Страница 32 от 38 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 569

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #466

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    За тази цена е добре!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #467

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от nqkakvoime Виж публикацията
    не знам дали тук е мястото да питам .. но утре сутрин мисля да взема това https://technika.bg/product/17565/in...0c-rxb50c.html 20 квадрата е стаята . южно изложение.. с нова пвц дограма
    какво мислите

    проблем ли е 18ка в 20 кв стая
    Ще сбъркаш и с модела, и с размера,само марката си уцелил.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-08-17 в 21:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #468

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Здравейте колеги,

    Дойде време да си купя нов климатик и едният от препоръчаните ми беше този: FTXB35C/RXB35C. Изчетох абсолютно цялата тема и разбрах, че по-добре да не вземам 25-ца (тоест 9ка?). Ще ползвам климатика за охлаждане и отопление на помещение от 14кв. северно изложение. Апартамента е тухлен и изолиран, и не остава студен. От Варна съм. Няма външни стени освен тази към терасата, но самата тераса е затворена с ал. дограма. Прозореца в стаята и той е с ал. дограма. От 2007ма ползвам една инверторна Мидеа 9ка , но тя вече издава багажа и повече бръмчи отколкото да топли. Тя и яката си размразява (дефроства).

    По прочетените мнения разбирам, че това е нисък клас Дайкин, но пък собствениците му не го плюват много. Виждам, че има 2ма колеги от Варна с въпросния климатик и всякаш са доволни. Аз съм човек, който не обича много топлото и зимата ми е добре на макс 23 градуса. Нещо, което ме притеснява са тези дефрости, защото с Мидейката съм си патил доста... лампата за дефрост свети с години понякога в големите студове :D Та това, което ме притеснява, е че имаше мнения оказващи да се настрои климатика на 28 градуса, за да дефроства по-малко/рядко. Честно да ви кажа с такава температура в помещението ще погина. Ясно ми е , че при отрицателни температури навън този климатик няма как да вдигне вътрешната температура на 28 градуса, но няма ли така да хаби повече ток? Притеснява ме и негативното мнение на Aleksandars. От години чета сетком и съм се убедил, че този потребител е много на ТИ с тази тематика. Добра идея е човек да се вслуша.

    Погледнах и няколко други Дайкина, но за съжаление са ми малко скъпички. Все пак ще ви помоля за мнение:

    FTXP25K3/RXP25K3 - този е новия Комфорт и ще ми струва 1404лв ( минус едни 7% отстъпка , но и + едни 180лв. монтаж, защото тръбата трябва да е 4 метра, а не 3). Не мога да си позволя по-големия размер за съжаление (35тица) ( Ако това наистина е нов модел предполагам, че няма как да ми кажете как се държи зимата.

    FTX25КV/RX25КV - за този реално нищо не знам. Видях само , че цената му е същата като на горния и това ми е що годе максималния бюджет (даже е отгоре малко). Положението с по-големия размер е същото...нема пари.

    FTX35KM/RX35KM - този само го видях, че е 950лв. Предполагам, че пак е някаква базова серия?

    FTX35J3/RX35K - за този прочетох малко из форума и видях, че уж по-добре се държи от Комфорт серията(FTXB-C) особено зимата. Обаче в темата му много го плюват (не я прочетох цялата, беше 40 страници!). Цената му е около 1200лв. за 35ца и с около 100тина лева надолу за 25ца.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-17 в 18:23.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #469

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Дойде време да си купя нов климатик и едният от препоръчаните ми беше този: FTXB35C/RXB35C. Изчетох абсолютно цялата тема и разбрах, че по-добре да не вземам 25-ца (тоест 9ка?). Ще ползвам климатика за охлаждане и отопление на помещение от 14кв. северно изложение. Апартамента е тухлен и изолиран, и не остава студен. От Варна съм. Няма външни стени освен тази към терасата, но самата тераса е затворена с ал. дограма. Прозореца в стаята и той е с ал. дограма. От 2007ма ползвам една инверторна Мидеа 9ка , но тя вече издава багажа и повече бръмчи отколкото да топли. Тя и яката си размразява (дефроства).

    По прочетените мнения разбирам, че това е нисък клас Дайкин, но пък собствениците му не го плюват много. Виждам, че има 2ма колеги от Варна с въпросния климатик и всякаш са доволни. Аз съм човек, който не обича много топлото и зимата ми е добре на макс 23 градуса. Нещо, което ме притеснява са тези дефрости, защото с Мидейката съм си патил доста... лампата за дефрост свети с години понякога в големите студове :D Та това, което ме притеснява, е че имаше мнения оказващи да се настрои климатика на 28 градуса, за да дефроства по-малко/рядко. Честно да ви кажа с такава температура в помещението ще погина. Ясно ми е , че при отрицателни температури навън този климатик няма как да вдигне вътрешната температура на 28 градуса, но няма ли така да хаби повече ток? Притеснява ме и негативното мнение на Aleksandars. От години чета сетком и съм се убедил, че този потребител е много на ТИ с тази тематика. Добра идея е човек да се вслуша.

    Погледнах и няколко други Дайкина, но за съжаление са ми малко скъпички. Все пак ще ви помоля за мнение:

    FTXP25K3/RXP25K3 - този е новия Комфорт и ще ми струва 1404лв ( минус едни 7% отстъпка , но и + едни 180лв. монтаж, защото тръбата трябва да е 4 метра, а не 3). Не мога да си позволя по-големия размер за съжаление (35тица) ( Ако това наистина е нов модел предполагам, че няма как да ми кажете как се държи зимата.

    FTX25КV/RX25КV - за този реално нищо не знам. Видях само , че цената му е същата като на горния и това ми е що годе максималния бюджет (даже е отгоре малко). Положението с по-големия размер е същото...нема пари.

    FTX35KM/RX35KM - този само го видях, че е 950лв. Предполагам, че пак е някаква базова серия?

    FTX35J3/RX35K - за този прочетох малко из форума и видях, че уж по-добре се държи от Комфорт серията(FTXB-C) особено зимата. Обаче в темата му много го плюват (не я прочетох цялата, беше 40 страници!). Цената му е около 1200лв. за 35ца и с около 100тина лева надолу за 25ца.
    Знам ,че Бобчето както го наричат дефроства по часовник.
    По това ще си прилича с мидеята.
    Също така наскоро разбрах че с лек мод бобчето не размразява по часовник.
    Това е инфо от ползвател.
    Не претендирам да е 100% така.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #470

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    И аз разбрах, че размразява по часовник, това за мен не е голяма драма. Проблемът на Мидеята е, че повече размразява, отколкото да топли! Ако с Дайкин ще е същото то няма никакъв смисъл И аз прочетох за тази модификация, но по този начин гаранцията отпада предполагам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #471

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    И аз разбрах, че размразява по часовник, това за мен не е голяма драма. Проблемът на Мидеята е, че повече размразява, отколкото да топли! Ако с Дайкин ще е същото то няма никакъв смисъл И аз прочетох за тази модификация, но по този начин гаранцията отпада предполагам.
    По-добре спецовете да ти отговорят.
    Аз съм потребител и чета форума.
    Гледам ,че си приготвил около1200-1400 лв.
    Може да прочетеш какво предлагат на другите в избор на климатик.
    Малко синтезирано от това което съм запомнил.
    Fujitsu LMC или LUCA
    Митсубиши
    Toshiba suzumi или sharai
    Gree change този е най-евтиния .
    По добре си задай въпроса в темата.
    Междувремено ще получиш инфо за Дайкин.
    по този начин може да направиш правилен избор

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #472

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Размразяването при Боба не е като при Мидеята,трае 4мин.като първата минута компресора не работи а плавно отваря eev-то за да няма изпъшкване,после 2мин.работа на компресора и 1 мин.пауза пак изравняване на налягането и пак тръгва да топли.При Мидеята цикъла е твърдо около 10мин.При теб и 25-ца ще ти е достатъча,Дайкините колкото и да се опитват да ги Хейтват си остават с най-качествената сглобка.На КМ и КV вътрешните са еднакви с хубав и почти целия топллобменик е 3-редов за разлика от на Боба който е 2 редов.
    Ако не те претиснява честото дефростване стават за топлене и при -20гр.духат жега,Но ако имаш на сърце 1200лв.си вземи 9-ка на Фуджаците.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #473

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    FTXB-C ли е Боб? Защо му се казва така?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 12-10-17 в 23:17.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #474

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    @necata2, точно заради това искам да взема 35ца, защото тук хората казват, че при 25цата топлообменника е едноредов. При този модел 2редовия почва от 35цата. Или ако съм разбрал погрешно моля някой да ме поправи И аз се чудя защо му викате Боб.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #475

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от mkoev Виж публикацията
    И аз се чудя защо му викате Боб.
    Не е Боб , а БОП.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #476

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    И какво се крие за абревиатурата "БОП"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #477

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Да на 25 е едноредов но това не му пречи.Аз съм със същия пак в 14 м2 и идва мощен,сега и изолация 10 см. направих та може до го сменя с по-слаб.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #478

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    А кажете за БОП-а? Съвсем сериозно, винаги ми е било интересно като кажете "бобовете още не дефростват.....бобовете това...."

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #479

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    БОП е серия климатици на DAIKIN...така мисля...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #480

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Крие се нещо зад съкращението, дето не е за казване явно ...
    Вероятно от рода на:
    БОП - Базов Олекотен Пачник или Бадева Опукани Пари.
    На мен такива асоциации ми идват, без лоши чувства!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 38 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 08-01-17, 00:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 01:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 06:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 18:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 02:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе