Резултати от 1 до 5 от общо 5

Смесител Видима SevaDuo B7429AA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    Смесител Видима SevaDuo B7429AA

    Здравейте,
    Някой знае ли как се разглобява това чудо Vidima SevaDuo B7429AA, за да му сменя капещото кранче?
    Смесител стоящ за умивалник | Обзавеждане за баня от Санекс ООД
    Смесителят е на 9 години и си има следи от варовик, който предполагам клеясва механизмите за разглобяване.
    Опитах на ръка да издърпам ръкохватката навън, с надежда, че тя се вклинява върху някаква подложка, на която вече има винт за разглобяване - не успях.
    Опитах пак на ръка да развия капачките /камбанки/ под ръкохватките - не успях.
    За сега се въздържам от употребата на сериозни инструменти, като мокс и "гарги", защото не съм сигурен дали тези капачки се развиват.

    Ще Ви бъда много благодарен за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2

    Отговор: Смесител Видима SevaDuo B7429AA

    Тъй като гледам е нещо подобно на това: http://www.isi-dam.com/res/assets/ml...?view=download
    Тоест би трябвало да има болтче.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #3

    Отговор: Смесител Видима SevaDuo B7429AA

    Гледах го това даже на живо. Очевидно е, че се набива на пластмасовата подложка /синя или червена/. Моето обаче не успях да го измъкна. Беше се разкапало след един цял ден без вода в района. Сега спря. Следващият път му вадя "гаргите" и ако го скопосам - нов смесител

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Смесител Видима SevaDuo B7429AA

    Не съм започнат точно с този смесител, но натопяване в оцет на клеясала част е решението за варовик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #5

    Отговор: Смесител Видима SevaDuo B7429AA

    Искам да споделя, в случай че някой друг има подобен смесител.
    Направих няколко опита да се опитам да развия камбанката /най-логично изглеждащият начин/ на ръка. Помолих и познати с доста здрав захват, но не се получиха нещата. Принудих се с малък процент надежда да пиша до Идеал-стандарт Видима и изключително приятно се учудих, когато след ден ми отговориха от афтър маркет отдела. Вече бях сигурен, че камбанките са завити на резба върху самият спирателен механизъм, събрах смелост, взех "гаргите" и след много ама много мъки започна да поддава и се разви. Вътре цялата беше пълна с нещо подобно на бял пясък смесен с вода. Уви "гаргите" леко нараниха емайла, въпреки че бях подложил парцал. Нямам идея с какво беше пълна камбанката. Опитах да развия същата но на топлата вода - разви се със съвсем малко усилие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термостатен смесител за душ
    От ccankov73 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 123
    Последно: 16-03-24, 09:14
  2. Поправка на смесител Видима Идеал
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-11, 23:39
  3. Почивка в кв. Видима
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-11, 20:04
  4. Проблем със смесител "Видима"
    От stad05 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-10, 12:42
  5. Ремонт на смесител видима идеал
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-10, 00:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе