Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 111

Daikin FTXM35M Professional R-32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #91

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Че външното е безшумно си е така .Интересно ми е дали тялото вибрира,а не дали е шумно.При мен вибрира ,но шум или тракане не се чуват.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    49
    #92

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Преди 2 месеца ми монтираха 2 FVXM. Външното тяло на единия вибрираше страшно много и забелязах, че перката му беше без гумен тампон по средата. Викнах монтажниците и казаха, че това е познат проблем поръчаха нова перка с гумен тампон, смениха я и всичко се оправи. Така че ако перката ти е такава: викай монтажниците да я сменят.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (109.1 KB, 2080 Прегледи)

  4. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #93

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    stanislav24 ще погледна за въпросния тампон но не виждам нищо от снимките. И все пак няма вибрации тялото никакви дори когато си направи температурата му се наложи някога да влезе в OFF режим и когато тръгва , понеже тръгва на ниски обороти външното тяло го няма това. Сега тия дни ще го разуча по обстойно. Съмнява и мен от перката самата метална пластина на която се държи сякаш нещо от там.

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    49
    #94

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Монтажниците казаха, че самата пластмаса на перката била деформирана и от там бяха вибрацциите. Новата перка, която е смениха по гаранция беше с тампонче и изчезнаха всички вибрации. Ето с тази я смениха :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (104.5 KB, 1989 Прегледи)
    Този пост е редактиран от stanislav24; 11-03-18 в 14:34.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #95

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Цитат Първоначално публикувано от stanislav24 Виж публикацията
    Монтажниците казаха, че самата пластмаса на перката била деформирана и от там бяха вибрацциите. Новата перка, която е смениха по гаранция беше с тампонче и изчезнаха всички вибрации.
    Stanislav24, след време тампончето старее и се нацепва, особенно при директно слънцегреене. Вибрациите при перка с нацепен тампон е доста по-голяма от перка без тампон. Там просто няма какво да се нацепи. Виждал съм откъсната перка, срязала фреоновите тръби, тампона си седеше стегнат на мотора. Нямам снимка за съжаление, да покажа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #96

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Впечатленията ми от FTXM 35M /2 броя/, са положителни. Зимата в едната стая /22 м2/ работеше постоянно /без изключване/, при отворена врата към коридора и консумираше до 8 кВТ.ч., при зададени 210С, другия климатик го пусках само вечер /понякога и в събота и неделя през деня/, за 3- 4-ри часа в делничен ден, през нощтта винаги го изключвах, температурата не падаше под 180С, настройката му бе 230С и консумираше до 3-4 кВТ.ч. Стаята, в която се намира е по-студена с външна южна страна на последен етаж, вратата стои отворена към коридора. От работата на двата климатика се стопляше и коридора и останалите помещения, в кухнята /запад -северозад/ понякога пускахме и радиатор вечер. Фуджицото не е работило през зимата, но не е изключвано от контакта. Шумове и вибрации от външните тела не съм забелязал, не знам и кога се е размразявали, не съм ги следил, но винаги са се справяли много добре и в най-големия студ. Отняколко дни съм ги спрял и двата, поради топлото време. Сградата е топлофицирана /работи сградната инсталация/. Апартамента е сравнително студен, но не толкова колкото горещ през лятото. През лятото се пускат и 3-те климатика, но само вечер /тогава е и най-горещо/. Общо месечната консумация на електрическа енергия не ми е надвишавала 110 лв. Без да работят климатиците, сметката ми не е по-малка от 60-70 лв. Ще видя колко ще излезе и разликата от неползване на парното, но ако се сравни с предходната година, ще ми излезе по-евтино, но не особено значително. Ако не бе сградната инсталация, разходите при климатиците щяха да са значително по-големи /жилищата около мен не са отопляеми/.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #97

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Здравейте ,питането ми е най вече към хората занимаващи се професионално.Някой получавал ли е платка за FTXM ,и знае ли дали някъде по нея да пише че е за FTXM (или някъде по кутията).Ако никъде не е отбелязано,как може да се разбере.

  10. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #98

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Здравейте, имам въпросния климатик от 10 месеца някъде, също така и FTXZ50N от 3 години и половина. Понеже уруруто има flash streamer и на седмицата трябва да го почистя понеже спира да жужи , предполагах че с FTXM ще седи въпроса по същия начин.

    ДА ама НЕ.

    В инструкциите на уруруто е обяснено как става почистването с клечка за уши а у вода, чистя го и тръгва. Не отдавна на FTXM ми спря сриймара. Викам ще го изчистя... Търся в упътването не пише нищо за чистене, викам си брей баси филма, проверих за грешки климатика-няма. Викам си само чистене му е майката същата история както и при уруруто. Гледам гледам 2 3 дена няма лесен начин за сваляне на тая кутийка (flash streeemer) и днес най накрая се хванах да го сваля.... Доста е трудно свалянето на място освен ако не се разглобят всичките бели пластмаси.(аз не ги свалях) Та така свалих го изчистих го и тръгна да си жужи отново. Самия стийм юнит е доста по добре измислен от на уруруто , има много повече крачета където да се образува сщ"светкавица" и същевременно е по малко вероятно да спре, да ама спира и чистенето е много трудоемко. На уруруто от своя страна е с две крачета и се чисти всяка седмица. Както и две ако имате някакви въпроси ще се радвам да отговоря ето малко снимки. Искам да спомена че крачетата на FTXM са много по финни и при връщането обратно понеже не го върнах в пластмасовата кутийка а го сложих така направо с цел по-нататъшно почистване счупих едното краче но "машинката" си работи нормално. Ето и малко снимки как изглежда.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #99

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Ето я и кутийката която реших да не ползвам. Беше залепена но се отваря общо взето лесно. Направо като сравнявам двата климатика нищо общо единия с другия. Японския е направен с мисъл тоя чешкия нищо общо, но какво да се прави не може всяка стая да е с FTXZ :D надявам се да съм бил полезен поне малко

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #100

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Така като си го оставил отворено ще се замърсява по-често,да не направиш някаква беля със светкавицата.На Урурото също стои в кутийката.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #101

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Без кутията даже ще работи по-добре.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #102

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Ами освен мен никой друг не пипа климатиците. Жената хич а детето е доста малко.... Иначе в други случай бих го поставил обратно, но много трудно се вади буксата а още по трудно ще се сложи заради тази кутийка. А и се чисти често.... Но наистина е доста по ефективен без нея. Като го пуснах климатика след като почистих стиимера, жената като влезе в стаята вика да не си проверявал много свежо мирише :D чак аз се учудих че го казва. И двата климатика имат флаш стиимер и винаги са били включени , но тя до този момент не беше усещала някаква разлика.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #103

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията
    Ами освен мен никой друг не пипа климатиците. Жената хич а детето е доста малко.... Иначе в други случай бих го поставил обратно, но много трудно се вади буксата а още по трудно ще се сложи заради тази кутийка. А и се чисти често.... Но наистина е доста по ефективен без нея. Като го пуснах климатика след като почистих стиимера, жената като влезе в стаята вика да не си проверявал много свежо мирише :D чак аз се учудих че го казва. И двата климатика имат флаш стиимер и винаги са били включени , но тя до този момент не беше усещала някаква разлика.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Били ли направил сравнение в работата на двата климатика.
    Като комфорт ,топлене и каквото се сетиш

  17. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #104

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Ами тя цената говори сама по себе си. Просто няма място за сравнение. Уруруто си е уруро ! Японеца пред чеха е очевидна. Като започнеш от пластмасата, на уруруто е гладка готина за пипане на професионала е грапава матова и пука повече при дефрост. Уруруто може да падне до консумация от 80-100W (засичал съм с уред) и на практика не изключва никога, докато професионала под 300 W не пада. Под 300w ако трябва да падне изключва. Дефроста на професионала е малко по шумен от към испуфтяване и пукане на питата. Прави по чести ненужни дефрости отколкото урурото(не че и то не е правило ненужни дефрости но доста рядко се случва) . За топлене и двата топлят доста добре немогат да се оплача същото е и от към истудяване. Дистанционното на уруруто е със десетки години напред от другото. Като плюс на професионала мога да кажа че е доста по безшумно като работа на самата турбина пред тая на FTXZ (уруруто) незнам дали се дължи на факта че уруруто е 50ка а FTXM е 35тица. Друго лично за мен не ога да го нарека плюс , по скоро минус но някой хора могат да го намерят за полезно е че , на професионала температурата се регулира през половин градус а не през цял, лично на мен ми е досадно да цъкам повече пъти и предпочитам през телефона да променям температурата защото там е с цели градуси. Професионала може да слезе в режим на топлене до +10 градуса (лично на мен ми е ненужно) .

    Филтрите на уруруто са самочувствие и рядко се налага да се свалят да се мият,може би преди смяната на сезоните (два пъти на година) докато другия да не казвам всеки месец трябва да си качен на стола. В режим на истудяване уруруто има функция като спреш климатика да продължи да работи да убдуха питата да я изсуши да не се появява Михал и плесен и неприятни миризми, докато FTXM го няма това което не е нещо сложно от програмните инженери да го добавят.

    Wi-fi устройството на FTXM си има специално място под капака и не се вижда докато на FTXZ го няма това и аз съм го залепил отстрани на климатика. През интернет (телефона) можеш на професионала да гледаш консумацията на ток в дни седмици и месеци, също така да пускаш и спираш flash stremer. При уруруто неможе. Консумацията на ток се гледа през дистанционното като виждаш само откогато си го занулил ръчно. И флаш стриимера неможеш да го спреш през телефона.

    При външните тела разликата е пак в полза на FTXZ .... Много голямо да не казвам огромно пред другото. За шума на външните тела обаче мисля че на уруруто е с една идея по тихо обаче пред това на професионала обратно на вътрешните. Докато при вътрешните тела разликата в шума е доста осезаема в външните не чак толкова , едва доловима разлика.

    За другите ползи на FTXZ няма да говоря като навлажняване изсушаване и проветрение те са очевидни. Ще кажа че ако търсите икономията на енергия която предлага FTXZ не ги включвайте , че гълтат доста ток. Икономията е когато не се ползват :D

    Ами в общи линии това е, ако има нещо друго ще се радвам да отговоря. Също така се извинявам ако имам правописни или пунктуационни грешки, не съм си правил проверка на поста тъй като в бързината го пиша.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #105

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Мерси за сравнението.
    Аз в спалнята имам 9 ка уруру и не се разбира , че работи когато си темперира.
    Твоя е 18 ка ( реално външно и вътрешното на 9 -12-18 ка са еднакви) и най- вероятно си духа повечко от там и шума.
    Интересувале ме най-вече за FTXM как е вътрешното , и дефростите дали са по часовник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Daikin ftxs 42k/ rxs42k professional 2013
    От tzetzo76 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 22-10-13, 13:43
  2. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 17:55
  3. Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional
    От mbialkov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 46
    Последно: 01-02-12, 12:29
  4. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  5. Win Xp Professional
    От CCCP_FAN във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-04, 00:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе