Страница 92 от 115 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #1366

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    В общи линии минуси и плюсове, заслужава ли си като цена/качество и ако имаш възможност да качиш някоя снимка.2-ката на 32 или 410 е?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #1367

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Честно да ти кажа , нямам някакви по -особени наблюдения от "двойката" . Монтирах го в спалнята на апартамент, където живее майка ми ,тази есен .Климатика е 9-ка с R 32 . Спалнята е малка за него -11м , южна , ново строителство -с 5 см външна изолация; 5 камерна дограма с 24 мм стъкло. Много се чудих дали да е 9ка или 7ца , но избрах 9ката , тъй като апартамента е тип мезонет и е доста отворен , та идеята беше вратата да е отворена и да помага на две Нексури -съответно на първия и втория етаж, обаче малко не се получава , защото той раздухва по различен начин от Нексурите и трудно закарва въздуха към коридора.
    Избрах го тъй като ползвам "единицата " доста години и съм много доволен от работата му дори в най -големите студове.
    Разликата е ,че "двойката" има автоматично , хоризонтално местене на жалюзите ; на дистанционното , функциите ЕКОНО и ТИХ са на един бутон.
    Като цяло -тих климатик , когато е на нощен режим ;тихо външно тяло. Надежден е и при големи студове -прави бързи (4 мин) и не много чести дефрости. Една 9-ка според мен може да се справи без проблеми със стая и над 20м .
    Аз "единицата " я ползвам в северна спалня -16м . Нямаше изолация , нито добра дограма и въпреки това отопляше и в най-големите студове. Сега с изолация и добра дограма въобще няма проблем и харчи не повече от 25лв на месец. Имах проблем с "единицата " в началото-като го включвах лятото на охлаждане , започваше да съска като чайник и сменяха турбината.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от aphex; 13-04-19 в 19:54.
    Gyokov, Phoenix_1, rosswen и 2 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #1368

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    aphex, благодаря ти за добрия очерк.Двойката определено ми харесва.
    Имаш Nexura, което е рядкост и ще е полезно за форума да споделиш инфо и за нея.Мисля, че освен Цанков друг не е давал мнение за модела.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #1369

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    )Чак пък "очерк"! Аз, мисля ,че в предишна тема бях писал за Нексурите. Имам доста наблюдения -имам 5 от тях -три 9ки, една 12ка, една 18ка в две различни жилища. Две 9ки и 12ката ги ползвам от 2012г. и доста си изпилих нервите с тях и Дайкин, тъй като бяха на последен етаж от къща с големи топлозагуби и в по -студено време издишаха, въпреки ,че имаше добри стъклопакети. След слагане на външна изолация и фибран на тавана поне този проблем изчезна. Много икономични-отоплявам етаж-около 120м с 4 климатика(единия се включва по-рядко) , отделно перални , сушилни ,фурна , кухненски уреди , ел.лира в банята , подово в кухня (пуска се много рядко)-сметката ми за 6 месеца ,зимата , е 1000лв/ годишната е 1500.
    На мен, поне, ми харесва дизайна и заради това си ги купих преди години. Това лъчисто не грее , но в него режим , климатика работи много тихо и топлината е много по-различна от на всеки друг климатик. Все едно си на парно или конвектор. Турбината върти на много ниски обороти и едвам го раздухва въздуха , но пък го пръска равномерно из цялото помещение. Подовете са студени .
    Писах го и преди , тъй като някои го наричат "само дизайн" , "слаб климатик " , "скъп заради дизайна"-вътрешното тяло на Нексурата е по-тежко и с по-голям топлообменник от това на Уруру- Сарара , а това е оскъпява много, съответно и влияе върху работата му и това колко отдава. Има ги описани цифрите в каталозите.
    Минуси, освен че са скъпи-при мен имаше проблеми с тракане на втулки, на 12ката се наложи смяна на платка , впоследствие смениха и вътрешното тяло. Имаше проблеми с решетки на външните тела. Когато нямах изолация -дълги , по 15 мин дефрости , после не могат да наваксат . Дефрости през час -студени помещения. В същото време Емурата си работеше безотказно в северна стая с по-лоша дограма и стъкла.
    На 12ката впоследствие изгоря едно моторче на перката на външното тяло -струва около 520 лв , но ми го смениха безплатно , въпреки че бяха извън гаранция.
    Много проблеми със сервизирането от страна на фирмата от която ги купих. Въобще не бяха наясно какво да правят . После ги поеха от Атаро ,след намеса на Хаас и Михов. Общо взето неприятни истории , но Митко Михов от Атаро във Виена ми помогна много.
    18ката е доста по-шумна , дори и в лъчисто.
    Пластмасите им пожълтяха малко , но все пак са 7 годишни.
    Последно на едната се бе разтракала втулката и с Михов го разглобявахме . Има начин да се разглоби без да се обира фреона, но не е доста лесно -трябват, на места, отверки с чупещи глави. Втулката вътре не е изолирана добре и остава един малък луфт , което води до тракане. Сложихме й малко парченце от една изолация и проблема се реши . Не знам дали на други модели го има този проблем с турбината.
    Общо взето това е . Ако нещо друго те интересува -питай!
    Този пост е редактиран от aphex; 16-04-19 в 11:06.
    bobivg, JOKVN, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    48
    #1370

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте момчета! Интересувам се от един модел на Дайкин и по точно FTXG35JV1BA защото като данни излиза че е само за студено така ли е?Благодаря ви предварително! ПП това са данни от вътрешното тяло.
    Този пост е редактиран от bentarp; 30-05-19 в 15:02.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1371

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Това би трябвало да е Емура и си топли.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1372

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ако моделът на външното е само за охлаждане, отопление няма. [emoji41] Има доста такива, английски внос( с десен волан) [emoji16]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    1
    #1373

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте, ще потърся мнение и тук - предстои ни закупуване поне на три климатика и трите за стая 17кв.м., която е с нова дограма, отделно има остъклена тераса, а самия блок е саниран, като климатиците ще се ползват основно за отопление. Загледали сме се в Daikin ftxP25L - има ли хора, които са го ползвали и имат впечатление от модела?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1374

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Снощи седнахме на по бира с един познат който е луд фен на DAIKIN. Къщата му е опасана с 6 бройки в момента. Та стана въпрос за високите минимуми на марката. В началото и той е страдал от климатологичен синдром и се е занимавал със замерване на минимуми максимуми и т.н. Човека твърди, че всичките модели които е имал(май почти всичи без Урур) могат, и ги е виждал да работят с консумация под 200w.Включително и БОБ-а.
    Пускал е запитване до Дайкин с въпрос дали е нормално машините да работят с консумаци доста под обявените минимуми.
    Отговорили са му, че обявените минимуми в сервизните са при максимални обороти на турбината. Целта на софтуера била да създава максимален комфорт и при 600 кубика/час(примерно) ако консумацията падне под 250w(примерни) струята ще е некомфортна. При турбина на АУТО или на ниските степени + подходящи усковия минимумът можел да достигне доста завидни стойности.
    В това май има логика, но този моя след последния си ремонт е подвързал всичко директно без контакти и на практика не може да ми докаже теорията си. Обаче не ще да чуе за нещо различно от Дайкин.
    Някой забелязвал ли е нещо такова?
    @necata2 беше споменал за FTXB, че работил стабилно на 180-190w. За другите модели обаче няма много споделен опит.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1375

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Все едно прозвотителите на коли да дават разход градско при 6000об

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1376

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Нали се сещаш, че и отдаваните мощности които дават производителите на клими са при макс обороти на турбината.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1377

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    То добре минимума ама боба например като почне на 28 Мин да дефроства и ще искаш да го изкъртиш от стената
    Aleksandars, rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1378

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Е това за боба и дефроста е ясно. Въпроса беше за обявени минимуми по сервизно и реално постигнати стойности.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #1379

    Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е това за боба и дефроста е ясно. Въпроса беше за обявени минимуми по сервизно и реално постигнати стойности.
    Нецата многократно е споменавал, че доста от моделите, слизат под обявените минимуми. Което е приятна изненада. Другото, от сорта "само Дайкин и нищо друго", си е чиста фенщина. Има машини, които в едно са добри, но в друго отстъпват и т.н. Това се отнася за всяка една марка, от водещите такива.
    edi1 и zxc0 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1380

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    FTXS20K/RXS20 гледам ги има на промоция 1466лв.
    Освен, че се срещат тракащи решетки на външното, някакви други недъзи да имат?
    Моля някой да сподели впечатления. Трябва ми за 14к2 спалня. В шоурума всичките им модели са доста тихи, но там ги тествам само на вентилатор. Не знам какво се случва когато заработи комптесора. За това търся кратко Ревю от човек който спи с такава машина.
    Благодаря предварително.
    Другият вариант е FTXM20M/RXM20M, но ако разликата междуу двата е само Флаш Стриймъра, не ми се дават 500лв горница.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе