Страница 31 от 41 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #451

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Здравейте!Мисля,че с този пост тябва да приключи плюенето против DAIKIN и по точно FTX.Машинките си работят.
    Имам същия и си върши перфектно работата за която съм го взел,но не стоя до него да му броя дефростите а да се топля.В най големия студ си поддържах 24 градуса.Само да добавя-не включвайте функцията econo,просто КПД-о му пада страшно и не топли.Ако някой не знае как да си направи топло в стаята ,нека пита.
    Не си много обедителен с този пост.Можеш да бъдеш ако пренапишеш фърмуера на климатика и го префлашнеш незнам дали някой в БГ е способен на това.Тъй като от компанията на Дайкин не са успели камо ли някой който не е част от нея.Лично съм говорил с инженер от Атаро Клима ,който е запознат със случая още от миналата година.Програмата му за дефроста е такава и няма как да спре да прави дефрост под -2 гр. на време за жалост .Колкото и да ни се иска да не е такъв климатика,така са го произвели.Обади се и говори със тях ,отиди на място да прочетете инфото което имат за него от Дайкин.Те са наясно че е така без да спорят или да овъртат.Нищо не може да се направи без префлаш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #452

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    След, като при работа на или около максимална мощност не прави чести дефрости има вероятност този факт да е свързан с температурата на вътрешният топлообменник. Разликата между висока и ниска температура на вътрешният топлообменник води до повече или по-малко скрежообразуване на външният.

    Аз ако бях бих пробвал с добавяне в паралел на подходящо по стойност съпротивление за проверка, с което казваме на климатика, че температурата на топлообменника е например 8° по-висока от колкото е. Това с висока вероятност може да е решение на проблема в режим отопление.
    Пробвал съм всички логически възможности , като съм задавал толеранс +-5°C . На околна температура, на питата, както и на вътрешното тяло на тръбния. Понякога имаше някакъв временен ефект, а когато започвах да се радвам да речем след 3-4 часа без дефрост - всичко започваше отначало ...
    Климатикът може да топли, НО НЕ ИСКА. Софтуерът не му дава да топли. Това е. Трябва да се барне софта . Има още една възможност, която никой не е пробвал . Да се резне джъмпера J5 , отговарящ за дефроста , който по дефоут е поставен. Може там да е ключа !!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329161520[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Здравейте!Мисля,че с този пост тябва да приключи плюенето против DAIKIN и по точно FTX.Машинките си работят.
    Имам същия и си върши перфектно работата за която съм го взел,но не стоя до него да му броя дефростите а да се топля.В най големия студ си поддържах 24 градуса.Само да добавя-не включвайте функцията econo,просто КПД-о му пада страшно и не топли.Ако някой не знае как да си направи топло в стаята ,нека пита.
    alier, говориш като извънземен , приятелю..., който стъпва за пръв път на Земята !!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #453

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    Не си много обедителен с този пост.Можеш да бъдеш ако пренапишеш фърмуера на климатика и го префлашнеш незнам дали някой в БГ е способен на това.Тъй като от компанията на Дайкин не са успели камо ли някой който не е част от нея.Лично съм говорил с инженер от Атаро Клима ,който е запознат със случая още от миналата година.Програмата му за дефроста е такава и няма как да спре да прави дефрост под -2 гр. на време, за жалост .Колкото и да ни се иска да не е такъв климатика,така са го произвели.Обади се и говори със тях ,отиди на място да прочетете инфото което имат за него от Дайкин.Те са наясно че е така без да спорят или да овъртат.Нищо не може да се направи без префлаш.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #454

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от TODORIN777
    Би ли споделил с кой си говорил защото аз ги познавам лично.Работя в същата фирма и се виждаме често

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #455

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Искаш да си спомня име преди две години 2010,кой е инженера във вашата фирма-отдела там отиди .Ако искаш утре ще намеря двете фактури за да ти покажа, че смених климатика от Атаро Клима.И го смених поради тази причина --дефроста.Напълно се съгласиха ,като го демонтираха за ваша сметка и казаха че го бракуват.Естествено си доплатих за другият Мерцедес,който и той е гола вода но няма как да го сменя и него.Ти изобщо говорил ли си с някой от там?Долу има две момичета ,който ги продават те ми го извикаха.Те също могат да ти потвърдят за софтуерният дефрост утре ще видя как се е казвала продавачката.
    smqnab одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #456

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    alier,
    ти като работиш там , що не пробвате да резнете джъмпера J5- отговорен за дефроста за да видите какво ще стане . Защо трябва хората да имат безсънни нощи и да се самообвиняват в избора са . Нищо не ти струва да пробваш след като работиш там.
    А що се отнася за имената на работещите там ги има на вашия сайт . Фамилията на сервизният инженер примерно е "О...в" ,но какво от това ? !

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #457

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Би ли споделил с кой си говорил защото аз ги познавам лично.Работя в същата фирма и се виждаме често
    Вземете си изтеглете JV серията от пазара и върнете парите на хората вместо да се правите на лебеди, че скоро много малко хора ще купуват дайкин...

    И аз имам познат който в 13 квадрата стая с 35JV дзъдзъника вече втори месец.Набутали сте го 1500 лева, не знам как не ви е засърбял поне веднъж г**а като знам колко псувни "ви тури" ...

    Повече от 19.5- 20 градуса не може да вдигне в стая в която преди това една китайска деветка на панасоник е правила 25 градуса ...

    В ниския клас освен слаби климатици които стават само за охлажадане на цена 1350/1550 лева за 25/35-ца нищо друго не предлагате, а GV серията коятo беше добра за 1500лв, сега на цена 2000лв ви е в пряка ценова конкуренция с 50-ката на хитачи и 18-ката на LG, и на МЕ GE50VA a в качествено отношение се конкурира с Нокрия 14 и тошиба 13 дайсекай 6.

    FTXS серията е в пряка конкуренция с ME_GE, ME __FD, toshiba дайсекай 6 и фуджитсу LT.
    Днеска сте с най-много продажби, утре ще гледате гърба на потребителя и ще останете без работа ...

    Умряли сте, но ще го разберете едва тази година...

    П.П. Що ли ви давам съвети които явно не искате, пък отгоре на това и безплатни...
    smqnab одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #458

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    "конкуренция" казваш, ама си забравил кавичките за някои от моделите .
    smqnab одобрява това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #459

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Нали си сложил кавички там където съм пропуснал(конкуренция) ...
    То да бяха само кавичките, те и запетайки липсват, но не ми се мисли/пише.Все пак не е филологически форум

    Дай пример на кои модели трябват " " ???

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #460

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не бе, нямам предвид правописа.Думата ми е за ПРОФЕШЪНЪЛ-А и за ниския им клас.ПРОФЕШЪНЪЛ трудно може да се конкурира с посочените от теб машини - FD, LT и ДАЙСЕЙКАЙ, а ниския им клас е на двойна цена в сравнение с други машини със сходни характеристики.ДАЙКИН за сега държат фронта с подовите и старата 50-ица, а другите модели или за нищо не стават или са прекалено скъпи.

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #461

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не знам защо му се връзвате толкова на alier. На никого ли не му направи впечатление каква глупост е написал!?
    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Само да добавя-не включвайте функцията econo,просто КПД-о му пада страшно и не топли.
    Колега, КПД-то ли пада или се ограничава мощността? Щото ако пада КПД-то /СОР-па/....... Егати еконо режима
    spas.slavchev одобрява това.

  14.  
     
  15. jon
    jon е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #462

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    "alier" като чисто нов потребител, най-вероятно е някой с интерес (паричен) да защитава Дайкините и най-вече тези от ниския им клас. Силно се съмнявам във всичко написано от него. (Между другото "lie" на английски език означава "лъжа, измама"... )

    С две ръце подкрепям написаното от justify !
    Чувствам се много прецакан и не знам дали си заслужава да си тровя здравето заради случилото се. За мен обаче 1400 лв, които платих за този климатик, не са никак малко пари. Събирал съм ги точно една година и дори за една част от парите взех заем.
    Хвана ли се сериозно обаче, съм сигурен че ще им разкатая "фамилията" на който трябва. Работя в държавна служба и имам много интересни контакти, така че имам представа към кого да се обърна за съвет. Може никакво обезщетение да не спечеля, но поне ще направя така че да няма повече измамени и заблудени хора относно "Мерцедеса". За жалост към момента не съм много добре със здравето и затова още се чудя как да постъпя. Иначе да ми е кипнало досега.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #463

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.



    Както се вижда от графиката за ECON режим - ограничаването на мощността е само по време . Фактически се забранява на компресора да се развърти ма максимум . След време графиките на двата режима се сливат ...

    [img width=800 height=588]http://media.snimka.bg/s1/0059/026362204-big.jpg?r=0[/img]

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #464

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Един въпрос да задам..
    Понеже сега говорих с момчето от ММС който уж е някакъв управител и ми зададе направо въпроса "дали съм забелязал да прави фефрост на 30мин " и аз му казах,че всъщност това е главното ми оплакване.Той ми каза,че в сервизната книжка пишело че на таъв интервал трябвало да е и каза,че ще ми звънне днес или утре да дойдат да сменят платката?Какво ли има предвид под това?Може ли да се сложи платка от FTXS примерно на FTX тяло? Питам просто да знам какво да очаквам и дали да изискавам нещо друго.
    smqnab одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #465

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Може да се сложи само платка от същия модел. Може да има ефект, ако софтуерът е друг, но ме съмнява.
    Друга платка не може да се постави. В сервизното пише , че интервала е 28 мин при настъпване на критерия ( следене на външна температура и тази на питата) , а не че трябва всеки 28 мин да се размразява.
    Освен това пък никъде не се говори , че под нулата трябва да прави задължителен 28 минутен дефрост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 41 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе