Страница 108 от 115 ПърваПърва ... 5898106107108109110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 1724
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1606

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    nikolaipetkov се оплака от чести дефрости по 4-6 мин. при Daikin FTXM35R~RXM35R над нулата.
    Вие отидохте на FTXC, което си е най-ниския клас на марката и лично аз не очаквам чудеса там.
    ...
    Зимата, доколкото я имаше, само 50ката е минавала 10kW на ден, другите бяха м/у 4 и 6 kW.
    Абе края на април пишем за отопление, глобално затопляне…..
    Отначало беше- "Чакай, зимата още не е почнала....."
    После- "Абе то последните години зима няма, а по варненско даже и сняг....."
    Ще хода и на още по нисък клас, ако има и ако съм преценил. Дайкин ли е- Дайкин е, значи по темата, но как така ще има доволен, от някаква си Сенсира. Чудо невиждано, кощунство някакво.
    Явно не само на Коледа и Великден се случват чудеса.
    Както бях казал, така и направих, като дадох отзиви за изминалият сезон, а именно-Сенсира при мен се справя повече от чудесно. Нисък разход, с добра работа.
    Може да е от монтаж, условия на работа, непретенциозен стопанин.
    Електромерчето показва 226 киловата за януари. Това са средно по 7.29 на денонощие или 0.307 клвт/ч. Данни, при които на други наблюдатели Дайкините им не работят добре.
    Единственото, което не ми харесва е, че претопля манджата- при зададени 22, започва да цикли на около 23.5, докато готиният Диамант започва на 22.5.
    Смятах за хола да си купя Уруру, но след като помислих, реших да е термопомпа, която ако нямах газова инсталация с Бош, щеше да е Дайкин.

    Дайкинчетата без дефрост по празничните дни!

    пп. Утре за първи път ще разбъркам копчетата по дистанционното. Ще ми трябват 26 градуса в кухнята. Ако се случи нещо неочаквано, ще го споделя.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 22-04-22 в 12:23.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1607

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Урурутата не се харчат много. Дали не е заради цената?
    Дайсейкаите обаче са масовки. Сигурно имат повече достойнства от Уруру.
    Това в закачлив тон.
    Весели празници на всички!

  4. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #1608

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Със сигурност не е заради работата им. Естествено, че е заради цената. Когато аз купувах уруру (през 2008-ма) цената на 35-цата беше 3100 лв с монтажа, сега е 5000. Иначе винаги съм се ядосвал, че спестих 1000 лв и сложих в детската обикновен дайкин за 1700 лв. Уруруто е звяр в прекия смисъл на думата - грее и студи целия апартамент, другия само подпира в едната стая.
    mimojef, tanatos, dokkito и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1609

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Навън е 13 градуса, слънчево, тихо.
    Вратата на кухнята е затворена- 14м2.
    Работят телевизор, хладилник, лаптоп, топлим аз и кучката.

    https://photos.app.goo.gl/KwghpHxgXLe4hmD6A

    Учудващо точно държи, тариката му с тарикат.
    Засилих и Миша, в другата стая, за да не се сърди някой, също на 26, но топли и коридорите, та се е кротнал на 25 с 300-350 в час.
    Веднъж да замеся и оформя, че да се свършва с тая сауна!
    Някой като каже- у дома се топлим на 26, без угризения го обвинявам в лъжа, макар и поради (негово) незнание да е.

    Горното мнение леко ме върна на Уруру вълна. Надявам се скоро да ми мине!
    mimojef и nikolapeikov харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #1610

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Зравейте!

    Въпреки малкото време в което имаме Уруру, все повече се радвам на избора. Макар само за седмица работа под 0 градуса, останах с добри впечатления относно мощност, комфорт и алгоритъм за влизане в режим на размразяване.
    Сега в по- топлите дни ме впечатли с изключително ниският минимум. Машината се адаптира много добре спрямо температурата в апартамента. Мърка си на около 120 вата консумация на тих режим на вентилатора, като не съм я хващал в on/off режим. Държа я на 26 градуса при външна темпрература в диапазона +5 до +15 градуса.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3
    #1611

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,

    След прочитане на почти всички теми за марки климатици ми се разбърка главата.
    Спрял съм се на Дайкин FTXM25R/RMX25R
    Моля за профиесонално мнение за модела(как работи при минусови температури,болната тема за всички марки дефрости )
    Очаквани проблеми при преоразмеряване на машината.
    P.S.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1612

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Видео ревю на S класата ururo sarara
    Вътрешно тяло https://youtu.be/MYlMtIwin4o
    Външно тяло https://youtu.be/AwgNZaBw-G4

    Видео ревю и на ftxm20r хардуерно не се различават 20-25-35
    https://youtu.be/oI-R3DcAXL4
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 14-06-22 в 11:21.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #1613

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте на всички. Да споделя и аз моите впечатления след 2 години ползване. Купих FTXM35N FTXM25N FTXM25N външно тяло мултисплит 3MXM68N, трасета изградени по време на строителството от една от водещите фирми дистрибутори на дайкин. Добра изолация и висок клас дограма. Климатиците работят в 3 стаи без спиране от 1-ви септември до 6-ти май (ориентировачно) денонощно. Размери на 2-те спални е 15 м2, всекидневна 36 м2. Среден разход за ток за отопление на месец между 100 и 180 лв в най-лютата зима Януари и Февруари. Зададени температури 23 градуса, като температурата в помещенията при така зададени температури на климатиците е ~25 градуса. В спалните винаги работят на икономичен режим, като в едната спалня по време на "големите" студове при -10 навън на икономичен режим не успяваше да поддържа 25 градуса, но след като махна икономичния режим 25 градуса отново се вдигат без проблем. Изложението на апартамента е западно, като всекидневната има голяма северна стена. Там FTXM35N рядко работи на икономичен режим и зимата дори и при пълна мощност при -10 навън трудно достига 25 градуса. Държи около 23, 24. Говоря за град Варна. 2020 / 2021 нямаше зима, но тази година Януари и Февруари имаше няколко седмици, които температурите бяха доста под 0, като няколко вечери падаха и до -15. В икономичен режим са много тихи до степен, че може и да не забележиш, че работи климатик. Сега ми предстои покупка на климатици за къща, отново с изолация, среден клас дограма, изложение изток, юг и запад и се чудя дали да заложа на старото поколение, с което съм в апартамента или да купя новите FTXMR, но не мога да открия достатъчно мнения, а вече забелязах проблема с платките на няколко партиди FTXR. Мнения?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1614

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    За къща погледни подовите тела, поне за първия етаж.
    rosswen одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #1615

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Подовите тела бяха нашият първи избор, но се оказа, че не са опция понеже сме с дете на около 2 години, което много пипа в момента. Просто виждам как един ден подовото тяло ще е пълно с пластелин или нещо по-страшно..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #1616

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Не вярвам да е било -15 тази година, ама карай :D

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #1617

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Не вярвам да е било -15 тази година, ама карай :D
    Всъщност си прав.. Имаше няколко седмици доста студени дни, но сега направих проверка и виждам, че минималните отчетени са били -7, -8 градуса. Може прогнозата за времето в приложението, което ползвам да ме е подвело. Извинявам се.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1618

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    нищо не пипа детето като му изшъткаш 2 пъти и разбере че там не се пипа .. и ние сме гледали деца ,на 2г вече не е толкова малко и разбира .. аз и брат ми сме израсли с печка на дърва ,смяташ ли ,че сме я пипали повече от веднъж
    mimojef, enkov и mestr харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1619

    Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нищо не пипа детето като му изшъткаш 2 пъти и разбере че там не се пипа .. и ние сме гледали деца ,на 2г вече не е толкова малко и разбира .. аз и брат ми сме израсли с печка на дърва ,смяташ ли ,че сме я пипали повече от веднъж
    Абе не е баш така. При печката потърпевшия си ти и се разминаваш в повечето случай с някой мехур, а при подовия климатик да не се окаже, че си 3 бона назад. Айде да речем смениш някой чарк, който струва по-малко. И при мен основен фактор да не взема подова машина бяха децата. Сега вече малкия е на 4г. и много взе да ме сърби за една подова Перфера 25-ца...
    ААТ одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1620

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ми почеши се де .Няма да съжаляваш.
    ianpav_4444 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе