Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 118
Like Tree84Одобрявам

DAIKIN до -25гр.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #76

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Вчера разговарях с едни монтажници и не се харчат много да ти кажа, може би защото слепците са малко. Пък и виждаш тук във форума кой е първия Дайкин който е в устата на хората - онези до +7°. А охлаждането на цяло жилище с една машина е възможно преди всичко заради разположението на стаите. Преди с една 18ка Елит в хола на родителите ми беше 20°, а в моята стая 26°.
    P.Hristov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на qweqwe
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Козлодуй/Варна
    Мнения
    15
    #77

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    В края на миналата година бяхме за една седмица във Варна и пробвахме на отопление двата FTXL35JV+RXL35M3, които монтирахме през лятото (с охлаждането се справиха тогава отлично). Сега при около нулата външна температура стоплиха стаите също на отлично. При зададени 23 градуса дефрост забелязахме по два пъти за седмица за около 30 секунди. On/off по три пъти на час.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #78

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от qweqwe Виж публикацията
    В края на миналата година бяхме за една седмица във Варна и пробвахме на отопление двата FTXL35JV+RXL35M3, които монтирахме през лятото (с охлаждането се справиха тогава отлично). Сега при около нулата външна температура стоплиха стаите също на отлично. При зададени 23 градуса дефрост забелязахме по два пъти за седмица за около 30 секунди. On/off по три пъти на час.

    Това го обеснявах,но ме нападнаха зловещо :D Моя е FVXS25V1B/RXL25M3
    Моя работи почти идентично с това,което си описъл,но: Дефрости не наблюдавам при тия температури и е поне 5/6 пъти off(поне при мен).В по-голямата част е OFF. Пример: Слагам си го на 23* и в рамките на 1 час работи не повече от 15/20мин с включена и долна клапа. Плавно тръгва,компресора след OFF бачка м/у 20 и 30 секунди и почва духа топло и след 5мин е OFF или обдухва съвсем леко за 2/3 минути.Това го забелязох,защото е до лап топа ми,а тия дни често съм на него. Вечер,като го намаля забравя да тръгва :D
    Като го сложа на 26/27* е малко по-рядко OFF,но за топленето го признавам-поне за сега.
    Ако познаят и хване голям студ,ще видим как ще е тогава и ще драсна 1 ред

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #79

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от nqkoi Виж публикацията
    Това го обеснявах,но ме нападнаха зловещо :D Моя е FVXS25V1B/RXL25M3
    Моя работи почти идентично с това,което си описъл,но: Дефрости не наблюдавам при тия температури и е поне 5/6 пъти off(поне при мен).В по-голямата част е OFF. Пример: Слагам си го на 23* и в рамките на 1 час работи не повече от 15/20мин с включена и долна клапа. Плавно тръгва,компресора след OFF бачка м/у 20 и 30 секунди и почва духа топло и след 5мин е OFF или обдухва съвсем леко за 2/3 минути.Това го забелязох,защото е до лап топа ми,а тия дни често съм на него. Вечер,като го намаля забравя да тръгва :D
    Като го сложа на 26/27* е малко по-рядко OFF,но за топленето го признавам-поне за сега.
    Ако познаят и хване голям студ,ще видим как ще е тогава и ще драсна 1 ред
    Ама моля ти се, не един ред , а по-обстойно. Падна ми се паричка на баницата и може да имам късмет тази година с една машина като твоята. Затова сподели след днешното застудяване, ако искаш изчакай малко докато се кротнат нещата с минусовите температури. Твоите и на Емил Василев коментари за подовите машини са много полезни.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #80

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Goshe, ти питаше преди Нексурта дали духа като е на Радиант2? Между празниците монтирахме 2 такива и си поиграх с настроиките,и да ти кажа, че когато е на Радиант2 топли алуминоевия панел а турбината се върти със скорост като при следене на температурата.Много леко се върти и излиза горещо от горе само до 10см.Бях писал че не се върти обаче
    съм сгрешил.
    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    Този пост е редактиран от necata2; 06-01-17 в 11:24.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #81

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Goshe, ти питаше преди Нексурта дали духа като е на Радиант2? Между празниците монтирахме 2 такива и си поиграх с настроиките,и да ти кажа, че когато е на Радиант2 топли алуминоевия панел а турбината се върти със скорост като при следене на температурата.Много леко се върти и излиза горещо от горе само до 10см.Бях писал че не се върти обаче
    съм сгрешил.
    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    Благодаря много за споделеното! Може би да не се лъже датчика за температура леко го обдухват...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #82
    Ето я и моята подова М3ка , която идва голяма за таванска стая 25м2 с много добра изолация!
    Въпреки малкото натоварване прави дефгрости на 90мин без видима причина.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #83

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от koko-bg Виж публикацията
    Ето я и моята подова М3ка , която идва голяма за таванска стая 25м2 с много добра изолация!
    Въпреки малкото натоварване прави дефгрости на 90мин без видима причина.
    Daikin си имат тоя кахър с дефрост по време.

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #84

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от koko-bg Виж публикацията
    Ето я и моята подова М3ка , която идва голяма за таванска стая 25м2 с много добра изолация!
    Въпреки малкото натоварване прави дефгрости на 90мин без видима причина.

    На 06.01.2017г, и аз имах същия проблем-само че на 20 мин дефрост,без лед,скреж и каквото и да било и така до следващия ден.
    След оглед на външното се оказа,че е замръзнал датчика за външната температура,ето и снмка
    20170107_134655.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет

    Явно имам проблем с монатжа на външното-ниско в терасата е и се получава завихряне и е напълнило датчика със сняг и е замръзна. 3 часа след манипулацията започна да прави дефрост на 90мин. и след това направи 1 на 4часа и от тогава до днес не е имало дефрост и си бачка и поддържа температурата, вечер 19/20*, денем 23*. Дори и по зададени 27 на ду си е 26/26.5 в стаята и няма ядове-това само вечер преди да изкъпиме детето и след това се намаля плавно по 1* на 10/15мин. Условията са си същите: -15/16* вънка с вятър и сняг,но от вчера е без снеговалежа.

    П.п. Бандажната лента се беше разцепила на доста места и имаше лед в нея,за това и сложих още една изолация и бандажирах(няма да показвам снимки,че ще се спукаме от смях ),но Александър ми каза,че нямало смисъл...проблема е бил само датчика и на пролет ще се мести външното тяло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #85

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Корекция от предния ми пост - дефростите са на около 150мин, а не както написах 90мин.
    Като при зададена 22 градуса вече работи като инверторна машина при около 45Хз - около 4А при -16 на вън.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #86

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    koko-bg: подовата ти машина 25-ца(Daikin FVXS25F/RXL25M3) ли е?

    Моля слагайте си в подписите машините и квадратурите, които отопляват, че трудно се разбира кой за каква машина споделя наблюдение и мнение и каква квадратура се отоплява. Само мнение за машина без квадратура също не е много полезно като информация.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #87

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Да, Daikin FVXS25F/RXL25M3

    Стаята е таванска 25кв.м.(около 50-60м3) с 20см изолация на тавана, 15см на стените

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #88

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Към koko-bg, Емо, nqkoi и други притежатели на въпросните машини: Моля, споделяйте по-често впечатления за работата, дефростите и разхода на тези подови Дайкини със сериозни топлинни показатели, които май нямат много много конкуренти особенно при подовите машини. Споделяйте да ли размразяват на определено време(на колко) и при какви условия, как са от към шум външните(има ли моменти при които се чуват, бучат), как са вътрешните, как е комфорта от към топлене и шум(до коя степен не се натрапва), така ще има една по пълна картина за работата им. Koko-bg май единствен замерва машината си и се надявам да ни снабдява по-често с данни))) Колкото по-често споделяте ще има повече информация за в различни външни условия. Благодаря предварително на всички отделили време.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #89

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    stiv13, не мога да дам точна цифра за консумацията,но гарантирам,че не е голяма или поне при мен.
    До скоро имах проблеми с моята машина или поне така си мислех аз!
    1-во: Бачкаше по 20часа,без да прави дефрост и силно заскрежен-това на auto вентилатор и под -10* навън!
    2-ро: На няколко пъти беше заспал(като темата за тошибите),пак на auto!
    3-то: Не си достигаше заданието- от зададени 20 до 23° ,едвам правеше 19/20*-дори и при =1/2 преди 2 дена.
    4-то: Правеше кратки дефрости от по 2/3 мин. без да спира да духа топло вътре-просто намаляше.

    За всичко се оказа 1 проблема,установен след разговор с техника от Атаро клима-Четирипътния вентил се е прецакал или при някой от редките дефрости е задържал и замръзналия датчик се е отразил малко на некоректните дефрости-поне моментно.
    Съвета му беше: Пусни го на студено и след 5/10 мин. работа на студено да го обърна веднага на топло,с цел да обърне режима на работа и да сработи вентила. Може и да е било моментно или да сдаде багажа скоро-времето ще покаже,но това си беше решение на проблема с успиването и недостигането на заданието по ДУ.
    Също се оказа,че трябва да го държа на 3-та/4-та степен на вентилатора,за да не се успива и да държа към коридора отворено,което се оказа и решението!
    Според него му идвали малки тия 15м2 стая и на auto вентилатор се успивал честичко,но само при леки студове-понеже при -16/18* си топлеше и нямаше ядове.
    Сега го държа на 3/4 степен ,а вечер на 2-ра,понеже е малка стаята и ми прави леко течение,което се усеща като си легнем-понеже не ми се местят жалузите сутрин и вечер. През деня ги няма проблемите,не се усеща така самото течение ,а приятната топлина в стаята и коридора. Да допълня,че примерно: ако е на 3-та степен и си достигне заданието не намаля степента а директно е off,което е малко минус за мен,но с притваряне на вратата се оправя.
    Мога да го оставя на auto,но само ако отворя към коридора-за да не се успи(снощи и днес го пробвах) или на високи градуси,но в нас на високи ще изпукаме и не търпим .
    Попитах го и за редките дефрости: Било му заложено софтуерно да прави възможно най-малко дори и при големи студове.Най-честия бил,след като му вдигнеш рязко градусите или при голяма влажност,но не по-рядко от 120мин. А това с краткия дефрост: НЕ било дефрост,а просто при достигане на заданието използвал момента да размрази-ако има нужда,а не да прави пълен дефрост да изстива стаята и после да гони големи разлики(дано да не ме е излъгал).
    За шум на външното.....може и да е излишно ,но е прекалено тихо-чува се само струята от перката и ако си вънка при дефрост или ако след off тръгва(но само ако си до него).
    Дефроста.....чува се фреона слабо и кратко,но след дефростаааааа...изпуфтява така,както спира стар тролейбус с гумените преходници
    Комфорта от вътрешното..Ако е на auto е неописуем комфорта и при сън-не се чува и няма течение,но в моя случай ще карам на 2-ра степен. На 3-та и нагоре е малко по-шумно и не смея да пробвам за спане-особено и с детето.
    Повтарям се ,но за топленето го признавам тоя климатик-щом при -16/18*,със сняг и силен вятър му задавах 27* и се справяше без да се зори и без да се форсира компресора.....просто си заслужава всеки лев-поне според мен.
    Изключвам,че съм карък и може да е с дефектен вентил и да се наложи смяна,но наистина са качествени за отопление.
    Твърдя го,защото имам и други познати с подови(не до -25*),но пак си топлят и бачкат много коректно и комфортно в спалните им.

    П.п. Малко да почина и може да напиша още нещо
    Този пост е редактиран от avenger; 13-01-17 в 20:33.
    necata2, JOKVN, emil vasilev и 2 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #90

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Добре си го разучил,това което ти е казал човека от Атаро за кратките дефроси и използването на топлината искам да ми кажеш,виждал ли си при теб кратък дефрост без да работи компресора?Защото Зубаданите имат едни такива къси,спира машината обръща четирипътния вентил отварят и там разни хитчарджари,стопява вънка скрежта но не пуска компресора,след това тръгва пак на топло.Интересува ме Дайкин -25 правят ли го тоя номер?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе