Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 89
Like Tree25Одобрявам

Избор на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #16

    Отговор: Избор на конвектор

    Като искаш WiFi може да му закачиш Sonoff Th16 с датчик температура.
    Цялото удоволствие е 15$ и имаш всякакви възможности за управление - по Т, таймери, IFTT и др.

    напр. :https://s-deal.eu/produkt/sonoff-th1...g-temperature/ намира се и по-евтино.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #17

    Отговор: Избор на конвектор

    Някой знае ли, защо в България не се предлага Atlantic F127 750W? Дори и при вносителят липсва тази мощност.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #18

    Отговор: Избор на конвектор

    Може би защото при тази техника стига да е достатъчна мощността, тази която е в повече не оказва особено значение.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #19

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте, зачетох се в темата и стигнах до коментарите за управление, та реших да споделя. Преди време и аз исках да купувам конвектори с ВИ-ФИ, с модерен термостат и ала-бала екстри. Причината беше, че масленият ми радиатор е с обикновен механичен термостат в горната част на уреда и влияние му оказва собствената топлина + топлината от тока, който минава през него. Заради това беше трудно да се постигне задание, при което температурата в помещението да е постоянна както в много студени дни, така и в по-топли и слънчеви. В крайна сметка след известно четене реших, че най-разумното ще е да си взема самостоятелен външен термостат, който да е на разстояние от уреда и да не му влияе собствената топлина. Закачих радиатора на стената и си взех термостат, подобен на този:

    https://www.aliexpress.com/item/3299...chweb201603_52

    Само че моят няма Wi_Fi. Обаче има седмичен програматор за 7 дни, с по 6 часови интервала за денонощието. Можеш да избираш комбинация дали тези интервали да са еднакви за седемте дни, да са еднакви за 5 дни и други за събота и неделя (5+2) или пък еднакви за 6 дни, различни за 1 ден (6+1). Можеш да му програмираш хистерезиса от 0.5 до 3.0 градуса през 0.5 градуса. Има вграден, има също и външен сензор. Екранът е сензорен, с подсветка. Един път като го програмирах - после цяла зима почти не го пипам. Настроен е така че нощно време да поддържа 1 - 1.5 гр. по-ниска температура, през деня като съм на работа - 2 гр. надолу. Много, много рядко ми е липсвало Wi Fi, когато се е случвало да се прибера по-рано от работа и температурата да е по-ниска и некомфортна, но за един душ време въздухът се затопля колкото да ми е комфортно.

    Вече термостатите в Алито почти всички са с Wi-FI и изобщо не са скъпи, така че това е много добра алтернатива за управление на този тип уред. Единствено трябва да се копне малко в стената за монтажа, но после работи безпроблемно. Даже има някои, които изглеждат доста луксозно и биха придали модерен вид на всяко помещение.

    Ред.: Ето точно такъв е моят: https://www.aliexpress.com/item/3295...3-5578ed6312ee

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #20

    Отговор: Избор на конвектор

    А как се ползва, като ключ за уреда ли?
    Т.е. тока минава през него, а той има нещо като контакт ли?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #21

    Отговор: Избор на конвектор

    Да, има релеен N. O. контакт. Уредчето е с 4 извода за тока - L, N - входове; L1 и N1 - изходи към управлявания уред (при мен - контакт, в който е включен само този радиатор). По-новите модели гледам, че имат по 6, по 8 извода, вероятно управляват също и вентилация. Има и два извода за външния температурен сензор.

    Забравих да кажа - има също възможност за калибриране на показваната температура и така с помощта на професионален термометър го настройвам да показва съвсем точно до + / - 0.1 градус. Най-важното обаче ми е настройката на хистерезиса. Преди този, бях купил един български, който беше с хистерезис 3 градуса - направо абсурдно за спалня.

    Този модел, а вероятно и другите, имат един дребен недостатък - сензорът не е облечен в нищо и няма инертност. Дори и софтуерно не са го направили, например да отчита температура веднъж на 10-15 секунди или да взема средната от последните 10 секунди, нещо такова. А той мери непрекъснато в реално време. Не е кой знае какво, но много лесно му влияят кратки течения на въздуха от отворена врата или отворен прозорец за момент.

    Абе за толкова пари си върши добре работата.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #22

    Отговор: Избор на конвектор

    Ок, а при самото свързване не пада ли гаранцията на конвектора?
    Също така, дори да забравим за гаранцията, каква е ползвата от закупуване на качествен конвектор, след като се изнасят повечето функциикъм този програмируем прекъсвач, не би ли се повредила електрониката на конвектора от прекъсване на захранването стотици пъти на ден?
    Може да си вземете един конвектор за 30 лв и поне да не ви е яд за гаранцията, нито ако се повреди електрониката.
    Друг фактор е също, че цялата информация от такова устройство минава през китайски сървъри.

    За мен това не е приемливо решение, предпочитам да дам още 50-100 лв и да имам нещо надеждно с гаранция.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #23

    Отговор: Избор на конвектор

    Какво свързване? Конвекторите нямат ли си щепсел? Нямам конвектор и не знам, моят уред е маслен радиатор, писал съм по-горе. Иначе да, като си купиш качествен конвектор, който има описаните функции - не ти трябва такова нещо. Нали говорим за случаите, в които няма такива функции и търсиш външни варианти - дали е такъв термостат с програмиране, дали е нещо от тези Соноф-неща - все е нещо външно.

    За китайските сървъри не знам дали имаше предвид моето предложение. По-горе писах, че няма Wi-Fi, затова е и евтинко.

    Всъщност да, такъв термостат си е екстра за обикновен уред, без електроника, с механичен собствен термостат, да няма какво да се повреди, освен реотаните. Няма голям смисъл да се дават 1 куп пари за уред, пълен с електроника и сензори и те да не се използват.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 18-10-19 в 14:35.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #24

    Отговор: Избор на конвектор

    За китайските сървъри, визим решенията на Sonof и други подобни който са WiFi и възможност за отдалечено контролиране.

    Все пак, вероятно ще се спра на https://*********/stenni-konvektori/...ifi-2000w.html.
    Не успях да намеря обяснение защо е важно дали конвектора е произведен във Франция или в Египед, ако говорим за един и същ клас марка и модел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #25

    Отговор: Избор на конвектор

    А кой точно модел се прави във Франция и Египет?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #26

    Отговор: Избор на конвектор

    По-скоро визирах различни модели които са в един и същ или близък клас, както като марка, така и като модел.
    Защото това е основният аргумент срещу Атлантик и се опитвам да разбера какво значение има това, след като фирмата е френска и следват тяхните си стандарти.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #27

    Отговор: Избор на конвектор

    На страницата на вносителя има точно два модела с wi-fi. На единия пише ,че е направен във Франция----> Лъчист конвектор Atlantic SOLIUS DIGITAL Wi-Fi.
    На другия нищо не пише ----> Електрически конвектор Altis Ecoboost Wi-Fi.
    Тези, които се водят лъчисти имат алуминиеви нагреватели и всички се правят във Франция. Докато другите се водят електрически и не се знае къде се правят.Както писах имам SOLIUS без DIGITAL Wi-Fi. и съм много доволен от него .Не съм го заковал за стената ,а съм сложил крачета. Така е по-мобилен и според мен колкото е по-ниско по-комфортно топли.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #28

    Отговор: Избор на конвектор

    Всички са с алуминиеви нагреватели и Eldom и Tesy и Airelec и Atlantic, предполагам, че имат малка разлика в сплавите, но са много подобни.
    Иначе и Atlantic F127 се прави във Франция.
    Просто ме интересува какво значение има къде е направена сглобката, би трябвало материалите да са същите.
    Преди време бях пробвал един по-евтин лъчист и топлеше само, ако си срещу него, при Solius по различно ли е, може ли да затопля и въздуха?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #29

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    , при Solius по различно ли е, може ли да затопля и въздуха?
    Затопля и въздуха. Има конвекция.Като е на крачета и килима затопля.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #30

    Отговор: Избор на конвектор

    Значението къде е направен конвектора или каквото и да е било е толкова значимо, колкото всичко останало което купуваш. Не случайно се плаща повече за нещо сглобено в държавата "X" от държавата "Y". Като се започне от качеството на сглобката, премине се през материалите и накрая се завърши с дълги години безпроблемна работа. С всеки 1 продукт е така. Понеже в Египет има дълбока и тежка зима та там и конвектори сглобявали... Каква е разликата от климатик правен в Китай и същият аналог от Япония?
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на воден конвектор
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-20, 11:20
  2. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 17:00
  3. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе