Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Дилема с отопление на 1 стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #31

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Старата се казва "Металургия" и наистина е 7 кв.Дори зад вентилатора има отделен кварцов нагревател.Но няма място в стаята,както казах.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #32

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Забрави за сметки от 80лв. с конвектор и тези условия!
    Тази топла (-10C) зима Airelec Tactic 2000W (електроен термостат само на нощна (8ч.), полуетаж, без изолация, 15кв.м стая под 100-120лв. не сме падали. Сметката е приблизителна за конвектора, защото има и един 3KW бойлер, който остоянно е включен. Рекордът беше общо около 220лв. за февруари, но тогава енергото правеха някакви врътки с елктромериъте и ме съмнява дали са отчели реалата консумация.

    Има конвектори с акумулиращи панели, ама колко са ефективни нямам представа. Но за сметка на това са скъпи - над 500лв.

    Продават се стойки - 19-20лв. и всеки стенен конвектор става свободно стоящ. Има ги в магазините.

    Моят съвет е правилно оразмрен, позициониран и монтиран климатик.
    Колега,мисля,че имаш някъде грешки в сметките.
    Аз също имам 2 подобни радиатора и ги засичам,но няма да хвърлям камъни от моите сметки...
    Така....като говорим само на нощна(!) 1 радиатор(!),както си писал....
    Това са 8 часа по 2квт максимум,което според мен е изключително високо потребление,ако настроиш на 20/21 градуса,което с този вид отопление през нощта е повече от достатъчно ...прави 16квт на ден(нощ)....мисля че 2 кв радиатор в 15 кв.м. стая няма как да стои включен през цялото време,ама го смятаме като абс. максимум...т.е. около има няма 2 лева...
    И така остана да умножим по 30 (или 31 който иска)...
    Та 100/120 лв. не знам как се получават....С целодневно използване зависи от етажа,положението,изолациите и.т.н.,може и да се поспори.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #33

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Не се разбра веднъж за винаги в тоя форум(уж технически), че енергията, която се изразходва, не зависи от типа на отоплителния уред, а от условията на обекта, който трябва да отоплява.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Да не говорим, че това са основни неща, които се учат в основното и средното училище.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Не се разбра веднъж за винаги в тоя форум(уж технически), че енергията, която се изразходва, не зависи от типа на отоплителния уред, а от условията на обекта, който трябва да отоплява.
    Така смятат само хора, които не са се отоплявали с акумулураща печка.
    В голяма част от денонощието, температурата в помещението ще надвишава значително нуждите ви, с което ще допринасяте и за глобалното затопляне (може да се наложи да отваряте прозорците). А когато температурата на акумулиращите елементи спадне под комфортната, ще се наложи да включите реотаните на дневна тарифа. Така или иначе, въпросите на Танатос, са по-скоро ориентирани към практиката, отколкото към теорията

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #36

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Въобще не съм имал предвид качествата на акумулираната топлина. Забележката ми беше предизвикана от безразборното хвърляне в пространството на сметки за ток, които нищо не показват. Около определения бюджет, единственото разумно предложение беше, средна хубост климатик, подкрепен с нисък клас на нещо от сорта на конвектор, радиатор или духалка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #37

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая


    И като се приберях от училище на обяд (кога беше това...) и си легнех отгоре и докато ми направят пръжките за боба - кеееф.. .Вънка метър сняг, -15С... .После в хола за домашните на нафтовия змей...

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #38

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Пък аз кат се прибрах от училище
    Някои от горните колеги може би са разбрали,че сметките не са за потр. количество.... а за макс. възможно....и то не зависи от ''условията на обекта;;,,,дали ще е в 15м2 както и да е изолирана стая или на площада в центъра на Осло няма как да стане по-голямо.
    Всъщност има.Според благите приказки за това колко им горят климатиците,много хора не виждат,че в темите за климатици неудобните уреди или климатици често им се преписват разходи които няма как да направят.
    И аз даже им помогнах на едно место.''Видиш ли юнак дай му път''.
    Хайде и умната.
    Русата си иска по 120 лв.,понякога повече,дори и да не е ходила на училище.
    Този пост е редактиран от cable; 25-05-20 в 02:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #39

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    До автора - щом майка ти се е отоплявала до сега на дърва, климатика няма да и хареса, хем няма да топли по същия начин и ще и прави постоянно течение, което дразни възрастните хора. Отделно предвид възрастта и, ще е по-склонна да се разболее от вдигнатия прахоляк от тоя климатик.
    Аз на твое място бих и взел суха пелетна камина, дори и втора употреба , макар че с твоя бюджет може и нова. Вярно че си иска слугуване, но е значително по-малко от конвенционалната на дърва, пък и ако ти наобикаляш майка си през ден-два, ще и я чистиш и зареждаш. Естествено зависи дали имаш условия за това. Парите за пелети ще са ако не по-малко , то колкото за тока който ще плащаш за един сезон.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #40

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Гледах цените,ми за 1300 лв ще взема клима,която ще харчи 50 лв и няма да и носи торби с пелети,да я чисти....абсурд.Климатшк ще е,моля за реални предложения.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #41

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Камината на пелети ще е добър вариант , но ще иска почти всекидневно обслужване, което не виждам как ще стане при падане на температурите и затваряне на пътищата.Има вече доста модели климатици ,които работят при ниски t.Предлагам климатик +старата печка на дърва за резерв. Може да се подсигурите и с един стенен лъчист радиатор.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #42

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Гледах цените,ми за 1300 лв ще взема клима,която ще харчи 50 лв

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Коя е тази дай, да видим и ние?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #43

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    В къщата имам 6 климатика,бе3 21-цата всеки отговаря на това,не падам от Марс.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #44

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Просто не си заслужава да се мести някой от тях за 300 лв.,при наличие на читав 2-ра употреба ,който може да излезе 1000 с монтажа.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #45

    Отговор: Дилема с отопление на 1 стая

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    В къщата имам 6 климатика,бе3 21-цата всеки отговаря на това,не падам от Марс.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Ми щом си толкова запознат какво дириш тука. Действай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на стая с газов конвектор
    От tonito82 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 16-03-19, 09:32
  2. дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?
    От onion във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 23-10-13, 15:19
  3. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 23:37
  4. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 10:29
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-11-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе