Страница 25 от 29 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #361

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Още един негатив ще опиша, преди няколко месеца поради някакви причини на два пъти се беше самоизключил през ноща. Първият път имам голямо съмнение за човешка намеса, вторият път малко съмнение та останах да наблюдавам и така до тази събота когато се събуждам в студ и в просъница си викам студено мамка му да не съм умрял. Този път шибаняка не беше се изключил обаче решил да мързелува подхуйва си слабичко хладен въздух и толкова. в стаята децата с ушанки чакат да се събудя. Дигам на 30гр. няма никой давам форсирано отопление цъ...титиква уж си говорим ма явно не се разбираме. Ядосвам се гася го от дистанционното....не. Свалям бушона пускам....не ...накрая го изключих от бутона на вътрешното тяло и след включване от ново от бутона тръгна....та ако софта му не му се е сбъгясал а и дори да се сбъгясал просто да си знаете...като всичко останало евтината чикия си е евтина чикия макар и маркова....та имайте си едно наум...и като цяло всичко е тръгнало през куп за грош гледа ако може да ти вземе парите колкото може повече пък ти се оправяй....аман от оптимизации...
    ste1, tanatos и Palev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #362

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте имам ftxc35 1 брой от известно време,засега не мога да се оплача от него ,но забелязах като чистих филтрите нещо което при тругите два климатика не е така да кажете дали е дефектна бройка или е нормално иначе климатика работи топли не е правил проблеми
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #363

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Нормално е. Това е скоба която обхваща част от тръбите на изпарителя.
    ААТ одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #364
    Цитат Първоначално публикувано от Ickoo79 Виж публикацията
    Здравейте,имам сенсира FTXC35C взех си wifi module BRP069B41.Като го закупих от официален представител за дайкин и така всичко е наред инсталиран,работи,пуска спира климатика през официалното проложение onecta daikin но функцията консумация на енергия пише че не се подържа.Дали проблема е в модула или самата сенсира не подържа такова измерване.Извинявам се ако има такава тема
    И аз търся да купя такъв контролер,но този които намерих пише че има функция да показва разхода на електроенергия модела е BRP069A(B)45 дали е така?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #365

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Модулите са едни същи при мен, единия поддържа, другия не. FTXF25B другия е FTXF25C, имам съмнение, че ми размениха външните тела, за това не зная кое от двете ги поддържа. На вътрешното тяло на FTXF25C работи консумацията, на другия не, обаче ако зависи от външното тяло ... не зная, вероятно са разменени, имам достъп само до едното външно. Това от снимката е външното на което работи консумацията.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #366

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    tolostoi, тук се коментира FTXC, а не FTXF.... Разликата е голяма....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #367

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Останал съм с впечатлението че са еднакви, единствената разлика, която ми казаха, че има е, степените на вентилатора на вътрешното тяло, може и да не е така.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #368

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Изобщо не са еднакви...

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #369

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте впечатления от ftxc35c няколко дена външна температура -2-5°,тази сутрин -10°.климатика настроен на 20° в стаята 21 температура на изхода 33°.стая 14квм 33кубм северна с две външни стени,вътрешна изолация стени таван с вата.като за без пари засега съм доволен даже в тази спалня е по-комфортно от колкото в другата където имам 09KG а двете спални са едентични по квм,кубм и разположение
    rosswen, pap1918 и Deliivanov харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #370

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте отново въпросният климатик вече пуснат на режим студено не ми харесва как работи за разлика от KG което цепи градуса в другите две стай,та на въпроса климатика настроен на 25° в стаята 24°,настроивам на 26 климатика продължава да работи в стаята стои 24,вдигам на 27° в стаята 25° климатика работи и не спира да върти турбината,в стаята студено отварям затварям врата нищо работи и не спира дори при затворена врата при другите като си достигне само поддържа и върти леко на ауто режим са всичките или направо спира тоя дори на 30 да го направя пак работи и не спира да викам ли фирмата или тоя модел са така

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #371

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Да не е монтиран на кофри място? Качи една снимка. Къде мериш температурата при него или някъде в стаята? Ако е работил дълго време при настроени 25 след като вдигнеш на 30 трябва да спре да работи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #372
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Да не е монтиран на кофри място? Качи една снимка. Къде мериш температурата при него или някъде в стаята? Ако е работил дълго време при настроени 25 след като вдигнеш на 30 трябва да спре да работи.
    Цял ден работи на 25 ако го вдигна на 30 продължава да върти турбината при другите спира меря в среда на стаята под прозореца
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #373

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Това че върти турбината не означава, че работи. Виж външното тяло дали работи.
    rosswen и Palev харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #374

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    То е по-добре да не спира турбината...
    espace одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #375

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Външното не работи но турбината не спира,преди да легна го оставих на 27° ставам тази сутрин вътре 23.7

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 29 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе