Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree48Одобрявам

Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #16

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    този проблем с дефроста може да се излекува с промяна на стойността на дефрост термистора ,или неговото преместване по топлообменника ( обикновено нагоре ,ако е най долу )
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #17

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Най долу е .
    estqwerty одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #18

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    този проблем с дефроста може да се излекува с промяна на стойността на дефрост термистора ,или неговото преместване по топлообменника ( обикновено нагоре ,ако е най долу )
    Освен да пишеш до централата в Япония и да ги научиш как се правят клими за европейски пазар.
    Дали няма да ти се изсмеят ехидно?

    - - - - - - - - - -

    Много климатични инженери се навъдиха в този форум?
    Как пък тези производители не се научиха да правят клими за толкова години?
    Разделът при климатичните системи,е като тонколони в професионалния форум.
    Все недоволни ...,ама можем да ги тониговаме.
    Направете идеален климатик,щом сте такива ”специалисти”.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично съм ползвател на три Дайкина и едно Фуджи,ама нямам нужда от тОнинговане ..”умни” решения.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #19

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Освен да пишеш до централата в Япония и да ги научиш как се правят клими за европейски пазар.
    Дали няма да ти се изсмеят ехидно?

    - - - - - - - - - -

    Много климатични инженери се навъдиха в този форум?
    Как пък тези производители не се научиха да правят клими за толкова години?
    Разделът при климатичните системи,е като тонколони в професионалния форум.
    Все недоволни ...,ама можем да ги тониговаме.
    Направете идеален климатик,щом сте такива ”специалисти”.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично съм ползвател на три Дайкина и едно Фуджи,ама нямам нужда от тОнинговане ..”умни” решения.
    Пич,
    всеки производител произвежда модели в различен ценови клас , с различни възможности...както знаеш
    ауди прави а1......а8 - двата модела нямат нищо общо,
    самсунг прави ТВ 4 серия .... 9 серия - двата модела нямат нищо общо....и т.н.
    Няма как да научиш инженерите на Дайкин да си поправят грешките, понеже те са направени нарочно , не че не могат - просто не искат .
    За претенциозните клиенти си има висок клас .
    Тук става въпрос за "ИЗЛЪГАНИТЕ" клиенти , незапознатите с бюджетните решения ...Тези които са се доверили сляпо на марката...
    VanDan, dodo_pv, vale2901 и 4 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #20

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията

    Един въпрос към автора на темата : при теб дефроста съпроводен ли е със силен шум или минава почти безшумно ? По това можеш да разбереш за запушена , прегъната тръба ....
    Извинявам се че не отговорих по-рано. Но от предните мнения останах с впечатление, че проблема ми е не е проблем и спрях да гледам темата. А продължих да търся други начини за решаване на проблема. Така че отново се извинявам, че не отговорих.

    Отговора на въпроса дали се чува шум. Да чува се едно бълбокане и фучене. Не мога да кажа обаче дали е много шумно, но няма как да не се чуе когато започне да шуми. Но определено не е безшумно.
    Относно задаването на температура около 25 градуса която климатика да гони. Аз в обясняването на проблема не уточних, че в стаята имам и печка на дърва. Понякога е паля (имам дърва които искам да свърша), а климатика е оставен в режим на изчакване - настроен е на 22градуса и като изгасне печката той започва да работи като падне температурата. Е парадокса е, че се е случвало той без да започва да топли, директно минава в режим на размразяване. Също и малко по-мек случай - работи около 2минути и хоп отново в режим на размразяване, нищо че в стаята е някъде към 26 градуса а той е настроен на 22. Е тези два случай направо ме побъркаха....Уточнявам че навън нито беше влажно нито пък много студено.
    Относно това дали се чува компресора като започне да размразява (някъде в темата видях такъв въпрос) - да чува се, той звука му се променя става един по различен, не мога да го опиша, може би по-високочестотен. Но винаги мога разбера по звука му, че се размразява.

    Относно търсенето ми на решение на проблема.
    Обърнах се към фирмата които ми го монтира. За сега решението е да сменят някакви датчици. Чакаме ги да дойдат от чужбина.
    Имах и разговор с друг майстор на климатици Дайкин. И му казвам, че тези Дайкини са големи боклуци. А той казва - не говори така много са си добри. И то даже и моя модел. Каза и че това размразяване е твърдо проблем и той знае как се оправя, но не пожела да ми каже. Така че чакам хората от сервиза на фирмата която ми го монтира да решат проблема.
    Но оставам отворен и за мнения от форума.
    А относно питането ми за огъването на тръбата. Втория майстор (който знае решението), а също и още един трети майстор ми казаха че при моя модел, тръбите се огъвали по този начин - с усукване. Върху тях нямало пружини и ако се изправят от 90градуса, а след това се огънат на нови 90, но в другата посока щели да се пречупят. Аз не съм гледал дали наистина няма пружини, но след като казват, че това усукване не е проблем им вярвам. Е може би все пак ще проверя да видя дали наистина няма пружини.....

    Стана малко дълго писането, но виждам че има някакъв интерес към темата. И затова се постарах да дам още инфо.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #21

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Освен да пишеш до централата в Япония и да ги научиш как се правят клими за европейски пазар.
    Дали няма да ти се изсмеят ехидно?

    - - - - - - - - - -

    Много климатични инженери се навъдиха в този форум?
    Как пък тези производители не се научиха да правят клими за толкова години?
    Разделът при климатичните системи,е като тонколони в професионалния форум.
    Все недоволни ...,ама можем да ги тониговаме.
    Направете идеален климатик,щом сте такива ”специалисти”.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично съм ползвател на три Дайкина и едно Фуджи,ама нямам нужда от тОнинговане ..”умни” решения.
    Викинг, тва ти ли си бре?
    rosswen, Genadi80 и Rado Smilkov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Освен да пишеш до централата в Япония и да ги научиш как се правят клими за европейски пазар.
    Дали няма да ти се изсмеят ехидно?

    - - - - - - - - - -

    Много климатични инженери се навъдиха в този форум?
    Как пък тези производители не се научиха да правят клими за толкова години?
    Разделът при климатичните системи,е като тонколони в професионалния форум.
    Все недоволни ...,ама можем да ги тониговаме.
    Направете идеален климатик,щом сте такива ”специалисти”.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично съм ползвател на три Дайкина и едно Фуджи,ама нямам нужда от тОнинговане ..”умни” решения.
    какво общо има с Япония коментирания модел ?

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #23

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Сега и тук ще стане една “манджа с грозде”.....
    rosswen и Vizi харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #24

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от n_netov Виж публикацията

    Отговора на въпроса дали се чува шум. Да чува се едно бълбокане и фучене. Не мога да кажа обаче дали е много шумно, но няма как да не се чуе когато започне да шуми. Но определено не е безшумно.
    Относно задаването на температура около 25 градуса която климатика да гони. Аз в обясняването на проблема не уточних, че в стаята имам и печка на дърва. Понякога е паля (имам дърва които искам да свърша), а климатика е оставен в режим на изчакване - настроен е на 22градуса и като изгасне печката той започва да работи като падне температурата. Е парадокса е, че се е случвало той без да започва да топли, директно минава в режим на размразяване. Също и малко по-мек случай - работи около 2минути и хоп отново в режим на размразяване, нищо че в стаята е някъде към 26 градуса а той е настроен на 22. Е тези два случай направо ме побъркаха....Уточнявам че навън нито беше влажно нито пък ....
    Фучене не трябва да чуваш. Слабо бълбукане - да ...При дайкин дефроста , при всички модели минава напълно безшумно. Фучене се получва при пречупена или запушена "ТЪНКА" тръба . При правилен монтаж дефрост при всички модели на Дайкин минава безшумно:
    1. от режим на отопление - спира компресора, външния вентилатор остава да работи 60 -70 секунди ,
    2. време....( налягнето в двете тела е еднакво...)
    3. 4 пътен вентил минава в cooling , ...
    4.тръгва компресора с плавни обороти ...до 74 Hz ... не трябва да чуваш "ФУЧЕНЕ" , ако чуваш - имаш проблем с тръбите ( ТЪНКАТА )
    5 . спиране на компресора от 74 Hz до 0 Hz рязко ...съвсем леко съскане
    6. време 60-70 сек ,
    7. тръгване на външен вентилатор - 60 сек .... и т.н.

    При запушена тънка тръба в режим на отопление се получава двойно дроселиране , веднъж в мястото на запушването , втори път в EEV клапана( където трябва) , съответно много по-ниска температура във външния топлообменник , съответно по-чест дефрост при съпоставими условия с правилен монтаж, както и шумен дефрост...

    според мен монтажниците биха могли да погледнат състоянието на тръбите , а не да сменяват датчици ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сега и тук ще стане една “манджа с грозде”.....
    за кво да става така , стига Александър да не заключи темата ?!?
    Тъкмо стане нещо интересТно и взема да се заключи...
    Този пост е редактиран от dimon; 09-03-19 в 22:22. Причина: чупена
    acronym, rosswen и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сега и тук ще стане една “манджа с грозде”.....
    Добър ден, баби! Още от преди 12 поста е видно, че тук не правят разлика между температура и дефрост. К'во се задълбочаваш?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #26

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    ..........

    При запушена тънка тръба в режим на отопление се получава двойно дроселиране , .........

    според мен монтажниците биха могли да погледнат състоянието на тръбите , а не да сменяват датчици
    Ето точно това ми е опасението за двойното дроселиране и за това питам за усукването на тръбите. Но все ме убеждават че не е проблем......
    Иначе изолацията на тръбите се вижда че е усукана, но това не означава че и тръбите са усукани, ако са направени както ми обясняват майсторите.
    Аз лично не мога да си обясня как две тръби дълги около 20см ако се усучат на 180 градуса и те няма да си свият сечението. Но след като хората които се занимават с тази техника казват че е направено да няма проблем сигурно е така....

    Исках майстора да ми провери тръбите, но той казва че не е проблем.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Daikin ftx35j3 и daikin ftx25j3
    От Zhelev89 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 24-12-18, 23:51
  2. DAIKIN FTX35J3 мнения
    От buttercupgirl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 35
    Последно: 30-11-18, 11:52
  3. Daikin ftx35j3
    От bayliner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-18, 11:11
  4. Помогнете с избора межу Daikin FTX35J3 и Fujitsu ASYG12LMCE
    От MinkovV във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-17, 20:41
  5. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 01-12-14, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе