Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 95
Like Tree61Одобрявам

Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #76

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Принципът на действие на ДТЗ на всички тук явно ни е ясен, не разбирам защо обаче някои хора продължават да търсят под вола теле?
    Въпросът беше може ли ДТЗ да работи ако преди нея няма защитен проводник или не може?
    Аз казах, че може, обясних и защо. Никой обаче не изкара аргументи, с които да ме обори или най-малкото да свърже една ДТЗ по начина, по който аз съм показал и да пробва сам.
    Двама души тука все едно им бръкнах в гъза като го казах това, анатемосват ме, кълнат се в шнайдерската библия и освен тяхната истина друга няма. Също като тия от ИДИЛ, само дето тука вместо куршуми и бомби си разменяме хапливи реплики.
    Изкарахте ме най-неграмотния, най-невежия, най-неразбиращия, ама аз от форумни нинджи ако се засягах...
    Аз твърдо заставам зад думите си, че ДТЗ РАБОТИ ако ПРЕДИ нея НЯМА защитен проводник.
    А вие специалисти, вярвайте на каквото си искате, намотавайте си жици около меките връзки, че като ви гръмне нагревателя, да оттървете кожата.
    На мен не ми е малка пишката и нямам комплекси за избиване по форумите.
    nikolov333, AC_From_Hell и DDM87 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #77

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    На мен не ми е малка пишката и нямам комплекси за избиване по форумите.
    Еми колко ти е да преценим дали или....
    Много се палиш, по спокойно колега.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #78

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Еми колко ти е да преценим дали или....
    Много се палиш, по спокойно колега.
    Ами 12 дебели врабчета кацат спокойно, а 13-тото стои на 1 крак.
    Не се паля аз изобщо, просто не виждам смисъл да споря с предубедени хора, които мислят, че останалите хора са някакви низши форми на живот и злобеят по форумите. Нямам комплекси за избиване аз, най-малкото пък по форумите
    DDM87 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #79

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    Не се паля аз изобщо, просто не виждам смисъл да споря с предубедени хора...
    Да бе, не се палиш! За 3 години - 3 поста... и още 90 за три деня.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #80

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    То това е голям критерий за палене викаш

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #81
    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    То това е голям критерий за палене викаш
    Ми, не! Предполагам, че ти дреме на Самърсби-то

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #82

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Здравейте , случайно попаднах на темата ви и от скоро забелязах проблем със бойлера. Та ето цялата история.Πpибиpaм се един ден oт paбoтa и влизaм в бaнятa и чyвaм eднo жyжeнe.... cлyшaм, cлyшaм и ycтaнoвявaм чe идвa oт тpъбитe и пo тoчнo eднa oт мeĸитe вpъзĸи ce дoпиpa дo глaвния щpaнг нa cтyдeнaтa вoдa и ĸaтo гo paзмъpдax. Ужac xвъpчaт иcĸpи, пo-cтpaннoтo e чe нe биe тoĸ нитo oт тpъби нитo oт вoдaтa. И тъй ĸaтo бoйлepa e нa 2 гoдини и пoлoвинa и в гapaнция виĸнax тexници миcлeйĸи чe e oт нaгpeвaтeля, след техен оглед ми ĸaзвaт чe нe e oт нeгo a oт проблема идва от XЛAБABA 0.Да викта екип от ЧЕЗ който да си натегнат 0-та в таблото. Bиĸaм aз мoмчeтaтa oт ЧEЗ дa cи видят тaблoтo и тe ĸaзвaт чe тaм вcичĸo e OK, нo cлeд ĸaтo ca ми огледали моето тaблo бяxa ĸaтeгopични, пpoблeмa e в HEГO или пo тpaceтo oт нeгo дo бoйлepa.
    Та извиках квалифициран електротехник и смених старото табло със НОВО, нагорелите кабели са изрязани до здраво. По него ви думи след сваляне на старото табло е останал меко казано шокиран, оказало се е ( от главното табло до апартамента вървят 2x4 кв за ФАЗА и 2х4 кв за НУЛА) че 0-ми е била свързана от моето табло към главния кабел само за едната жица и то със някакво тънко кабелче. Измерил е няколко контакта и определено са били цитирам го ОФАЗЕНИ, след смяна на ТАБЛОТО твърди че по тях вече всичко е ОК.
    Уви обаче проблема със искренето остана. Техника се консултира със колега и казаха следното всичко идвало от лошо заземяване на блока (аз поне до момента не съм чул друг комшия да се оплаче от нещо подобно) и ми казаха да сменя меките връзки със такива за парното и проблема щял да се реши. Обаче аз оставам озадачен след като тока на бойлера си търси допълнително къде да отиде 0 та… то проблема ще си остане. Дайте ми съвет какво да правя, да сменя ли целия кабел от моето табло до бойлера със нов?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #83

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Здравейте , ......................................
    Дайте ми съвет какво да правя, да сменя ли целия кабел от моето табло до бойлера със нов?
    Това е най-доброто решение на проблема . Евентуално , ако имаш и отделно табло само за бойлера , виж и връзките в него . Старите инсталации са правени по-малко .... странен начин .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #84

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    И още един въпрос днес ще се обадя до ЧЕЗ и ще попитам до ТАБЛОТО на етажа имаме ли заземителна шина или кабел. Ако има, не е ли най добре да закупя 3 жичен кабел и да отведа заземяването до ТАБЛОТО и бойлера не да се заземява както сега в 0-та а да си е отделно?

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #85

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Най-добре е ! По-старите инсталации са икономисали трипроводния кабел и заземяването/зануляването е калпаво и несъвършено , а и по днешните стандарти за безопасност си е направо....

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #86

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Случайно погледнах темата, имах същия проблем преди около 3 години. Беше в едно малко кухненско бойлерче на съседката, с лоша нула, незаземено и незанулено. Оправих и го, и си реших проблема. Дано да не са много съседите на този щранг

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #87

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Когато изключа бойлера искренето изчезва! Но затова ще търся и по квалифициран техник и с повечко инструментариум да вземе да замери тръби и прочие....

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #88

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Няма какво да мери на тръбите, те са добре заземени. Търси къде се губи нулата, защото точно там е проблема.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #89

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Едва ли ще успеем да я хванем, защото имам поне 4-5 кутии, които са скрити зад вграден гардероб и над разделителна секция, отделно има и замазани, та май най-безобидния вариант е изолиране на стария кабел и да пусна нов от таблото до бойлера. Ако не изчезне, от моето табло до това на етажа...
    Този пост е редактиран от avenger; 27-02-17 в 20:34.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #90

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Да попитам в тази тема, че да не отварям нова:
    При включване на бойлера, пада предпазният "палец" който явно е при проблем в ел. инсталацията на апартамента (мисля ДТЗ се казва). Откачих кабелите от нагревателя на бойлера и така при включване, проблема го няма. Това означава ли, че нагревателя пак си е заминал?Сменян е миналата година март месец. Когато го замеря с мултицет, показва 26 Ома. По спомен е 2kW или 2,5kW

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест
    От BAlexandrov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 20
    Последно: 04-10-13, 22:18
  2. Проблем с инсталацията
    От TORO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-08, 20:26
  3. Проблем при инсталацията на MSNMessenger 7
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-05, 15:09
  4. Проблем с инсталацията на BBO Бридж
    От PANTERA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-03, 19:56
  5. win XP проблем с инсталацията
    От seso във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 19-10-02, 00:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе