Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 89
Like Tree25Одобрявам

Избор на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #46

    Отговор: Избор на конвектор

    Привет,

    Взех Елдом конвектора и го ползвам вече няколко седмици.
    Много съм доволен, има всички настройки които търсех, дори говорих с тези които са направили софтуера и ми го обновиха.
    Рдинствено като забележка имам, че по някога се чува леко пукане при изтиване, но е рядко и е в нормаен режим. Когато пусна режима който намаля мощността го няма това защото работи постоянно.

    Сега търся по-къс конвектор 2 КВ за 16 кв. детска стая без изолация.
    Спрямо размера се двоумя между Tesy CN04 и Atlantic Ecoboost. Един продавач казва вземи Atlantic, друг казва вземи Tesy, особенно за монтаж на крачета, каза, че крачетата на Atlantic са ниски и няма да прави добра конвекция.
    На теси ми се стори тънка ламарината и се притеснявам да не пука, но в магазина казаха, че Tesy не пукат.
    При Atlantic, решетката ми струва малка за добра циркулация на въздуха.
    Този пост е редактиран от pavkata88; 22-11-19 в 17:25.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Привет,

    Взех Елдом конвектора и го ползвам вече няколко седмици.
    Много съм доволен, има всички настройки които търсех, дори говорих с тези които са направили софтуера и ми го обновиха.
    Рдинствено като забележка имам, че по някога се чува леко пукане при изтиване, но е рядко и е в нормаен режим. Когато пусна режима който намаля мощността го няма това защото работи постоянно.

    Сега търся по-къс конвектор 2 КВ за 16 кв. детска стая без изолация.
    Спрямо размера се двоумя между Tesy CN04 и Atlantic Ecoboost. Един продавач казва вземи Atlantic, друг казва вземи Tesy, особенно за монтаж на крачета, каза, че крачетата на Atlantic са ниски и няма да прави добра конвекция.
    На теси ми се стори тънка ламарината и се притеснявам да не пука, но в магазина казаха, че Tesy не пукат.
    При Atlantic, решетката ми струва малка за добра циркулация на въздуха.
    Имам един Аирлек 2000, май беше. Мога да ти го дам за 50лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #48

    Отговор: Избор на конвектор

    Днес говорих с Vmax, препоръчаха Tesy пред Atlantic Ecoboost, като разбира се първо предложиха Airelec.
    Поръчах Tesy-то, ще видим как ще бъде, ако пука ще взема един Airelec Basic Pro и един WiFi прекъсвач и готово.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #49

    Отговор: Избор на конвектор

    Търся конвектор, задължително 500W, с крачета и възможност за стенен монтаж, и задължително да си помни настроената температура при изключване от захранването за няколко дни.
    И...с щепсел, и ако е ламаринен да е клас I. (със заземителен проводник)

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #50

    Отговор: Избор на конвектор

    plamen_gr и milanov харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #51

    Отговор: Избор на конвектор

    Аплимото са добри, имам 3, но нямат заземителен проводник. Фаза, Нула, третия се изолира (води се за програмиране, това вече ако имаш някакво централно управление ... май)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #52

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте,
    Колебая се между тези два конвектора:
    1. Tesy 3000W
    2. Eldom 3000W
    За сега се насочвам към Елдом, комшиите имат подобен и доста грее, но ако има някой с преки впечатление от Тесито, сравнено с Елдома ще съм благодарен да сподели.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #53

    Отговор: Избор на конвектор

    Аз понеже мажа махнах климатика, сега ме мързи да го слагам взех един на Елдом 2000W много добре бачка, само че от време на време пука, но не е болка чак за умиране...
    електронният термостат е с малък, да не казвам почти никакъв хистерезис, и точно така го харесвам, една от основните причини да не си втърна мидеята е че е с 3 градуса хистерезис, това е невероятно тъпо решение защото от 23 до 20 се чувства разлика!!!

    Чуек.. за какво ти е този 500 ватовия, дали 2 киловата ще работят половин час, или 500 вата 4 часа е все в Гъ€§С,
    най много да не можеш да покриеш само топло загубите на помещението с този слабият конвектор!!
    Ма ти си знаеш де...
    tolostoi одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #54

    Отговор: Избор на конвектор

    500...1000W товарят по малко инсталацията. Ако е и през два разклонителя...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #55

    Отговор: Избор на конвектор

    Аз на 30 метра удължител си връзвам електрожена
    един сешоар от по мощните е 2 киловата, ако не могат удължителите да се справят, значи си взел от най евтините..

    Пък и да греят, те греят пак вътре ще топлят и те..
    tanatos одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #56

    Отговор: Избор на конвектор

    Трябват ми два конвектора - един за офиса и един за дома.

    Стаите са с еднаква квадратура - около 18кв.м

    Търси се максимално бюджетно решение с електронен термостат и задължително с крачета. Бонус е ако едииният има и WiFi (за офиса).

    Стаята в офиса е вътрешна и има отопление около мен, но във вкъщи е външна стена с изолация и 4 камерна дограма.

    Замислях eldom/tesy, но навсякъде се говори за Atlatic и Adax.

    Ще се радвам ако ми споделите някои конкретни модели.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #57

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте,
    Понеже се колебая между Airelec Tactic Pro 1000W и Atlantic F127 1000W някой може ли да ми каже има ли съществена разлика между тях, защото ми се виждат аналогични? По принцип съм се спрял на Атлантика, защото повече ми харесва визуално и управлението му е по-хубаво, но в магазина ми казаха , че Airelec-a имал по-добър нагревател, по-качествени ламарини и въобще бил много добър, но нещо се съмнявам. И другото ми чудене е , понеже ще е в спалня и на около метър от главата ми- при тези конвектори с електронен термостат и въобще електронно управление -има ли го цъкането при включване и изключване? Ще съм ви много бладарен , ако ми дадете съвет

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #58

    Отговор: Избор на конвектор

    Относно "качествените" ламарини - за 6 години експлоатация Airelec Tactic 2000W по 3-4 часа на ден в жилищно помещение, без да е удрян и т.н. му ръждясаха двата долни ъгъла и започна да пада боята на решетката отдолу. Другият още първата година при повишена влажност ръждяса отгоре.
    Корпусът отчетливо пука при вкл/ изкл., като съвсем леко се чува задействането на електронния термостат.
    Имам и един 1500W, който е в предверие на баня и тоалетна - с него проблеми няма.
    Относно нагревателя - всичките са един дол дренки. Термичната защита на конвектора е на 90 градуса, ако това ти говори нещо. Термопредпазителя не знам за каква стойност е.
    За Atlantic - по спомен ги прявеха в Египет и Украйна. Крачетата им, ако ще го слагаш на пода бяха към 30лв., защото са с колелца. За останалите марки бха около 20.

    Колко ти е голяма спалнята, защото 1000W са за коридор/ баня. В сайтовете на производителите имаше калкулатори на мощността.
    По спомен 110W / кв.м го даваха.
    Аз не бих сложил какъвто и да е уред до главата си. Най-малкото ще изсушава въздуха в непосредствена близост.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 12-10-21 в 20:35.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #59

    Отговор: Избор на конвектор

    Преди 2 г. бях взел от Англия 750W Atlantic F127 (тази серия е Made in France), защото тука не се предлагаше тази мощност (май все още не се предлага), а миналата година на ЧП от вносителя BGR купих 1500W.
    Съществените разлики са, че този от Англия беше без щепсел, а тукашния имаше. "Българският" имаше олющено по боята на предния панел в единия ъгъл и почна да пука ламарината още с включването и термостата му се чуваше, докато "английският" и до ден днешен ги няма тези симптоми. Слухтял съм няколко пъти по 10 минути над него, за да разбера дали работи, защото е абсолютно безшумен, пълна тишина. Този от BGR още на следващия ден го върнах. Толкова за техниката продавана на БГ пазара и тази по "белите" държави.
    Преди 2 седмици за село взехме 2000W Airelec Basic Pro, но от няколкото часа за един ден около него не чух да му цъка термостата или да пука ламарината. Обаче управлението на Atlantic-а е много по-модерно и елегантно.
    Ако се колебаеш кой да избереш поръчай онлайн и двата, тествай ги няколко дена и си остави този, който ти хареса повече.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #60

    Отговор: Избор на конвектор

    Теситата / елдомите не стават ли, че все вносни заглеждате.
    Mig82 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на воден конвектор
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-20, 11:20
  2. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 17:00
  3. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе