Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 89

Избор на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Отговор: Избор на конвектор

    Разлика няма, щото и такива аналози няма или поне аз не знам за тях.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #32

    Отговор: Избор на конвектор

    Днес монтирах на детето едно tesy 04 wifi , искам да питам някой ако има такова, когато спира тока и после дойде помни ли си всичко зададено ??

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #33

    Отговор: Избор на конвектор

    @Mas7aK1lla, не мисля че си прав.
    Ако говориш за египетска фирма, с тяхни технологии, разбирам, но ние говорим за френска фирма с изнесено производство, технологиите и материалите са същите като моделите които се правят във Франция.
    Atlantic правят конвектори, както в Египет, така и във Франция.

    @tony34al, има няколко такива, Atlantic f117 е същият като Airelec Basic/Tactic Pro.
    Airelec Actua Smart ECOcontrol е същият като ATLANTIC Altis Ecoboost 2000W

    @bullyboy, изключи го от контакта докато е пуснат и ще разбереш след като го включиш.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    @tony34al, има няколко такива, Atlantic f117 е същият като Airelec Basic/Tactic Pro.
    Airelec Actua Smart ECOcontrol е същият като ATLANTIC Altis Ecoboost 2000W
    Отговорих, защото примера беше за климатици, не за конвектори.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #35

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    @Mas7aK1lla, не мисля че си прав.
    Ако говориш за египетска фирма, с тяхни технологии, разбирам, но ние говорим за френска фирма с изнесено производство, технологиите и материалите са същите като моделите които се правят във Франция.
    Atlantic правят конвектори, както в Египет, така и във Франция.

    @tony34al, има няколко такива, Atlantic f117 е същият като Airelec Basic/Tactic Pro.
    Airelec Actua Smart ECOcontrol е същият като ATLANTIC Altis Ecoboost 2000W

    @bullyboy, изключи го от контакта докато е пуснат и ще разбереш след като го включиш.
    Много си далеч от истината! Има значение не само къде, а и за къде е правен даден продукт. И това се отнася за всякаква битова техника. Качество на материалите, сглобка, параметри......всичко е различно за бантустаните.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #36

    Отговор: Избор на конвектор

    Щом това е масова практика, не е ли логично и да влагат по-ниско качесво материали с цел спестяване на пари в партидите за източна Европа, макар и във френски завод?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #37

    Отговор: Избор на конвектор

    Сам си написал, че конвектори се правят и във Франция и в Египет. Защо според теб се изнася едно производство? За производство на продукт с ниска себестойност за определени пазари. Евтини материали, евтин и нискоквалифициран труд, стари машини и технологии и хоп имаш евтина стока за бедни пазари. За пазарите в белите страни има друго производство, с друго качество и на други цени. Един пример: Разходи се до Метро или друг магазин, където продават Керхер. Разгледай сходни модели на прахосмукачки произведени в Германия и в Румъния. Виж качеството на пластмасите, виж и цените. Друго не ти трябва-всичко ще ти се изясни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #38

    Отговор: Избор на конвектор

    Французите имат богат и продължителен положителен (за тях) опит в изнасянето на остарелите си производствени линии и технологии.
    Пример е заводът на DACIA / ARO в Румъния, както и нашият в Ловеч, за съжаление не просъществувал дълго.
    Сещам се и за линиите (тунелни пещи) за бисквити в завод Победа Бургас (1985), платени по цени за нови, а всъщност рециклирани.
    За арабите и бившите френски колонии да не споменавам. Последните въобще не ги броят за независими държави. Както и англичаните, испанците и португалците своите, разбира се.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #39

    Отговор: Избор на конвектор

    То не е само с битовата техника примерът. Японска кола ( сглобена в Англия ) и японска такава сглобена баш си в Япония ( Sayama ). Като изключим агрегата то сглобката на купето все едно са я правили слепи. Те примерите са много та този Атлантик на цената на френски или норвежки радиатор не го разбирам а да не говорим за БГ изпълненията. Дори част от някои модели да ги правят във Франция, Атлантик не бих си взел аз лично.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #40

    Отговор: Избор на конвектор

    За бога хора! Млоя Ви спрете се! Говорите за някакъв тъп реотан не за совалка с или механизъм с хиляди подвижни части.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #41

    Отговор: Избор на конвектор

    Основните проблеми на всички конвектори са точно от този тъп реотан и корпуса на конвектора. А те са шум при нагряване и охлаждане, породени от разликата в коефициентите на топлинно разширение на различните материали.
    Всичко това зависи от сплавта, технологията на изработка, закрепването на нагревателния елемент в корпуса и конструкцията на последния.
    Не ми е известно на някого да му се е повредил термостата, дисплея, щепсел и т.н. при правилно използване.
    Уточнявам, става въпрос за конвектор, а не за духалка на крачка с вентилатор от Lidl, примерно.

    Wi-Fi за мен е ненужна функция, която само увеличава цената на продукта.
    Програматорът с дисплей, който да може да се изключва и със защита на паметта при спиране на захранването е задължителен за мен. Друг е въпросът, че аз никога не оставям включени електроуреди в контакта без надзор. Просто нямам вяра на енергийните дружества, на база на негативен собствен и чужд опит.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #42

    Отговор: Избор на конвектор

    Някой има ли наблюдения върху конвекторите на Stiebel Eltron и по-специално серията Trend с електронни термостати? Къде се намират, като изпълнение и качество на материали в сравнение с френските и норвежките си събратя?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #43

    Отговор: Избор на конвектор

    @Gena_bs, съгласен съм с теб, че това са основните проблеми. Именно за това питах дали има разлика в частите между тези произведени във Франция и в Египет.
    За мен е важно или да има добър програматор или WiFi, защото смятам тази зима да пробвам да оставям конвекторите да работят постоянно, но на различни температури, предполагам, че така ще е по-икономично.
    Искам 24 градуса сутрин и вечер, 18 през деня докато сме на работа, 22 докато спим, но за жалост френските конвектори нямат такива възможности, за това искам поне WiFi, за да мога дистанционно да контролирам това.
    Според мен това ще доведе както до комфортна температура, така и до намаляне на сметките.

  17. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #44

    Отговор: Избор на конвектор

    И аз затова взех Теси с wifi, а за адаптивния старт доколкото разбрах след 96 часа се настройва според ползването и се включва сам ..но според мен седмичния с различна температура по часове е по добрия вариант..

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #45

    Отговор: Избор на конвектор

    @pavkata88,
    Това за частите знае само производителят и вносителят, евентуално. Но ме съмнява да споделят инаформацията.
    Можеш да попиташ българската фирма на контактната форма: https://bgr.bg/контакти/ Другият сайт се обновявал.
    Можеш и да потърсиш оторизиран сервиз и да питаш там.

    Разходи се из техно-магазините и попитай продавачите. Най-добре когато започне сериозното застудяване. Тогава се появяват и недоволните клиенти от една или друга марка и модел и можеш да научиш нещата от първа ръка.
    Успех с избора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на воден конвектор
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-20, 12:20
  2. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  3. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе