Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с чисто нов конвектор TESY HEATECO CN03250EISW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #1

    Проблем с чисто нов конвектор TESY HEATECO CN03250EISW

    Здравейте,конвектора е на 2 дни и проблема,който ми създава е изключително неприятен.Имам и друг TESY 1500 W,който ми идва слаб за помещението и го заменям с новия,преди това съм имал и 2 Airlec-a ,но никога не имало такъв проблем:
    Всеки е чувал как като включим да загрява някакъв метален уред с повече ламарина по него и се чува специфично "пукане или дрънчене" на ламарината докато загрее и евентуално после докато изстива пак може да припука.Аз го отдавам на разширение и свиване на метала от топлината,но вече втора вечер не спя от въпросното пукане,дрънчене (не знам как да го опиша по-точно),При всяко включване на конвектора 4 пъти през две сек.дрънчи и при всяко изключване отново все едно почуквам с лъжичка по ламарината.Представете си това е в къща на село тоест няма никакъв страничен шум от преминаващи коли,хора и т.н. Само пукане на ламарина.На всеки 2-3 мин. 4 пъти като включи релето и 4 пъти като изключи.Снощи щях да полудея.Помислих си че след първата вечер ще се наместят нещата и край,но уви.Не ми се занимава с гаранционния сервиз,защото това означава поне до след Нова година да съм без радиатор,а ми трябва.Дали ако го отворя няма да мога да наместя нещо вътре и изобщо има ли някой представа кое точно може да пука така?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Проблем с чисто нов конвектор TESY HEATECO CN03250EISW

    Все пак си взел най евтиния 2,5кв....аз бих очаквал изненади
    Стената на която е монтиран да не би да е крива и нещо да го напъва?
    Имах преди време един подобен конвектор на друга марка и в средата имаше едни пружини ... може би те придържаха ламарините да не стават като барабани. Изгоря му нагревателя и го хвърлих.
    Може да попиташ и за подмяна с друга марка. Например ATLANTIC. Имам техен и сякаш не съм чул чак натрапчиви припуквания. Е не съм и спал на него, но ми се струва читав евтин вариант.

  4. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #3

    Отговор: Проблем с чисто нов конвектор TESY HEATECO CN03250EISW

    Ами щом ти е нов, и ти създава проблеми опитай да го смениш с друг.
    Иначе аз ползвам Eldom RH20N модел от 2018г. и съм доста доволен, има 7 години гаранция и е с цветен дисплей на Български със супер много функции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с циркулационна помпа Grundfos COMFORT и бойлер TESY
    От Dancho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 05-11-15, 09:33
  2. Мнение за конвектор Tesy CN 03 200 EIS
    От b.gogov във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-15, 11:28
  3. Продавам воден конвектор- чисто нов
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 17-11-13, 18:29
  4. Проблем с TESY GBR 28G01 SN21
    От mantaman във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-10, 22:57
  5. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе