Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 144 от общо 144

Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #136

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Пукането идва от "стойките". Дефакто колкото е по-дълъг конвектора, толкова повече се разширява цялото тяло и като мръдне с 1мм и се получава напрежение в "стойките" към стената. Поставям кавички, защото изпълнението е смешно - един отвор в задната ламарина и в него влиза планка 1/2мм. Дори с ръчно побутване на конвектора когато е изключен се чува същия звук. Проблема се решава много лесно като се навие тефлонова лента и след това конвектора се постави върху планката. Вътре реотана е сложен върху специални тампони и там пукане няма. По отношение на искренето - ВСИЧКИ механични термостати искрят, принципа е такъв, там реле няма, а контактора е биметална пластина, която е открита. Ментета на Адакс няма - всичките се произвеждат в Литва или някъде там.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #137
    [QUOTE=antyox;811799]Адаксите също пукат това е извода говорих и с още един собственик. Не е нещо фрапиращо някой не го чуват други пък ги дразни въпрос на възприятия.Въпроса бе да изясним какво ни предлагат търговците и като купуваме да го имаме в предвид. Тези с механичен термостат като включват има присвяткане и не само продаваните в ***** а и у нас говорих с човек който каза, че го харесвал но Руснака го дразни-пак въпрос на възприятие но това което казва и цитирам е факт. С горното не твърдя, че Адакс са лоши особено за нашия пазар-просто в тях няма нищо космическо освен в рекламата и цените. Абе Гъзария за България по света са бюджетни модели![/Q
    -----------------------------------------------
    Говорил с този, говорил с онзи.... Аз ти казвам, че Адакс не пука! Ползвал съм го 3г. и никога не е пукал. И аз говорих с комшията преди да купя климатиците и той ме убеждаваше да купя нови. Ама, аз не та не, втора употреба ще са. Чакам някой ден неговите да излетят от стойките в небесата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #138

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Аз имах адакс 2000W електронен термостат, който пукаше на всяко изключване. Много неща опитвах да му правя всичко беше временно, пак се разпукваше.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #139

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    На 100 притежатели на Адакс 1 казва че му пука. При нашенските е обратно, колкото и да не си го признават. Според мен пукат евтините серии на марката - Економик и Стандарт. За Гламокс не съм чул.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #140

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Моят Glamox си е норвежец от сой.
    От сайта им копирах завода им в Литва - UAB ADAX in Panevezys. Ама кои серии и модели се правят там нямам представа.
    Едно време имаше снимки на сайта, показващи разликата в типа нагреватели в сериите на Adax. Сега само общи приказки.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #141

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Тия хора са дизайнери на ламарина.
    Не виждам какво толкова могат да му развиват, термостат, кантал, клауд, толкова.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #142

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Ние Българите сме малко срамежливи и като дадем 4-500 лв. предпочитаме да си мълчим. Та с 300 зора повечето потребители на маркови конвектори си признаха, че пукат присвяткват и т.н това не значи, че сте направили лош избор и че уредите ви са некачествени просто тези след вас ще направят информиран избор и ще се пазарят по-успешно!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #143

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Здравейте,

    Искам да попитам на какъв принцип работи електронният термостат на по-евтините конвектори на Noirot - Spot E II (или пък принципът е един и същ за всички термостати?)

    Ако вземем 2000W модел, дали е нещо от сорта на: задаваме желаната степен/температура - да кажем 22 градуса. Конвекторът се включва и работи на 2000W докато не се достигне тази температура. При достигането ѝ изключва изцяло. Температурата пада до 21.9 градуса и тъй като термостатът уж е с точност до 0.1 градус конвекторът отново се включва на 2000W до достигане на 22 градуса, след което при всяко понижаване на температурата нагревателят пак се включва на максимална мощност до достигане на зададените градуси и т.н.

    Или: Задаваме температура от 22 градуса, конвекторът се включва и работи на 2000W до достигането ѝ. След което работи постоянно на по-ниска мощност (200, 300, 500W или нещо подобно), за да поддържа тази температура през цялото време, непозволявайки падането на градусите под 21.9.

    Питам, за да знам как да си разположа консуматорите по кръговете. Като пари е едно и същи дали през 10 минути ще се включва конвекторът на 2000W за 1 минута или ще работи през всичките тези 10 минути на 200W, но е съвсем друго като натоварване върху кръга, ако през това време работи друг мощен консуматор.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #144

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    По първия начин работят всички конвектори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. Избор на климатик FTX*25** модели 2016
    От SniperHD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 26-07-17, 12:44
  2. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 18:50
  3. Молба за помощ при избор на 40' TV UHD - модел 2016
    От gamers във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-16, 11:43
  4. Избор на хладилник с фризер 2016
    От asmil във форум Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 19-02-16, 10:43
  5. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе