Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Pat
  • 2 Post By Lupus

Система за аварийно захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    9
    #1

    Система за аварийно захранване

    Здpaвeйтe!
    Иcĸaм дa cи инсталирам аварийно зaxpaнвaнe нa aпapтaмeнтa, в cлyчaй нa cпиpaнe нa тoĸa.
    Имa ли гoтoви peшeния нa пaзapa? Toвa, ĸoeтo ycпяx дa нaмepя, e : IT Shop.bg: Инвертори
    Имaтe ли oпит c тaĸивa ycтpoйcтвa? Зacлyжaвa ли cи инвecтициятa?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Определено си заслужава! За апартамент или малка къща аз бих избрал CPS600E с два акумулатора 110Ah/12V.
    Сега ли ще правиш инсталацията или е вече готова?

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Определено си заслужава! За апартамент или малка къща аз бих избрал CPS600E с два акумулатора 110Ah/12V.
    Сега ли ще правиш инсталацията или е вече готова?
    Много слабо за къща! Поне 4-5 киловата ще е по добре...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Много слабо за къща! Поне 4-5 киловата ще е по добре...
    Сериозно ли говориш???
    Става дума за аварийно захранване - осветление, хладилник, компютър, някое телевизорче, а не да си допечеш пържолите на акумулатори! Като даваш акъли на чужд гръб, виж и цените.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Сериозно ли говориш???
    Става дума за аварийно захранване - осветление, хладилник, компютър, някое телевизорче, а не да си допечеш пържолите на акумулатори! Като даваш акъли на чужд гръб, виж и цените.
    Модела посочен от теб е само 420 вата - т.е. само за 1 PC примерно...
    Ами хайде сметни им консумацията на посочените от теб уреди и сам ще стигнеш до моите киловати! Да естествено, че е по скъпо но с трици маймуни лови ли се?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Модела посочен от теб е само 420 вата - т.е. само за 1 PC примерно...
    Ами хайде сметни им консумацията на посочените от теб уреди и сам ще стигнеш до моите киловати! Да естествено, че е по скъпо но с трици маймуни лови ли се?
    Толкова или най-много до 1000 стигат. Да си чувал за "Коефициент на едновременност"? Виж за колко време му вижда сметката на акумулатор от 110 Ah този UPS.
    А сега виж тук това, което предлагаш колко струва (и това е цена без акумулаторите) и си помисли пак дали това е за домашно ползване.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Система за аварийно захранване

    А според мен концепцията ви за аварийно захранване е сбъркана, поне по моите разбирания. За аварийно на батерии се изискват две неща - голям капацитет на батериите и съответно много пари (инвестиция). UPS- a според мен е само колкото да осигури НЕПРЕКЪСНАТОСТ на захранването и докато сработи истинското аварийно захранване, което примерно е малък генератор. Генератор до 1000 - 2000 лв може да осигури много по голяма автономност отколкото които и да е батерии.
    Инсталацията трябва да е пригодена за включване на генератор. Може да е ръчно превключване от мрежа та към генератора, а може и автоматично - чрез управляваща автоматика, но тя си струва пари.... Генератора също може ръчно да се пуска или автоматично, но всичко пак опира до парите.
    За тия "аварийни" на акумулатори - може ако се търси време до около час за не повече от киловат мощност. Което за цяла къща си е прекалено малко.
    MitkoS одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Ми малко е 1kw. Нали това и аз писах.. И това бе само за UPS-а. Ако се смятат и акумулаторите да издържат на такова натоварване за поне 30-40 мин. или час става скъпо и по добре ако ще е за по дълго време от час да има и генератор с АВР за да се намали разхода за повече акумулатори и т.н...
    Всъщност зависи какво ще се изисква от това аварийно захранване...
    Този пост е редактиран от ivodivo; 10-03-17 в 22:05.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Система за аварийно захранване

    То за това аварийните захранвания се проектират в зависимост от нуждата, честотата на ползване и задачите които трябва да се решат. Аварийно захранване със заместващ основното захранване генератор се прилага само там, където трябва да има непрекъсваемост на процеса за дълго време. Генератор на терасата на апартамент, в който тока спира 5-6 пъти в годината по за час, но в който ще се спъваш 365 дни едва ли е добро решение.
    Zubcho и ivodivo харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10

    Отговор: Система за аварийно захранване

    При мен (къща)е с ръчен превкючвател от мрежа към генератор (3.7кв) с ръчно запалване. Превключвател ,предпазител 63А, кабел, табло - около 200лв. Генератор - 600. Труд - 80лв.
    Минус : всичко ръчно
    Плюс : Автономност - колкото бензин имаш

    За апартамент - или с акумулатори+инвертор , или хонда имат хубави и тихи инверторни генератори(ама и скъпи) ,или и с двете. Зависи за какво ти трябва това аварийно.

    п.с. имам и от военните почти нов(200 моточаса) дизелов генератор 34.5кв , който се ползва за аварийно захранване на база за ....... , но за 15 мин. мога да го закача и докарам, ма то при ядрена война май .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 11-03-17 в 01:24.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Здравейте,
    Благодаря на всички за отделеното време!
    Инсталацията е за 3-стаен апартамент, който още е в процес на строеж. Имам място до самото табло, където ще я разположа и не би трябвало да се вижда. Целта ми e да покрия липсата на ток само за осветлението за максимум час и да предпазя уредите от евентуални колебания на мрежата през останалото време. Не обмислям варианта с генератор - спиранията на ток в града са наистина редки и за малко, а и може би целта ми не би го оправдала.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #12

    Отговор: Система за аварийно захранване

    Най-лесно с UPS и отделен кръг за осветлението. UPS - с големина на батерията колкото пари ти се дават. Може би към 300лв ще стигнат за нещо което ще ти държи осветлението към 2 часа. Ако пестиш и повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Шести блок на АЕЦ изключил аварийно
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-12, 11:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-09-11, 01:27
  3. Аварийно
    От todor_l във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-08, 20:35
  4. Захранване
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-04, 21:25
  5. Захранване Q-TEC
    От mitaka2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-03, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе