Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

електрическото подово отопление на DEVI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1

    електрическото подово отопление на DEVI

    Заслужава ли си инвестицията това подово , като се има впредвид високата цена за закупуването на нагревателния кабел и управлението ? На сайта на DEVI дават 10 г. гаранция за кабела.Ако някой от вас монтира или ползва такова отопление нека каже как стоят нещата тук !Ще съм много благодарен!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Ако си милионер и ти се плащат космически сметки за ток си заслужава.

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Аз имам подово отопление но от години не съм го включвал, т.е. ползвах го 2 или 3 години(сезона) само.
    Причината да не го използвам не беше високата сметка за ток, а по-скоро това, че не е "гъфкаво" като отопление, пък и като се загрееше пода се чувствах некомфортно и се чудех къде да си вдигна краката, защото пода бе с най-висока температура от всичко останало и е някакси неестествено.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    също, имай предвид, че на възрастните хора и се подуват лесно краката, от такова отопление.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Както при всяка работа и тук си има правила и тънкости и ако се спазват няма да има подути крака и дискомфорт. Температурата на пода трябва е не-повече от 28-29°С - това важи както при електрическото, така и при водното подово отопление. Отдолу трябва да има подходяща топлоизолация, а отгоре подходяща замазка. За инертността е вярно, но това в един случай може да е недостатък, а в друг случай - предимство, всеки трябва сам да си прецени приоритетите. Иначе подовото отопление дава най-благоприятното разпределение на температурата по височина - топли крака и по-хладно около главата и ушите . По този начин приятната стайна температура е поне с 1-2° по-ниска

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #6

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Точно тези предимства на подовото смятам че са важни ! Не съм в течение какви са нормалните цени и производители на ел.подово,но видях в Бриколаж на DEVI. Кабел с дължина 90м струва
    325л. ако не се лъжа. Не е ли доста??? И е от бая дебел /6- 7мм/ кабел.Дали дебелината "топли" по добре?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Цената не мога да коментирам, въпреки че ми се струва прекалено "доста"

  10. SAGE
    Guest
    #8

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Както при всяка работа и тук си има правила и тънкости и ако се спазват няма да има подути крака и дискомфорт. Температурата на пода трябва е не-повече от 28-29°С - това важи както при електрическото, така и при водното подово отопление. Отдолу трябва да има подходяща топлоизолация, а отгоре подходяща замазка. За инертността е вярно, но това в един случай може да е недостатък, а в друг случай - предимство, всеки трябва сам да си прецени приоритетите. Иначе подовото отопление дава най-благоприятното разпределение на температурата по височина - топли крака и по-хладно около главата и ушите . По този начин приятната стайна температура е поне с 1-2° по-ниска
    Температурата на пода беше около 30°С и въпреки това ми бе некомфортно , обаче децата си играеха по цял ден на пода и не се притеснявах.

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Точно тези предимства на подовото смятам че са важни ! Не съм в течение какви са нормалните цени и производители на ел.подово,но видях в Бриколаж на DEVI. Кабел с дължина 90м струва
    325л. ако не се лъжа. Не е ли доста??? И е от бая дебел /6- 7мм/ кабел.Дали дебелината "топли" по добре?
    Когато купувах кабелите(контурите) за подовото отопление 4 бр./по 80м/ платих 7350 лв. + терморегулатори 4 бр. за 3960.00 лв. при окло 65 лв/$ (06.1995)

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Заслужава ли си инвестицията това подово , като се има впредвид високата цена за закупуването на нагревателния кабел и управлението ? На сайта на DEVI дават 10 г. гаранция за кабела.Ако някой от вас монтира или ползва такова отопление нека каже как стоят нещата тук !Ще съм много благодарен!

    моята непрофесионална класация за подово отопление е следната:

    Като първоначална инвестиция(цена за прекарване на подовото отопление(труд на фирма/майстори+ оборудване /от ниска цена -1 до най висока -4 ):

    1.подово с ел. енергия/най- евтино/
    2.подово с котле на природен газ
    3.подово отопление чрез термопомпа въздух-вода
    4.подово отопление термопомпа вода-вода или почва вода.(иска сондиране за вода или разкопаване и полагане на тръби-колектори под земята на 1.6-2 метра


    като месечни сметки за отопление

    1.подово отопление термопомпа въздух-вода/ вода-вода/ почва-вода(част от производителите казват, че термопомпите вода-вода и почва -вода са по-ефективни от въздух-вода, но имам няколко колеги които ползват такива(вода-вода и почва вода) и ми се струва, че на практика няма разлика от термопомпите въздух-вода)
    2.подово отопление локално парно природен газ;
    3.подово с ел.енергия.

    Според мен при наличието на начините за подово отопление с термопомпа и газ, месечните сметки на подовото с ток ще е между 150% до 400% по-високи от това по т.1-2.


    сравнение като комфорт:
    1.термопомпи въздух-въздух, вода-вода, почва -вода; подово отопление на газ; подово на ток

    сравнение надеждност( това зависи в много голяма степен от производителя/марката на системата и е относително), но според мен има и друг фактор-кокото по сложна е системата с повече части/уреди, толкова по-голя вероятност има от разваляне:

    1.подово на ел.енергия-ползва само реотани и ток.една част от производителите на нагреватели дават 30 години гаранция.
    2.подово отопление на газ;
    3.подово отопление термопомпи вода-вода; почва -вода;
    4,подово термопомпа въздух-въздух.Класирам я на 4 място, а не трето само защото зима/лято външното тяло на термопомпата е изложено непосредствено на атмосферните влияния, иначе бих я сложил на 3 място с останалите термопомпи.

    Високото напрежение , ниското напрежение и токовите удари в българската ел.мрежата могат да повредят повече части на термопомпите които работят н а ток(включително и компресора) отколкото нагревателите на подовото с ел.енергия и газово котле.







  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #10

    Re:електрическото подово отопление на DEVI

    Аз съм ползвал такова подово преди 15 год като живяхме 1 година в къщата на родителите ми и тогава бях с доста добро впечатление . Лошото е че не го направихме с термостат както е технически издържано а го пускахме с един щепсъл вечер след 22:00 на нощна енергия и на другия ден беше топло през целия ден . Ако се наложеше през деня се пускаше за по 2 часа . Беше много приятно топло на краката но понеже беше с мокет отгоре не ставаше прекалено , също така беше голямо удоволствие да се легне на пода на топло . Иначе го сложихме защото стаята се нуждаеше от нова замазка и без това , то беше с ниска цена на български производител . Не сложихме изолация отдолу защото щеше да се надигне пода и по тая причина част от топлото е бягала надолу към първия етаж но той също беше обитаем и не е голяма загуба . Ако се използва като акумолираща печка предимно през ноща според мен ще е прилично ефективно за стаи които се обитават постоянно а не за такива в които се изисква да се стоплят бързо и се ползват само по няколко часа през деня . За съжаление не помня колко киловата беше а само помня че го положихме само на местата в пода където няма да има мебели от тия които лягат на пода , при тия които имат поне височина поне 10-15 см от пода едвали ще има проблем . Само това мога да изтъкна като недостатък че се носеха някакви слухове че създавало електрическо поле и то не е много полезно . Но като се има предвид от колко уреди сме заобиколени дневно и то най вече компютрите и GSM

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #11

    Отговор: електрическото подово отопление на DEVI

    Здравейте, дано не се сърдите, че вдигам толкова стара тема, но всъщност тя си е абсолютно актуална и до днес. Предстои ми ремонт на банята и съм решил да поставя точно такова подово отопление на "Devi", банята ми е среден размер около 4 кв.м, но самата рогозка ще е 2,5 кв.м поради наличието на душ кабина и някои други вече предвидени мебели. Гледам, че имат модерен пулт за управление със седмични задачи, което смятам за изключително полезно, примерно ще работи всеки ден по 5 - 6 часа. Та ако някой има опит за споделяне, ще съм особено благодарен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #12

    Отговор: електрическото подово отопление на DEVI

    Здравей,
    Почти съм сигутрен, че ще останеш много доволен от ефекта.
    Да ти кажа при мен как се развиваха във времето нещата. По една или друга причина банята ни се отоплява на ток. След някакво временно решение със стенна печка сложихме препоръчван вентилаторен отоплител EWT 1и 2кВт. Изискването беше да е поне на 1,5 м от пода. Недостатъците - студен под, веение ако не го спреш като се къпеш.
    От тази есен си правя експеримент с една стара духалка 1,2 кВт. Слагам я на пода и я насочвам да духа леко към него. Разликата е осезаема. Като я включа около половин час преди къпане и влизаш в приятно темперирано помещение с топъл/нестуден под, зависи колко време е работила. Но това е само преходно решение, за да убедя себе си и най-вече жената, че трябва да се мине на подово.
    Дано има развитие, ще следя темата.

    - - - - - - - - - -

    Един приятел си прави ел подово в банята преди 20-ина години, но на 24В за сигурност. Не съм заглеждал на Деви имат ли продукт точно за бани.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #13

    Отговор: електрическото подово отопление на DEVI

    Подово на ток(нагревателни кабели) имам отпреди 20+г, и още работи.Реотаните бяха български- то други нямаше.По спомен 1600W в 12 кв стая, под плочки.Комфорта е уникален.Понякога го пускам за кеф,тъй като апартамента е на климатици вече.Като им гледам рогозките на Деви са 150W на квадрат, та не знам с 400W и 5-6 часа работа дали ще стоплиш(темперираш) банята,понеже при мен работеше цяла нощ плюс 4_5 часа през деня. Пода определено да , но цялото помещение...?Ако пък не смага-оставяш го повече време да работи ,на нощна например.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-02-18 в 02:53.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #14

    Отговор: електрическото подово отопление на DEVI

    Аз ще правя 3 стаи, коридор и баня напролет. Това което не ми я ясно е за колко време темперира пода при 150W на квадрат, при 3 см замазка и плочки. Да речем от 13 до 30 градуса. И прекалено ли ще е ако банята се направи 400 вата на квадрат за да загрява по-бързо, ако трябва моментално изсушаване? Или същинският въпрос е колко вата на квадрат трябват за да се достигне максималната температура на пода от 45 градуса на DEVIreg 530?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #15

    Отговор: електрическото подово отопление на DEVI

    При мен в едната стая са директно под плочките - загрява пода за 30 мин. , в другата под 3-4 см замазка.Там трябва 1-2 часа да загрее пода. За стаята добави още час.Плюса е ,че е става като акумулираща печка работи цяла нощ с таймер и през деня още 1-2-3-4 часа(зависи от външната т.)му стигат.Мощностите ти ги казах - 1600w в 12 квадрата,Двете стаи са еднакви,климат- Варна.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 21-02-18 в 00:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 23:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-12-13, 19:39
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 04:34
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе