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А отдолу и отгоре топлят ли те?
    Ако не, то 2000W за 18кв.м може и да не ти стигнат или ще изплатиш радиатора за два месеца.
    Привет! Да, топлят ме от всички страни, това е част от причините да съм толкова смел с подбора на отоплително средство различно от климатик


    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Сметките за ток зависият дали ще са драматични от температурата, която поддържате. В Сибир не се топлят на климатици, а на газ. Разликата в цената на двата конвектора според мен, е че единия го е проектирал норвежки инженер, а другия български. Вие си знаете, на кого да се доверите. Вижте ги на живо да видите качеството на изработка и тн.
    Вероятно не ме разбрахте Точно защото не сме в Сибир, можем да си позволим да се топлим на климатици беше моята мисъл. А това, че там не го правят е повече от ясно.
    Иначе сравнението за норвежкия и българския инженер би било валидно само ако едното топли повече от другото и/или харчи по-малко ток. При всички други случаи (поне за мен) двойна разлика в цената е неоправдана.

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki
    ЕЛДОМ-а не е лош вариант за цената си, безшумен е, прецизен термостат, не пука конституцията. От 2 години ползвам подобен в спалнята и нямам оплаквания. Българския и норвежкия инжинери са само дизайнери на ламарина, някой друг им е свършил работата, защото вътре са почти идентични с още доста скъпи модели.

    И btw в бриколажа бяха доста по-евтини от посочения махазин. Погледнете и там.
    Благодаря Ви! Със сигурност ще погледна в Бриколаж, особено след последните ми приключения с другата фирма от горния линк

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #160

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте,

    Търся решение за отопление на спалня. Спалнята няма прозорци (има врата към терасата която е остъклена и е затворена). Апартамента е с изолация отвън.

    Размери: 2.50 височина, 3.00 ширина, 5.00 дължина.

    Насочил съм се към някакъв конвектор. Идеята ми е дали да са от нашите българските или към норвежките Adax и т.н

    Моля за вашите препоръки.

    Гледах тук, но избора си е доста голям.

    Избраните от мен модели са:

    - Airelec Tactic - 2000W - https://*********/konvektori/konvekto...tic-2000w.html - 252 лева
    - Adax Economic VP 1120 KT - https://*********/konvektori/konvekto...p-1120-kt.html - 194 лева
    - Adax Standart VP 920 KET - https://*********/konvektori/konvekto...p-920-ket.html - 279 лева.
    Този пост е редактиран от Arkadietz; 30-09-17 в 21:30.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #161

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Единственото което трябва да гледаш при покупката е, конвектора да е с електронен термостат. Много по-прецизен е, и конвектора работи по-точно и не прегрява помещението.

    Иначе самите конвектори работят на еднакъв принцип, разлика само в дизайна има и вложените материали.

  14.  
     
  15. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #162

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Аз сега взех от новите Конвектори от 2018 Eldom RH20N и сега го тествам Март месец при минус температурите ноща и се справя чудесно. Има супер много функции на новия цветен дисплей. И си има и 7 години гаранция. Страхотно Конвекторче много съм доволен.
    Монтиран е в спалнята ми която е със 3 външни стени и няма изолация нито отвътре нито отвънка.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #163

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Наистина изглежда добре новия модел, аз имам от старите - с led дисплей. Не можах да намеря инфо, а вижда, че има връзка с интернет, има ли клауд управление?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #164

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Я да съживя малко темата . Интересува ме един конвектор 1500-2000W в стая от 10-12 квадрата колко време в денонощието работи, за да поддържа например 22 градуса, някой има ли такава информация.

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #165

    Отговор: Конвектор или лъчисто отопление?

    Е, то това не зависи от конвектора, а от скоростта с която изстива стаята. Ако изстива с 1 градус за 24 часа, разхода е един. ако изстива за 10 мин. разхода е съвсем друг. Всичко зависи от околните характеристики на въпросната стая, а не от характеристиките на конвектора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 23:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 04:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе