Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 114
Like Tree59Одобрявам

Дилема-конвектор или маслен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1

    Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Колеги,бабата позлва една стая в апартамент около 15 квадрата.Досега беше с пернишка печка,но след операцията ,повече не мога да носся и цепя дърва.Понеже няма средства за климатик,питането ми е кое от горепосочените да избера,бюджет 200 лв.Ще се ползва денонощно на около 22-23 градуса,което накланя везните към радиатора,поне след многото изчетено из нета.Ще ми се сметката за ток да не надхвърля 70-80 лв,че пенсийката и е малка.Моля за мнения и конкретни предложения,благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    70-80лв/месец ми звучи оптимистично за стая 15м2 и с желаната температура, пък ако и не е изолирана, още повече пък и ако хване студена зима или мястото е по-студено.
    Щото нерде Варна, нерде Самоков например. Бабата, лека и пръст беше при нас една зима, преди да предаде Богу дух и в стая под 10м2 си спомням, че бая беше скочила сметката ни за ток, отопляваше се с конвектор Адакс 1,2кВт.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Е,чак толкова.....Иначе при нас си става -25 поне 2-3 седмици,но ние с климатици не го усещаме.Нещо по-конкретно ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #4

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Всичко зависи от кубатура, изложение и топлозагуби на помещението.
    Понеже нищо конкретно не си написал и явно няма централно отопление в блока,посоченият бюджет ми се струва непостжим!
    Трябва ти отоплитен уред минимум 2000W, да не напиша 2500W! С няколко степен на мощност и с електронен термостат.
    Дали конвектор или радиатор - все тая.
    При големи топлозагуби - само климатик. Иначе рискуваш студ, съчетан с големи сметки.
    Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #5

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Няма изолация,иначе е среден,южен и няма големи топлозагуби.От подписа ми е видно че знам какво е климатик,но бюджета не позволява Така че дилемата е м/у конвектор и маслен радиатор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #6

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Действителните топлозагуби, за съжаление, ще станат ясни при по-ниски температури.
    Ако не е първи или последен етаж има някакъв шанс за бюджета. При условието да отопление само на стаята.
    Подписа го видях, но за съжаление това е изпитано от мен. А въобще не съм привърженик на климите.
    Помисли за изплащане или втора ръка.

    Радиаторът е инертен и не знам дали има с електронен термостат. Лично на мен не ми харесва бавното му загряване.
    Има лъчисти конвектори Подови лъчисти конвектори на ТЕСИ, но са 2000W.
    Конвекторите за твоя бюджет - ТЕСИ, ЕЛДОМ Стенни конвектори с електронно управление | Бойлери, готварски печки, конвектори и плотове за вграждане |*Елдоминвест ООД Даже са им вдигнали май цените

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    -25°С с 3 седмици продължителност в България не съм чул. Още повече, при такива условия да се отоплява някой с климатик...
    espace одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #8

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Не се хващай за думите дословно,предния февруари точно седмица беше под - 20,с пикове до -28! Ти може да не си чувал,но в нас нямам друга алтернатива за топло,така че се топля само и единствено с климатиците.доколко са ефективни при тия температури е друга бира,но не сме умрели от студ.Всъщност затова е и темата,на старите хора им е некомфортно под 23-24 градуса,да не говорим че не им се нрави движението на въздуха.Четох че маслените радиатори включват по-рядко ,поради акумулиращия ефект на маслото,затова си мисля че сметките ще са една -две идеи по-малки от тия с конвектори.Няма да се изключва целия зимен сезон ,така че високи сметки не са желателни

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Количеството топлина ,което трябва да вкараш в помещението при определени топлозагуби няма нищо общо със това колко пъти ще се включи даден уред с КОП 1 (радиатор, конвектор) а с това колко време ще работи за да изравни топлозагубите.Тук нямаш развъртане на компресор , достигане на работно налягане и т.н.
    Акумулираща печка? Бабите им се кефят много.
    zxc0 и ruuni9 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #10

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Здравейте,

    За да не отварям нова тема, ще се възползвам от тази:
    Опитвам се да избера средство за отопление на две спални в апартамент ново строителство (тухла) в София, със запад/северозапад изложение. Дограмата е ПВЦ и има външна изолация. Апартамента е среден, като се отоплява от всички страни и едната спалня е 14 квадрата а другата е 18. Имайки предвид, че София не е Сибир, при други обстоятелства бих инвестирал в два инверторни климатика за двете стаи, но тъй като сградата има напълно изградена инфраструктура за ТЕЦ (просто още не сме включени към Топлофикация) ми се вижда неразумно да се инвестират 3-4 хил. лв за отопление на този етап.

    Та, след дълго четене във форума се спрях на конвекторни радиатори, които смятам, че би трябвало да свършат работа за отоплителния сезон без да има драматични скокове в сметките. Единия модел на който съм се спрял и който е двойно по-евтин от другия е:

    https://*********/konvektori-eldom/ko...-20-2000w.html

    а другия е:

    https://*********/konvektori/konvekto...tpa-20-dt.html

    Имате ли някакви предположения защо разликата в цената е почти двойна, при нагледно едни и същи характеристики. Сигурно пропускам нещо?
    Имате ли някакви други препоръки за отопление, имайки предвид обстоятелствата и факта, че се надяваме на ТЕЦ до около година.

    Поздрави

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #11

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Ако е само за 1 зима бих взел по-евтиния вариант,не си струва набутване на пари за нещо което после ще се ползва само докато пуснат теца.А мислите ли да ги охлаждате лятото тези спални?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #12

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ако е само за 1 зима бих взел по-евтиния вариант,не си струва набутване на пари за нещо което после ще се ползва само докато пуснат теца.А мислите ли да ги охлаждате лятото тези спални?
    Привет и благодаря за отговора,

    Да, временно решение ще бъдат тези конвектори. Ако не дай Боже се закучи работата с Топлофикация, тогава ще слагам климатици.
    За охлаждане нямам огромна нужда, тъй като и двете спални са със северно изложение и не пече много - взех си блекаут пердета и се ядва лятото. Е, не е 22 градуса юли месец, но пък се разминавам с 26-27 градуса, което е поносимо

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #13

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Колеги,бабата позлва една стая в апартамент около 15 квадрата.Досега беше с пернишка печка,но след операцията ,повече не мога да носся и цепя дърва.Понеже няма средства за климатик,питането ми е кое от горепосочените да избера,бюджет 200 лв.Ще се ползва денонощно на около 22-23 градуса,което накланя везните към радиатора,поне след многото изчетено из нета.Ще ми се сметката за ток да не надхвърля 70-80 лв,че пенсийката и е малка.Моля за мнения и конкретни предложения,благодаря.
    Моят съвет е да заложите на една акумулираща печка от OLX за 100 тина лв. Само трябва да се намерят 3-4 яки мъже, за да я качите.
    Хората масово ги изхвърлят и са без пари, а топлят много.
    Комфорта е несравним, а и може да работи само на нощна тарифа.
    https://www.olx.bg/ads/q-%D0%B0%D0%B...scription%5D=1

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #14

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Само трябва да има достатъчна като сечение инсталация в стаята и да се смени терморегулатора с електронен. А дали ще е читава и електрически изправна печката е отделен въпрос.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #15

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Здравейте и благодаря за съвета.

    Четох за тези печки точно тук в този форум, че са много ефективни, да. Баба ми и дядо ми едно време имаха точно такава, Изгрев.
    За съжаление пространството в двете спални е ограничено и няма да успея да сместя подобна печка в нито една от двете, че то са едни библиотеки, легла, едно чудо (кво да правиш, жени... )
    Това, което съм планирал е, да вържа конвекторните радиатори с уайфай смарт суич в мрежата, към сървъра ми за домашна автоматизация и да ги пускам по график, който е зададен на сървъра - така, докато сме на работа през деня няма да хабят енергия и ще ги пускам примерно около час преди да се приберем.

    Въпроса наистина е, че разликата между Елдома и Адакса е двойна като цена, пък поне аз не намирам логично обяснение защо това е така. В една друга тема тука в този подфорум видях, че този адакс има много фенове, ще взема и там да питам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Теч на масло от маслен радиатор Смядово.
    От ponyasd във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-17, 12:23
  3. маслен радиатор tesy lb 2007 e04
    От paco7171 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-16, 21:04
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе