Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 101 от общо 101
Like Tree23Одобрявам

А как да стопля банята?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #91

    Отговор: А как да стопля банята?

    Слагай духалката или инфрачервен панел, за да не сменяш тавана.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    308
    #92

    Отговор: А как да стопля банята?

    това брои ли се за IR: https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-otopliteli-za-banya/PEChKA-ZA-BANYa-ELDOM-IR1800/p/699508

    п.п. май вече клоня към конвектор за баня (гледах Адакс), който ще стои постоянно включен през студените сезони и е с по-голяма степен на пожаробезопасност
    Този пост е редактиран от joro_kem; 03-01-21 в 15:31.
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #93

    Отговор: А как да стопля банята?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    ... май вече клоня към конвектор за баня (гледах Адакс), който ще стои постоянно включен през студените сезони и е с по-голяма степен на пожаробезопасност
    ...и ще ти съхне добре банята, няма да лъха студ от стените, няма да се вмирисва и мухлясва...
    п.с. като страничен ефект може да ти се качи разхода на топла вода, че жените обичат топли бани .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 03-01-21 в 15:57.
    ivan9494 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #94

    Отговор: А как да стопля банята?

    Моята баня е постоянно топла и топлата вода е практически без край. Доста се седеше в банята, докато бяха при мен и жената и дъщерята.
    Имам познати, на които им замръзваха тръбите в баните при голям студ, след като минаха от парно на по 1 климатик и всички други в блока спряха парното. В стара еднофамилна къща, както съм аз е още по-лесно да замръзнат тръбите. Добре че периодите със сериозен студ стават все по-редки и малки

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #95

    Отговор: А как да стопля банята?

    Гледах на практикер ето тези: https://praktiker.bg/bg/Liri-za-bany...SOFIA/p/118071

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    308
    #96

    Отговор: А как да стопля банята?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    май вече клоня към конвектор за баня (гледах Адакс), който ще стои постоянно включен през студените сезони и е с по-голяма степен на пожаробезопасност

    вече монтиран и включен за проба - за 10-ина минути обърна студения въздух. Adax eco basic, 400W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    lazarus18, ccankov73 и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #97

    Отговор: А как да стопля банята?

    И аз да попитам нещо за отоплението на банята. Принципно се отопляваме на газ, но тази зима минахме на климатици заради високите цени на газа. В банята, която е близо 3 кв.м., имам подово отопление и един алуминиев радиатор - 4 ребра на 60 см. Комфортът е уникален или по-скоро беше докато бяхме на газ. Ще правя ремонт на банята и се замислям за комбинирано отопление, тъй като не се знае за в бъдеще на какво ще се топлим. Подовото ще запазим, разбира се. Чудя се обаче кое ще е по-добре, да сложа комбинирана лира или отделно да си имаме радиатор /както е и сега/ и отоплител на ток /лира, конвектор, печка/? Сякаш с комбинирана лира ще е по-естетично, тъй като отоплителният уред ще е само един. Оттук следва и въпроса каква да е тази лира - марка и модел, стоманена или алуминиева, хромирана или не, откъде и т.н. И на всяка лира ли може да се сложи нагревател или не? Лира или радиатор? Споделете от вашия опит и дайте съвет, моля.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #98

    Отговор: А как да стопля банята?

    Сложи си електрически нагревател в самия радиатор.
    п.п имаше обаче ограничение за минимум ребра. Трябва да видиш колко е?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #99

    Отговор: А как да стопля банята?

    Това чудо в банята ползвам вече 7 години https://www.konvektori-adax.com/prod...er-tkh208-80w/ и съм много доволен. Само лятото го изключвам.
    Поддържа 19-24 градуса според сезона /апатрамента е вътрешен с външна изолация/. Изсушава и кърпите много добре. Има IP 44 ,но за всеки случай заедно с бойлера се намира зад перде.
    За по-студени помещения препоръчвам това https://www.adax.bg/bg/article-124-v...-баня.htm .
    Ползвам го на усвоена тераса 8 години зимата. При монтаж в баня трябва да се внимава ,ако има окачен PVC таван. Уреда ,нищо че е инфрачервен лъчист има и конвекция и може да стопи пластмасовото покритие на панела ,ако е много близо. За шпаклован и окачен алуминиев няма проблем.
    Уредите са надеждни и се предлагат съответно с 5 и 7 години гаранция.
    Този пост е редактиран от Loreti; 26-04-23 в 12:23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #100

    Отговор: А как да стопля банята?

    Първата сушилка има ли термостат?
    Защото вторият модел го гледах преди 8 години, но той нямаше и мощността се регулираше само от степените на ключа.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #101

    Отговор: А как да стопля банята?

    Първият няма термостат ,но e 80 W и грубо за един месец без да го изключвам излиза 10 -12 лева.
    Вторият е с 4 степени 150W ,300W ,450W ,750W без терморегулатор. Обикновено е на 150 W. Ако седя на терасата го увеличавам според външната температура.
    Поста ми е резнат , не знам по каква причина /предполагам нещо свързано с реклама/.
    Там бях написал ,че ако вторият нагревател се поставя в баня /моят е на усвоена тераса/ да се внимава при монтажа ,когато има в банята PVC окачен таван.
    Ако е близо може да го стопи ,дори и да го запали .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Аудио в банята
    От solar77 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-12, 08:50
  2. Проточен бойлер или обикновен в банята?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-11, 20:15
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 01:46
  4. Трябва да стопля цех за работа с платове 110m² ?
    От stundji във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-10, 18:00
  5. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе