Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 114
Like Tree59Одобрявам

Дилема-конвектор или маслен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #16

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Апартамента е със стара инсталация,няма как да вържа 5-6 киловата,т.е. акумулиращата отпада май като вариант.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #17

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Акумулираща печка Изгрев" е 4 kW. Топлили сме 21 кв.м панелен хол в който и се спи 15 г. с такава. Тя не работи винаги на пълна мощност. 2.5 mm2​ са достатъчни.
    Ventsislav Negentsov и Viking72 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #18

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Толкова е инсталацията,но смятам 8 часа по 4 кв....малей,това месечно са над 100 лв и то на нощтна.Масления радиатор смятам 2 кв на режим вкл/изкл. 30/70 /така пишат де/-излиза доста по-малко като пари,поправете ме ако греша?

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #19

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Мдаа, дори и да не работи постоянно на пълна мощност, печката си е ламя, но с радиатор няма да е по-евтино, а напротив, защото ще работи през повечето време на дневна тарифа, която е около 2 пъти по-скъпа от нощната.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #20

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Защо да няма логично обяснение Адакс -Елдом?
    А имали обяснение между Мерцедес и Опел в цена?
    За много неща се плаща повече-Първо лого,качество на материали,изработка...

    Извън темата!
    То има германски,английски бои/латекс/,който са 2.5 пъти по скъпи от Декоратор/БГ латекс/!
    Обаче вносните издържат 10-14години без да сменят цвета си.
    Моят брат ползва една приказка за БГ латекс:
    -Стената стои на „тигърчета”- няма покритие,петна.
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-09-17 в 21:13.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #21

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Ще си позволя да ти дам съвет, понеже имам опит с гледането на стари хора. Още след първата зимна сметка за ток /при отопление с ел.печка, радиатор и подобни/, бабето ще започне да ги спира и да стои на студено. Вземи един евтин климатик /дори конвенционален или К2У/ на изплащане. Дай тези 200 лв. за първоначална вноска, а от разликата в сметките за ток, ще изплащаш климатика. Пускаш го да духа и скриваш дистанционното. Така и ти ще си спокоен и бабата ще е на топло. Още след първата зима климатика ще се е изплатил и втората вече ще "щракаш пръсти".
    Divi, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #22

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Прав си по принцип,знам всичко това. Просто си мислех че с някой друг уред ще постигна нещо поносимо като вложения и невисоки сметки за ток....Бабата не е в нейно жилище ,не обича течението и е хипохондричка ,ерго климатика отпада щото аз ще съм виновен че от духането е изстинала,кво правим после

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #23

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Е, кво, кво-ставаме най-големите дружки на ЕРП-то. Като е малка пенсията и цялата иде за ток и илачи, тогава.....
    tanatos одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #24

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Този казус няма решение. Няма топло и комфорт без пари. Само "кюмбе" ви устройва в този аспект. На радиатор сметките растат. На климатик духа и няма усещане за силна топлина, както обичат повечето зиморничави стари (а и не толкова стари като жената) хора.
    Баща ми си пуска от няколко вечери климатика на отопление на 27гр. Представям си ако нямахме локално парно този климатик колко зими ще устиска ако въобще успее да го "стопли" както му харесва.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-09-17 в 06:02.
    Jack Krauser и Asen Ikonomov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #25

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Колеги,бабата позлва една стая в апартамент около 15 квадрата.Досега беше с пернишка печка,но след операцията ,повече не мога да носся и цепя дърва.Понеже няма средства за климатик,питането ми е кое от горепосочените да избера,бюджет 200 лв.Ще се ползва денонощно на около 22-23 градуса,което накланя везните към радиатора,поне след многото изчетено из нета.Ще ми се сметката за ток да не надхвърля 70-80 лв,че пенсийката и е малка.Моля за мнения и конкретни предложения,благодаря.
    Като благодарен внук ще и купиш един хубав конвектор, а по-добре и климатик да не се поти лятото и ще и плащаш сметката за ток всеки месец. Така де. Задължен си и че си на този свят.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #26

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Защо да няма логично обяснение Адакс -Елдом?
    А имали обяснение между Мерцедес и Опел в цена?
    За много неща се плаща повече-Първо лого,качество на материали,изработка...

    Извън темата!
    То има германски,английски бои/латекс/,който са 2.5 пъти по скъпи от Декоратор/БГ латекс/!
    Обаче вносните издържат 10-14години без да сменят цвета си.
    Моят брат ползва една приказка за БГ латекс:
    -Стената стои на „тигърчета”- няма покритие,петна.
    Хм... точно вчера приключиха боядисването на спалнята.Старата боя-Оргахим не беше мръднала 11 години, но смених цвета.Та си взех същата естествено.
    П.С. Майстора ми работи в Германия от 10-11г. и го хванах в отпуската му, каза че боята е добра.Обаче ватата Кнауф нямала нищо общо с тяхната.А това с тигрите ми се получи след 6! ръце гръцка боя.Идеше ми да му я завра на продавача в гъ....а!

    tanatos ,а защо не и купуваш нацепени дърва като е свикнала на това?Може да се комбинира с конвектор.Денем дърва,нощес ток.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 24-09-17 в 00:48.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #27

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    От мен един глас за маслен радиатор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #28

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Има и "акумулиращи" конвектори с електронно управление, но колко са читави, топлят ли и дали са икономични, не мога да кажа.
    Но цената няма да ти хареса - най-евтините са около 570лв. CPH DTEL1 2000W - Конвектори
    ECOMBI 408 - Конвектори

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #29

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Вторият надхвърля бюджета "само" 7 пъти.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #30

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Благодатя момчета за включването Претърпях тежка операция /спуках язва ,перитонити и т.н./.Не мога да вдигам повече от 2 килограма сега,че и занапред че ме чака херния,която доктора ми обеща,хахаха.По тая причина търся алтернатива,не че ме мързи да качвам дърва от мазето до третия етаж.Бабата всъщност ми е тъща и живее на около 3 км от нас.Инвалид е и едва ходи горката.Последно оплакване и спирам-бюджета не мога да повиша че съм мнооого назад с парите ,така че това е положението.А,и място под прозореца няма,така че конвектора май отпада .
    https://www.technomarket.bg/otoplite...-mica-09157434 - е това чудо на техниката намерих,какво ще кажете ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Теч на масло от маслен радиатор Смядово.
    От ponyasd във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-17, 12:23
  3. маслен радиатор tesy lb 2007 e04
    От paco7171 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-16, 21:04
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе