Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree2Одобрявам

Мнения за вентилатори Cata

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #1

    Мнения за вентилатори Cata

    Здравейте, трябва ми вентилаторче за тоалетна квадрат и половина. Предполагам, че ако ще и най-простия да взема, ще завърта достатъчно добре въздуха. Тук обаче се появява второто изискване - да е тих.

    https://www.home-max.bg/ventilator-za-banya-uc-10/

    Този тук до колкото виждам е с най-ниски децибели, но ми се вижда съмнително евтин. Някой има ли наблюдения за конкретния модел.

    Приемам и други предложения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #2

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    До колкото съм запознат, CATA е испанска марка и водеща в това направление. Вече над 3г. ползвам тяхна марка вентилатори в банята и тоалетната, но модела Cata E- 100G

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #3

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Взимай го, преди седмица взехме точно същия от хоуммакс. Много е тих и дърпа яко, няма да съжаляваш!

    Брат ми е с този:

    https://ventilator.bg/product/3225/s...-za-banya.html

    Cata-та даже му се стори по-тих от неговия или са на кантар, за тея пари е подарък.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Поръчах два ей сега, че отдавна търся тих и евтин вентилатор.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Купих един и го сложих. Препоръчвам с 2 ръце. Наистина е изненадващо тих.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    А бе вие да не спите в тоалетната или банята, че ви е толкова важно да са тихи вентилаторите?
    Отделно,че ги пускам (поне аз така правя) след като изляза от банята - не харесвам да чувствам студена струя въздух докато се къпя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Единия ще вкарва въздух в помещение ~20кв.(не баня/тоалетна) в което се пуши и лежи, та затова гледах да е възможно по-тих.
    Другия вече успешно пенсионира 15 годишно стържещо ММС в банята.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Понеже скоро се мъчих безуспешно да поправям скъп на тази марка, да споделя опит - моделите с автоматично отваряне на клапа ползват восъчен термо актуатор, при който след време от нагревателния термистор се опича пластмасата и се троши безвъзвратно. Голямо удобство са, но си имат живот, и аз поне не можах да намеря нито актуатора нито пластмасовия механизъм като резервна част.
    Аз лично пак заради шума си направих от PC вентилатор - да дебита е малък (33-60m3/h за 120мм вент), но за семтка на шума - има вентилатори с 18dB до 21dB. Наскоро гледах вентилатор със 110м3/ч с 21дБ шум! - но не ми се занимава да отварям пак. Неудобство е че трябва ниско напрежение 12в, но удобството е че може да се регулира плавно от към 5в за намаляне на оборотите! , а също и безопасносста в мокрото помечение, загубата на време и ръкоделието - но то е за спорта и кефа.
    Клапата която ползвам е механична бленда - дърпа се с корда. Мисля електрическа но цената там е висока.
    Моля ако някой има наблюдения за такава нескъпа ел клапа за въздуховод да сподели

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #9

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Виж вентилаторите на Vents качествени са, не са скъпи и повечето модели имат 5 год. гаранция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #10

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Аз съм с такъв вентилатор на Cata, но съм с отделен ключ само за вентилатора, т.е. не се пуска като пусна лампата. При колега, който имаше същия и се пускаше с лампата - изкара преко сили 3 години. Моя го почиствам 1-2 пъти в годината и смазвам доколкото мога каналите, защото се събира много прах и трудно се движи.
    Засега 8г си бачка, ако сгъне пак ще взема такъв. Недостатък е, че е сравнително шумен.

    Цитат Първоначално публикувано от Atossico Виж публикацията
    Понеже скоро се мъчих безуспешно да поправям скъп на тази марка, да споделя опит - моделите с автоматично отваряне на клапа ползват восъчен термо актуатор, при който след време от нагревателния термистор се опича пластмасата и се троши безвъзвратно. Голямо удобство са, но си имат живот, и аз поне не можах да намеря нито актуатора нито пластмасовия механизъм като резервна част.
    Аз лично пак заради шума си направих от PC вентилатор - да дебита е малък (33-60m3/h за 120мм вент), но за семтка на шума - има вентилатори с 18dB до 21dB. Наскоро гледах вентилатор със 110м3/ч с 21дБ шум! - но не ми се занимава да отварям пак. Неудобство е че трябва ниско напрежение 12в, но удобството е че може да се регулира плавно от към 5в за намаляне на оборотите! , а също и безопасносста в мокрото помечение, загубата на време и ръкоделието - но то е за спорта и кефа.
    Клапата която ползвам е механична бленда - дърпа се с корда. Мисля електрическа но цената там е висока.
    Моля ако някой има наблюдения за такава нескъпа ел клапа за въздуховод да сподели

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #11

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Трябва и аз да обновя скоро един вентилатор, но ми се иска да е от тия с таймер. Да наглася примерно повече от 2ч да не върти за да не остава забравен дълго време. Мисля, че имаше такива само не знам 2ч дали е в обхвата им.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #12

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    има с датчик влагомер - като поизсуши и изключва

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #13

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Влизаш във WC, пускаш вентилатор и той след 1 мин решава, че вече няма влага и изгася... С таймер е по-добре, но гледам всичките само до 30мин.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #14

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Решава след 1 мин ако е не е на ауто, иначе датчика си следи, кой каквото си хареса, най-лесно е да не забравиш със светлинен датчик - гасиш лампата - гаси се и вентилатора. Аз лично на майка ми в жилището сложих със влагодатчик и светлинен. Да не стане беля ...За 10 години не е мръднал.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #15

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Има само 1 копче и захранващ кабел, така че няма как да се включва и изключва "ауто". А за светлината - ключът е двоен, едното е лампи, другото вентилатор. Няма смисъл да свети докато върти вентилаторът, а забравянето е толкова възможно колкото да забравиш и да изгасиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос Относно Аспиратор CATA v500x
    От mmilev във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-03-17, 22:09
  2. Отговори: 3
    Последно: 02-02-14, 19:01
  3. Продавам вентилатори
    От Dk_vr във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 28-02-11, 07:58
  4. Най-безшумните вентилатори за PC ?
    От soon във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-07, 14:56
  5. Чалъм, за вентилатори?
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-04, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе