Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Мнения за вентилатори Cata

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #16

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Дали свети или не лампата примерно мен не ме бърка.
    Проблемът е, че самият вентилатор консумира почти 3 пъти повече енергия от светодиодната крушка. 20W срещу 7.5W.
    Имам Cata B12 от 9 години и не се е повреждал. Само клапата му от целофан отлетя във шахтата след пускането в нея от някой идиот на строителни отпадъци.
    В последно време ми се струва вече доста шумен. Но не е от лагерите, а по-скоро има някакви конструктивни проблеми по шахтата над мен.
    Аман от самоуки майстори!
    Cata Silentis 12 на ранчото е от 6 години. Има същия дебит и консумация, но е значително по-тих от B12. Но там е с 20см въздуховод директно на стената.
    Така, че Cata, ако не са правени вече в някой заден двор, напълно си заслужават парите!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #17

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Чудя се ако се забрави вентилатор за 1 денонощие примерно да работи ще го бърка ли? Предполагам се самоохлажда, а като живот на електромотора дават хиляди часове.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #18

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Аз съм го оставял да работи около 12 часа непрекъснато. За повече не мога да напиша.
    Според мен не разчитай на самоохлаждането, за да няма самозапалване. Защити няма, разбира се.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 14-06-21 в 18:51.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #19

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Имам едно ММС, което понякога работи по 2-3 денонощия нон-стоп.15 годишно е.
    Като сме на хотел пускам вентилатора в банята и ако не е ужасно шумен го спирам като си тръгваме 2-3-7 дена.Марки всякакви, обикновенно измслени .Според мен ако ще прегрява то ще е след 10-15 мин. и то защото нещо не му е наред.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #20

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    При мен миналата година "забравих" вентилатора на банята да работи 2.5 месеца и най-накрая се спомина.Нямаше "самозаплаване, гърмежи или светкавици".Просто се спомина.
    Новият вече го изключвам.
    Но и не се налага да е пуснат дълго.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    21
    #21

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Цитат Първоначално публикувано от i486
    Трябва и аз да обновя скоро един вентилатор, но ми се иска да е от тия с таймер. Да наглася примерно повече от 2ч да не върти за да не остава забравен дълго време. Мисля, че имаше такива само не знам 2ч дали е в обхвата им
    Има механични до 120мин
    И електронни.
    Механичен като този от Китай :
    https://www.aliexpress.com/item/32826642643.html

    Има и електронни - но там няма да ти хареса времето
    https://vikiwat.com/product/23124/ta...or-220vac.html

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #22

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Има само 1 копче и захранващ кабел, така че няма как да се включва и изключва "ауто". А за светлината - ключът е двоен, едното е лампи, другото вентилатор. Няма смисъл да свети докато върти вентилаторът, а забравянето е толкова възможно колкото да забравиш и да изгасиш.
    Ауто-то е винаги включено. Като засече влага се пуска сам дори и копчето ти да е в позиция ИЗКЛ. Това се постига с трижилен проводник, като на едно от жилата има постоянна фаза, на другото фазата е през ключ (пускаш го когато ти искаш). Третото е нула.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #23

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    забравяли сме и ММ и САТА, за период 3 и 10 дни (САТА-та). не са имали проблеми вследствие на дългата работа.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #24

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Това се постига с трижилен проводник, като на едно от жилата има постоянна фаза, на другото фазата е през ключ (пускаш го когато ти искаш). Третото е нула.
    Това ясно, но положението е, че идват фаза и нула, които се прекъсват от ключ. Няма как да се имплантира още един без да висят кабели по плочките (в конкретния случай).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #25

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Осветлението не ти ли е с постоянна фаза и ключ на нулата? Дръпни си от там, вкопай в тавана, шпакловка, влизане във въздуховода и излизане зад вентилатора.
    Варианти има.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #26

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata


    Осветлението не се ли прави с постоянна нула и ключ на фазата?
    При мен, а и навсякъде, където съм правил нещо е така.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #27

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Каквото и да е постоянното, пак казвам, че вентилаторът е в стената, стената е с плочки. За да се появи фаза зад вентилатора трябва да върви в/у плочките (или да се разбие сериозна дупка от другата страна за да се достигне, което определено не си струва).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #28

    Отговор: Мнения за вентилатори Cata

    Мнения за този модел:
    CATA UC-10 TH


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос Относно Аспиратор CATA v500x
    От mmilev във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-03-17, 23:09
  2. Отговори: 3
    Последно: 02-02-14, 20:01
  3. Продавам вентилатори
    От Dk_vr във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 28-02-11, 08:58
  4. Най-безшумните вентилатори за PC ?
    От soon във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-07, 15:56
  5. Чалъм, за вентилатори?
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-04, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе