Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42
Like Tree1Одобрявам

Daikin FVXS - проблемът долна клапа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #16

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Да питам някой знае ли как спада отдаваната мощност (или COP) при спадане на температурите?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    http://www.spaceairsolutions.com/PDF...71F%20tech.pdf ей тук има малко данни за подов с външно RXS..F. http://favorit-klimatici.com/wp-cont...J_databook.pdf а тук има за подов с външно RXS...J .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Мерси, Еди. А под -10 няма ли данни?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #19

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Мерси, Еди. А под -10 няма ли данни?
    То под -10 по-важното е изобщо да грее. На кой му пука за КОП при такива температури.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    За ДАЙКИН никъде няма данни за под -10, или поне аз не съм намерил.
    P.S.Това е единствения тест с участието на ДАЙКИН, който съм виждал, но той е от 2004 г. и е малко общ - http://forbrukerportalen.no/filearchive/4Varmepumpe.pdf .

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    При мен сутринта при -20 духаше почти хладно (FVXS35F), едвам държеше 20 градуса, термометър на 30 см от пода. Сега малко отпусна и при -13/-15 духа доволно топло. 23 градуса си ги държи. Голяма буря тук. Токови удари, един трафопост се запали вследствие на повишена консумация. Изключих го от мрежата за 5 минути снощи (докато тръгне, температурата падна на 15 градуса) и досега не е направил повече от 2-3 дефроста за 16 часа. Топли, та се къса. Според мен при -15 му остават поне 50%, може и повече. Голяма сила е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    И аз мисля, че там някъде трябва да е остатъчната мощност при -15.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #23

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    То под -10 по-важното е изобщо да грее. На кой му пука за КОП при такива температури.
    Важното е да грее ама колко грее е по-важно да се знае, когато човек си прави сметка за отопляемата площ/обем.

    На -10 градуса му дават 2.08kw номинал при консумация 0.7kw
    Моя след дефрост форсира на 950 вата консумация значи работи над номинала, посочен в таблиците за -10, само дето на вън е -15. И тия 950 вата дето ги смуче от контакта почти нищо не топлят сигурно отдава 1.5-1.8kw, по някое време намаля на 700 вата и след малко пак дефрост.

    По време на тия дефрости температурата пада с 2-3 градуса и после докато ги навакса, айде пак дефрост.
    А при духалката няма дефрост, отдава 2kw при всякакви външни условия

    За липса на мощност или високи топлозагуби изобщо дума не може да става, защото при -8 външна работи он/офф.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Винаги ми е било чудно, защо ДАЙКИН дават мощност само до -10 градуса и си мисля, че надолу положението не е розово.ХИТАЧИ също до -10 имат много добри показатели, но на -15 мощността спада драстично с 20%.Не знам дали и при ДАЙКИН не е така.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #25

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Според мен до -15 се държи прилично, оттам надолу вече почва да издиша.

    biro, пробвай при тези ниски температури да го държиш само на горна клапа. Мисля, че трябва да се подобри поведението му.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #26

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Същата работа и на горна клапа. Сега като не вали сняг и не духа вятър е по-добре положението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    56
    #27

    Отговор: Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Някой знае ли дали при FVXM серията има възможност с 4-те копчета под предния панел да се настрои долната клапа да се затваря и отвря автоматично когат му е нужно да наваксва градуси или когат е по-студено , понеже сега двете клапи са отворени постоянно и когато достигне зададената температура се осеща хладно течение. При затворена долна клапа няма проблем с хладно течение.

    Също забелязах че има максимална височина за монтаж от пода - 6 см ако е с фреон R32 и 150 см ако е с фреон R410 .
    Защо има такава разлика при различните фреони ?

    Моя е с фреон R32 и е на около 12 см от пода , всичко беше прекарано от строителната фирма , бях им дал инструкция за монтаж ,но незнам защо се е получила височина от 12 см.

    Може ли да има проблем че не е на 6 см от пода ,а на 12 см ?
    Този пост е редактиран от martin0506; 17-02-20 в 17:11.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #28

    Отговор: Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    В сервизното пише, че първите 3 превключвателя на SW2 не се използват. Четвъртият е за ограничаване на въздушният поток отгоре. Там е обяснено за долната клапа. Накратко - или включваш само горна клапа или и двете като климатика автоматично определя кога долната клапа да се отваря. Има описание на условията за затваряне на Д.К.

    Според ръководството за инсталиране вътрешното тяло не трябва да се инсталира на повече от 6см от пода. Може ли да има проблем ти ще кажеш в процеса на ползване. В IM-a не са обяснили кво ще стане ако е на 12см от пода.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    56
    #29

    Отговор: Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    При мен , когато съм избрал долна и горна клапа и двете работят постоянно, не определя автоматично кога долната клапа да се отваря и затваря. Четох тук във форума че при по-старите модели автоматично се контролирала.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #30

    Отговор: Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    А ти прочете ли сервизното?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа
    От amigos във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 05-07-12, 15:04
  3. Отговори: 91
    Последно: 08-12-10, 22:25
  4. Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?
    От rumo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-07, 12:36
  5. ПРОБЛЕМЪТ "BAD_POOL_CALLER"
    От illuminator във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-04, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе