Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Daikin online controller

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #16

    Отговор: Daikin online controller

    За кой точно разход питаш, че станаха много разходи в последните постове.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #17

    Отговор: Daikin online controller

    Двата броя FTXM35M

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #18

    Отговор: Daikin online controller

    Ако е за разхода на Дайкин, условията са горе-долу следните, външна температура до 34 -36 градуса, 24 часа работа на автоматичен режим с включена опция /интелигентно око/, общо пишеше 3 Квт.ч., вътрешната температура бе настроена на 25 градуса, през повечето време в стаята на климатика не е имало никой и той автоматично вдига настройката с 2 градуса, но когато го гледах, показваше 25 и духаше студено, с ниска скорост на вентилатора. Другия не съм го пускал 24 часа, той е в спалня и го пускам по-инцидентно. Фуджицото /ASYG12LMCE/, нямам с какво да му измеря разхода, но и той не е работил цяло денонощие, по принцип е с по-нисък ERR, но с по-малък минимален капацитет /0.9/ КВт, при Дайкина е /1.4/ КВт . По принцип имам бегли наблюдения от двата Дайкина, имат дребни различия в разхода, зависи в коя част от денонощието охлажд ат, условията са различни, след обяд при мен спалнята е с южна външна стена и напича повече, от този, който е в хола с вътрешни стени и източно изложение. Разликата в температурите при външните тела достига 3-4 градуса. В действителност апартамента е много горещ, последен етаж /9/, панелка, макар и с изолирани външни стени, затова сложих и климатиците. Зимата не е толкова студен, тъй като има парно, дори и да не се пускат радиатори, в най-големите студове не пада под 15 градуса, но лятото в момента температурата навън бе 17-18 градуса, вътре без климатик е 25-26. Особено вечер не се трае, излъчва и става много задушно.

    - - - - - - - - - -

    Проблемът ми е, че единият климатик /ASYG12LMCE/, почти няма как да го ползвам през зимата, тъй като синът ми не търпи топло и там не се пуска радиатор, най-много мога да го пусна на 16-17 градуса, а в кухнята нямам климатик, едва ли ще мога да я затопля от другите две стаи и ще си остане на радиатор, иначе с 3000 КВт.ч. /600/ лв, ще ми излезе по-евтино от парното. Ще оставя двата климатика на 18 до 20 градуса да подържат, ако ми трябва по-висока вечер, ще ги засилвам или ще пускам радиатор, особено при по-ниски температури, когато климатика не е ефиктивен.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #19

    Отговор: Daikin online controller

    Нямай им много вяра на тези контролери. За точни замервания го закачаш за хубав ватметър и тогава мери.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: Daikin online controller

    Парното (ТЕЦ ) е по-евтино от климатици при хоризонтални щрангове с топломер. При вертикалните с разпределители по радиаторите, както е при панелките...ЦЪ.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #21

    Отговор: Daikin online controller

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Парното (ТЕЦ ) е по-евтино от климатици при хоризонтални щрангове с топломер. При вертикалните с разпределители по радиаторите, както е при панелките...ЦЪ.
    Не винаги е така.
    Имам приятел, който живее в блок с 69 апартамента, от които обитаемите са 4, останалите са на "инвеститори".
    И познай какви са разликите между сбора на 4-те индивидуални топломера и общия и кой ги плаща
    Естествено след първата зима никой не го ползва, дори си наслагаха бойлери, защото ако навъртиш дори 1 калория на индивидуалния топломер влизаш във формулата за преразпределение на общия топломер. Тези с показание нула не участват

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: Daikin online controller

    Е то на празен блок всичко е тегаво. От долу като няма никой си е разход отоплението.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #23

    Отговор: Daikin online controller

    Така е, но в случая дяловото разпределение при хоризонталната инсталация е за сметка само на тези 4 апартамента, а при "соц" схемата щеше да е по-равно на всички. Това исках да разясня, че не винаги хоризонталната инсталация е панацея.

  11. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #24

    Отговор: Daikin online controller

    Малко да съживим темата

    Какво ще рече "Firmware update" който дава през онлайн контролера? Кое ъпдейтва всъщност ? Контролера или самия климатик ? И какво променя ъпдейта ? Някъде информация има ли нещо,търсил съм много нищо не съм намирал.

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #25

    Отговор: Daikin online controller

    Да съживя и аз темата, от 2 седмици съм с FTXP35L2V1B и онлайн контролер BRP069B45. Показва си разхода, от фирмата казаха, че само на FTXM мерело, но се оказа, че мери и на моя. Когато го монтирахме онлайн контролера, излезнаха 2 ъпдейта последователно на фърмуера. Според мен са само на контролера, бяха много малки и много бързи. Доволен съм, като цяло. Странно, защо няма в него он/оф таймерите, е - има си Schedule, ама не е същото.
    Доволен съм от контролера, малко бъгаво захапва "навън", първо се мотка доста, после 2 пъти ок, че съм навън, малко дразни. "Вкъщи" бързо захапва (там е някакъв 'локална мрежа' режим).

    За консумацията, не е грешна, но е усреднена. Мислех, че ще показва моментна (по ток), а то е консумация и то усреднена. Горе-долу е верна, защото гледам и от Current Cost Envi-R показанията.
    Този пост е редактиран от enkov; 04-09-18 в 23:49.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #26

    Отговор: Daikin online controller

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията
    Малко да съживим темата

    Какво ще рече "Firmware update" който дава през онлайн контролера? Кое ъпдейтва всъщност ? Контролера или самия климатик ? И какво променя ъпдейта ? Някъде информация има ли нещо,търсил съм много нищо не съм намирал.

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N
    Променя софтуера на контролера. Нищо интересно засега според мен не променя. Интерфейса и опциите са на ниво 20 век. Дайкин Европа още не са влезли в 21. По-добре че и това има, но цялата работа е допотопна в сравнение, какво можеше да е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #27

    Отговор: Daikin online controller

    Нещо линка за поддържаните модели не се отваря. Perfera FTXM25N и FTXM50N дали са в списъка?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Отговор: Daikin online controller

    Цитат Първоначално публикувано от moni74 Виж публикацията
    Нещо линка за поддържаните модели не се отваря. Perfera FTXM25N и FTXM50N дали са в списъка?
    Подържа се,wi-fi адаптера е включен в комплекта с климатика безплатно.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    5
    #29

    Отговор: Daikin online controller

    Здравейте,

    имам една Емура от първите - FTXG35JW, един познат ми каза, че са му монтирали WIFI контролер, като са разглобявали климатика, обаче не помни кой....
    Някой от вас знае ли дали е възможно това и ако да, кой от контролерите да купя?
    Разбрах от нета, че трябва да търся s21 пин по платката....
    Благодаря предварително!

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #30

    Отговор: Daikin online controller

    Може да се монтира, иска доста разглобяване. Емура винаги е била с по-изчанчени детайли.[emoji3166]
    Актуалният контролер, който се продава в момента, ще стане!

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам UPS APC, KVM и SCSI controller
    От victor2k във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 12-07-09, 23:26
  2. SM Bus Controller ???!!!
    От slave във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 11-01-08, 23:51
  3. USB controller Opti 82c861
    От Go_Play във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-04, 23:44
  4. S-ATA RAID Controller ?
    От Vency във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-02-04, 13:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе