свързване на лампа за шрайбпроектор
Някой има ли идея как се вързва тази лампа (без да има опастност да се повреди лампата).
http://www.office1.bg/%CE%F4%E8%F1%2...120000020.html
Ако използвам димер дали ще има положителен ефект.
Страхувам се да не изгори при пуска, или няма опастност?
Някакви предложения.
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
ако на нея пише 220 волта пускай я директно!естествено през регулатор е по добре за самата лампа.много години съм се занимавал с театрално осветление,та ако имаш други въпроси питай! :)
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
Само не я пипай с пръсти.
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
Това за пипането с пръсти е абсолютен мит!Пробвал съм многократно и нищо не се получава,лампата си свети точно колкото и тези които не съм пипал.Е не съм пипал лампа след като съм ял филия с масло де. :))
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
Благораря за отговорите :) Замислил сам да си правя проектор, ама ще видим какво ще стане. Гледам, че някои слагат кондензатор последователно на лампата. Това какъв ефект дава?
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
ако лампата е нисковолтова може да се сложи кондензатор последователно.той ще играе роля на токоограничител при захранване с 220 волта.
Re: свързване на лампа за шрайбпроектор
Благодаря за отговора. Засега нямам повече въпроси.
Поздрави.