Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree3Одобрявам

Димиращи лунички жужат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #1

    Димиращи лунички жужат

    Днес взех димиращи лунички на Optonica 7W, но като тръгнах да ги свързвам и забелязах че шумат. Без значение колко е усилен димера шума е еднакъв, щом работат го има. Пробвах още с първата, след което пробвах още няоклко, но всички си шумат. Димера е на Schneider, не е някой евтин боклкук. Апартамента в момента е в ремонт, като преди да започне ремонта инсталацията беше подменена цялата, така че изключвам тя да е проблема. Също така няма други свързани консуматори които биха могли да ги смущават. Идеи ? Четох някъде препоръчваха ползването на недимируеми лампи и поставянето на 3 халогенни крушки по веригата(скрити в тавана), като така системата работела, но ако има други вариянти предпочитам да пробвам друго.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    А димера за LED ли е?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #3

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Димера е Schneider Asfora. Незнаех че има разлика дали е за лед или не, щом крушките са димиращи

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Закачи ги през обикновен ключ(на мястото на Шнайдера) и ще разбереш веднага дали е от него.
    5 мин. работа.
    marto7 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #5

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Точно това си мислех и аз и ще ми е първата работа като отида в апартамента днеска. Ако на другия ключ не шуми ще пробвам и с една халохенна крушка във веригата да има повече консумация на димер ключа да провера и така. Ако не сработи директно ги връщам и ще взимам Vtac или Lightex съм намерил димиращи с широк ъгъл на светене.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #6

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Най-вероятно проблемът е в самите лунички.
    Моят съвет, преди да се хвърлиш да купуваш другите две "марки", да пуснеш лампите в магазина и да ги чуеш. Както и да провериш колко се нагряват при работа. За да не правиш нова инсталация на луничките или най-малкото да ги сменяш често.
    Аз лично съм доволен повече от V-TAC. Lightex рзличите артикули ги получават от различни китайски заводи. На кутийките им са написани и лесно могат да се видят.

    Ядох попарата на Osram Parathom Filament (Е27 със жътите нишки вътре) /над 10лв./бр..). От над 10бр. (със сменените в магазина) 806lm и 1050lm всичите жужат още щом се включат или в рамките на 30сек работа.
    Отговорът от немската централа на великата фирма беше "нямало такъв заводски проблем, защото никой не го им го бил заявил официално"???
    А какво остава за тези 100% китайски марки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Гена, тия от Осрам най-вероятно са прави. Богатият ми опит с LED изделия ме убеждава да си държа ръцете далеч от такива, на които не пише Philips или Osram, V-tac е едно от тези недоразумения, ремонтирам им вече второ импулсно захранване.
    tolostoi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #8

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Пуснах ги на обикновен ключ и не жужат. В магазина също не жужаха директно на 220в но се пак ги върнах. Ще пробвам първо Lightex или Vtac и ако нестават ще сменям ключа. Лошото е че шнайдер нямат лед димер на серията асфора, а само на сериите които са доста различни от мойта. В краен случай ще взема панасоник Kare Plus серията е доста сходна с Асфората на шнайдер и лед димера дори им е евтин в сравнение със 150 на шнайдера - 66лв.

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #9

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Колега вземи си димер легранд за лед

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Gena_bs одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #10

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Гена, тия от Осрам най-вероятно са прави. Богатият ми опит с LED изделия ме убеждава да си държа ръцете далеч от такива, на които не пише Philips или Osram, V-tac е едно от тези недоразумения, ремонтирам им вече второ импулсно захранване.
    Нещо не съм обяснил правилно или ти не си ме разбрал!
    Точно OSRAM си пишеше на крушките и рекламацията я направих официално през Ledvance (Osram) България.
    То не бяха снимки на всяка крушка с кодовете, обяснения, доуточняваия с Ledvance и т.н. Загубих общо поне 8 часа и нищо.
    Това е все едно да си купиш нова кола и да се повреди нещо по нея, но понеже никой друг не се е оплакал да не ти признаят гаранцията.
    Аз от Phiips Light отдавна съм се отказал пак поради гаранционни неуредици, но за автомобилни крушки. След случката с Osram пробвах от Кауфланд да си взема нови и "пресни" модели - още по-зле. Всичките жужаха, при това по-силно от предишните.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Жужаха някои от живачните им луминесцентни лампи преди години, но ги подмениха бързо - бързо от Метро, още на другия ден. Импулсните им трафове не били заляти със смола.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #12

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Цитат Първоначално публикувано от bullyboy Виж публикацията
    Колега вземи си димер легранд за лед

    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Димерите на Легранд жужат като скъсани с лед крушки!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #13

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    На легранд ключове неможах да си харесам. Panasonic Kare Plus и Schneider Asfora на визия ми допаднаха най-много. Днес не успях да взема други крушки за проба, а сега събота и неделя нема шанс, което значи че остава евентуално за понеделник. В практикер одеве ми казаха, че всички крушки ще шумът щом ключа не е за лед. Остава може би вариянта с Panasonic-a. Точния модел на димера за лед на панасоник е RL6-100W. Ще се димират 9 крушки по 6-7 вата

    - - - - - - - - - -

    Никой ли незнае ? Лошото е че димера на панасоник го няма в София и трябва да го поръчвам, а немога да разбера дали със сигурност ще тръгне с него, незнам какво да гледам.
    Този пост е редактиран от marto7; 31-07-20 в 19:32.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #14

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    Шнайдер Асфора не е лед димер, ето ти лед димер на панасоник, купувай смело:
    https://vikiwat.com/led-dimer-05a-25...l-wktc0520-2wh

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Димиращи лунички жужат

    За лед крушки е, сигурно с 0,5A триак и на обикновен полилей с 3..4 крушки с нажежаема жичка....цЪ.
    Всички димери са с фазово регулиране...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Поправка не LED лунички
    От justify във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-17, 08:49
  2. диодни лунички
    От sladi4kia във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 65
    Последно: 02-11-15, 21:09
  3. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  4. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 11:59
  5. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе