Страница 99 от 121 ПърваПърва ... 4989979899100101109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,471 до 1,485 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1471

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Този датчик за влажност е във вътрешното тяло и MHI ZSX има такъв. Не вярвам да участва в дефрост алгоритъма.
    Сигурен ли си? Има ли го в сервизното?

    - - - - - - - - - -

    Ако е вътрешен няма как да участва в дефроста.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1472

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Във вътрешното е. Сравнявам със стойностите от метеостанцията. В сервизното не съм търсил, но според това, което показва няма как да е вън. В на ZSX сервизното е показан тоя датчик.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1473

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления


  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1474

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Интересно, защо като го има не дава инфо за влажност в приложението.
    В този ред на мисли видяхте ли новостите в приложението по отношение качеството на въздуха

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1475

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ето как да си накарате Дайкините да духат топло и като влезеш в стаята да имаш чувството, че в нея бачка радиатор или МХИ.
    Просто е. Вдигаш градусите, ограничаваш вентилатора.
    В случая заданието е 23, вентилатора е на борче, реална температура в стаята около 24,25. Вдига минимума и започва да върти между 200 и 300 вата.
    Това е от снощи до тази сутрин. На третата снимка е температурата според неговия датчик. В 6:30 ставам и го обръщам ма 20 и авто вентилатор.




    А такава е ситуацията от предната нощ при сходни външни температури.
    Задание 20, вентилатор или на борче или на авто (не съм сигурен) реална температура в стаята около 22.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1476

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Знаем как да си накараме климатиците да духат топло, няма нужда да откриваш топлата вода. Не бъди толкова тесногръд и пристрастен. Все пак машините са с едни 700-800лв разлика. И въпреки това, по-евтината на отопление няма да отстъпи, даже обратното. Остави, ми е и по-тиха в твоя случай. Много им се вталяваш, аз Дайкина не съм гледал какво прави сигурно от седмица. А Тошибата, откакто я преместиха и ватметър няма.
    П.п. Аз сега трябва ли да си сложа профилна снимка с логото на Дайкин?
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-03-23 в 01:16.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1477

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ето как да си накарате Дайкините да духат топло и като влезеш в стаята да имаш чувството, че в нея бачка радиатор или МХИ.
    Доста отчетливо се вижда разликата в разхода между това да работи като конвенционалка и инвертор въпреки че според някои хора не им се струвало че харчи повече. Като абсолютна стойност 50-100W не изглеждат много но в процентно отношение в двата режима разликата е голяма при тези условия. Отделно и бонуса, че ще те поти климатика вместо жената. Хубаво нещо е да имаш избор каква да ти е температурата в помещението. Аз не мога да спя при повече 22 в помещението. МХИ-то при племенницата няма значение на колко ще го оставиш 18-20-22-24 градуса вътре все си е 25-26. Откакто на ЛГ-то схванах логиката да бачка като инвертор въпреки, че рядко го ползвам за отопление не съм си и помислял да го оставям като конвенционалка. А който си е монтирал климатика така, че да му духа в сурата все ще мърмори за хладна струя и бълването на жега е най-яката работа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1478

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Разни хора, разни идеали. Процентно може да е голяма разликата, но в такива малки помещения колко лева ще е разликата в сметките 2-3лв или малко повече? Тошибата ми работеше в много по-голяма част от времето като инвертор, спрямо Хевито и МЕ-то, като няма развъртане на компресора след офф и повярвайте ми, не съм забогатял от това. Вадите някакви доводи, само и само да си наложите тезата. Колкото и да ви е странно, има хора, които обичат да им е жега, обичат усещането като от радиатор, без да ръчкат борчета и градуси. Все едно ви е яд, че на някои това им харесва. Не ви разбирам, честно, все едно вие им плащате сметките и им давате пари за покупка на климатик.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1479

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Всеки да си харесва какво ще. Аз споделих другата гледна точка. Зетя се разхожда по гащи от жега, пита защо хем намалява градусите, но нищо не се променя.
    Може и да го притеснява друго, че по он/оф циклите племенницата може да му засича времето и за други работи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1480

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На мен ли прави впечатление само, дайкина от графиката дори и на по високи зададени градуси и с далеч над минимума пак си работи он оф през 40 50 Мин. Например при мен хитачита изключват винаги от минимум, който си е висок 360 вата но при отворени врати могат с дни да работят без он оф

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1481

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    mimojef е с вътрешна изолация. При мен като няма, на сегашните външни Т нищо не изключва .

    п.с. Днес до обед съм хоум офис под Емурата, сложил съм я на 1ва скорост, вдигна си на 240W и задуха горещо.
    Сигурен съм че няма да изключи, понеже цяла зима (доколкото имаше) си я ползвам така, когато работя от вкъщи.
    Останалото време - като не се ползва помещението постоянно - седи на авто и струята е по-хладна.
    "Топлата вода" отдавна я открихме.
    По същия начин работи и Нексурата като я включиш на панел - намаля вента, вдига градусите на издухвания въздух, е и консумацията естествено.
    Така че всеки да си ги ползва както му е кеф.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-03-23 в 10:05.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1482

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    На мен ли прави впечатление само, дайкина от графиката дори и на по високи зададени градуси и с далеч над минимума пак си работи он оф през 40 50 Мин. Например при мен хитачита изключват винаги от минимум, който си е висок 360 вата но при отворени врати могат с дни да работят без он оф
    Правилно си забелязал. И моя Дайкин бачка, какво бачка на по-ниския минимум от 100-130W и явно после, когато вече тръгва да подминава заданието, плавно вдига до 180-200W, работи малко на тях и изключва. Точно като на графиката по-горе. Не че 180-200W са ми висок минимум, просто отбелязвам. Като изстинат стените няма да изключва. Он/офф изобщо не се разбира, все ми е тая.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1483

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ...Он/офф изобщо не се разбира, все ми е тая...

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1484

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    По принцип при мен има склонност да прави по един ОФФ на час. Поставя си го за цел и го прави. То се вижда на всички графики които съм качвал.
    Роска, както споменах в темата за МХИ, тук дискусиите се въртят около работата на климатиците. Все пак раздела е озаглавен "всичко за климатиците". Ако всички като тебе спрем да им следим работата със седмици трявва да затваряме форума.
    Никой не се мъчи да налага тези. Говорим си истини. Това е реалността.
    Аз исках да кажа, че ако МХИ работеха като инверторни климатици, нямаше да са по лоши машини.
    Освен тих и топлещ щеше да има и други достойнства.
    Говорим си сега, че в малки помещения нямало значение колко икономия ще ти даде дадена машина, ама нека не забравяме, че всички си купихме климатици за да се топлим на тънка лайсна.
    Както казва Боби, разликата в консумацията между ОН/ОФФ през 5мин. и по едон ОФФ на час е доста голяма.
    Вярно, че както казваш ти, в малки помещения от разликата изразена в пари няма да забогатеем.
    Вярно е обаче, че няма да обеднеем ако в тези малки помещения вместо с конвенционален климатик се топлим по комфортно с конвектор.
    П.п Тогава всички ще можем да си сложим логото на АДАКС за аватар

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1485

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Само не съм съгласен с обобщенията ти за МХИ. МХИ не е само ZS Premium. 35-цата в момента със 150W топли 3 пъти по-голямо помещение, без да изключва. Засрамва климите в малките стаи. Ама така е с малките помещения, само въртели правят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-03-23 в 12:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе