Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree4Одобрявам

Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #16

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Колега далече си от тия неща не се опитвай да си ги разтълкуваш с наличните знания ,опитай се да почетеш из форума има доста инфо .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от tanyot Виж публикацията
    Значи колкото е по-студено навън, толкова по-малко консумира компресора за да поддържа температурата в стаята ? Това според мен противоречи на законите на физиката. Би трябвало с падане на външната температура компресора да работи по-дълго време или на по-голяма мощност за да свърши същата работа.
    Откъде го изведе този бисер? Таблицата показва как се променя номиналната мощност и топлоотдаването на хардуера при определени външна и вътрешна температури! Една хубава машина с номинал на топлоотдаване 1730 W при -15 градуса може да отдаде 2720 W на максимал. Поне на хартия! Щото аз ги докарах докъм 3 kW при -17 градуса навън и +21 вътре. Колкото по-студено е навън, толкова повече топлина трябва да се вкарва навътре, пада и ефективността на машината. Това означава, че консумацията на компресора прогресивно расте. Ако изпарителят не може да изпари фреона, го ограничава, в следствие на което помещението почва да изстива.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #18

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Колега tanyot , ако тук обсъждахме ел.радиатори , акумулиращи печки , духалки щеше да е точно така както пишеш . Само че тук се обсъждат климатици .Чети и ще ти стане ясно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #19

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Нещата стоят така,че не фреона не може да се изпари а,че не може да се пренесе достатъчно топлина от околната среда.Затова и от няколкото вида темрмопомени системи,системите въздух-въздух най-бързо "клякат".

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    @necata2, двете неща означават едно и също. Няма (достатъчно) изпарение, няма (достатъчно) пренос на топлина. Напънеш ли компресора, рискуваш да го обърнеш на хидравлична помпа.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Според мен изпарението на фреона не е основният проблем. В студовете по-голям проблем е дебитът на въздуха. При много ниски температури има малко количество топлина във въздуха. По груби сметки, за да се извлекат само 2 киловата топлинна енергия от въздуха при -11°, трябва през питата на външното тяло да преминат приблизително 2,43 тона въздух на час. Което значи, че външният вентилатор ще трябва да бичи денонощно на пълна мощност като хеликоптер.
    Ако почне да се трупа скреж и лед по питата дебитът може да спадне почти до 0 и тогава всякаква ефективност и копове заминават на кино.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    То зависи от външното тяло .. може да е 20 кила ,може да е 40 .
    mystikalrs одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #23

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много ясно, че пада.
    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Интересно. Потребяемата мощност на номинал (PI) пада с падане на температурата.
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Откъде го изведе този бисер? Таблицата показва как се променя номиналната мощност и топлоотдаването на хардуера при определени външна и вътрешна температури! Една хубава машина с номинал на топлоотдаване 1730 W при -15 градуса може да отдаде 2720 W на максимал. Поне на хартия! Щото аз ги докарах докъм 3 kW при -17 градуса навън и +21 вътре. Колкото по-студено е навън, толкова повече топлина трябва да се вкарва навътре, пада и ефективността на машината. Това означава, че консумацията на компресора прогресивно расте. Ако изпарителят не може да изпари фреона, го ограничава, в следствие на което помещението почва да изстива.

    Това не е мое твърдние , както се вижда.

    Както и да е, целта ми беше да разбера каква е максималната потребяема и отдаваната мощност на Дайкина при -10/+20 . Ня знам защо не са дали тези стойности, а номиналните , явно коефициента на преобразуване така е по-голям и изглежда че климатика е супер-икономичен.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Колега далече си от тия неща не се опитвай да си ги разтълкуваш с наличните знания ,опитай се да почетеш из форума има доста инфо .
    Към Alexi: Не съм "всезнайко" и когато нещо не знам - не ме е срам да питам, както и правя. Нали затова е форума в крайна сметка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела
    От Redasi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 387
    Последно: 24-12-17, 12:05
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57
  5. Отговори: 2
    Последно: 11-07-08, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе