Страница 64 от 67 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1002

Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #946

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Явно подхода ми въздава проблем или браузъра firefox 52 1 0. Селектирам дума кликам върху иконката за линк проба. линка става лилав, но не се изключва.

    - - - - - - - - - -

    http://www.setcombg.com/http://www.setcombg.com/От ИЕ проба тък има друг бъг въобще не работи добре форума. Очаквах думата 2 проба да сочи към сетком.
    Този пост е редактиран от Zygot; 29-01-19 в 16:06.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #947

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    При мен проблеми няма (Firefox).

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #948

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Коя версия на ФФ? Пак проба неуспешна.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #949

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Добави нови BB кодове
    например за туит
    [tweet]https://twitter.com/BigJohnnyArcher/status/1111202683665477632[/tweet]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #950

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Често ми се случва при четене на темите форумът да ме блокира. Това се получава особено в климатичния под-раздел. Предполагам има някакъв механизъм за ограничаване на достъпа при бързо кликане от тема в тема. При последващо кликане на тема започва да зарежда дълго и излиза грешка свързана с връзката към сървъра.
    Направих експеримент, когато се получи такова блокиране стартирам команда в конзолата:
    telnet forum.setcombg.com 443
    и определено някакъв файърлоу ми DROP-ва заявката, защото резултатът е тайм аут.
    Тези блокирания продължават около 1 минута и е много дразнещо да се преглежадат новите мнения по темите.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #951

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    И аз съм го забелязал това.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #952

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Има ограничение за броя конекции от едно ИП, вдигнах броя им, дайте мнение след време как е. Не мога да махна ограничението изцяло заради "доброжелатели"

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #953

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Туку що пак се получи блокиране. И какъв брой конекции броите - аз просто съм отоврил форума в един единствен таб и цъкам по линковете към темите. При това не бързо, а съвсем нормално като да си прочета последното мнение. Ако е много кратко за четене, разбира се връщам назад и цъкам на слведващата тема.
    Друг е въпросът ако не си затваряте конекциите коректно след приключване на заявката.
    Проверих отваряне на тема без кеш - стартират се 101 рекуеста като само 18 са към външни ресурси. Ако броите рекуестите към статични ресурси в ограничението по IP то тогава си увеличете капацитета на сървъра или оптимизирайте дизайна.
    Например
    https://forum.setcombg.com/clear.gif
    https://forum.setcombg.com/images/st...ser-online.png
    https://forum.setcombg.com/images/st...er-offline.png
    и разни други иконки към фейсбук, пинтерест, линкедин, редит се обединяват в един png файл наречен sprite и с css се позиционират на съответните места. https://www.w3schools.com/css/css_image_sprites.asp

    За DoS "доброжелатело" както ги наричате има съвсем други методи. Мога да помогна ако не е ясно.

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #954

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Не мога да гарантирам, че е от това ограничение, но на пръв поглед така изглежда, затова се насочих към него. Ако наистина отварянето на една тема прави над 80 заявки, и тези заявки са едновременни, т.е. ако всяка е в нова TCP сесия и преди да е затворена старата - да, достига се лимита, който е 75 конекции за ИП, но не ми изглежда нормално браузер да отваря по 80 едновременни конекции към един сървър.
    Относно sprite - мисля, че Крис го прави за началната страница, не знам какви бяха изводите, за форума не знам да го е тествал, но това едва ли е толкова съществено, говорим за 5-6 иконки извън стандарта на форума, преправянето на самия форум не мисля, че е удачна идея.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #955

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Отвори някаква тема във форума, натисни F12 и избери раздел Network. Спри кеша, презареди темата и ще видиш колко заявки се подават към forum.setcombg.com
    Спрайтовете са елементарна модификация.
    Не казваш как точно се броят конекциите, но статични ресурси като jpg, css, js могат да се изключат от броенето, защото те не натоварват mysql сървъра и не изискват PHP обработка. За спестяване на трафик статичните ресурси могат да се изнесат на отделен събдомейн -примерно content.setcombg.com, за да се избегне изпращането на кукита от клиентския браузър за всеки jpg, css, js фаил - така или иначе кукита не са необходими при статично съдържание.

    Ето един инструмент за оптимизиране https://tools.pingdom.com/#5c1ed6a025000000

    Вчера си направих експеримент с apache benchmark - подадох 100 последователни заявки към тема от форума и нито една не беше блокирана. Увеличих на 300 и пак всичките минаха успешно. При 1000 заявки вече се появиха 76 блокирани. Но тези заявки са само към URL на определена тема без да се зарежда статично съдържание.
    Пробвах и със 100 заявки по 10 едновременно и пак не ме блокира.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #956

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Моля,ако някой знае има ли начин когато искаш да видиш последните мнения в ''активност'' да ми каже на лични,мога ли да иключвам определени теми,защото не искам да виждам мненията по тях,а някои просто пълнят форума......
    Също да се помисли модераторите за какво са тук -за да помагат на клиентите или да си натрапват мненията.
    И защо в някои теми има невъзможност за показване на определени връзки-напр. в темите за климатици е забранено да се показва каквото и да било от VIMAX.Нищо не знам за фирмата,тъй кто имам кой да ми продава климатици,но е интересно кой е разрешил това и съгласно какво?
    Моля отговорните хора в Сетком да не допущат подобни подкопаващи престижа им действия.
    Доколкото знам дори Л.Меси да стане съдия няма да може да изпълнява не само дузпи за определен отбор,да хвърля тъчове....ами дори и да дава съвети в кой ъгъл да се изпълни пряк свободния удар.
    Успешен ден.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #957

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Не можах да разбера ,защо ми забранихте достъпа по IP и ... ?
    Също не ми е ясно, как може толкова злоба да има на едно място


    Баба ми все казва, Бива бива ама то пък баят вече

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #958

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    А ?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #959

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Получава се някакъв т$##@к с моя телефон с андроид и Гугъл хром - след като "нулирах" всички бисквитки вчера или оня ден, влезнах веднъж във форума нормално, но не кликнах отметката да ме запамети постоянно и да не иска всеки път парола и име.

    Днес цъкам да влезна по нормалния начин и си казвам сега ще кликнат на отметката повече да не ми иска име и парола, ама като цъкна на login няма никой - не ми дава полетата за въвеждане на има и парола.

    Рестартирах телефона и .!.

    Едва след като преминах в режим "инкогнито" ми даде екрана са логване.

    Интересното е че при нормален режим на браузъра двата избора регистрация/логване - регистрацията си работи, дава ми възможност да се регистрирам, тоест зарежда си пълноценен екран за регистрация.

    При кликване на логин обаче реакцията е нула- нищо не се случва...

    Екрана на login. го зарежда само в инкогнито...

    С Андроид 8.1. съм.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #960

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    На мен пък понякога при влизане ми дава това, като махна "s" редиректва към ssl и отваря правилно:

    Пуснах го на SSL Lab чекера и израпортува доста проблеми ...и го категоризира F
    Не съм гуру, ама моя домашен сървър се представи без проблеми...
    Нещо OpenSSL-а не е пипнат както трябва...може би можеш да изключиш TLS 1.0 и 1.1 и да включиш 1.3 ... освен ако не търсиш съвместимост с IE7-10 и древни андроиди 4
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Tommorow; 24-09-21 в 01:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 67 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови бъгове, бързодействие...
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 238
    Последно: 16-04-13, 19:05
  2. съвет за оправяне на усилватели
    От jojobix във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-12, 11:58
  3. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17
  4. Оправени бъгове...
    От -CTPAX- във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-04, 13:10
  5. знаете ли XP бъгове :-))
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-02-03, 13:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе